Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Ρια new mum είπε:

Εγώ σκέφτομαι ότι ναι μεν υπάρχει η πιθανότητα να γεννήσω μόλις κόψω τα χάπια αλλά φαντάζεσαι να τα κόψω και να έχει καλό βολευτεί ο μικρούλης? Έχω βάλει 4 κιλά σε μια βδομάδα ενώ δεν τρώω, είναι όλα κατακράτηση, δεν παλεύεται! 

Πφφφ απαλευτα τα κιλα.. κοιτα κ να γεννήσεις θα είσαι πάνω από 37 εβδομάδες οποτε δε σε νοιάζει κ πολυ αφού έχει πάρει κ θέση..  από κιλά καλα δεν ειναι το μικρουλη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ani!! είπε:

Πφφφ απαλευτα τα κιλα.. κοιτα κ να γεννήσεις θα είσαι πάνω από 37 εβδομάδες οποτε δε σε νοιάζει κ πολυ αφού έχει πάρει κ θέση..  από κιλά καλα δεν ειναι το μικρουλη;

Ναι ναι βάζει 200gr τη βδομάδα, τη Δευτέρα ήταν 2,840 οπότε τη Δευτέρα θα έχουμε φτάσει τα 3.. Γι αυτό άρχισα και εγώ να βιάζομαι λίγο, έχω φτάσει τα 22 κιλά και δεν θέλω άλλα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

εγώ είμαι πάρα πολύ αγχωμένη με το θέμα της πρόκλησης στις 38 εβδομάδες κ του διαβήτη. κάνω κάτι περίεργες μετρήσεις σακχάρου κ τρομάζω. ελπίζω να μην επηρεάζουν το μωρό ,είναι λίγο τσιμπημένες καμιά φορά αλλά δεν είναι κ στον Θεό. όσο προχωράει η εγκυμοσύνη μου χαλάνε κ περισσότερο οι μετρήσεις. είμαι στα +9 κιλά. 

αλλά κατά τάλλα καλά. καλλιέργεια έκανα είναι κομπλέ. κ χθες ψώνισα κ τα τελευταία συμπράγκαλα.

μάλιστα πήρα κ ένα γκάτζετ μου το έδωσαν δώρο γιατί είναι κουμπάρος μου αυτός που έχει το μαγαζί με τα βρεφικά, το οποίο μπορεί να σου βγάλει την ρόγα έξω της αβέντ σαν ξεβουλωτήρι ένα πράμα. θα το δοκιμάσω σήμερα επειδή η μία μου η θηλή είναι εισέχουσα. αυτός δεν μου πρότεινε να πάρω ψευδοθηλές μου είπε πάρε αυτό να δοκιμάσεις. επειδή είχα καλές τιμές στο κόστος κ κάποια πράγματα μου τα χάρισε, πήρα κ μια ζώνη σύσφιξης , ένα θήλαστρο ηλεκτρικό, ένα μπιμπερό κ 2 πιπίλες αχρείαστα να είναι σκοπεύω να τα χρησιμοποιήσω όσο πιο αργά μπορώ. επίσης σαμπουάν κ κρέμες κτλ ,απορρυπαντικά, πάμπερς,επιθέματα γάζες,θερμόμετρα κτλ. νομίζω ολοκληρωθήκαμε κ τώρα περιμένουμε ένα δανεικό αυγό. μου δώσανε κ λικνάκι δανεικό. χαζοχάρηκα λίγο με αυτά αν κ το άγχος μου εξακολουθεί να είναι στο πικ όσο περνάνε οι μέρες. 

 

 

Θα σου το πω απλα..καταρχήν τελείωσες όλες τις αγορές σου κ μπραβο κ έπειτα αφού είσαι στις 38 εβδομάδες μη μασάς πουθενά.. κ πρόσκληση κ πονοι φυσικοί ειναι πονοι..τι να κανουμε δεν τους αποφεύγουμε..

Just now, Ρια new mum είπε:

Ναι ναι βάζει 200gr τη βδομάδα, τη Δευτέρα ήταν 2,840 οπότε τη Δευτέρα θα έχουμε φτάσει τα 3.. Γι αυτό άρχισα και εγώ να βιάζομαι λίγο, έχω φτάσει τα 22 κιλά και δεν θέλω άλλα! 

Εντάξει μια χαρά τα κιλακια σας.. εσύ μαμα θα τα χάσεις με το τρέξιμο.. 

Κ εγω αναμένω να μπω την Κυριακή στις 36  κ να τις περάσω να γλυτώσω την πρόωρη γεννα που ειχα στον 1ο μου στις 36 εβδομάδες ακριβως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Θα σου το πω απλα..καταρχήν τελείωσες όλες τις αγορές σου κ μπραβο κ έπειτα αφού είσαι στις 38 εβδομάδες μη μασάς πουθενά.. κ πρόσκληση κ πονοι φυσικοί ειναι πονοι..τι να κανουμε δεν τους αποφεύγουμε..

Εντάξει μια χαρά τα κιλακια σας.. εσύ μαμα θα τα χάσεις με το τρέξιμο.. 

Κ εγω αναμένω να μπω την Κυριακή στις 36  κ να τις περάσω να γλυτώσω την πρόωρη γεννα που ειχα στον 1ο μου στις 36 εβδομάδες ακριβως

Πότε κλείνεις τις 36? Εντάξει 36 δεν θεωρείται ακριβώς πρόωρο γιατί και εγώ φοβόμουν για πρόωρο μόλις έκλεισα τις 36 ησύχασα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 minutes ago, Sofi8 said:

 Γεια σας κορίτσια! Γέννησα την κορούλα μου την Τρίτη 2/2 και τωρα βρήκα χρόνο να σας γράψω. Εμένα έσπασαν τα νερά , ήρθα στο νοσοκομείο αλλά άργησα να γεννήσω γιατί ο τράχηλος ήταν κλειστός κ το μωρό δεν είχε κατέβει. Γέννησα μετά από 18 ώρες. Δεν επέλεξα να κάνω επισκληριδιο, κάτι που αργότερα μετάνιωσα γιατί οι πονοι ήταν ισχυροι... υπήρξαν Πολλές άλλες λεπτομέρειες που δεν θέλω να τις αναφέρω για να μην προκαταβαλω καμία σας. Ίσως έτσι γίνεται σε όλους τους Τοκετους, δεν ξερω. Οι εξωθησεις επίσης ήταν επίπονες αλλά τα καταφέραμε με τον γιατρό και το υπόλοιπο ιατρικό προσωπικό. Η μικρή γεννήθηκε 3210γρ και είναι καλά! 

Τώρα ξέρω πως είναι να είσαι μανούλα ! Απερίγραπτο συναισθημα. 

δεν θέλω να σας τρομάξω με την δική μου περίπτωση και Ελπίζω οι κοπέλες που έμειναν, να έχουν έναν πιο εύκολο τοκετό 

Σας χαιρετώ, Καλό σαββατοκύριακο!!! 

Να σου ζήσει κοπέλα μου η κορούλα σου! 
Να είναι γερή και τυχερή! 
Θέλει πολύ θάρρος να το επιχειρήσεις χωρίς επισκληριδιο ... μπράβο σου! Αφού τα καταφέρατε όλα καλά !! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Γέννησε καμία και είχε φτιαγμένα νύχια? Χαχαχαχα 

Απαγορευετε κατι βλεπουν απο τα νυχια σε τυχον επιπλοκες κ πρεπει να μην εχεις τιποτα. Προ κορονοιου μπορουσες να τα φτιαξεις ολα μετα μεσα στο μαιευτηριο ειχε απο ολα.  Τωρα δεν υπαρχει τιποτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Πότε κλείνεις τις 36? Εντάξει 36 δεν θεωρείται ακριβώς πρόωρο γιατί και εγώ φοβόμουν για πρόωρο μόλις έκλεισα τις 36 ησύχασα.. 

35 κ 6 σημερα οποτε κλείνω τις 36 την επόμενη Κυριακη ..όχι δεν το λες απλα δυσκολεύτηκε παρει βαρος και δεν τον είχα κ διπλα μ στο μαιευτήριο..Αυτα τα 2 με πονέσαν λιγο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mighty86 είπε:

εγώ είμαι πάρα πολύ αγχωμένη με το θέμα της πρόκλησης στις 38 εβδομάδες κ του διαβήτη. κάνω κάτι περίεργες μετρήσεις σακχάρου κ τρομάζω. ελπίζω να μην επηρεάζουν το μωρό ,είναι λίγο τσιμπημένες καμιά φορά αλλά δεν είναι κ στον Θεό. όσο προχωράει η εγκυμοσύνη μου χαλάνε κ περισσότερο οι μετρήσεις. είμαι στα +9 κιλά. 

Μην αγχώνεσαι για την πρόκληση. Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη γέννησα 37+3 φυσιολογικά με πρόκληση και δεν είχα καν διαστολή. Είχα και ζάχαρο. Όσο προχωράει η εγκυμοσύνη ανεβαίνει το ζάχαρο δυστυχώς.

Μεθαύριο θα γεννήσω πάλι με πρόκληση και θα είμαι 35+4. Και έχω πάλι ζάχαρο. Τώρα αν δεν πετύχει η πρόκληση, θα πάω αναγκαστικά με καισαρική.

Όσες γέννησαν να σας ζήσουν τα μωράκια σας και καλή ανάρρωση και όσες περιμένετε εύχομαι να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Μην αγχώνεσαι για την πρόκληση. Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη γέννησα 37+3 φυσιολογικά με πρόκληση και δεν είχα καν διαστολή. Είχα και ζάχαρο. Όσο προχωράει η εγκυμοσύνη ανεβαίνει το ζάχαρο δυστυχώς.

Μεθαύριο θα γεννήσω πάλι με πρόκληση και θα είμαι 35+4. Και έχω πάλι ζάχαρο. Τώρα αν δεν πετύχει η πρόκληση, θα πάω αναγκαστικά με καισαρική.

Όσες γέννησαν να σας ζήσουν τα μωράκια σας και καλή ανάρρωση και όσες περιμένετε εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Με το καλό. Όλα να πάνε καλά κ να έχεις στα χέρια σου ένα γερό μωρακι.να μπεις αν μπορέσεις κ έχεις χρονο να μας πεις λεπτομέρειες.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Mighty86 είπε:

Με το καλό. Όλα να πάνε καλά κ να έχεις στα χέρια σου ένα γερό μωρακι.να μπεις αν μπορέσεις κ έχεις χρονο να μας πεις λεπτομέρειες.

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν είχα δει ότι υπάρχουν μανούλες Φεβρουαρίου 2021 τόσο καιρό. Ήμουν στις μανούλες Οκτωβρίου 2019, γιατί τότε γέννησα τον γιό μου.

Ναι θα μπω να σας πω λεπτομέρειες :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια μου γέννησαμε!!5/02 μεσημέρι!! Τα μωράκια 3560 και 2650 !!! Όλα είναι τέλεια!!!

Να σου ζήσουν κορίτσι μου! Να είναι πάντα ευτυχισμένα! Είχες εύκολη γέννα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...