Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Vasiliki10 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου και από εμένα γεννήσαμε 14/2 κανονικά είχαμε ραντεβού 17/2 αλλά είχα πολλές συσπάσεις αλλά και αίμα.το καλύτερο δώρο που μπορούσε να μας έρθει 2900 η Μπέμπα έκατσε 24 ώρες στην μονάδα και από χτες το βράδυ την έχουμε στον όροφο.η καισαρική πάντως πονάει και ειδικά με επισκληρίδειο που έκανα,πρέπει σίγουρα να έχεις κάποιον να σε βοηθαει.

να σου ζήσει κορίτσι μου! να είναι γερή δυνατή κ ευτυχισμένη! :lol::wub::wub::wub:


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα. Γεννήσαμε !!! Πάλι βιαστικά μωράκια !!! 5/01/2021 
  2. @demi Lou  γεννήσαμε !!! 12/01/2021
  3. @niniδιδυμάκια , γεννήσαμε !!!! 16/01/2021
  4. @Katerina 11 ΠΗΤ 4/2 , κοριτσάκι , μαιευτήριο: Έλενα , γεννήσαμε 29/01/2021 
  5. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας, γεννήσαμε 8/02/2021!!
  6. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα, γεννήσαμε 4/2/2021!!
  7. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό, γέννησαμε 12/02/2021!!
  8. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ, γεννησαμε 6/02/2021!!
  9. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία, γεννήσαμε !!! 17/01/2021 
  10. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ , γέννησαμε 01/02/2021!!
  11. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ Γεννήσαμε !!! βιαστικά μωράκια !!!! 25/12/2020 
  12. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ, γεννήσαμε 3/02/2021!!
  13. @Georgia Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα , γεννήσαμε , 3/2/2021 , 
  14. papaki@ ΠΗΤ :13/2, διδυμάκια (κοριτσάκια ), Μαιευτηριο : Ιπποκράτειο  , γεννήσαμε 24/01/2021
  15. Σοφκα7 ΠΗΤ 13-17/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό , γεννήσαμε 22/01/2021 
  16. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό , γεννήσαμε 2/2/2021 
  17. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα, γεννήσαμε 1/2/2021 
  18.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο, γεννήσαμε 2/02/2021!!
  19. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι, γεννήσαμε 9/02/2021!!
  20. @Geonutr-mama ΠΗΤ : 21/02, αγοράκι , Μαιευτήριο : Σπιτι 
  21. @efinikolaou  ΠΗΤ :24/2 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτηριο : Ιασώ, γεννήσαμε 5/02/2021!!
  22. @kateV ΠΗΤ: 26/2 , κοριτσάκι , Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό
  23. @ Ρια new mum ΠΗΤ :26/2 , αγοράκι, μαιευτήριο : Γενεσις 
  24. @ladybag  20 ΠΗΤ:27/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Ιασώ 
  25. @renula ΠΗΤ : 27/2, Μαιευτηριο : Μητέρα 
  26. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ , γέννησαμε ερωτιαρικο μωράκι 14/02!!!
  27. @BettySt ΠΗΤ :2/3 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : δημόσιο νος. Κρήτης
  28. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ),   γεννησαμε 6/02/2021!!
  29. @Ani!! ΠΗΤ :6/3 , κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα

 

@Vasiliki10 να σου ζήσει το μπεμπακι σου!! Καλούς έρωτες σου εύχομαι! :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Katerina 11 είπε:

4 νύχτες 5 μέρες! Τόσο κρατάνε στο δημόσιο για καισαρική!

Και στο Λητω το ίδιο.

21 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

επειδή θα γεννήσω σε κλινική η συγκεκριμένη δεν μου φαίνεται τόσο άνετη στο να μου αλλάξει δωμάτιο μάλλον θα θέλουν να τα ακουμπήσω κανονικά. για ρουμινγκ ιν ναι αν δω οτι τα χάνω εννοείται οτι θα τους πω να το παίρνουν. αυτό που με τρομάζει είναι οτι θα μείνω μόνη μου με καισαρική. ο άνδρας μου μπορεί να κάτσει 2 μέρες μόνο

Κι εγω στο Λητω ολα τα βραδια μονη ημουνα.Κι εμεινα 4 βραδια!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καθόλου μην ανησυχείς! Κι εγώ καισαρική έκανα! Αλήθεια σου λέω εκτός από την πρώτη μέρα δεν θα χρειαστείς βοήθεια. Ότι χρειάζεται φωνάζεις και τις μαίες! Αλλά πραγματικά εγώ που είμαι και φυγόπονη σου λέω τίποτα δεν κατάλαβα. Την πρώτη μέρα γέννησα 11 το πρωί και στις 6 με σήκωσαν και έβγαλα και τον καθετήρα μια χαρά ήμουν! Και όσο πρόλαβα να φροντίσω το μωρό πριν μου το πάρουν τα κατάφερνα. Ότι χρειάζεσαι θα φωνάζεις και τις μαίες! Θα κάνεις επισκληριδιο; Αν ναι, θα είσαι πολύ καλά και θα σου βάζουν συνέχεια παυσίπονα και δεν θα νιώθεις πόνο !

Η επισκληριδιος ειναι για 24 ωρες μετα τον τοκετο.Μετα αρχιζουν τα δυσκολα!

Εμενα που με εκοψε αρκετα ψηλα εφοσον το μωρο ηταν ψηλα ακομα,τα παυσιπονα,τα υποθετα τυπου αποτελ που μου βαζανε δε με.πιανανε καθολου.

Μεχρι 3 μου εβαλαν κ τιποτα!

Η δευτερη μερα ιδιως ηταν τραγικη κι ακομα περισσοτερο η νυχτα που ημουνα κ μονη.

Τα καλα της καισαρικουλας!Οι αλλες κοπελες στο δωματιο που ειχαν γεννησει με φτ ήταν ορθιες μόνες τους απο την επομενη της γεννας!!!

Just now, Mighty86 είπε:

με ρούμινγκ ιν? 

Ναι,δεν παιζει ρολο.

  • Λυπημένη/-ος 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Η επισκληριδιος ειναι για 24 ωρες μετα τον τοκετο.Μετα αρχιζουν τα δυσκολα!

Εμενα που με εκοψε αρκετα ψηλα εφοσον το μωρο ηταν ψηλα ακομα,τα παυσιπονα,τα υποθετα τυπου αποτελ που μου βαζανε δε με.πιανανε καθολου.

Μεχρι 3 μου εβαλαν κ τιποτα!

Η δευτερη μερα ιδιως ηταν τραγικη κι ακομα περισσοτερο η νυχτα που ημουνα κ μονη.

Τα καλα της καισαρικουλας!Οι αλλες κοπελες στο δωματιο που ειχαν γεννησει με φτ ήταν ορθιες μόνες τους απο την επομενη της γεννας!!!

Ναι,δεν παιζει ρολο.

α την πήρες κατευθείαν την μικρή;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Η επισκληριδιος ειναι για 24 ωρες μετα τον τοκετο.Μετα αρχιζουν τα δυσκολα!

Εμενα που με εκοψε αρκετα ψηλα εφοσον το μωρο ηταν ψηλα ακομα,τα παυσιπονα,τα υποθετα τυπου αποτελ που μου βαζανε δε με.πιανανε καθολου.

Μεχρι 3 μου εβαλαν κ τιποτα!

Η δευτερη μερα ιδιως ηταν τραγικη κι ακομα περισσοτερο η νυχτα που ημουνα κ μονη.

Τα καλα της καισαρικουλας!Οι αλλες κοπελες στο δωματιο που ειχαν γεννησει με φτ ήταν ορθιες μόνες τους απο την επομενη της γεννας!!!

Ναι,δεν παιζει ρολο.

Αχ λυπάμαι κορίτσι μου που είχες έτσι τραγική εμπειρία. Εμένα με έκοψε πολύ χαμηλά γιατί ήταν χαμηλά το μωρό. Αλλά και όλες οι κοπέλες που γνώρισα στο μαιευτήριο επειδή αλλαξα δύο δωμάτια ήταν μια χαρά με την καισαρική. 

Εύχομαι σύντομα περαστικά και είσαι καλύτερα τώρα. Με το καλό να πάρεις σπίτι και το μωρό σου! Και εμένα έμεινε στη μονάδα μια σε κατάλαβαινω απόλυτα! Πώς πάει η μπεμπούλα σου;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka είπε:

Κι ομως με βαλανε ρουμινγκ ιν με.κοπελες.με.μωρα!!

Ωραια ε??!!!

Αχ και εμένα! Δεν άλλαξες δωμάτιο;

Εμένα για ψυχολογικούς λόγους και μόνο με άλλαξαν, το ζήτησε ι γιατρός μου!

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Αχ και εμένα! Δεν άλλαξες δωμάτιο;

Εμένα για ψυχολογικούς λόγους και μόνο με άλλαξαν, το ζήτησε ι γιατρός μου!

Μπράβο στον γιατρό που το σκέφτηκε! 

Just now, Joka είπε:

Η επισκληριδιος ειναι για 24 ωρες μετα τον τοκετο.Μετα αρχιζουν τα δυσκολα!

Εμενα που με εκοψε αρκετα ψηλα εφοσον το μωρο ηταν ψηλα ακομα,τα παυσιπονα,τα υποθετα τυπου αποτελ που μου βαζανε δε με.πιανανε καθολου.

Μεχρι 3 μου εβαλαν κ τιποτα!

Η δευτερη μερα ιδιως ηταν τραγικη κι ακομα περισσοτερο η νυχτα που ημουνα κ μονη.

Τα καλα της καισαρικουλας!Οι αλλες κοπελες στο δωματιο που ειχαν γεννησει με φτ ήταν ορθιες μόνες τους απο την επομενη της γεννας!!!

Ναι,δεν παιζει ρολο.

Πραγματικά απορω με τις γυναίκες που λενε,  ελα καισαρική δεν θα καταλάβεις τίποτα :shock: πιστεύω μας κοροϊδεύουν.. Η 2η μερα όντως χειρότερη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κι ομως με βαλανε ρουμινγκ ιν με.κοπελες.με.μωρα!!

Ωραια ε??!!!

ναι άλλο λέω. το θέμα είναι να έχεις κάνει κ καισαρική κ να έχεις κ το παιδί μόνη σου ρούμινγκ ιν. αυτό αναρωτιέμαι αν θα μπορούσα να ανταποκριθώ. καλά όλες μαζί σας βάλανε; δεν χωρίζουν τις μεν με τις δε?


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Μπράβο στον γιατρό που το σκέφτηκε! 

Πραγματικά απορω με τις γυναίκες που λενε,  ελα καισαρική δεν θα καταλάβεις τίποτα :shock: πιστεύω μας κοροϊδεύουν.. Η 2η μερα όντως χειρότερη 

Σίγουρα δε μπορείς να πεις ότι έκανα καισαρική και δεν κατάλαβα τίποτα αλλά παίζουν πολλά ρόλο.. Και το ύψος μέγεθος της τομής και το χέρι του γιατρού, η τεχνική του δηλαδή, και ο οργανισμός της καθεμιάς. Επίσης εγώ δεν είχα επισκληριδιο, έκανα ραχιαία οπότε ήμουν μόνο με παυσίπονα από τη δεύτερη ώρα μετά την καισαρική (τα γνωστά αποτελ!) και με έπιαναν μια χαρά.. Όταν περνούσε η ώρα κ πλησίαζε να πάρω την επόμενη δόση παυσίπονου αυξανόταν ο πόνος αλλά και πάλι ήταν υποφερτός.

  • Μου αρέσει 2

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Μπράβο στον γιατρό που το σκέφτηκε! 

Πραγματικά απορω με τις γυναίκες που λενε,  ελα καισαρική δεν θα καταλάβεις τίποτα :shock: πιστεύω μας κοροϊδεύουν.. Η 2η μερα όντως χειρότερη 

κ όμως αλλιώς ανταποκρίνεται ο κάθε οργανισμός στις επεμβάσεις. γενικά εγώ αναρωτιέμαι πως λένε οτι η γέννα είναι κάτι που μετά το ξεχνάς όσο δύσκολα κ να έχεις περάσει...για την ώρα είμαι χ.σμένη στα βρακιά μου με όποιον τρόπο κ να γεννήσω.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...