Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Ήρθε και εμένα η σειρά μου να το πω!! Γεννήσαμε! Η μικρή στις 40+2 γεννήθηκε με φυσιολογικό τοκετό και δεν προλάβαμε να πάμε για πρόκληση που είχαμε κανονίσει στις 40 +3! Εχω να πω σε όσες είναι η πρώτη φορά ότι ειναι μια απιστευτη εμπειρία και όσα νιώθεις δεν μπορείς εύκολα να τα περιγράψεις! Οι δικές μου συμβουλές είναι : να προσπαθείσετε πολύ με τον θηλασμό και να δοκιμάσετε διάφορες στάσεις, στην αρχή είναι κάπως δύσκολο αλλα σιγά σιγά τα καταφέρνει. Επίσης αν την πρώτη μέρα δεν τα καταφέρετε δεν ειναι κακό να δώσετε λίγο ξένο ίσα για να ξεκουραστειτε και να ηρεμήσετε. Εμείς ετσι το κάναμε ύστερα απο την συμβουλή της νεογρνολογου και την επόμενη μέρα πιο ήρεμες τα καταφέραμε και τώρα απλά δεν φεύγει απο πάνω μου. 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια... Εμείς ετοιμαζόμαστε κάναμε τα τελευταία και αύριο είναι η μεγάλη μέρα.. Στις 8.30 το πρωί πάμε για πρόκληση... Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κρατήσω γρήγορα το μωρακι μου στην αγκαλιά μου.. Εχω πολύ άγχος και αγωνία.. Θα σας στείλω όταν τελειώσουν όλα... Σας φιλώ! Κάπου εδώ τελειώνει το δικό μου ταξιδι και ξεκινάει ένα ακόμα πιο όμορφο:) 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ήρθε και εμένα η σειρά μου να το πω!! Γεννήσαμε! Η μικρή στις 40+2 γεννήθηκε με φυσιολογικό τοκετό και δεν προλάβαμε να πάμε για πρόκληση που είχαμε κανονίσει στις 40 +3! Εχω να πω σε όσες είναι η πρώτη φορά ότι ειναι μια απιστευτη εμπειρία και όσα νιώθεις δεν μπορείς εύκολα να τα περιγράψεις! Οι δικές μου συμβουλές είναι : να προσπαθείσετε πολύ με τον θηλασμό και να δοκιμάσετε διάφορες στάσεις, στην αρχή είναι κάπως δύσκολο αλλα σιγά σιγά τα καταφέρνει. Επίσης αν την πρώτη μέρα δεν τα καταφέρετε δεν ειναι κακό να δώσετε λίγο ξένο ίσα για να ξεκουραστειτε και να ηρεμήσετε. Εμείς ετσι το κάναμε ύστερα απο την συμβουλή της νεογρνολογου και την επόμενη μέρα πιο ήρεμες τα καταφέραμε και τώρα απλά δεν φεύγει απο πάνω μου. 

Να σου ζήσει..γερή κ καλοτυχη η μπουμπου σου... τι ωραία που ήρθε κ μόνη της.λες κ η δικιά μου;;πόσο βάρος είχε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Εμείς ετοιμαζόμαστε κάναμε τα τελευταία και αύριο είναι η μεγάλη μέρα.. Στις 8.30 το πρωί πάμε για πρόκληση... Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κρατήσω γρήγορα το μωρακι μου στην αγκαλιά μου.. Εχω πολύ άγχος και αγωνία.. Θα σας στείλω όταν τελειώσουν όλα... Σας φιλώ! Κάπου εδώ τελειώνει το δικό μου ταξιδι και ξεκινάει ένα ακόμα πιο όμορφο:) 

@Mari@nna συγχαρητήρια! Καλη αναρρωση και καλούς θηλασμους και αγκαλίτσες εύχομαι!

@mommytobe με το καλο να πανε όλα αυριο! Περιμένουμε νέα σου και γρήγορα για ύπνο να ξεκουραστείς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Εμείς ετοιμαζόμαστε κάναμε τα τελευταία και αύριο είναι η μεγάλη μέρα.. Στις 8.30 το πρωί πάμε για πρόκληση... Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κρατήσω γρήγορα το μωρακι μου στην αγκαλιά μου.. Εχω πολύ άγχος και αγωνία.. Θα σας στείλω όταν τελειώσουν όλα... Σας φιλώ! Κάπου εδώ τελειώνει το δικό μου ταξιδι και ξεκινάει ένα ακόμα πιο όμορφο:) με το καλό κοριτσάρα.ολα θ πανε κατευχην.περιμενουμε νεα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, pharmacy είπε:

Να σου ζήσει..γερή κ καλοτυχη η μπουμπου σου... τι ωραία που ήρθε κ μόνη της.λες κ η δικιά μου;;πόσο βάρος είχε;

Ναι ηταν πολύ ωραία τελικά που μας πρόλαβε!! 3400 αλλα την πρώτη μέρα εχασε τα 200 ίσως γιατί δεν τα καταφέρναμε πολύ με το φαγητό.. Εύχομαι να βγει ετσι μονη της κ η δικη σου!! 

6 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

@Mari@nna συγχαρητήρια! Καλη αναρρωση και καλούς θηλασμους και αγκαλίτσες εύχομαι!

@mommytobe με το καλο να πανε όλα αυριο! Περιμένουμε νέα σου και γρήγορα για ύπνο να ξεκουραστείς!

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Κορίτσια αυυο6με τον ύπνο όμως είναι τόσο αλήθεια όσο μπορείτε κοιμηθείτε! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Ναι ηταν πολύ ωραία τελικά που μας πρόλαβε!! 3400 αλλα την πρώτη μέρα εχασε τα 200 ίσως γιατί δεν τα καταφέρναμε πολύ με το φαγητό.. Εύχομαι να βγει ετσι μονη της κ η δικη σου!! 

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Κορίτσια αυυο6με τον ύπνο όμως είναι τόσο αλήθεια όσο μπορείτε κοιμηθείτε! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Πολύ καλά τα λες με τον θηλασμό! Κ εμείς αλλάζαμε στάσεις μέχρι που βρήκαμε την πιο βολική κ για τις δυο μας! Η απώλεια που γράφεις είναι απολύτως φυσιολογική κ δεν έχει να κάνει με το φαγητό! Μια χαρά τα καταφέρνατε. Κ εμένα με αγχωσαν στο μαιευτήριο γιατί είχαμε μεγαλύτερη απώλεια, γεννήθηκε 4070 κ την επόμενη ήταν 3600! Ευτυχώς η παιδίατρος μας καθησύχασε!

@Ani!! Όσες έχουμε γεννήσει θα είμαστε σίγουρα εξαφανισμένες!!


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Πολύ καλά τα λες με τον θηλασμό! Κ εμείς αλλάζαμε στάσεις μέχρι που βρήκαμε την πιο βολική κ για τις δυο μας! Η απώλεια που γράφεις είναι απολύτως φυσιολογική κ δεν έχει να κάνει με το φαγητό! Μια χαρά τα καταφέρνατε. Κ εμένα με αγχωσαν στο μαιευτήριο γιατί είχαμε μεγαλύτερη απώλεια, γεννήθηκε 4070 κ την επόμενη ήταν 3600! Ευτυχώς η παιδίατρος μας καθησύχασε!

@Ani!! Όσες έχουμε γεννήσει θα είμαστε σίγουρα εξαφανισμένες!!

Το μόνο σίγουρο και καλά θα κάνετε!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mari@nna είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ήρθε και εμένα η σειρά μου να το πω!! Γεννήσαμε! Η μικρή στις 40+2 γεννήθηκε με φυσιολογικό τοκετό και δεν προλάβαμε να πάμε για πρόκληση που είχαμε κανονίσει στις 40 +3! Εχω να πω σε όσες είναι η πρώτη φορά ότι ειναι μια απιστευτη εμπειρία και όσα νιώθεις δεν μπορείς εύκολα να τα περιγράψεις! Οι δικές μου συμβουλές είναι : να προσπαθείσετε πολύ με τον θηλασμό και να δοκιμάσετε διάφορες στάσεις, στην αρχή είναι κάπως δύσκολο αλλα σιγά σιγά τα καταφέρνει. Επίσης αν την πρώτη μέρα δεν τα καταφέρετε δεν ειναι κακό να δώσετε λίγο ξένο ίσα για να ξεκουραστειτε και να ηρεμήσετε. Εμείς ετσι το κάναμε ύστερα απο την συμβουλή της νεογρνολογου και την επόμενη μέρα πιο ήρεμες τα καταφέραμε και τώρα απλά δεν φεύγει απο πάνω μου. 

Να σου ζήσει, πάντα υγιής και τυχερή!

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια!! Ας θυμηθούμε λίγο ποιες έχουμε μείνει με κοιλίτσες? 

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα. Γεννήσαμε !!! Πάλι βιαστικά μωράκια !!! 5/01/2021 
  2. @demi Lou  γεννήσαμε !!! 12/01/2021
  3. @niniδιδυμάκια , γεννήσαμε !!!! 16/01/2021
  4. @Katerina 11 ΠΗΤ 4/2 , κοριτσάκι , μαιευτήριο: Έλενα , γεννήσαμε 29/01/2021 
  5. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας, γεννήσαμε 8/02/2021!!
  6. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα, γεννήσαμε 4/2/2021!!
  7. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό
  8. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  9. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία, γεννήσαμε !!! 17/01/2021 
  10. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  11. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ Γεννήσαμε !!! βιαστικά μωράκια !!!! 25/12/2020 
  12. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ, γεννήσαμε 3/02/2021!!
  13. @Georgia Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα , γεννήσαμε , 3/2/2021 , 
  14. papaki@ ΠΗΤ :13/2, διδυμάκια (κοριτσάκια ), Μαιευτηριο : Ιπποκράτειο  , γεννήσαμε 24/01/2021
  15. Σοφκα7 ΠΗΤ 13-17/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό , γεννήσαμε 22/01/2021 
  16. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό , γεννήσαμε 2/2/2021 
  17. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα, γεννήσαμε 1/2/2021 
  18.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο, γεννήσαμε 2/02/2021!!
  19. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι, γεννήσαμε 9/02/2021!!
  20. @efinikolaou  ΠΗΤ :24/2 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτηριο : Ιασώ, γεννήσαμε 5/02/2021!!
  21. @kateV ΠΗΤ: 26/2 , κοριτσάκι , Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό
  22. @ Ρια new mum ΠΗΤ :27/2 , αγοράκι, μαιευτήριο : Γενεσις 
  23. @ladybag  20 ΠΗΤ:27/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Ιασώ 
  24. @renula ΠΗΤ : 27/2, Μαιευτηριο : Μητέρα 
  25. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  26. @BettySt ΠΗΤ :2/3 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : δημόσιο νος. Κρήτης
  27. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι )
  28. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  29. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , αγοράκι , Μαιευτήριο : Σπιτι 

Αυτό είναι το πινακάκι μας με την τελευταία ενημέρωση και προσέθεσα όσες θυμόμουν, ποια κορίτσια γέννησαν επιπλέον? 

Η @Paris.33 έχει να επικοινωνήσει αρκετό καιρό, έχει κάποια κοπέλα νέα της?

@Geonutr-mama πότε είναι η ΠΗΤ σου? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 hours ago, Mari@nna said:

Κορίτσια καλησπέρα! Ήρθε και εμένα η σειρά μου να το πω!! Γεννήσαμε! Η μικρή στις 40+2 γεννήθηκε με φυσιολογικό τοκετό και δεν προλάβαμε να πάμε για πρόκληση που είχαμε κανονίσει στις 40 +3! Εχω να πω σε όσες είναι η πρώτη φορά ότι ειναι μια απιστευτη εμπειρία και όσα νιώθεις δεν μπορείς εύκολα να τα περιγράψεις! Οι δικές μου συμβουλές είναι : να προσπαθείσετε πολύ με τον θηλασμό και να δοκιμάσετε διάφορες στάσεις, στην αρχή είναι κάπως δύσκολο αλλα σιγά σιγά τα καταφέρνει. Επίσης αν την πρώτη μέρα δεν τα καταφέρετε δεν ειναι κακό να δώσετε λίγο ξένο ίσα για να ξεκουραστειτε και να ηρεμήσετε. Εμείς ετσι το κάναμε ύστερα απο την συμβουλή της νεογρνολογου και την επόμενη μέρα πιο ήρεμες τα καταφέραμε και τώρα απλά δεν φεύγει απο πάνω μου. 

Να σου ζήσει κορίτσι μου !! Καλότυχη και γερή να είναι !! 
Εγω θα σου πω ότι και εμένα που δεν ήταν η πρώτη μου φορά η εμπειρία ήταν και πάλι απίστευτη! Νομίζω όσες φορές κ αν το κάνεις το συναίσθημα είναι μαγικό κάθε φορά !! 
Αντε και καλά ξενύχτια ... ειπαμε περιμένω πως κ πως παρέα μεταμεσονύχτια .. σήμερα είμαι σαν το ζόμπι .. έχουμε ξεκινήσει κολικούς και καλοπερνάμε :) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Κοριτσια μου δεν εχω προλαβει να σας διαβασω.Ολα πηγανε τελεια!επισκληριδιος και καισαρικη βγηκανε πανευκολα τα μωρα ,το σαββατο 37+3 και θήλασα κατευθειαν (ενω με ράβανε κανα 30λεπτο δηλαδη) 2780 το αγορι κ 2960.καταλαβα τα παντα αλλα δε ποναγα..την επομενη μερα εξάντληση κ πονος αλλα ειπα να προσθέσουνε φαρμακα.σημερα γυριζουμε σπιτι και ειμαι πολυ καλυτερα.ειμαι τοσο ευγνώμων που δε το πιστεύω ακομα που εμεινα εγκυος που ειχα μια τελεια εγκυμοσυνη και πηγανε και ολα καλά στη γεννα και με τα μωρα.δοξα τω θεω λεω καθε μερα..τα εχω χαμενα τελειως με τα μικρα..ευχομαι τα καλυτερα σε ολες!!

 

πολύ χάρηκα Νεφέλη μου!!!! να σου ζήσουν!μια εύκολη κ καλή ζωή όπως σου ήρθαν να έχουν και να είναι γερά κ δυνατά κ χαρούμενα παιδιά!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Κοριτσια μου δεν εχω προλαβει να σας διαβασω.Ολα πηγανε τελεια!επισκληριδιος και καισαρικη βγηκανε πανευκολα τα μωρα ,το σαββατο 37+3 και θήλασα κατευθειαν (ενω με ράβανε κανα 30λεπτο δηλαδη) 2780 το αγορι κ 2960.καταλαβα τα παντα αλλα δε ποναγα..την επομενη μερα εξάντληση κ πονος αλλα ειπα να προσθέσουνε φαρμακα.σημερα γυριζουμε σπιτι και ειμαι πολυ καλυτερα.ειμαι τοσο ευγνώμων που δε το πιστεύω ακομα που εμεινα εγκυος που ειχα μια τελεια εγκυμοσυνη και πηγανε και ολα καλά στη γεννα και με τα μωρα.δοξα τω θεω λεω καθε μερα..τα εχω χαμενα τελειως με τα μικρα..ευχομαι τα καλυτερα σε ολες!!

 

Να σας ζήσουν κορίτσι μου!!! Γερα και τυχερά να είναι και όπως επιθυμείτε να τα καμαρωσετε!!! Με το καλο να επιστρέψετε σπιτάκι σας!! Καλη ανάρρωση!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 said:

Κοριτσια μου δεν εχω προλαβει να σας διαβασω.Ολα πηγανε τελεια!επισκληριδιος και καισαρικη βγηκανε πανευκολα τα μωρα ,το σαββατο 37+3 και θήλασα κατευθειαν (ενω με ράβανε κανα 30λεπτο δηλαδη) 2780 το αγορι κ 2960.καταλαβα τα παντα αλλα δε ποναγα..την επομενη μερα εξάντληση κ πονος αλλα ειπα να προσθέσουνε φαρμακα.σημερα γυριζουμε σπιτι και ειμαι πολυ καλυτερα.ειμαι τοσο ευγνώμων που δε το πιστεύω ακομα που εμεινα εγκυος που ειχα μια τελεια εγκυμοσυνη και πηγανε και ολα καλά στη γεννα και με τα μωρα.δοξα τω θεω λεω καθε μερα..τα εχω χαμενα τελειως με τα μικρα..ευχομαι τα καλυτερα σε ολες!!

 

Νεφέλη μου γέννησες;; Μπράβο !! Τι καλά που πήγαν όλα τέλεια !! 
Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου κορίτσι μου !!! Γερά να είναι κ τυχερά !! Να τα χαίρεσαι !!

Με το καλό στο σπίτι σας και στη νέα σας ζωή !!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...