Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka said:

Γεννησα κι εγω κοριτσια.Σπασαμε ρεκορ νομιζω βάρους!

Μολις 2.040 γρ η μικρη,παρότι 39+3.

Εγω εχω βγει,εκεινη ειναι στη Μενν 3,(δεν την εχω ακουμπησει καν μια βδομαδα τωρα απ οταν γεννηθηκε,)μέχρι να παρει βαρος.

Δευτερα μαλλον βγαινει,καθως πρεπει να πιασει τα 2200 γρ.

Σπασαν τα νερα,αλλα.μετα απο 17 ωρες αναμονης δεν υπηρξε καμια προοδος οποτε την εφαγα την καισαρικουλα.Εχω ομως τη συνειδηση μου ησυχη,διοτι εγινε οτι καλυτερο μπορουσε να γινει.

Χαλάλι κι οι πονοι κι η αναμονή και όλα.

Το παιδι μου ηρθε οταν εκεινο ηταν ετοιμο,χωρις ραντεβου,ψευτικες προφασεις και βολικές ημερομηνίες.

Της πηγαινω γαλα εννοειται και σιτιζεται με το δικο μου αποκλειστικα.Καμια συζητηση για φορμουλες και ξενα κι ας ειναι λιποβαρης.Με το γαλατακι της μαμας θα θεριεψει!!

Κι εγω,στρατιωτης για χαρη της!Αντλω ανα 3ωρο.

Να μας ζησουν κοριτσια!!

Έλα κορίτσι .. σε περίμενα !! 
Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Να είναι τυχερή και υγιής .. κ ας είναι μοντελάκι ;) !!! 

Ξερω ακριβώς σε τι φάση είσαι .. το έκανα 3 εβδομάδες .. σύντομα όμως θα βγείτε αφού είστε κοντά στο βάρος που χρειάζεται! Όταν πάτε σπίτι θα βρείτε ρυθμούς. Ίσως χρειαστεί να συνεχίσεις αντλήσεις για ένα διάστημα. Εμένα η Μπέμπα πριν λίγες μέρες που προσπάθησα να τη βάλω στο στήθος (και είναι 45 ημερών) δεν κατάφερνε να θηλάσει ακόμη (λόγω μεγέθους). Με τις αντλήσεις η παραγωγή σου δε θα μειωθεί. Να φροντίσεις να κάνεις και μαλάξεις όμως κατά την άντληση για να αδειάζει το στήθος καλά. Νομίζω έχει βιντεάκια στο YouTube σχετικά. Στα γράφω γιατί ξέρω ότι το θες πολύ :) 

Με το καλό να την πάρετε σπίτι κοπέλα μου !! 

Just now, Ani!! said:

Αν έχεις πολύ λίγο ίκτερο λενε να βάζεις την κούνια στο παράθυρο να βλεπει το μωρακι σχετικά γυμνό ο ήλιος και πηγαίνεις στο νοσοκομείο συχνά για να του κάνουν εξετάσουλα και να δουν τις καινούργιες τιμές..αυτα στα του Δημοσιου παντα

Μαμαδες πια συγχαρητήρια καταρχήν σε ολες όσες γεννησαν!! Μια ερώτηση όσες μπορούν να απαντήσουν..  πως είναι όταν σπάνε τα νερα;;;;

Υπάρχουν δυο περιπτώσεις .. ή που θα σπάσουν με τη μια όποτε ξαφνικα θα «κατουρηθείς» χωρίς σταματημό (αυτό έπαθα εγώ.. ξαπλωμένη στο κρεβάτι κ ξαφνικα έφυγαν με δύναμη) ή που θα τρέχουν λίγα λίγα αλλά θα είναι πολλά κ θα γίνεται συνέχεια η «απώλεια» (νομίζω έτσι έγινε με την @toutouni). 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι γλυκο.Θα χαρω πολύ να μαθω και τα δικα σου ευχαριστα.Εχεις ολη μας τη θετικη ενεργεια!!!

Κι εμεις ακολουθούμε παρόμοια πορεια αλλα ειμαστε πολυ πιο λεπτουλες!

Ικτερο ανεβάσαμε κι εμεις αλλα αυτο ειναι αμελητεο.

Αυτή η λοιμωξη τι ηταν κοριτσι μου?Σας ειπαν τι ειδους?

Βγήκατε δλδ εσεις πριν κατέβει τελειως ο ικτερος και τελειωσει η αντιβιωση?Στο Λητω αν δεν πεσει ο ικτερος δεν τα βγαζουν τα μωρακια.

Πως τα παρακολουθουν απ το σπιτι?

Σαν τώρα θυμάμαι την αγωνία που είχαμε για τη χοριακη σου και τη χαρά που πήραμε όλες. Με το καλο όλα από εδώ και πέρα. Εγώ αγωνίζομαι ακόμη... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Σαν τώρα θυμάμαι την αγωνία που είχαμε για τη χοριακη σου και τη χαρά που πήραμε όλες. Με το καλο όλα από εδώ και πέρα. Εγώ αγωνίζομαι ακόμη... 

Πραγματικά,με τιποτα ομως δεν το πίστευα!!!!Μα με τίποτα!!!Δεν ειχα και τιποτα διαφορετικό!!!

Οπως εγινε το δικο μας θαυμα,ερχεται και το δικο σου.

Ο δρομος για πολλες γυναικες ειναι μακρυς και οδυνηρός κι αν δεν το ζήσεις δε μπορεις να νιώσεις τι περνάνε,εγω προσωπικά θα ηθελα καμια γυναικα να μην βιώνει το Γολγοθά της υπογονιμοτητας,οπως ομως και πολλές αλλες δοκιμασίες στη ζωή καποια στιγμη βγαίνουμε απ'αυτές πιο δυνατοί και καλύτεροι άνθρωποι.

Θα σου συμβει κι εσενα,βαστα γερά!!

Καθε προσπάθεια σε φερνει πιο κοντά...

 

  • Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

@Joka μου να σου ζήσει!! Το φαντάστηκα ότι γέννησες γιατί είχαμε μέρες να μάθουμε νέα σου! Πότε έγινε το θαύμα σου? Γιατί δεν γέννησες φυσιολογικά? Δεν άνοιγε ο τράχηλος? Σορρυ για τις ερωτήσεις αλλά εμένα ο τράχηλος μου δεν λέει να μαλακώσει ή να μικρύνει και έχω αρκετές πιθανότητες για προκληση και δεν θέλω.. 

Ο τράχηλος ηταν μαλακός αλλά κλειστός και η μικρη αργούσε παρα πολυ να κατέβει.

Συσπασεις ελαχιστες κι οταν μετα απο ωρες αναγκαστηκαμε να κανουμε προκληση απετυχε διοτι και πάλι δεν προχωραγε.

Ε δεν άντεξα αλλο κι εγω,απελπιστηκα.

Κι ετσι εφαγα την καισαρικουλα.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Κοντεύεις κ εσυ! Τέλειο κ το βάρος σας! Καλε πως το βλέπουν το πολυ μαλλι! Λογικά προλαβαίνεις να γεννήσεις όταν ηρεμήσει η μεγάλη κακοκαιρια!

Έλα ντε, το είδαν όμως.. 3 παιδια έχω ήδη, ολα καραφλα, αντε να δω κ αυτον με μαλλί χαχαχα

Just now, Ani!! είπε:

Αν έχεις πολύ λίγο ίκτερο λενε να βάζεις την κούνια στο παράθυρο να βλεπει το μωρακι σχετικά γυμνό ο ήλιος και πηγαίνεις στο νοσοκομείο συχνά για να του κάνουν εξετάσουλα και να δουν τις καινούργιες τιμές..αυτα στα του Δημοσιου παντα

Μαμαδες πια συγχαρητήρια καταρχήν σε ολες όσες γεννησαν!! Μια ερώτηση όσες μπορούν να απαντήσουν..  πως είναι όταν σπάνε τα νερα;;;;

Νιώθεις σαν να κάνεις τσισα χωρίς να μπορείς να το ελέγξεις, απλα φεύγουν απο κάτω.. 

  • Ευχαριστώ 1

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας πω και εγώ τα δικά μου... Γέννησα εδώ και δύο εβδομάδες 39 εβδομάδων με καισαρική λόγω πρώτης καισαρικής πριν ένα χρόνο. Όλα πήγαν καλά. 3440 η μπέμπα μου και ας ήταν μονήρης ομφαλική αρτηρία. Η εμπειρία από την καισαρική η ίδια...μαύρα χάλια. Το μόνο που άλλαξε ήταν ότι ήξερα τι να περιμένω και άρχισα βόλτες αμέσως μόλις γέννησα και ας πονούσα. Ήθελα να επανέλθω γρήγορα και να γυρίσω στα κορίτσια μου. 

Να σας πω ότι έζησα μια από τις πιο συγκινητικες στιγμές στη ζωή μου την ημέρα που γύρισα σπίτι με τη μπέμπα και τη γνώρισαν οι αδελφές της...

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν να σας ζησουν να είστε γερές και δυνατές να μεγαλώσετε τα μωρά σας και σε όσες περιμένουν να γεννήσουν να σας πω ότι θα ζήσετε μια από τις πιο συγκλονιστικές στιγμές της ζωής σας!

 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ο τράχηλος ηταν μαλακός αλλά κλειστός και η μικρη αργούσε παρα πολυ να κατέβει.

Συσπασεις ελαχιστες κι οταν μετα απο ωρες αναγκαστηκαμε να κανουμε προκληση απετυχε διοτι και πάλι δεν προχωραγε.

Ε δεν άντεξα αλλο κι εγω,απελπιστηκα.

Κι ετσι εφαγα την καισαρικουλα.

Κατ αρχάς να σου ζήσει το μοντελάκι σου!γερη και καλότυχη να είναι στη ζωή της!μόλις είδα ότι έκανες 17 ώρες να γεννήσεις,μου ξύπνησες αναμνήσεις!και εγώ 17 ώρες εκανα να γεννησω..πήγα 38+5 με πρόκληση(λόγω διαβήτη κυησης)με διαστολή 2 αλλα τραχηλο καθόλου μαλακό και σχεδόν 3 εκατοστά!!!απ τις 11 που μου βάλανε την πρόκληση το βράδυ,γεννησα την επομένη ημερα στις 8 το βράδυ εν τέλη με καισαρική!και έφαγα όλους αυτούς τους πόνους και έφτασα με το ζόρι 9 διαστολή και ομως δεν μπόρεσα να φτάσω 10 και να γεννησω!και επειδή ημουνα στο δημόσιο,επισκληριδιο μου κάνανε 3 το μεσημέρι ενώ οι πόνοι ξεκίνησαν απ τις 3 το προηγούμενο βράδυ!και μπήκα τελικα επειδή δεν άντεξα αλλο μετά από 17 ώρες ταλαιπωρίας όπως εσύ..μπηκα στις 7μιση για καισαρική και γεννησα στις 8.ουφ τα ειπα και ξέδωσα παλι!σημασία έχει να είναι καλά τα μωρακια μας!και πάλι να σου ζήσει και να πάτε σύντομα στο σπιτάκι σας!συγχαρητήρια που δίνεις μόνο το γαλατακι σου!δεν χρειάζεται κανένα άλλο γαλα!της μανούλας το γαλα είναι χρυσάφι!καλή αρχή σε αυτό το μαγικό ταξίδι της μητρότητας και στο επίσης μαγικό,υπέροχο ταξιδι του θηλασμού!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, pharmacy είπε:

Γεια σας κι από εμένα..σήμερα 12/2/21το πρωί στις 6.55εφερα στον κόσμο την κορακλα μου.το αστέρι μου..είναι φοβερή κ πανέμορφη..με πρόκληση κ έναν εύκολο φυσιολογικό τοκετό γεννήθηκε ο μικρός μου έρωτας 4400κ 54εκ...

Εγώ έχω μια ταλαιπωρία διότι είχα βγάλει κιρσους από κάτω οπότε στο ράψιμο είχα αιμοραγια.τελις καλό όμως..δυσκολεύομαι πολύ σε πςρπατημα κ ν γυρίσω στο πλάι.αδυνατο τώρα.αλλα θ περάσει που θ πάει...

Συγχαρητήρια! Να σου ζήσει η μπουμπου!

1 hour ago, Joka είπε:

Γεννησα κι εγω κοριτσια.Σπασαμε ρεκορ νομιζω βάρους!

Μολις 2.040 γρ η μικρη,παρότι 39+3.

Εγω εχω βγει,εκεινη ειναι στη Μενν 3,(δεν την εχω ακουμπησει καν μια βδομαδα τωρα απ οταν γεννηθηκε,)μέχρι να παρει βαρος.

Δευτερα μαλλον βγαινει,καθως πρεπει να πιασει τα 2200 γρ.

Σπασαν τα νερα,αλλα.μετα απο 17 ωρες αναμονης δεν υπηρξε καμια προοδος οποτε την εφαγα την καισαρικουλα.Εχω ομως τη συνειδηση μου ησυχη,διοτι εγινε οτι καλυτερο μπορουσε να γινει.

Χαλάλι κι οι πονοι κι η αναμονή και όλα.

Το παιδι μου ηρθε οταν εκεινο ηταν ετοιμο,χωρις ραντεβου,ψευτικες προφασεις και βολικές ημερομηνίες.

Της πηγαινω γαλα εννοειται και σιτιζεται με το δικο μου αποκλειστικα.Καμια συζητηση για φορμουλες και ξενα κι ας ειναι λιποβαρης.Με το γαλατακι της μαμας θα θεριεψει!!

Κι εγω,στρατιωτης για χαρη της!Αντλω ανα 3ωρο.

Να μας ζησουν κοριτσια!!

Να σου ζήσει η μικρούλα! Με το καλό να την πάρετε σπίτι!

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Συγχαρητήρια! Να σου ζήσει η μπουμπου!

Να σου ζήσει η μικρούλα! Με το καλό να την πάρετε σπίτι!

Αγαπημενη κοντεύεις, ε;;;αντε,με το καλό η δεύτερη μπουμπού!όλα να πάνε κατ ευχην!φαντάζομαι πως θα κανει η ζουζουνα σου όταν γνωρίσει την αδερφούλα της!


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joann είπε:

Κορίτσια να σας πω και εγώ τα δικά μου... Γέννησα εδώ και δύο εβδομάδες 39 εβδομάδων με καισαρική λόγω πρώτης καισαρικής πριν ένα χρόνο. Όλα πήγαν καλά. 3440 η μπέμπα μου και ας ήταν μονήρης ομφαλική αρτηρία. Η εμπειρία από την καισαρική η ίδια...μαύρα χάλια. Το μόνο που άλλαξε ήταν ότι ήξερα τι να περιμένω και άρχισα βόλτες αμέσως μόλις γέννησα και ας πονούσα. Ήθελα να επανέλθω γρήγορα και να γυρίσω στα κορίτσια μου. 

Να σας πω ότι έζησα μια από τις πιο συγκινητικες στιγμές στη ζωή μου την ημέρα που γύρισα σπίτι με τη μπέμπα και τη γνώρισαν οι αδελφές της...

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν να σας ζησουν να είστε γερές και δυνατές να μεγαλώσετε τα μωρά σας και σε όσες περιμένουν να γεννήσουν να σας πω ότι θα ζήσετε μια από τις πιο συγκλονιστικές στιγμές της ζωής σας!

 

Να σου ζήσει το κοριτσάκι! Πάντα υγιείς και ευτυχισμένη!

Just now, Nektarinaki είπε:

Αγαπημενη κοντεύεις, ε;;;αντε,με το καλό η δεύτερη μπουμπού!όλα να πάνε κατ ευχην!φαντάζομαι πως θα κανει η ζουζουνα σου όταν γνωρίσει την αδερφούλα της!

Ναιιι κοντεύω, 24 του μήνα θα κάνω την καισαρική. Εγώ πιστεύω πως  η κόρη μου θα κοιτάζει το μωρό σαν UFO χαχαχαααα. 

Εσύ πως είσαι, τη κάνεις, η μπουμπου;

  • Χαχα 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Να σου ζήσει το κοριτσάκι! Πάντα υγιείς και ευτυχισμένη!

Ναιιι κοντεύω, 24 του μήνα θα κάνω την καισαρική. Εγώ πιστεύω πως  η κόρη μου θα κοιτάζει το μωρό σαν UFO χαχαχαααα. 

Εσύ πως είσαι, τη κάνεις, η μπουμπου;

Χαχαχαχα σίγουρα στην αρχή θα της φαίνεται κάπως εξωγήινο, αλλα με τον καιρό θα το συνηθίσει!!καλά είμαι εγώ,μια χαρά!ξεκινήσαμε και εμείς  προσπαθείες για το δεύτερο!τωρα είμαι στις γονιμες ημέρες!για να δούμε! η μπουμπου μεγαλώνει και αλωνίζει!χαχα βιωνει τωρα έντονα το άγχος αποχωρισμού και έχει προσκόλληση επάνω μου!βημα δεν μπορώ να κάνω!και θηλαζει σαν βρεφος! Φαντάζομαι πως θα κανει όταν θα είναι στην κορύφωση που είναι στους 18 μήνες χαχα σε 9 ημερες γίνεται 15 μηνων!πως περνάει ετσι ο καιρός όμως,ε;;μας έχει πάρει τα μυαλά ομως!είναι σκέτη λατρεία το λουλούδι μου!εσένα πως είναι το μπουμπούκι σου;;πως αντιδράει με την εγκυμοσύνη;;καταλαβαίνει κατι;;;


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Joka είπε:

Γεννησα κι εγω κοριτσια.Σπασαμε ρεκορ νομιζω βάρους!

Μολις 2.040 γρ η μικρη,παρότι 39+3.

Εγω εχω βγει,εκεινη ειναι στη Μενν 3,(δεν την εχω ακουμπησει καν μια βδομαδα τωρα απ οταν γεννηθηκε,)μέχρι να παρει βαρος.

Δευτερα μαλλον βγαινει,καθως πρεπει να πιασει τα 2200 γρ.

Σπασαν τα νερα,αλλα.μετα απο 17 ωρες αναμονης δεν υπηρξε καμια προοδος οποτε την εφαγα την καισαρικουλα.Εχω ομως τη συνειδηση μου ησυχη,διοτι εγινε οτι καλυτερο μπορουσε να γινει.

Χαλάλι κι οι πονοι κι η αναμονή και όλα.

Το παιδι μου ηρθε οταν εκεινο ηταν ετοιμο,χωρις ραντεβου,ψευτικες προφασεις και βολικές ημερομηνίες.

Της πηγαινω γαλα εννοειται και σιτιζεται με το δικο μου αποκλειστικα.Καμια συζητηση για φορμουλες και ξενα κι ας ειναι λιποβαρης.Με το γαλατακι της μαμας θα θεριεψει!!

Κι εγω,στρατιωτης για χαρη της!Αντλω ανα 3ωρο.

Να μας ζησουν κοριτσια!!

να σου ζησει κοριτσι μου! ολα καλα θα πανε με την μικρη σου μαχητρια! κουραγιο μανα με τις αντλησεις...συντομα θα χεις το νινακι σου αγκαλια!! να απολαυσεις καθε στιγμη! οτι χρειαστεις, να με ρωτησεις...! καλη ανατροφη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joann said:

Κορίτσια να σας πω και εγώ τα δικά μου... Γέννησα εδώ και δύο εβδομάδες 39 εβδομάδων με καισαρική λόγω πρώτης καισαρικής πριν ένα χρόνο. Όλα πήγαν καλά. 3440 η μπέμπα μου και ας ήταν μονήρης ομφαλική αρτηρία. Η εμπειρία από την καισαρική η ίδια...μαύρα χάλια. Το μόνο που άλλαξε ήταν ότι ήξερα τι να περιμένω και άρχισα βόλτες αμέσως μόλις γέννησα και ας πονούσα. Ήθελα να επανέλθω γρήγορα και να γυρίσω στα κορίτσια μου. 

Να σας πω ότι έζησα μια από τις πιο συγκινητικες στιγμές στη ζωή μου την ημέρα που γύρισα σπίτι με τη μπέμπα και τη γνώρισαν οι αδελφές της...

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν να σας ζησουν να είστε γερές και δυνατές να μεγαλώσετε τα μωρά σας και σε όσες περιμένουν να γεννήσουν να σας πω ότι θα ζήσετε μια από τις πιο συγκλονιστικές στιγμές της ζωής σας!

 

Να σου ζήσει κορίτσι μου η Τρίτη σου κορούλα !! Να τις χαίρεσαι και να τις καμαρώνεις και τις 3. Να είναι γερές !! 
Αχ κ εγώ ειχα συγκινηθεί τόσο πολύ όταν ο γιος μου συνάντησε πρώτα τον μπέμπη ... και είναι τόσο γλυκός μαζί τους και τώρα που με συγκινεί σχεδόν κάθε μέρα. Τα προσέχει και τα αγαπάει τόσο πολύ! 
Ετσι και οι δίδυμουλες σου θα προσέχουν τη μικρή τους αδερφούλα :) 

Εμ γι αυτό έπεσε σιωπή βρε κορίτσια στην ομάδα ... όλες στο μαιευτήριο ήταν ! :) 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Joka είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι γλυκο.Θα χαρω πολύ να μαθω και τα δικα σου ευχαριστα.Εχεις ολη μας τη θετικη ενεργεια!!!

Κι εμεις ακολουθούμε παρόμοια πορεια αλλα ειμαστε πολυ πιο λεπτουλες!

Ικτερο ανεβάσαμε κι εμεις αλλα αυτο ειναι αμελητεο.

Αυτή η λοιμωξη τι ηταν κοριτσι μου?Σας ειπαν τι ειδους?

Βγήκατε δλδ εσεις πριν κατέβει τελειως ο ικτερος και τελειωσει η αντιβιωση?Στο Λητω αν δεν πεσει ο ικτερος δεν τα βγαζουν τα μωρακια.

Πως τα παρακολουθουν απ το σπιτι?

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Μην ανησυχείς θα πάρει βάρος και θα δεις αυτά τα μωράκια είναι που παίρνουν τα πάνω τους γρήγορα...

Εμείς είχαμε αναπνευστική δυσχέρεια. Έμεινε επιπλέον τρεις ημέρες αφού σταθεροποιήθηκε. Ένα μικρόβιο είχε, το γράφει στο ιστορικό του θα το δω και θα σου πω. Σπίτι πήραμε επιπλέον τρεις μέρες αντιβίωση αλλά είχε πέσει η CRP. Κάναμε επαναληπτική σήμερα για σιγουριά. Ίκτερο το μωρό είχε ανεβάσει μέχρι 16 βγήκαμε από το μαιευτήριο με 9.3 κάναμε επανάληψη χθες είχε ανέβει λίγο 11.6 και θα το ξαναδούμε Δευτέρα. Τώρα τον βάζω παράθυρο κοντά στο ήλιο και προσπαθώ να τον ταιζω συχνά! Τρώμε από στήθος όποτε θέλει το μωρό εννοείτε αλλά δεν τον αφήνω περισσότερο από δυωρο γιατί ακόμα δεν είχε βάλει βάρος από όταν βγήκαμε. Αλλά του δίνω και αντλημενο που έχω κάνει τράπεζα όταν ήταν στην ΜΕΝΝ γιατί νοιώθω ότι δεν τρώει καλά από το στήθος μόνο. Τον βλέπω κάθεται πολλές ώρες στο στήθος αλλά συνήθως καταπινει λίγο και την πιο πολύ ώρα νοιώθω ότι πιπιλάει. Και όντως μέχρι να του δώσω έξτρα από τις άντλησεις δεν έβρεχε πάνες και έπαιρνε βαρος   Δεν ξέρω τι να κάνω και αν όντως τρώει και έτσι νοιώθω περισσότερο ασφάλεια! Τρώει μόνο μητρικό γάλα βέβαια ευτυχώς έχω αρκετό και συνεχίζω και δύο τρεις άντλησεις τη μέρα με το θήλαστρο.

πρίν από 49 λεπτά , Joann είπε:

Κορίτσια να σας πω και εγώ τα δικά μου... Γέννησα εδώ και δύο εβδομάδες 39 εβδομάδων με καισαρική λόγω πρώτης καισαρικής πριν ένα χρόνο. Όλα πήγαν καλά. 3440 η μπέμπα μου και ας ήταν μονήρης ομφαλική αρτηρία. Η εμπειρία από την καισαρική η ίδια...μαύρα χάλια. Το μόνο που άλλαξε ήταν ότι ήξερα τι να περιμένω και άρχισα βόλτες αμέσως μόλις γέννησα και ας πονούσα. Ήθελα να επανέλθω γρήγορα και να γυρίσω στα κορίτσια μου. 

Να σας πω ότι έζησα μια από τις πιο συγκινητικες στιγμές στη ζωή μου την ημέρα που γύρισα σπίτι με τη μπέμπα και τη γνώρισαν οι αδελφές της...

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν να σας ζησουν να είστε γερές και δυνατές να μεγαλώσετε τα μωρά σας και σε όσες περιμένουν να γεννήσουν να σας πω ότι θα ζήσετε μια από τις πιο συγκλονιστικές στιγμές της ζωής σας!

 

Να σου ζήσει και σένα κορίτσι μου το μωρό σου!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...