Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , linaa είπε:

      Άντε καλέ μην έχεις ανχος επιρεαζει αρνητικά. Σε πάω στοίχημα ότι θα γεννήσεις κανονικά μετά τις 36 εβδομάδες . Χαλάρωσε. Άσε τις προβλέψεις Κ επικεντρωσου στον στόχο σου .

      οχι δεν το νιώθω αν άγχος ! παρολο που δεν πρέπει τόσο νωρίς και δεν το θέλω , εχω μια περίεργη προσμονή! ίσως τώρα αρχίζει να μ μοιάζει πιο χειροπιαστό ! δεν θα παω τόσο , νιώθω πιέσεις χαμηλά εγώ παρακαλάω να παω 32 εστω ! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Katerina 11 είπε:

Εμένα η τομή τώρα είναι μια κόκκινη γραμμή.. Μου είπε ο γιατρός θα γίνει ροζ και σιγά σιγά άσπρη. Δεν έχω καθόλου πόνο στην τομή. Από τη δεύτερη μέρα μου έβαλαν αδιάβροχη γάζα και έκανα μπάνιο κανονικά. Τη γαζα την έβγαλα εντελώς μετά από 10 μέρες. Αίμα έχω ακόμη 20 μέρες μετά..! 

Η ποσότητα θα αυξομειώνεται και σταδιακά μέσα σε 40 μέρες το χρώμα θα γίνει πιο ανοιχτό μέχρι που θα γίνει υποκίτρινο κ θα σταματήσει!

Είχαμε τον πρώτο κολικό πριν λίγο και τη λυπήθηκε η ψυχή μου.. Έκλαιγε αυτή έκλαιγα κ εγώ! Μετά από 1,5 ώρα της πέρασε και κοιμήθηκε. 

Εκανες μπανιο την 2η μερα;;;  εγω ουτε να σηκωθω απο το κρεβάτι κ να καθισω δεν μπορουσα! Μπράβο κορίτσι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Εκανες μπανιο την 2η μερα;;;  εγω ουτε να σηκωθω απο το κρεβάτι κ να καθισω δεν μπορουσα! Μπράβο κορίτσι! 

Οοοχι.. Και εγώ έτσι ήμουν χαχαχα.. Μου άλλαξαν 3 μέρες την γαζα στο νοσοκομείο και την επόμενη την έβγαλα και έκανα μπάνιο και από τότε είμαι χωρίς.. Δηλαδή την 4η μέρα έκανα μπάνιο.. 

Εσείς κορίτσια όταν πάτε για πιπί πονατε μετά την καισαρική? Πιο πολύ έτσι σαν πίεση από μέσα νιώθω κάθε φορά και πονάω.. Θα ρωτήσω μεθαύριο και τον γιατρό που θα με δει να δω αν είναι φυσιολογικό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Οοοχι.. Και εγώ έτσι ήμουν χαχαχα.. Μου άλλαξαν 3 μέρες την γαζα στο νοσοκομείο και την επόμενη την έβγαλα και έκανα μπάνιο και από τότε είμαι χωρίς.. Δηλαδή την 4η μέρα έκανα μπάνιο.. 

Εσείς κορίτσια όταν πάτε για πιπί πονατε μετά την καισαρική? Πιο πολύ έτσι σαν πίεση από μέσα νιώθω κάθε φορά και πονάω.. Θα ρωτήσω μεθαύριο και τον γιατρό που θα με δει να δω αν είναι φυσιολογικό 

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα 57 κιλά, μια μέρα πριν γεννήσω είχα φτάσει τα 63 και μια βδομάδα μετά ήμουν 51!!! Από τότε τρώω τρωω και έχω πάρει μόνο μισό κιλό! 

Μπάνιο έκανα την δεύτερη μέρα, είχα ελάχιστους πόνους και η τομή πια δεν φαίνεται!! Μια γραμμή μικρή μόνο υπάρχει!

Πόνους κτλ είχα ελάχιστους και τώρα, 42 μέρες μετά τελειώνουν και τα λοχια! 

  • Μου αρέσει 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Οοοχι.. Και εγώ έτσι ήμουν χαχαχα.. Μου άλλαξαν 3 μέρες την γαζα στο νοσοκομείο και την επόμενη την έβγαλα και έκανα μπάνιο και από τότε είμαι χωρίς.. Δηλαδή την 4η μέρα έκανα μπάνιο.. 

Κ εγω την 4η ημουν καλύτερα και εκανα μπανιο, αλλα και πάλι σιγα σιγα, την γαζα την κρατησα 8 μερες βέβαια 

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα 57 κιλά, μια μέρα πριν γεννήσω είχα φτάσει τα 63 και μια βδομάδα μετά ήμουν 51!!! Από τότε τρώω τρωω και έχω πάρει μόνο μισό κιλό! 

Μπάνιο έκανα την δεύτερη μέρα, είχα ελάχιστους πόνους και η τομή πια δεν φαίνεται!! Μια γραμμή μικρή μόνο υπάρχει!

Πόνους κτλ είχα ελάχιστους και τώρα, 42 μέρες μετά τελειώνουν και τα λοχια! 

Μπράβο Τουτουνακι! Με τα διδυμακια πως τα πατε;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εγω την 4η ημουν καλύτερα και εκανα μπανιο, αλλα και πάλι σιγα σιγα, την γαζα την κρατησα 8 μερες βέβαια 

Μπράβο Τουτουνακι! Με τα διδυμακια πως τα πατε;;; 

Είμαστε μια χαρά!!! Τα μωράκια μεγαλώνουν, είναι σχετικά ήσυχα και καλόβολα!!!! Εσεις τι κάνετε?

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Είμαστε μια χαρά!!! Τα μωράκια μεγαλώνουν, είναι σχετικά ήσυχα και καλόβολα!!!! Εσεις τι κάνετε?

Και εμενα μεχρι στιγμης ησυχη, εκτος αν πεινασει,  γίνεται αγριμι χαχαχα αλλα φροντιζω να θηλασω πριν περασει πολυ η ωρα, να ειμαστε σίγουροι ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου να ξέρετε ότι μου έχετε λείψει, δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα απο ΑΥΤΑ που ΕΧΕΤΕ γράψει

ελπίζω να έχουν γεννήσει όλες οι κοπέλες στην ομαδούλα μας και εύχομαι σε όσες έχουνε μείνει με το καλό να πάρετε γρήγορα στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας

τα συναισθήματα είναι υπέροχα αλλά σας συμβουλεύω κοιμηθείτε τώρα που μπορείτε....!!!!!!

Μιλάμε για πολύ ξενύχτι και φανταστείτε ότι η μικρή είναι πολύ καλή δεν κλαίει καθόλου και ήρεμη. 

Ευτυχώς εξαρχής με συμβούλεψαν να προσέξω τη διατροφή Μου λόγω θηλασμού δεν τρώω καθόλου πράσινα λαχανικά, όσπρια, Σκορδά κρεμμύδια και τελικά με πειράζει και το γάλα!!

τα ΕΚΟΨΑ ΟΛΑ για το καλό του μωρού αλλά και πάλι το μικρό μου έχει κωλικούς φανταστείτε τι θα γινόταν να τα έτρωγα κι αυτά!!

Πάρτε τα μωρά σας αγκαλιά μην ακούτε τίποτα από τους άλλους! Η μάνα ξέρει καλύτερα τι ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ για το παιδί της!! 
 

ΥΡ  ΕΧΑΣΑ όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης + 2 επιπλέον με την διατροφη
 

Πιστεύω όταν θα βρω χρόνο θα σας διαβάσω

σας φιλω

1 hour ago, Paris.33 είπε:

Εκανες μπανιο την 2η μερα;;;  εγω ουτε να σηκωθω απο το κρεβάτι κ να καθισω δεν μπορουσα! Μπράβο κορίτσι! 

Επιχείρηση ΚΟΛΙΚΟΙ: ΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΘΗΛΑΣΜΟΥ!

ΜΕ ΕΣΩΣΕ 1) ΦΑΣΚΙΩΜΑ

2) ΖΕΣΤΑ ΠΑΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΑΣΚΙΩΜΑ

3) ΠΑΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΤΑ ΑΕΡΙΑ Ή 10 ΕΠΑΝΑΛΒΑΝΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΟΔΙΩΝ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΤΑ ΑΕΡΙΑ

4) ΔΕΣ ΤΙ ΕΦΑΓΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΕ ΤΟ ΜΩΡΟ

5) ΧΑΜΟΜΗΛΙ 4 ΠΟΤΗΡΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ (ΘΕΛΕΙ 6 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟ ΓΑΛΑ) ΕΓΩ ΠΙΝΩ Π-Μ-Α-ΒΡΑΔΥ) + ΤΣΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ

 

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΕΣΩΣΑΝ ΓΙΑΤΙ 15 ΜΕΡΕΣ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ, ΑΥΠΝΗ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Και ΧΙΛΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΑΤΖΟΥΝΙΑ  ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΕΜΟ!!!

 

  • Μου αρέσει 5

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Αγαπημένες μου να ξέρετε ότι μου έχετε λείψει, δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα απο ΑΥΤΑ που ΕΧΕΤΕ γράψει

ελπίζω να έχουν γεννήσει όλες οι κοπέλες στην ομαδούλα μας και εύχομαι σε όσες έχουνε μείνει με το καλό να πάρετε γρήγορα στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας

τα συναισθήματα είναι υπέροχα αλλά σας συμβουλεύω κοιμηθείτε τώρα που μπορείτε....!!!!!!

Μιλάμε για πολύ ξενύχτι και φανταστείτε ότι η μικρή είναι πολύ καλή δεν κλαίει καθόλου και ήρεμη. 

Ευτυχώς εξαρχής με συμβούλεψαν να προσέξω τη διατροφή Μου λόγω θηλασμού δεν τρώω καθόλου πράσινα λαχανικά, όσπρια, Σκορδά κρεμμύδια και τελικά με πειράζει και το γάλα!!

τα ΕΚΟΨΑ ΟΛΑ για το καλό του μωρού αλλά και πάλι το μικρό μου έχει κωλικούς φανταστείτε τι θα γινόταν να τα έτρωγα κι αυτά!!

Πάρτε τα μωρά σας αγκαλιά μην ακούτε τίποτα από τους άλλους! Η μάνα ξέρει καλύτερα τι ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ για το παιδί της!! 
 

ΥΡ  ΕΧΑΣΑ όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης + 2 επιπλέον με την διατροφη
 

Πιστεύω όταν θα βρω χρόνο θα σας διαβάσω

σας φιλω

Επιχείρηση ΚΩΛΙΚΟΙ: ΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΘΗΛΑΣΜΟΥ!

ΜΕ ΕΣΩΣΕ 1) ΦΑΣΚΙΩΜΑ

2) ΖΕΣΤΑ ΠΑΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΑΣΚΙΩΜΑ

3) ΠΑΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΤΑ ΑΕΡΙΑ Ή ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΟΔΙΩΝ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΤΑ ΑΕΡΙΑ

4) ΔΕΣ ΤΙ ΕΦΑΓΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΕ ΤΟ ΜΩΡΟ

 

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΕΣΩΣΑΝ ΓΙΑΤΙ 15 ΜΕΡΕΣ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ, ΑΥΠΝΗ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Και ΧΙΛΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΕΜΟ!!!

 

Ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές σου κορίτσι μου. Να σε ρωτήσω, σε ποια μέρα ξεκινούν οι κολικοί; Είναι κάτι στάνταρ;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές σου κορίτσι μου. Να σε ρωτήσω, σε ποια μέρα ξεκινούν οι κολικοί; Είναι κάτι στάνταρ;;;

ΣΤΑΝΤΑΡ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!

ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ 4η ΗΜΕΡΑ!!! ΟΜΩΣ ΟΣΟ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΑΛΑ (ΠΧ ΠΡΩΤΟΓΑΛΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ) ΤΟΣΟ ΑΥΤΟ ΥΠΟΦΕΡΕΙ

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ 

ΧΑΜΟΜΗΛΙ 4 ΠΟΤΗΡΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ (ΘΕΛΕΙ 6 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟ ΓΑΛΑ)


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σκέφτομαι και εγω επιτέλους να παραγγείλω απο pat pat! Απο την εφαρμογή τα παραγγειλατε; απο Αγγλία ή υπάρχει και αλλη επιλογή; τα νούμερα πως ειναι;  γενικα καμια συμβουλη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας, από μια ακόμα ξενυχτισμένη μαμά!! @Renaki80@Renaki80 ευχαριστούμε για τις συμβουλές θα δοκιμάσω μερικά από αυτά γιατί νομίζω ξεκίνησαν και εμάς!!

Εγώ είχα παραγγείλει από την εφαρμογή νομίζω ήρθαν απο Αγγλία. Ποιοτικά ήταν μερικά καλά μερικά μέτρια. Φρόντισε να μην ξεπεράσεις τα 30-35 ευρώ γιατί ισως χρειάζεται τελωνείο. Έχε υπόψιν σου οτι αργούν λίγο (εμένα έκαναν 1 μήνα αλλα ηταν κ οι γιορτές στην μέση). Επίσης δες τις κριτικές και τις φώτο απο πελάτες ώστε να σιγουρευτείς για την ποιότητα. 

7 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου σκέφτομαι και εγω επιτέλους να παραγγείλω απο pat pat! Απο την εφαρμογή τα παραγγειλατε; απο Αγγλία ή υπάρχει και αλλη επιλογή; τα νούμερα πως ειναι;  γενικα καμια συμβουλη; 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Αγαπημένες μου να ξέρετε ότι μου έχετε λείψει, δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα απο ΑΥΤΑ που ΕΧΕΤΕ γράψει

ελπίζω να έχουν γεννήσει όλες οι κοπέλες στην ομαδούλα μας και εύχομαι σε όσες έχουνε μείνει με το καλό να πάρετε γρήγορα στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας

τα συναισθήματα είναι υπέροχα αλλά σας συμβουλεύω κοιμηθείτε τώρα που μπορείτε....!!!!!!

Μιλάμε για πολύ ξενύχτι και φανταστείτε ότι η μικρή είναι πολύ καλή δεν κλαίει καθόλου και ήρεμη. 

Ευτυχώς εξαρχής με συμβούλεψαν να προσέξω τη διατροφή Μου λόγω θηλασμού δεν τρώω καθόλου πράσινα λαχανικά, όσπρια, Σκορδά κρεμμύδια και τελικά με πειράζει και το γάλα!!

τα ΕΚΟΨΑ ΟΛΑ για το καλό του μωρού αλλά και πάλι το μικρό μου έχει κωλικούς φανταστείτε τι θα γινόταν να τα έτρωγα κι αυτά!!

Πάρτε τα μωρά σας αγκαλιά μην ακούτε τίποτα από τους άλλους! Η μάνα ξέρει καλύτερα τι ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ για το παιδί της!! 
 

ΥΡ  ΕΧΑΣΑ όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης + 2 επιπλέον με την διατροφη
 

Πιστεύω όταν θα βρω χρόνο θα σας διαβάσω

σας φιλω

Επιχείρηση ΚΟΛΙΚΟΙ: ΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΘΗΛΑΣΜΟΥ!

ΜΕ ΕΣΩΣΕ 1) ΦΑΣΚΙΩΜΑ

2) ΖΕΣΤΑ ΠΑΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΑΣΚΙΩΜΑ

3) ΠΑΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΤΑ ΑΕΡΙΑ Ή 10 ΕΠΑΝΑΛΒΑΝΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΟΔΙΩΝ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΤΑ ΑΕΡΙΑ

4) ΔΕΣ ΤΙ ΕΦΑΓΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΕ ΤΟ ΜΩΡΟ

5) ΧΑΜΟΜΗΛΙ 4 ΠΟΤΗΡΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ (ΘΕΛΕΙ 6 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟ ΓΑΛΑ) ΕΓΩ ΠΙΝΩ Π-Μ-Α-ΒΡΑΔΥ) + ΤΣΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ

 

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΕΣΩΣΑΝ ΓΙΑΤΙ 15 ΜΕΡΕΣ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ, ΑΥΠΝΗ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Και ΧΙΛΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΑΤΖΟΥΝΙΑ  ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΕΜΟ!!!

 

Εγώ δε μπορώ να καταλάβω αν κάποια κλάματα κ σφιξιματα που κάνει είναι κολικοί η απλά σφίγγεται για αέρια κ κακά γιατί όταν τελικά τα κάνει ηρεμεί. Επίσης διάβασα ότι οι κολικοί δεν επηρεάζονται από τη διατροφή της μητέρας και ότι είναι περισσότερο θέμα ιδιοσυγκρασίας του μωρού.. Οπότε πραγματικά έχω μπερδευτεί! Σίγουρα υπάρχουν τρόφιμα που είναι πιο δυσπεπτα κ δημιουργούν αέρια αλλά αυτό δεν είναι κολικοί σωστά;

Σε άλλα νέα σήμερα που της έκοψα τα νύχια της έκοψα κ λίγο δερματακι.. Ένιωσα η χειρότερη μαμά του κόσμου! Πιο πολύ έκλαιγα εγώ πάρα εκείνη! Έτρεξε αίμα κ με έπιασε απελπισία! Πήρα τηλ την παιδίατρο κ με καθησύχασε γιατί σκεφτομουν ότι μπορεί να χρειαζόταν αντιτετανικο αλλά μου είπε όχι.

@toutouni μπράβο!! Εγώ με ένα κ ώρες ώρες καταρρέω! 

  • Μου αρέσει 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα μανουλες τι κάνετε; Εγώ έχω ήδη μαύρους κύκλους κάτω από τα μάτια, δεν προλαβαίνω τίποτα είναι είναι όλη την ώρα πάνω μου. Αλλά ρε κορίτσια από την άλλη το απολαμβάνω και ας κουράζομαι. Δεν το πιστεύω ότι έχω δημιουργήσει αυτό το μικρό πλασματάκι! :x

Για τα νυχακια εμάς ο παιδίατρος μας είπε τα κόβουμε μετά τις 40 ημέρες. Αέρια έχουμε και εμείς και σφίγγεται αλλά όταν τα κάνει ηρεμεί. Δεν ξέρω αν είναι κολικοί, δεν νομίζω βέβαια!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Geonutr-mama γέννησες κορίτσι μου? Σε έχουμε χάσει και είσαι και στις μέρες σου!

Κορίτσια εγώ έχω απογοητευτεί, κλείνω αύριο την 39 και ακόμα τίποτα! Τζάμπα τα φάρμακα και η νοσηλεία για τις συσπάσεις.. Είναι ακόμα πολύ ψηλά ο μπέμπης και μας βλέπω την Παρασκευή με προκληση.. Από τη μια θέλω να το αφήσω λίγο ακόμα μήπως και έρθει μόνος του από την άλλη διαβάζω κάτι περιστατικά για ενδομητριους θανάτους στο τέλος της εγκυμοσύνης από κόμπους στον ομφάλιο λώρο και παθαίνω υστερία και λέω ας βγει υγιής και δεν με νοιάζει ο τρόπος.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

@Geonutr-mama γέννησες κορίτσι μου? Σε έχουμε χάσει και είσαι και στις μέρες σου!

Κορίτσια εγώ έχω απογοητευτεί, κλείνω αύριο την 39 και ακόμα τίποτα! Τζάμπα τα φάρμακα και η νοσηλεία για τις συσπάσεις.. Είναι ακόμα πολύ ψηλά ο μπέμπης και μας βλέπω την Παρασκευή με προκληση.. Από τη μια θέλω να το αφήσω λίγο ακόμα μήπως και έρθει μόνος του από την άλλη διαβάζω κάτι περιστατικά για ενδομητριους θανάτους στο τέλος της εγκυμοσύνης από κόμπους στον ομφάλιο λώρο και παθαίνω υστερία και λέω ας βγει υγιής και δεν με νοιάζει ο τρόπος.. 

Αχ βρε κοριτσι μ σε νιωθω,  και εγω 39η γεννησα με προγραμματισμενη καισαρική, γιατι δεν ειχε γυρισει η μπεμπα, η οποια τελικα ειχε διπλή περιτυλιξη ομφαλιου λωρου στο λαιμο και πραγματικά δεν το μετανιωνω..  Για κομπους και τα σχετικα μην το σκέφτεσαι ειναι σπανιο περιστατικο να συμβει κάτι ασχημο. Ο γιατρος σου τι προτείνει; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...