Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Κανονικά με τη γέννηση έχουν κατέβει και οι 2, για αρχή θα κάνουμε έναν υπέρηχο να δούμε ότι σίγουρα υπάρχει και μετά θα περιμένουμε 6 μήνες, αν δεν κατέβει μόνος του θα γίνει επέμβαση.. 

Ελπίζω σε 6 μηνες να εχετε το επιθυμητο αποτέλεσμα! Να μην ταλαιπωρηθει το μπεμπακι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Katerina 11 είπε:

Όσο ήμασταν στο μαιευτήριο (5 μέρες) μου έλεγαν να την ξυπνάω ανά 2-3 ώρες να την ταιζω κ όπως λες δεν ήθελε να ξυπνάει! Την άλλαζα πρώτα και την έπλενα αν είχε κάνει κακά οπότε αναγκαστικά ξυπνούσε αλλά με πολλή καλή διάθεση κ επειδή δεν έπιανε κ κατευθείαν τη θηλή είχαμε αρκετό κλάμα! Όταν ήρθαμε σπίτι κ την είδε η παιδίατρος μας είπε μέχρι 5 ώρες να την αφήνουμε αν δεν ξυπνήσει νωρίτερα μόνη της. Απλά αναρωτιομουν αν τα υπόλοιπα μωρά μας κοιμούνται κατευθείαν μετά τον θηλασμό!

Για να της είναι πιο ευχάριστο το μπανάκι εγώ την τάιζω κανένα μισάωρο πριν ώστε να είναι πιο χαλαρή.. Της βάζω κ μουσικουλα κ προσπαθώ να κρατάω κ σταθερή την ώρα του μπάνιου, δεν ξέρω αν θα βοηθήσει!

Κατευθείαν δεν τον λες. πριν και την ώρα του θηλασμού ναι.χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mighty86 said:

Καλη ιδέα βέβαια ο δικός μου όταν του αλλάζω πάνα κάνει λες κ τον εχουν σε αίθουσα βασανιστηρίων αλλά όντως ξυπνάει...

3 παιδιά έχω και τα 3 τα «εσφαζαν» στην αλλαγή πάνας!! Μακελειό όμως ... αφού λέω θα ακούνε οι γείτονες κ θα μου φέρουν την πρόνοια

Just now, Katerina 11 said:

Όσο ήμασταν στο μαιευτήριο (5 μέρες) μου έλεγαν να την ξυπνάω ανά 2-3 ώρες να την ταιζω κ όπως λες δεν ήθελε να ξυπνάει! Την άλλαζα πρώτα και την έπλενα αν είχε κάνει κακά οπότε αναγκαστικά ξυπνούσε αλλά με πολλή καλή διάθεση κ επειδή δεν έπιανε κ κατευθείαν τη θηλή είχαμε αρκετό κλάμα! Όταν ήρθαμε σπίτι κ την είδε η παιδίατρος μας είπε μέχρι 5 ώρες να την αφήνουμε αν δεν ξυπνήσει νωρίτερα μόνη της. Απλά αναρωτιομουν αν τα υπόλοιπα μωρά μας κοιμούνται κατευθείαν μετά τον θηλασμό!

Για να της είναι πιο ευχάριστο το μπανάκι εγώ την τάιζω κανένα μισάωρο πριν ώστε να είναι πιο χαλαρή.. Της βάζω κ μουσικουλα κ προσπαθώ να κρατάω κ σταθερή την ώρα του μπάνιου, δεν ξέρω αν θα βοηθήσει!

Καλά εννοείται ΟΧΙ μπάνιο πριν το φαγητό ... όταν πεινάνε δώστε φαγητό γιατί δε βλέπουν τίποτα άλλο μπροστά τους ! Ενδιάμεσα στα γεύματα τς κάνω μπάνιο αλλιώς γίνεται πάλι μακελειό 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια..να σας ρωτήσω κάτι αφού κάνατε δήλωση αίτησης του παιδιού στο ληξιαρχείο σας έχει έρθει μήνυμα για το αμκα στο κινητο σας; γιατι εμενα ακόμη οχι στην 6η ημέρα από τότε που γεννηθηκε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! said:

Γεια σας κορίτσια..να σας ρωτήσω κάτι αφού κάνατε δήλωση αίτησης του παιδιού στο ληξιαρχείο σας έχει έρθει μήνυμα για το αμκα στο κινητο σας; γιατι εμενα ακόμη οχι στην 6η ημέρα από τότε που γεννηθηκε

Ναι μου ήρθε. Μια δυο μέρες μετά. Φαντάζομαι εξαρτάται από το ληξιαρχείο που έγινε η αίτηση. Αυτοί πρέπει να περάσουν την αίτηση και μετά έρχεται το μήνυμα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα στα κορίτσια...
Με αυτό τον χαμούλη, δεν μπορούσα να μπω και να ενημερώσω
Γεννήσαμε κ εμείς ενα αντράκι 3.100 την Τρίτη.. όλα πηγαν καλά, όλα ειναι υπέροχα
Υπάρχει μια "δυσκολία" με το τάισμα, γάλα, κλάμα κλπ κλπ, αλλά θα τα καταφέρουμε!!!
 

  • Μου αρέσει 7

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Γεια σας κορίτσια..να σας ρωτήσω κάτι αφού κάνατε δήλωση αίτησης του παιδιού στο ληξιαρχείο σας έχει έρθει μήνυμα για το αμκα στο κινητο σας; γιατι εμενα ακόμη οχι στην 6η ημέρα από τότε που γεννηθηκε

Εμένα μου ήρθε την ίδια μέρα το μήνυμα με τον ΑΜΚΑ. Στο μαιευτήριο έκανα τη δήλωση απευθείας. Παλαιού Φαλήρου ληξιαρχείο ανήκει.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Εμένα μου ήρθε την ίδια μέρα το μήνυμα με τον ΑΜΚΑ. Στο μαιευτήριο έκανα τη δήλωση απευθείας. Παλαιού Φαλήρου ληξιαρχείο ανήκει.

Ευχαριστώ θα ρωτήσω και αυριο παλι στο νοσοκομείο που θα πάμε έτσι κ αλλιώς για εξέταση του μωρου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Kαλησπέρα στα κορίτσια...
Με αυτό τον χαμούλη, δεν μπορούσα να μπω και να ενημερώσω
Γεννήσαμε κ εμείς ενα αντράκι 3.100 την Τρίτη.. όλα πηγαν καλά, όλα ειναι υπέροχα
Υπάρχει μια "δυσκολία" με το τάισμα, γάλα, κλάμα κλπ κλπ, αλλά θα τα καταφέρουμε!!!
 

Να σου ζήσει,  πάντα υγιής και καλοτυχος!

 

Μια ερώτηση, σε πόσες μέρες σας είπαν να κάνετε υπέρηχο ισχύων ; Μου είπε η παιδίατρος να κλείσω ραντεβού, αλλά δεν τιμάμε σε πόσες μέρες μετά την γέννηση  του μωρού.


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Kαλησπέρα στα κορίτσια...
Με αυτό τον χαμούλη, δεν μπορούσα να μπω και να ενημερώσω
Γεννήσαμε κ εμείς ενα αντράκι 3.100 την Τρίτη.. όλα πηγαν καλά, όλα ειναι υπέροχα
Υπάρχει μια "δυσκολία" με το τάισμα, γάλα, κλάμα κλπ κλπ, αλλά θα τα καταφέρουμε!!!
 

Να σας ζήσει κοριτσι μου! Καλη ανάρρωση!! ❤️ 

Just now, BettySt είπε:

Να σου ζήσει,  πάντα υγιής και καλοτυχος!

 

Μια ερώτηση, σε πόσες μέρες σας είπαν να κάνετε υπέρηχο ισχύων ; Μου είπε η παιδίατρος να κλείσω ραντεβού, αλλά δεν τιμάμε σε πόσες μέρες μετά την γέννηση  του μωρού.

Εμεις σήμερα καναμε που κλείνουμε μηνα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Λοιπον χωρίς ραφές Carriwell Seamless Nursing Bra..ειναι τελειοοο!!!

Κοριτσακι μου να χαιρεσαι το μωρακι σου! Καλη ανάρρωση.αυριο θα εισαι πολυ καλυτερα!!

Το συγκεκριμένο σουτιέν είναι σαν αθλητικό; εννοώ πως θέλω να εχει ενίσχυση μπροστα να μην διαγράφεται το στήθος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Να σου ζήσει,  πάντα υγιής και καλοτυχος!

 

Μια ερώτηση, σε πόσες μέρες σας είπαν να κάνετε υπέρηχο ισχύων ; Μου είπε η παιδίατρος να κλείσω ραντεβού, αλλά δεν τιμάμε σε πόσες μέρες μετά την γέννηση  του μωρού.

Ένα μήνα μετά μου είπε εμένα! Θα κάνουμε την άλλη Τρίτη!

πρίν από 33 λεπτά , Ani!! είπε:

Γεια σας κορίτσια..να σας ρωτήσω κάτι αφού κάνατε δήλωση αίτησης του παιδιού στο ληξιαρχείο σας έχει έρθει μήνυμα για το αμκα στο κινητο σας; γιατι εμενα ακόμη οχι στην 6η ημέρα από τότε που γεννηθηκε

Την ίδια μέρα κ εμένα!

  • Ευχαριστώ 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Renula είπε:

Kαλησπέρα στα κορίτσια...
Με αυτό τον χαμούλη, δεν μπορούσα να μπω και να ενημερώσω
Γεννήσαμε κ εμείς ενα αντράκι 3.100 την Τρίτη.. όλα πηγαν καλά, όλα ειναι υπέροχα
Υπάρχει μια "δυσκολία" με το τάισμα, γάλα, κλάμα κλπ κλπ, αλλά θα τα καταφέρουμε!!!
 

Κορίτσι μου μπορεί να είναι αρκετά δύσκολα στην αρχή αλλά όσο μαθαίνεις εσύ το μωρό κ το μωρό εσένα θα δεις ότι θα είναι κάθε μέρα κ καλύτερα! Τις πρώτες μέρες κ εμένα με είχε πιάσει απογοήτευση, έκλαιγε το μωρό που δε μπορούσε να πιάσει τη θηλή έκλαιγα κ εγώ! Τώρα σκέψου θηλάζω κ σας στέλνω!


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Το συγκεκριμένο σουτιέν είναι σαν αθλητικό; εννοώ πως θέλω να εχει ενίσχυση μπροστα να μην διαγράφεται το στήθος 

Ειναι καπως σαν μπουστακι.ειναι τοσο ανετο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Να σου ζήσει,  πάντα υγιής και καλοτυχος!

 

Μια ερώτηση, σε πόσες μέρες σας είπαν να κάνετε υπέρηχο ισχύων ; Μου είπε η παιδίατρος να κλείσω ραντεβού, αλλά δεν τιμάμε σε πόσες μέρες μετά την γέννηση  του μωρού.

Εμενα σε 40 ημέρες μου είπε ο γιατρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...