Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

      Και τα ψηφιακά της clear blue είναι πάνω από 25 μονάδες χοριακης αν θυμάμαι καλά άρα αν το κανείς αύριο το πρωί σίγουρα θα δείξει !!! Αφού ήδη κάτι αχνοφαίνεται απλώς το ψηφιακό δεν θα σε μπερδέψει 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

3 hours ago, Ani!! said:

Κορίτσια εγω εχω ένα άλλο πρόβλημα..Αφότου γεννησα φυσιολογικά 24/3 πονούσα στα ραμματα όπως είναι αναμενόμενο..Στις 8 μερες αφού γεννησα επρεπε να παω σε 1 τράπεζαπου σημαίνει πως κουράστηκα αρκετά. Απο εκεινη την ημέρα ποναω γενικά από κάτω εκτός εάν κοιμαμαι ή ξεκουράζομαι..τότε υποχωρεί ο πόνος.. εχει τύχει σε καμια σας; γιατι ανησυχώ λιγο

Καλησπέρα! 
Εγω που γέννησα φυσιολογικά και ειχα ράμματα την 5η μέρα μετά τη γεννά έκανα γενική στο σπίτι και ξεπατώθηκα. Παρόλα αυτά δεν ποναγα από κάτω καν. Μήπως να το αναφέρεις στο γιατρό σου; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσια μου! Ερώτηση, όταν πεινανε τα μωρακια σας,  ποση ωρα κανουν υπομονή μεχρι να φανε;;;!! Μεχρι να δωσει το πρώτο σινιαλο,  αν δεν φαει σε 3 λεπτα το πολυ γίνεται πανικος!!! Αλιμονο να τυχει να κανω ντουζ ή να θέλω να παω τουαλέτα, να πιω νερο κατι... :-? απαιτητικη τερμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Ερώτηση, όταν πεινανε τα μωρακια σας,  ποση ωρα κανουν υπομονή μεχρι να φανε;;;!! Μεχρι να δωσει το πρώτο σινιαλο,  αν δεν φαει σε 3 λεπτα το πολυ γίνεται πανικος!!! Αλιμονο να τυχει να κανω ντουζ ή να θέλω να παω τουαλέτα, να πιω νερο κατι... :-? απαιτητικη τερμα

Καλημέρα!! Και εμενα τα ίδια αλλά ευτυχώς βρήκα κολπάκι και του αρέσει πολύ το τραγούδι, του λέει ο μπαμπάς του μια ωραία πεταλούδα και κερδίζουμε αλλά 5 λεπτά το πολύ.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Καλημέρα!! Και εμενα τα ίδια αλλά ευτυχώς βρήκα κολπάκι και του αρέσει πολύ το τραγούδι, του λέει ο μπαμπάς του μια ωραία πεταλούδα και κερδίζουμε αλλά 5 λεπτά το πολύ.. 

Θα δοκιμασω και εγω καποιο τραγούδι σε αυξημενα ντεσιμπελ,  να ακουστει πανω απο τις τσιριδες:neutral: και δεν εχει και πρόγραμμα να υπολογιζω στο περίπου 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Καλησπέρα! 
Εγω που γέννησα φυσιολογικά και ειχα ράμματα την 5η μέρα μετά τη γεννά έκανα γενική στο σπίτι και ξεπατώθηκα. Παρόλα αυτά δεν ποναγα από κάτω καν. Μήπως να το αναφέρεις στο γιατρό σου; 

Καλημερα! Ναι τον κάλεσα και μου είπε εφόσον με καθρεφτάκι δεν βλέπω κανένα ηδιμα να μην ανησυχώ..  ειναι έντονη η ενόχληση αλλά θα κάνω υπομονή και παίρνω κ παυσίπονο στα δύσκολα..  κ εγω στην πρώτη γεννα μου ημουν καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Paris.33 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Ερώτηση, όταν πεινανε τα μωρακια σας,  ποση ωρα κανουν υπομονή μεχρι να φανε;;;!! Μεχρι να δωσει το πρώτο σινιαλο,  αν δεν φαει σε 3 λεπτα το πολυ γίνεται πανικος!!! Αλιμονο να τυχει να κανω ντουζ ή να θέλω να παω τουαλέτα, να πιω νερο κατι... :-? απαιτητικη τερμα

Χαχαχαχα εμένα με το που ξυπνάει πριν ακόμα ανοίξει τα μάτια αρχίζει να γκρινιάζει και αν αργήσω τρία τέσσερα λεπτά κλαίει... Βασικά μόνο για αυτό κλαίει προς το παρόν ο φαγανουλης μου!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου έχετε κάποιο κόλπο για να μην κοιμάται στο στήθος? Όσο και να πεινάει τον παίρνει ο ύπνος αμέσως.. Γι αυτό και δεν έχω πολύ γάλα ακόμα και δεν μπορώ να τον χορτασω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια μου έχετε κάποιο κόλπο για να μην κοιμάται στο στήθος? Όσο και να πεινάει τον παίρνει ο ύπνος αμέσως.. Γι αυτό και δεν έχω πολύ γάλα ακόμα και δεν μπορώ να τον χορτασω.. 

Μιλα με τον παιδιατρο σου . Τι εννοεις τον περνει αμεσως ο υπνος? Κατουραει πανες? Γενικα τα μωρα στην αρχη ειναι αδυναμα αλλα αν δεις οτι κοιματε αμεσως κ δεν θυλαζει σημαινει αφηδατωση. Δεν εχει κουραγιο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια μου έχετε κάποιο κόλπο για να μην κοιμάται στο στήθος? Όσο και να πεινάει τον παίρνει ο ύπνος αμέσως.. Γι αυτό και δεν έχω πολύ γάλα ακόμα και δεν μπορώ να τον χορτασω.. 

Να τον ξυπνάς. Εμένα που στην αρχή ήταν αδύναμος και κοιμόταν συνέχεια λόγω και του ίκτερου του άφηνα έξω τα ποδαράκια και τον πείραζα συνέχεια για να ξυπνάει είτε στις πατούσες είτε στο λαιμό του. Θα δεις αν τρώει καλά από τις πάνες. Πρέπει να βρέχει τουλάχιστον 5-6 με ούρα.

 

 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Χαχαχαχα εμένα με το που ξυπνάει πριν ακόμα ανοίξει τα μάτια αρχίζει να γκρινιάζει και αν αργήσω τρία τέσσερα λεπτά κλαίει... Βασικά μόνο για αυτό κλαίει προς το παρόν ο φαγανουλης μου!

Ταυτιζομαι! Οι λερωμενες πανες, το συναχι κλπ δεν την απασχολουν..  Μονο μην αργησει το στηθος;)

πρίν από 5 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Κορίτσια μου έχετε κάποιο κόλπο για να μην κοιμάται στο στήθος? Όσο και να πεινάει τον παίρνει ο ύπνος αμέσως.. Γι αυτό και δεν έχω πολύ γάλα ακόμα και δεν μπορώ να τον χορτασω.. 

Καλο ειναι να τον ξυπνας..  Απλα να βρεις με τι ξυπνάει..  Πχ αυτακια κ Πατουσακια σε εμας δεν επιαναν,  μονο οταν την ξεβολευα κ της αλλαζα θεση ανοιγε τα ματια κ έπαιρνε μπρος..  Επίσης να προσεξεις μήπως εχει πολυ ζεστη στο σπίτι ή ειναι παραντυμενος,  κ αυτο τα αποβλακωνει κ δεν τρωνε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 hours ago, Paris.33 said:

Καλημέρα κοριτσια μου! Ερώτηση, όταν πεινανε τα μωρακια σας,  ποση ωρα κανουν υπομονή μεχρι να φανε;;;!! Μεχρι να δωσει το πρώτο σινιαλο,  αν δεν φαει σε 3 λεπτα το πολυ γίνεται πανικος!!! Αλιμονο να τυχει να κανω ντουζ ή να θέλω να παω τουαλέτα, να πιω νερο κατι... :-? απαιτητικη τερμα

3 λεπτά;;;; Τυχερή είσαι !! 
Εμένα κάνουν σα να τα σφάζεις με το κουτάλι στο λεπτό !!!

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια μου έχετε κάποιο κόλπο για να μην κοιμάται στο στήθος? Όσο και να πεινάει τον παίρνει ο ύπνος αμέσως.. Γι αυτό και δεν έχω πολύ γάλα ακόμα και δεν μπορώ να τον χορτασω.. 

Κάνεις αποκλειστικό η δίνεις κ ξένο;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Κάνεις αποκλειστικό η δίνεις κ ξένο;

Ξεκίνησα να δίνω ξένο για αυτό τον λόγο, δεν χορταίνει με το δικό μου.. Έχω πολύ λίγο γάλα επειδή δεν με θηλάζει σωστά! Ξέρετε καμία σύμβουλο θηλασμού στη Θεσσαλονίκη? 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Ερώτηση, όταν πεινανε τα μωρακια σας,  ποση ωρα κανουν υπομονή μεχρι να φανε;;;!! Μεχρι να δωσει το πρώτο σινιαλο,  αν δεν φαει σε 3 λεπτα το πολυ γίνεται πανικος!!! Αλιμονο να τυχει να κανω ντουζ ή να θέλω να παω τουαλέτα, να πιω νερο κατι... :-? απαιτητικη τερμα

Καλησπέρα!!! Εμένα η μπέμπα μου δεν περιμένει λεπτό...ο μπέμπης απ' την άλλη, αν του δώσεις πιπίλα τον ξεγέλας για ένα 10 λεπτό!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Ερώτηση, όταν πεινανε τα μωρακια σας,  ποση ωρα κανουν υπομονή μεχρι να φανε;;;!! Μεχρι να δωσει το πρώτο σινιαλο,  αν δεν φαει σε 3 λεπτα το πολυ γίνεται πανικος!!! Αλιμονο να τυχει να κανω ντουζ ή να θέλω να παω τουαλέτα, να πιω νερο κατι... :-? απαιτητικη τερμα

Εγώ νομίζω ότι θα με φάει ΟΛΟΚΛΗΡΗ, δεν κρατιέται με τίποτα, λύσσα! 

  • Χαχα 4

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...