Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα κορίτσια,

σήμερα βγαίνουμε πάμε σπιτάκι μας θα σας πω δύο πράγματα που πρέπει να προσέξετε στο μαιευτήριο (φυσικά κατά την γνώμη μου)  1) την μαία σαν φίλη, ειλικρινά με έσωσε σε άπειρα θέματα 2) να ενημερωθείτε για τον μαραθώνιο θηλασμό (2η μέρα 18 ώρες στο  στήθος και αγκαλιά, το έχουν ανάγκη τα μωρά μας, δεν τα κακομαθαίνετε) ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ!!!

3) κοχύλια θηλασμού και κρέμα νανολίνης (σωτήρια) 

σας φιλώ και με το καλό να πάρετε σειρά για να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλιά....ΕΝΑ θα σας πωωωωω......θα είστε πτώμα και θα σας γελάει και θα τα ξεχνάτε όλα!!! :wub:

  • Μου αρέσει 13

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου εμείς μάλλον αύριο μεθαύριο βγαίνουμε και πάμε σπιτάκι μας. Το μωρό είναι μέσα τώρα μόνο λόγω ίκτερου και έχει πέσει ήδη αρκετά. Είναι απλή παρακολούθηση.Οπότε πιστεύω αύριο θα μου πουν Τρίτη ίσως να τον πάρω.

Είμαι πολύ χαρούμενη. Σήμερα κάναμε την πρώτη μας αγκαλιά μετά από τη Δευτέρα που γεννήθηκε. Τον πήρα πάλι αγκαλίτσα και τον τάισα. Μαγικό συναίσθημα! Ανυπομονώ να τον πάρω σπίτι και να κάνουμε μαραθώνιους θηλασμους και αγκαλίτσες και ότι άλλο θέλει ! Το μόνο ότι δεν κατάφερα να μάθω αλλαγή πάνας και μπανάκι αλλά δεν ξέρω ίσως μου δείξουν βγαίνοντας από τη ΜΕΝΝ. Αυτό που πέρασα καμμία μανούλα να μην το περάσει εύχομαι!

Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 12

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου εμείς μάλλον αύριο μεθαύριο βγαίνουμε και πάμε σπιτάκι μας. Το μωρό είναι μέσα τώρα μόνο λόγω ίκτερου και έχει πέσει ήδη αρκετά. Είναι απλή παρακολούθηση.Οπότε πιστεύω αύριο θα μου πουν Τρίτη ίσως να τον πάρω.

Είμαι πολύ χαρούμενη. Σήμερα κάναμε την πρώτη μας αγκαλιά μετά από τη Δευτέρα που γεννήθηκε. Τον πήρα πάλι αγκαλίτσα και τον τάισα. Μαγικό συναίσθημα! Ανυπομονώ να τον πάρω σπίτι και να κάνουμε μαραθώνιους θηλασμους και αγκαλίτσες και ότι άλλο θέλει ! Το μόνο ότι δεν κατάφερα να μάθω αλλαγή πάνας και μπανάκι αλλά δεν ξέρω ίσως μου δείξουν βγαίνοντας από τη ΜΕΝΝ. Αυτό που πέρασα καμμία μανούλα να μην το περάσει εύχομαι!

Σας φιλώ!

Σου τα δειχνουν στην μενν οι μαιες οταν παιρνεις το μωρο για το σπιτι..και πως να το πλενεις και πως να το αλλαζεις..αλλα πιστεψε με και κανεις να μην στα δειχνε και παλι βρισκεις μονη τον τροπο που σε βολευει σε 2 3 μερες..με το καλο να πατε σπιτακι σας! εισαι ακομα μεσα κι εσυ;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2021 at 1:29 ΜΜ, Ani!! είπε:

Κοριτσια καλημερα! Πως είμαστε; να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε..έβγαλα ένα πιστοποιητικό οικ.καταστασης από το gov.gr που θα χρειαστεί για το μαιευτήριο.. λέτε να θέλουν κ σφραγίδα από κεπ; με μικρά γράμματα κατω λεει πως είναι για κάθε νόμιμη χρηση

Συγγνώμη που παρεμβαίνω και γράφω στο topic σας. ΔΕΝ χρειάζεται σφραγίδα από το ΚΕΠ και όποιος ζητήσει κάτι τέτοιο, δε γνωρίζει το νόμο. Τα πιστοποιητικά που βγάζει το gov.gr έχουν ένα μοναδικό αναγνωριστικό, το οποίο είναι στη διάθεσή όποιου θέλει για να ελέγξει τη γνησιότητά τους. Μάλιστα μπήκαν πολλές νέες υπηρεσίες στο .gov.gr που δεν υπήρχαν πριν ακριβώς λόγω της κατάστασης με τον κορονοιό και για να μην συνωστίζονται οι άνθρωποι στα ΚΕΠ. Μάλιστα είχα διαβάσει ότι το καλοκαίρι οι υπάλληλοι στα ΚΕΠ έκαναν απεργία επειδή ένιωθαν ότι τους αφαιρούν αρμοδιότητες...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Σου τα δειχνουν στην μενν οι μαιες οταν παιρνεις το μωρο για το σπιτι..και πως να το πλενεις και πως να το αλλαζεις..αλλα πιστεψε με και κανεις να μην στα δειχνε και παλι βρισκεις μονη τον τροπο που σε βολευει σε 2 3 μερες..με το καλο να πατε σπιτακι σας! εισαι ακομα μεσα κι εσυ;

Όχι βγήκα Παρασκευή και πηγαίνω κάθε μέρα. Άμα στα δείχνουν μια χαρά τότε! Αλλά στην πράξη με το μωρό θα τα βρω πιστεύω!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 σου στέλνω επειδή είχες αγχωθεί με την πρόκληση και τον διαβήτη.

Εγώ γέννησα σήμερα 35+4 με πρόκληση. Πήγαν όλα καλά. Μπήκα 11:30 και γέννησα 18:52. Αν ήμουν 38 εβδομάδων μου είπαν πως θα γεννούσα πιο γρήγορα, αλλά επειδή ήταν νωρίς δεν ήθελαν να ζορίσουν το μωρό από την αρχή με τους τεχνητούς πόνους.

Σχετικά με το ζάχαρο που είχα κι εγώ μου είπαν επειδή γεννήθηκε λίγα κιλά (2.400 γραμμάρια) να το θηλάζω συχνά για να μην κάνει υπογλυκαιμία.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

@Mighty86 σου στέλνω επειδή είχες αγχωθεί με την πρόκληση και τον διαβήτη.

Εγώ γέννησα σήμερα 35+4 με πρόκληση. Πήγαν όλα καλά. Μπήκα 11:30 και γέννησα 18:52. Αν ήμουν 38 εβδομάδων μου είπαν πως θα γεννούσα πιο γρήγορα, αλλά επειδή ήταν νωρίς δεν ήθελαν να ζορίσουν το μωρό από την αρχή με τους τεχνητούς πόνους.

Σχετικά με το ζάχαρο που είχα κι εγώ μου είπαν επειδή γεννήθηκε λίγα κιλά (2.400 γραμμάρια) να το θηλάζω συχνά για να μην κάνει υπογλυκαιμία.

Να σου ζησει!να είναι γερό κ δυνατό κ καλούς μαραθώνιους θηλασμού!!Σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες. Έκανες ενέσεις κορτιζόνης;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Να σου ζησει!να είναι γερό κ δυνατό κ καλούς μαραθώνιους θηλασμού!!Σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες. Έκανες ενέσεις κορτιζόνης;

Αφού σου είχα πει θα σου στείλω να σου πω. 

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Ναι έκανα 2 ενέσεις από 2 δόσεις η καθεμία. Αλλά τις έκανα στις 30 και 31 βδομάδες επειδή τότε είχε κοντύνει ξαφνικά ο τράχηλος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

Καλη εβδομαδα κοριτσια! Τι κάνετε; που χαθήκατε;;; εγώ είμαι κάπως χαρούμενη που μπήκα στις 36 κ 1 σημερα! :)

Καλή εβδομάδα!! Μπήκες στο μήνα σου!! Αναμονή τώρα!! Πότε φτάσαμε ως εδώ ε;; Σαν ψέμματα μου φαίνεται εμένα. Όλα καλά να μας πάνε τώρα στο τέλος να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας. Λίγο έμεινε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλή εβδομάδα!! Μπήκες στο μήνα σου!! Αναμονή τώρα!! Πότε φτάσαμε ως εδώ ε;; Σαν ψέμματα μου φαίνεται εμένα. Όλα καλά να μας πάνε τώρα στο τέλος να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας. Λίγο έμεινε 

Ναι πράγματι σαν ψεμα! Αντε να δούμε πότε θα εχουμε τα επόμενα γεννητούρια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ηρεμία σήμερα κορίτσια..τι έγινε;;λείπετε πολλές.γεννησατε; ή είστε όλο βόλτες;γεμίσαμε μωρά ή μου φαίνεται;;;να ανανεώσουμε τον πίνακα μας...

Τα δικά μου νέα...πηγαμ σήμερα σε ντοκ.40+2.. η μικρή δόξα τον Θεό είναι οκ σε όλα της. Αν δεν μας κάνει την χάρη Παρασκευή μπαίνω γ πρόκληση.. συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pharmacy είπε:

Ηρεμία σήμερα κορίτσια..τι έγινε;;λείπετε πολλές.γεννησατε; ή είστε όλο βόλτες;γεμίσαμε μωρά ή μου φαίνεται;;;να ανανεώσουμε τον πίνακα μας...

Τα δικά μου νέα...πηγαμ σήμερα σε ντοκ.40+2.. η μικρή δόξα τον Θεό είναι οκ σε όλα της. Αν δεν μας κάνει την χάρη Παρασκευή μπαίνω γ πρόκληση.. συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια...

Ε μα πες και εγω κάπως ανησυχησα..τέλος πάντων κ αυριο μερα ειναι! Πωπω ακου 40 κ 2..ας κάνουμε θετικές σκεψεις..  Εγω παλι κάτι πονακια έχω όταν σηκώνομαι απο καναπέδες κρεβατια..πηγα μόνο στο φαρμακείο 2 στενά απο το σπίτι κ πραγματικα δεν μπορούσα να περπατήσω.. Συσπάσεις σίγουρα δεν εχω αλλα δεν μπορώ ψυχολογησω το σώμα μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...