Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Hope.2019 said:

Έχεις δίκιο! τουλάχιστον όσο πιο συχνά μπορείς! Εδώ εγώ με ένα μωρό και πάλι στο 3ωρο δεν προλαβαίνω πάντα! Άσε και μένα η μία θηλη είναι κατακρεουργημένη για αυτό σε αυτή βάζω ακόμα θήλαστρο. Κι εμείς γύρω στα 2600 τώρα είμαστε ακόμα και δυσκολευόμαστε αλλά που θα πάει θα το βρούμε!

 

 

 

Και στο γιο μου έτσι έκανα .. όπως εσυ. Από το στήθος που άντεχα έδινα κανονικά κ από το άλλο έκανα άντληση. Και εμένα ήταν μικρουλης κ δεν έπιανε σωστά στην αρχησ.

Στο 3μηνο ομως ειχα καταφέρει να δώσω πίσω το θήλαστρο και να θηλάζω αποκλειστικά.

Θα τα καταφέρεις. Λιγη υπομονή θέλει να συνηθίσει το στήθος και να το βρει και το μωρό. :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Και στο γιο μου έτσι έκανα .. όπως εσυ. Από το στήθος που άντεχα έδινα κανονικά κ από το άλλο έκανα άντληση. Και εμένα ήταν μικρουλης κ δεν έπιανε σωστά στην αρχησ.

Στο 3μηνο ομως ειχα καταφέρει να δώσω πίσω το θήλαστρο και να θηλάζω αποκλειστικά.

Θα τα καταφέρεις. Λιγη υπομονή θέλει να συνηθίσει το στήθος και να το βρει και το μωρό. :) 

Είναι πολύ  πιο δύσκολο τελικά από ότι πίστευα και από ότι είχα μάθει σε βιντεάκια σεμινάρια κλπ. Άλλο στη θεωρία και άλλο στην πράξη αλλά θα τα καταφέρουμε πιστεύω. Πάντως το στήθος δεν λέει να επουλωθεί βρε παιδί μου. Φαντάσου πολλές φορές και στην άντληση ματώνει. Βάζω λανολίνη και προσπαθώ να το κάνω να στεγνώσει και να κλείσει αλλά τίποτα. Βέβαια έχει ματώσει σε δύο τρία σημεία!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Είναι πολύ  πιο δύσκολο τελικά από ότι πίστευα και από ότι είχα μάθει σε βιντεάκια σεμινάρια κλπ. Άλλο στη θεωρία και άλλο στην πράξη αλλά θα τα καταφέρουμε πιστεύω. Πάντως το στήθος δεν λέει να επουλωθεί βρε παιδί μου. Φαντάσου πολλές φορές και στην άντληση ματώνει. Βάζω λανολίνη και προσπαθώ να το κάνω να στεγνώσει και να κλείσει αλλά τίποτα. Βέβαια έχει ματώσει σε δύο τρία σημεία!

Δοκίμασες κοχύλια; 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Δοκίμασες κοχύλια; 

Όχι δεν έχω πάρει.   Προς το παρόν εχ το στήθος μόνιμα έξω! Λες να βοηθήσουν; Πώς λειτουργούν τα φοράς και φοράς σουτιέν;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2021 at 8:40 ΜΜ, Joka είπε:

Γεννησα κι εγω κοριτσια.Σπασαμε ρεκορ νομιζω βάρους!

Μολις 2.040 γρ η μικρη,παρότι 39+3.

Εγω εχω βγει,εκεινη ειναι στη Μενν 3,(δεν την εχω ακουμπησει καν μια βδομαδα τωρα απ οταν γεννηθηκε,)μέχρι να παρει βαρος.

Δευτερα μαλλον βγαινει,καθως πρεπει να πιασει τα 2200 γρ.

Σπασαν τα νερα,αλλα.μετα απο 17 ωρες αναμονης δεν υπηρξε καμια προοδος οποτε την εφαγα την καισαρικουλα.Εχω ομως τη συνειδηση μου ησυχη,διοτι εγινε οτι καλυτερο μπορουσε να γινει.

Χαλάλι κι οι πονοι κι η αναμονή και όλα.

Το παιδι μου ηρθε οταν εκεινο ηταν ετοιμο,χωρις ραντεβου,ψευτικες προφασεις και βολικές ημερομηνίες.

Της πηγαινω γαλα εννοειται και σιτιζεται με το δικο μου αποκλειστικα.Καμια συζητηση για φορμουλες και ξενα κι ας ειναι λιποβαρης.Με το γαλατακι της μαμας θα θεριεψει!!

Κι εγω,στρατιωτης για χαρη της!Αντλω ανα 3ωρο.

Να μας ζησουν κοριτσια!!

Να σου ζήσει η μπεμπουλα! Με το καλο να την πάρετε σπίτι σας.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/2/2021 at 8:40 ΜΜ, Joka είπε:

Γεννησα κι εγω κοριτσια.Σπασαμε ρεκορ νομιζω βάρους!

Μολις 2.040 γρ η μικρη,παρότι 39+3.

Εγω εχω βγει,εκεινη ειναι στη Μενν 3,(δεν την εχω ακουμπησει καν μια βδομαδα τωρα απ οταν γεννηθηκε,)μέχρι να παρει βαρος.

Δευτερα μαλλον βγαινει,καθως πρεπει να πιασει τα 2200 γρ.

Σπασαν τα νερα,αλλα.μετα απο 17 ωρες αναμονης δεν υπηρξε καμια προοδος οποτε την εφαγα την καισαρικουλα.Εχω ομως τη συνειδηση μου ησυχη,διοτι εγινε οτι καλυτερο μπορουσε να γινει.

Χαλάλι κι οι πονοι κι η αναμονή και όλα.

Το παιδι μου ηρθε οταν εκεινο ηταν ετοιμο,χωρις ραντεβου,ψευτικες προφασεις και βολικές ημερομηνίες.

Της πηγαινω γαλα εννοειται και σιτιζεται με το δικο μου αποκλειστικα.Καμια συζητηση για φορμουλες και ξενα κι ας ειναι λιποβαρης.Με το γαλατακι της μαμας θα θεριεψει!!

Κι εγω,στρατιωτης για χαρη της!Αντλω ανα 3ωρο.

Να μας ζησουν κοριτσια!!

Να σας ζήσει κοπέλα μου! Γερό και τυχερο και σύντομα στην αγκαλια σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope.2019 said:

Είναι πολύ  πιο δύσκολο τελικά από ότι πίστευα και από ότι είχα μάθει σε βιντεάκια σεμινάρια κλπ. Άλλο στη θεωρία και άλλο στην πράξη αλλά θα τα καταφέρουμε πιστεύω. Πάντως το στήθος δεν λέει να επουλωθεί βρε παιδί μου. Φαντάσου πολλές φορές και στην άντληση ματώνει. Βάζω λανολίνη και προσπαθώ να το κάνω να στεγνώσει και να κλείσει αλλά τίποτα. Βέβαια έχει ματώσει σε δύο τρία σημεία!

Η παιδιατρος μου ειχε πει στην αρχη που ειχα το ιδιο θεμα να βαζω το πιστολακι στο κρυο πανω στις ρωγες για να βοηθησω στο στεγνωμα

καταλαβαινω οτι ο χρονος ειναι λιγος, αλλα παιρνω το θαρρος να προτεινω επισης αμπουλες αλατονερου απο το φαρμακειο. Εβαζα λιγο αλατονερο κ στεγνωνα με το πιστολακι

  • Ευχαριστώ 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Όχι δεν έχω πάρει.   Προς το παρόν εχ το στήθος μόνιμα έξω! Λες να βοηθήσουν; Πώς λειτουργούν τα φοράς και φοράς σουτιέν;

εγώ δεν έχω θηλάσει ποτέ (τώρα ελπίζω) οπότε δεν έχω πείρα. αλλά μια φίλη μου με ματωμένες θηλές μόνο με τα κοχύλια ανακουφίστηκε γιατί ντάξει είναι κ χειμώνας κ έχει κ κρύο. αυτά εφαρμόζουν στο στήθος αλλά τις θηλές δεν τις ακουμπάνε(κάνει κούρμπα) οπότε μπορείς να βάλεις ρούχο πάνω σου χωρίς να ακουμπάει στις θηλές σου. είναι λίγο ακριβές αλλά νομίζω αξίζουν τον κόπο. 

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ είχα ματώσει κ από τις δύο θηλές όσο ήμουν στο μαιευτήριο (5 μέρες) και για 2-3 μέρες στο σπίτι.. Δεν άντεχα να ακουμπάει πάνω μου το πιο λεπτό ύφασμα! Μόλις γυρίσαμε σπίτι πήρα μια αλοιφή λανολινης μεγάλη γιατί είχα ένα δείγμα κ έβαζα στο μαιευτήριο το οποίο άντεξε για όσο ήμουν εκεί με τόση χρήση! Το μωρό αν και μεγάλο δεν έπιανε σωστά και στην ουσία ήταν σα να μασάει τη θηλή. Με βοήθησαν πολύ οι μαίες και μια σύμβουλος θηλασμού που ήταν στο μαιευτήριο. Όταν έπιασε σωστά σταμάτησε κ ο πόνος. Οπότε σκεφτείτε κ το ενδεχόμενο να φωνάξετε κάποια σύμβουλο στο σπίτι, ίσως σας βοηθήσει! Τα κοχύλια μου είπε μια φίλη μου ότι προκαλούν υπερπαραγωγή γιατί ακουμπάει κάτι συνεχώς την αλω και προκαλεί επιπλέον παραγωγή γάλακτος. 

 

  • Μου αρέσει 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Κ εγώ είχα ματώσει κ από τις δύο θηλές όσο ήμουν στο μαιευτήριο (5 μέρες) και για 2-3 μέρες στο σπίτι.. Δεν άντεχα να ακουμπάει πάνω μου το πιο λεπτό ύφασμα! Μόλις γυρίσαμε σπίτι πήρα μια αλοιφή λανολινης μεγάλη γιατί είχα ένα δείγμα κ έβαζα στο μαιευτήριο το οποίο άντεξε για όσο ήμουν εκεί με τόση χρήση! Το μωρό αν και μεγάλο δεν έπιανε σωστά και στην ουσία ήταν σα να μασάει τη θηλή. Με βοήθησαν πολύ οι μαίες και μια σύμβουλος θηλασμού που ήταν στο μαιευτήριο. Όταν έπιασε σωστά σταμάτησε κ ο πόνος. Οπότε σκεφτείτε κ το ενδεχόμενο να φωνάξετε κάποια σύμβουλο στο σπίτι, ίσως σας βοηθήσει! Τα κοχύλια μου είπε μια φίλη μου ότι προκαλούν υπερπαραγωγή γιατί ακουμπάει κάτι συνεχώς την αλω και προκαλεί επιπλέον παραγωγή γάλακτος. 

 

γιατί ήσουν 5 μέρες μαιευτήριο;;;;;;;;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 11 είπε:

Στο μαιευτήριο είχα τον άντρα μου συνέχεια, τώρα στο σπίτι ειμαι μόνη.. Σήμερα βέβαια λόγω χιονιού είμαστε παρέα!

παναγίτσα μου εγώ δεν μπορώ να κρατήσω τον άνδρα μου 5 μέρες στο νοσοκομείο. τι θα κάνω μόνη σαν το λεμόνι;;;;τι κάνατε όσες μείνατε μόνες αλήθεια;;;;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

παναγίτσα μου εγώ δεν μπορώ να κρατήσω τον άνδρα μου 5 μέρες στο νοσοκομείο. τι θα κάνω μόνη σαν το λεμόνι;;;;τι κάνατε όσες μείνατε μόνες αλήθεια;;;;

Κορίτσι μου κι εγώ 5 μέρες έμεινα και φαντάσου πως δεν είχα και το μωρό μου! Μην ανησυχείς, θα περάσουν οι μέρες θα έχεις παρέα τα άλλα κορίτσια. Εμένα μου έκανε απίστευτο καλό ότι είχα παρέα στο δωμάτιο. Έρχοταν και ο άντρας μου αλλά να σου πω την αλήθεια πιο πολύ με βοήθησε η συζήτηση με τα άλλα κορίτσια στο δωμάτιο.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...