Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

1 hour ago, Renaki80 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ βρε κορίτσια και ΑΠΟ ΜΕΝΑ, ΧΑΘΗΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΖΩ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ, ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΑΛΛΩΣΤΕ!

ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ ΦΟΥΛ ΚΑΙ ΠΕΡΑΤΖΑΔΑ 

ΣΕΡΝΟΜΑΙ 

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ! ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ! 
ΜΕ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΤΖΕΛ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΤΗΣfreziderm !!!

ΕΒΑΖΑΠΑΝΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΑ ΤΖΕΛ! 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΩ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ, ΑΜΕΣΩΣ ΒΟΗΘΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ! 
ΕΧΑΣΑ 14 ΚΙΛΑ!!!! ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΓΚΟΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΣΑ :P

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΖΗΣΤΕ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ, ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΔΩΣΤΕ ΧΑΔΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!

 

ΥΡ ΤΑΔΙΚΑ ΣΑΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΟΥΝΙΑ Ή ΠΑΝΩ ΣΑΣ; ΡΩΤΑΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΒΑΣΑΝΟ! 

Είμαστε πολλές τελικά!! Βέβαια κορίτσια εγω να σας πω την αλήθεια επειδή φοβάμαι ότι θα μας γίνει συνήθεια και μετά από κουβέντα με την παιδίατρο προσπαθώ δειλά δειλά να την αφήνω να κοιμάται στην καλάθα. Αφού θηλάσει αρκετά και την πάρει ο ύπνος την αφηνω της βάζω παράσιτα στο ραδιόφωνο ή ήχους στο YouTube και ξεκινάω κούνημα... Είναι ταλεπωρια τώρα στην αρχή αλλά κάπως πρέπει να μάθει.. Υπομονή σε όλες μας και καλή δύναμη. 

On 5/3/2021 at 11:48 ΜΜ, Evoulini24 είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να χαίρεστε τα μωράκια σας!! Είμαι από τις μανουλες Μαρτίου 21 αλλά γέννησα 18/2 τελικά... ηθελα να ρωτήσω μήπως και ξέρετε... πότε πέφτουν τα ράμματα μετά από την περινεοτομη; Έχω 15 μέρες που γέννησα...στις 40 μέρες θα έχουν φύγει; 

Λογικά όπου να ναι θα σου πέσουν εμένα γύρω στις 20 μέρες έκαναν και τώρα 1 μηνα κ μερικές μέρες έχει κλείσει η τομή ελάχιστα πονάω οταν κατουραω κυρίως σαν μούδιασμα, θα έλεγα το νιώθω. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 24/2/2021 at 6:34 ΜΜ, BettySt είπε:

Κορίτσια γεννησα και εγώ τη μπουμπου μου 3520. Θηλασε ήδη 2 φορές, έπιασε αμέσως θηλή. Όλα καλά πήγαν. Είμαι μόνη στο δωμάτιο και ο σύνοδος μπορεί να κάθετε μαζί μου 24/24ωρο η να αλλάζουν δύο άτομα.

Με το καλό σε όσες απομένουν( νομίζω άλλες 3 κοπέλες;)!

Να σου ζήσει αγάπημενη μου η μπέμπα(αν και λίγο καθυστερημένα)!όλα καλά να πανε με τα δυο ζουζούνια σου!φιλιαααα


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι εμενα πάνω μου κοιμάται! Στην αρχη κάνοντας βόλτες πλεον θηλαζοντας. Νομιζω οτι με εχει βοηθησει πολυ ο υπνόσακος οταν τον βάζω στο λίκνο και δεν καταλαβαίνει την αλλαγή θερμοκρασίας.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εμενα η μπεμπα αν εχει φαει καλα και εχει ρευτει καλα,  κοιμαται οπου την αφησω,  αφου μέχρι κ πανα αλλαξα,  με χαμηλο φωτισμο βέβαια κ δεν αντεδρασε ουτε στο νερακι! Αν ομως την ενοχλει κατι μονο αγκαλιτσα..  Στην αρχη και εγω νομιζα δεν ήθελε το λικνο,  αλλα η καημενη μου δεν μπορουσε να ρευτει κ δεν ηθελε ξαπλα..  Όσο μεγαλωνει ρευεται κ καλύτερα παντως 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ανάλογα με τα κέφια του.συνηθως θέλει ρογα για να κοιμηθεί. Κοιμάται κ μετά τον μετακομίζω. Αν έχει πραγματική νυστα κοιμάται αν όχι κλαίει ξανά ρογα ξανά ύπνο. Ο μπαμπάς του καμιά φορά κατάφερνε κ με αγκαλιά τον κοιμίζε. Τώρα όλο κ πιο σπάνια τα καταφέρνει. Χθες τον θήλαζα κοντά δύο ώρες. Του έδωσα κ ξένο για να χορτάσει κ να κοιμηθεί. Φυσικά δεν του δίνω για να κοιμηθεί του το δίνω για να πάρει βάρος.

Τελευταία γκρινιάζει πολύ κ κλαίει μέχρι να καταφέρει να πιάσει την θηλή μου.γενικως έχει πολλά νεύρα.σας συμβαίνει κ εσάς αυτό; Τώρα δηλαδή που ξύπνησα να τον ταισω είδα κ επαθα να τον ηρεμισω να φαει. Έψαχνε την θηλή την έδινα κ αυτός κλάμα κ νεύρα κ άρνηση μέχρι να την πιάσει.ταιζω με ψευδοθηλες τις δικές μου δεν μπορεί με τίποτα να τις πιάσει.

 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Κοριτσια κι εμενα πάνω μου κοιμάται! Στην αρχη κάνοντας βόλτες πλεον θηλαζοντας. Νομιζω οτι με εχει βοηθησει πολυ ο υπνόσακος οταν τον βάζω στο λίκνο και δεν καταλαβαίνει την αλλαγή θερμοκρασίας.

Ποιον υπνόσακο πηρες;

13 ώρες πρίν, Mari@nna είπε:

Είμαστε πολλές τελικά!! Βέβαια κορίτσια εγω να σας πω την αλήθεια επειδή φοβάμαι ότι θα μας γίνει συνήθεια και μετά από κουβέντα με την παιδίατρο προσπαθώ δειλά δειλά να την αφήνω να κοιμάται στην καλάθα. Αφού θηλάσει αρκετά και την πάρει ο ύπνος την αφηνω της βάζω παράσιτα στο ραδιόφωνο ή ήχους στο YouTube και ξεκινάω κούνημα... Είναι ταλεπωρια τώρα στην αρχή αλλά κάπως πρέπει να μάθει.. Υπομονή σε όλες μας και καλή δύναμη. 

Λογικά όπου να ναι θα σου πέσουν εμένα γύρω στις 20 μέρες έκαναν και τώρα 1 μηνα κ μερικές μέρες έχει κλείσει η τομή ελάχιστα πονάω οταν κατουραω κυρίως σαν μούδιασμα, θα έλεγα το νιώθω. 

Σώστα κ καλά κανεις! Καλυτερα δηλαδη γιατι μετα θα εχεις θεμα..ειναι λογικό αν θηλάζεις αποκλειστικα κ συνεχεια να θελουν να τρωνε διοτι το χωνεύουν πιο ευκολα το μητρικό οποτε  συνηθιζουν κ θελουν μονο εκει να ειναι στο στηθος σου.. στα ζεστα :-) οποτε αναγκάζεσαι κ κοιμάσαι ετσι κ μετα δυσκολα θα ξεκολλάνε ..εγω ας πουμε που δε θηλαζω τα ταΐζω ,τα κοιμίζω κ μετα τα βαζω στη κουνια τους..

Just now, Mighty86 είπε:

Εμένα ανάλογα με τα κέφια του.συνηθως θέλει ρογα για να κοιμηθεί. Κοιμάται κ μετά τον μετακομίζω. Αν έχει πραγματική νυστα κοιμάται αν όχι κλαίει ξανά ρογα ξανά ύπνο. Ο μπαμπάς του καμιά φορά κατάφερνε κ με αγκαλιά τον κοιμίζε. Τώρα όλο κ πιο σπάνια τα καταφέρνει. Χθες τον θήλαζα κοντά δύο ώρες. Του έδωσα κ ξένο για να χορτάσει κ να κοιμηθεί. Φυσικά δεν του δίνω για να κοιμηθεί του το δίνω για να πάρει βάρος.

Τελευταία γκρινιάζει πολύ κ κλαίει μέχρι να καταφέρει να πιάσει την θηλή μου.γενικως έχει πολλά νεύρα.σας συμβαίνει κ εσάς αυτό; Τώρα δηλαδή που ξύπνησα να τον ταισω είδα κ επαθα να τον ηρεμισω να φαει. Έψαχνε την θηλή την έδινα κ αυτός κλάμα κ νεύρα κ άρνηση μέχρι να την πιάσει.ταιζω με ψευδοθηλες τις δικές μου δεν μπορεί με τίποτα να τις πιάσει.

 

Το βραδυ δεν ειναι κακό να δινεις λιγακι ξενο για να κοιμόσαστε και εσεις καλά κανεις ,κατ εμέ..αργοτερα λογικα θα τις πιανει και καλυτερα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mighty86 είπε:

Εμένα ανάλογα με τα κέφια του.συνηθως θέλει ρογα για να κοιμηθεί. Κοιμάται κ μετά τον μετακομίζω. Αν έχει πραγματική νυστα κοιμάται αν όχι κλαίει ξανά ρογα ξανά ύπνο. Ο μπαμπάς του καμιά φορά κατάφερνε κ με αγκαλιά τον κοιμίζε. Τώρα όλο κ πιο σπάνια τα καταφέρνει. Χθες τον θήλαζα κοντά δύο ώρες. Του έδωσα κ ξένο για να χορτάσει κ να κοιμηθεί. Φυσικά δεν του δίνω για να κοιμηθεί του το δίνω για να πάρει βάρος.

Τελευταία γκρινιάζει πολύ κ κλαίει μέχρι να καταφέρει να πιάσει την θηλή μου.γενικως έχει πολλά νεύρα.σας συμβαίνει κ εσάς αυτό; Τώρα δηλαδή που ξύπνησα να τον ταισω είδα κ επαθα να τον ηρεμισω να φαει. Έψαχνε την θηλή την έδινα κ αυτός κλάμα κ νεύρα κ άρνηση μέχρι να την πιάσει.ταιζω με ψευδοθηλες τις δικές μου δεν μπορεί με τίποτα να τις πιάσει.

 

καλημερα. εαν δινεις μπιμπερο η πιπιλα η ψευδοθηλη υπαρχει κινδυνος για συγχυση θηλων, η οποια οπως λες εκδηλωνεται ετσι...με εντονη ανησυχια κ αρνηση οταν πας να το βαλεις σρο στηθος.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Κορίτσια, εμενα η μπεμπα αν εχει φαει καλα και εχει ρευτει καλα,  κοιμαται οπου την αφησω,  αφου μέχρι κ πανα αλλαξα,  με χαμηλο φωτισμο βέβαια κ δεν αντεδρασε ουτε στο νερακι! Αν ομως την ενοχλει κατι μονο αγκαλιτσα..  Στην αρχη και εγω νομιζα δεν ήθελε το λικνο,  αλλα η καημενη μου δεν μπορουσε να ρευτει κ δεν ηθελε ξαπλα..  Όσο μεγαλωνει ρευεται κ καλύτερα παντως 

Εγω την θηλάζω και της δίνω και σκόνη. Όταν της δίνω μπιμπερο τις περισσότερες φορές δεν ρεύεται.. την βάζω στον ωμο και την παίρνει ο ύπνος χωρίς να ρευτεί... έχει βγάλει τρεις φορές γουλιτσα στην κουνια. Και εμενα με προβληματίζει που δεν ρεύεται... Εσυ της δίνεις μπιμπερο; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nephele78 είπε:

Ποιον υπνόσακο πηρες;

Σώστα κ καλά κανεις! Καλυτερα δηλαδη γιατι μετα θα εχεις θεμα..ειναι λογικό αν θηλάζεις αποκλειστικα κ συνεχεια να θελουν να τρωνε διοτι το χωνεύουν πιο ευκολα το μητρικό οποτε  συνηθιζουν κ θελουν μονο εκει να ειναι στο στηθος σου.. στα ζεστα :-) οποτε αναγκάζεσαι κ κοιμάσαι ετσι κ μετα δυσκολα θα ξεκολλάνε ..εγω ας πουμε που δε θηλαζω τα ταΐζω ,τα κοιμίζω κ μετα τα βαζω στη κουνια τους..

Το βραδυ δεν ειναι κακό να δινεις λιγακι ξενο για να κοιμόσαστε και εσεις καλά κανεις ,κατ εμέ..αργοτερα λογικα θα τις πιανει και καλυτερα..

Απο τα bebejou εναν που τον λέει fabulous swan αλλα σε μπλε χρωμα,  δεν εχει φωτο στο σαιτ, όχι τον βαλουτε γιατι δεν μου άρεσε η ποιότητα απο μεσα, αυτόν που ειναι 70 cm με 44ευρω. Μην πάρεις μεγαλύτερο γιατι θα χάνεται το μωρο.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Εγω την θηλάζω και της δίνω και σκόνη. Όταν της δίνω μπιμπερο τις περισσότερες φορές δεν ρεύεται.. την βάζω στον ωμο και την παίρνει ο ύπνος χωρίς να ρευτεί... έχει βγάλει τρεις φορές γουλιτσα στην κουνια. Και εμενα με προβληματίζει που δεν ρεύεται... Εσυ της δίνεις μπιμπερο; 

Δυστυχώς με το μπιμπερό θέλουν χρόνο να ρευτουν. Το μεγάλο μου άγχος β ήταν αυτό. Αλλά δεν τον έβαζα ποτέ κουνια χωρίς να ρευτεί. Φοβόμουν τόσο πολύ.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, bcd18 είπε:

Εγω την θηλάζω και της δίνω και σκόνη. Όταν της δίνω μπιμπερο τις περισσότερες φορές δεν ρεύεται.. την βάζω στον ωμο και την παίρνει ο ύπνος χωρίς να ρευτεί... έχει βγάλει τρεις φορές γουλιτσα στην κουνια. Και εμενα με προβληματίζει που δεν ρεύεται... Εσυ της δίνεις μπιμπερο; 

Εμεις ειμαστε με θηλασμο, αν και το μητρικο ειναι ευπεπτο και δεν χρειάζεται να ρευτει παντα εμενα αν δεν ρευτει εχει ανησυχια. Η παιδιατρος πριν 2 εβδομάδες μου ειχε πει οσο μεγαλωνει τοσο πιο ευκολα θα ρευεται και όντως οσο περναει π καορος τοσο πιο ευκολο ειναι.  Αν τα παρει ο υπνος χάθηκε το παιχνίδι :P εγω εχω βρει κολπο,  αν δεν ρευτει κλασικα στον ωμο,  μετα απο 10 λεπτα την αφηνω κάτω ξαπλα, συνήθως ενοχλειται κ αρχιζει κουνιεται κ μετα απο 3 λεπτα ή οπότε την δω σαν να αναγουλιαζει την σηκωνω ωμο πάλι, πιανει κατα 90% θα σου ελεγα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Εμεις ειμαστε με θηλασμο, αν και το μητρικο ειναι ευπεπτο και δεν χρειάζεται να ρευτει παντα εμενα αν δεν ρευτει εχει ανησυχια. Η παιδιατρος πριν 2 εβδομάδες μου ειχε πει οσο μεγαλωνει τοσο πιο ευκολα θα ρευεται και όντως οσο περναει π καορος τοσο πιο ευκολο ειναι.  Αν τα παρει ο υπνος χάθηκε το παιχνίδι :P εγω εχω βρει κολπο,  αν δεν ρευτει κλασικα στον ωμο,  μετα απο 10 λεπτα την αφηνω κάτω ξαπλα, συνήθως ενοχλειται κ αρχιζει κουνιεται κ μετα απο 3 λεπτα ή οπότε την δω σαν να αναγουλιαζει την σηκωνω ωμο πάλι, πιανει κατα 90% θα σου ελεγα!! 

Ναι  αλλα μετα ξαγρυπνάνε..για βραδυ εννοω που ειναι το δυσκολο κομματι..αν δεν υπηρχε το ρέψιμο ολα θα ηταν τελεια χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Pagotoula είπε:

καλημερα. εαν δινεις μπιμπερο η πιπιλα η ψευδοθηλη υπαρχει κινδυνος για συγχυση θηλων, η οποια οπως λες εκδηλωνεται ετσι...με εντονη ανησυχια κ αρνηση οταν πας να το βαλεις σρο στηθος.

Ψευδοθηλες βάζω στήθος δεν πιάνει απευθείας με τιποτα εκεί κλαίει πιο πολυ.κ μπιμπερο δίνω.τι να κάνω;;; Ξένο δίνω γιατί έχει χάσει βάρος κ δεν το έχει ανακτήσει αυτές τις οδηγίες μου έδωσε η παιδίατρος.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Ψευδοθηλες βάζω στήθος δεν πιάνει απευθείας με τιποτα εκεί κλαίει πιο πολυ.κ μπιμπερο δίνω.τι να κάνω;;; Ξένο δίνω γιατί έχει χάσει βάρος κ δεν το έχει ανακτήσει αυτές τις οδηγίες μου έδωσε η παιδίατρος.

Καλά κανείς και δίνεις διαφορετικά θα μπει νοσοκομείο. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Να σου ζήσει αγάπημενη μου η μπέμπα(αν και λίγο καθυστερημένα)!όλα καλά να πανε με τα δυο ζουζούνια σου!φιλιαααα

Σε ευχαριστώ! Και εσύ να χαίρεσαι τη μπουμπου σού και πολύ σύντομα να έρθει και το αδερφάκι! Φιλιά πολλά!

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...