Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 27 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Ξεκίνησα να δίνω ξένο για αυτό τον λόγο, δεν χορταίνει με το δικό μου.. Έχω πολύ λίγο γάλα επειδή δεν με θηλάζει σωστά! Ξέρετε καμία σύμβουλο θηλασμού στη Θεσσαλονίκη? 

Κ εμένα το ίδιο μου συμβαίνει. Εμένα είναι η παιδίατρος μου σύμβουλος θηλασμού αλλά μάλλον αυτό που χρειαζόμαστε είναι έναν αποκλειστικό σύμβουλο θηλασμού γιατί οι παιδίατροι κοιτάνε πρωτίστως το βάρος. Αν μπορέσω να βρω θα σου πω. Εγώ νοίκιασα θηλαστρο αύριο θα το έχω.προκειμενου να μην χάσω εντελώς τον θηλασμό. Ο δικός μου δεν παίρνει βάρος κ τον ντοπαρισε με ξένο γάλα. Τώρα θηλάζω ,μετά δίνω αντλημενο κ μετά σκόνη. Ελπίζω να δίνω μόνο αντλημενο αργότερα....


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mighty86 είπε:

Κ εμένα το ίδιο μου συμβαίνει. Εμένα είναι η παιδίατρος μου σύμβουλος θηλασμού αλλά μάλλον αυτό που χρειαζόμαστε είναι έναν αποκλειστικό σύμβουλο θηλασμού γιατί οι παιδίατροι κοιτάνε πρωτίστως το βάρος. Αν μπορέσω να βρω θα σου πω. Εγώ νοίκιασα θηλαστρο αύριο θα το έχω.προκειμενου να μην χάσω εντελώς τον θηλασμό. Ο δικός μου δεν παίρνει βάρος κ τον ντοπαρισε με ξένο γάλα. Τώρα θηλάζω ,μετά δίνω αντλημενο κ μετά σκόνη. Ελπίζω να δίνω μόνο αντλημενο αργότερα....

Και εγώ ακριβώς το ίδιο κορίτσι μου! Τουλάχιστον από την ώρα που άρχισα να αντλώ έχει αυξηθεί κάπως η παραγωγή μου από εκεί που πίστευα ότι θα μου κοπεί τελείως το γάλα.. Τη σκόνη όμως πάλι δεν τη γλυτώνω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια μου έχετε κάποιο κόλπο για να μην κοιμάται στο στήθος? Όσο και να πεινάει τον παίρνει ο ύπνος αμέσως.. Γι αυτό και δεν έχω πολύ γάλα ακόμα και δεν μπορώ να τον χορτασω.. 

Εγώ παίρνω τσάι ΘΗΛΑΣΜΟΥ από το φαρμακείο (για το γάλα) και έπειδη παπάριασε τις ρόγες και τα άδειασε όλα, σε συννενόηση με παιδίατρο πήρα πιπίλα  dr brown’s μπλε ειδική (δακτύλου) 

ΣΩΘΗΚΑ!!!!

Δεν μου δίνει ξένο γάλα, λέει ότι έχω, βλέποντας τα κιλά! 
αλλά το
 Μωρό ήταν 24 ΩΡΕΣ στο βυζί! Το άδειαζε όλο


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Κ εμένα το ίδιο μου συμβαίνει. Εμένα είναι η παιδίατρος μου σύμβουλος θηλασμού αλλά μάλλον αυτό που χρειαζόμαστε είναι έναν αποκλειστικό σύμβουλο θηλασμού γιατί οι παιδίατροι κοιτάνε πρωτίστως το βάρος. Αν μπορέσω να βρω θα σου πω. Εγώ νοίκιασα θηλαστρο αύριο θα το έχω.προκειμενου να μην χάσω εντελώς τον θηλασμό. Ο δικός μου δεν παίρνει βάρος κ τον ντοπαρισε με ξένο γάλα. Τώρα θηλάζω ,μετά δίνω αντλημενο κ μετά σκόνη. Ελπίζω να δίνω μόνο αντλημενο αργότερα....

 

4 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Και εγώ ακριβώς το ίδιο κορίτσι μου! Τουλάχιστον από την ώρα που άρχισα να αντλώ έχει αυξηθεί κάπως η παραγωγή μου από εκεί που πίστευα ότι θα μου κοπεί τελείως το γάλα.. Τη σκόνη όμως πάλι δεν τη γλυτώνω.. 

Κοριτσια αν θέλετε να θηλασετε μην τα παρατάτε, ελπιζω να μην γίνομαι κουραστική, αλλα εμενα το γάλα για να χορταίνει το μωρο και να μην εχουμε θεμα με το βάρος ηρθε στις 45 μερες και πίνοντας καθημερινα πολλα μαντζούνια. Πλεον του φτιάχνω 2 σκόνες των 100 για να ειμαι σιγουρη οτι δεν πεινάει ή υποσιτίζεται και δεν καταφέρνει να τις πιεί. Δυστυχώς στην αρχη ειναι σημαντικό το θηλαστρο για να μετράτε τι τρώνε.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Ερώτηση, όταν πεινανε τα μωρακια σας,  ποση ωρα κανουν υπομονή μεχρι να φανε;;;!! Μεχρι να δωσει το πρώτο σινιαλο,  αν δεν φαει σε 3 λεπτα το πολυ γίνεται πανικος!!! Αλιμονο να τυχει να κανω ντουζ ή να θέλω να παω τουαλέτα, να πιω νερο κατι... :-? απαιτητικη τερμα

Χαχα το ιδιο πολυ κλάψα βρε παιδι μου γινεται χαμος! Δεν υπερχει υπομονη..τρεχω  πανικόβλητη! Αφου πλεον τα φτιαχνω πιο νωρις ..αλλα κ παλι ..ολο κ πιο νωρις θελει να τρωει..(τρωει καθε 3ωρο 90)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Καντι είπε:

 

Κοριτσια αν θέλετε να θηλασετε μην τα παρατάτε, ελπιζω να μην γίνομαι κουραστική, αλλα εμενα το γάλα για να χορταίνει το μωρο και να μην εχουμε θεμα με το βάρος ηρθε στις 45 μερες και πίνοντας καθημερινα πολλα μαντζούνια. Πλεον του φτιάχνω 2 σκόνες των 100 για να ειμαι σιγουρη οτι δεν πεινάει ή υποσιτίζεται και δεν καταφέρνει να τις πιεί. Δυστυχώς στην αρχη ειναι σημαντικό το θηλαστρο για να μετράτε τι τρώνε.

Όχι εγώ δεν θα τα παρατησω με τίποτα αλλά το συμπλήρωμα δεν μπόρεσα να το αποφύγω.. Με την πρώτη ευκαιρία τραβάω με το θηλαστρο για να μην χάνω καθόλου από το δικό μου γάλα, ελπίζω κάποια στιγμή να μην χρειάζεται η σκόνη! 

πρίν από 36 λεπτά , Renaki80 είπε:

Εγώ παίρνω τσάι ΘΗΛΑΣΜΟΥ από το φαρμακείο (για το γάλα) και έπειδη παπάριασε τις ρόγες και τα άδειασε όλα, σε συννενόηση με παιδίατρο πήρα πιπίλα  dr brown’s μπλε ειδική (δακτύλου) 

ΣΩΘΗΚΑ!!!!

Δεν μου δίνει ξένο γάλα, λέει ότι έχω, βλέποντας τα κιλά! 
αλλά το
 Μωρό ήταν 24 ΩΡΕΣ στο βυζί! Το άδειαζε όλο

Και εγώ δοκίμασα πιπίλα αλλά δεν τη θέλει, φαίνεται ότι πεινάει το μωρό αλλά για κάποιο λόγο το ξεχνάει στο βυζι και κοιμάται.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nephele78 said:

Χαχα το ιδιο πολυ κλάψα βρε παιδι μου γινεται χαμος! Δεν υπερχει υπομονη..τρεχω  πανικόβλητη! Αφου πλεον τα φτιαχνω πιο νωρις ..αλλα κ παλι ..ολο κ πιο νωρις θελει να τρωει..(τρωει καθε 3ωρο 90)

Εγώ πάλι δεν τρέχω πια Νεφέλη. Αυτός ο πανικός μου έφυγε. Ή τρέξω ή δεν τρέξω το ίδιο είναι. Όποτε δεν τρέχω. Ήρεμα τα ετοιμάζω κ κλαίνε μερικά δευτερόλεπτα παραπάνω. Αλλιώς θα τρελαθώ 

Μηπως πεινάει παραπάνω ;; Ξέρω σου είπαν να δίνεις τόσο αλλά αν το παιδί δε χορταίνει θα σου ξυπνάει όλο κ πιο νωρίς 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Χαχα το ιδιο πολυ κλάψα βρε παιδι μου γινεται χαμος! Δεν υπερχει υπομονη..τρεχω  πανικόβλητη! Αφου πλεον τα φτιαχνω πιο νωρις ..αλλα κ παλι ..ολο κ πιο νωρις θελει να τρωει..(τρωει καθε 3ωρο 90)

Εμενα μπορεί και 3ωρο μπορεί και στη μια ωρα, δεν ξερω απο που θα μου ερθει.. Τωρα που σαραντιζω για να πάω γιατρο θα την αφησω στο αυτοκίνητο με τον ανδρα μου καο θα εγω θα πεταχτω οσο πιο γρήγορα γίνεται, γιατι αν τους αφησω σπιτι μεχρι να παω κ να γυρισω ενας Θεός ξερει τι μπορεί να συμβεί :rolleyes: βέβαια να μην ξεχναμε οτι ειναι πολυ μικρούλια τα μωρακια μας ακομη! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Όχι εγώ δεν θα τα παρατησω με τίποτα αλλά το συμπλήρωμα δεν μπόρεσα να το αποφύγω.. Με την πρώτη ευκαιρία τραβάω με το θηλαστρο για να μην χάνω καθόλου από το δικό μου γάλα, ελπίζω κάποια στιγμή να μην χρειάζεται η σκόνη! 

Και εγώ δοκίμασα πιπίλα αλλά δεν τη θέλει, φαίνεται ότι πεινάει το μωρό αλλά για κάποιο λόγο το ξεχνάει στο βυζι και κοιμάται.. 

Πιστεύω ότι η όντως νυστάζει η δεν έχουμε εκείνη την ώρα παραγωγή.οποτε πρέπει να περιμένουμε λίγο αλλά χωρίς να χάνει κ γεύμα. Υψηλά μαθηματικά αν με ρωτάς καλύτερα να γύριζα πανεπιστήμιο...

4 ώρες πρίν, Καντι είπε:

 

Κοριτσια αν θέλετε να θηλασετε μην τα παρατάτε, ελπιζω να μην γίνομαι κουραστική, αλλα εμενα το γάλα για να χορταίνει το μωρο και να μην εχουμε θεμα με το βάρος ηρθε στις 45 μερες και πίνοντας καθημερινα πολλα μαντζούνια. Πλεον του φτιάχνω 2 σκόνες των 100 για να ειμαι σιγουρη οτι δεν πεινάει ή υποσιτίζεται και δεν καταφέρνει να τις πιεί. Δυστυχώς στην αρχη ειναι σημαντικό το θηλαστρο για να μετράτε τι τρώνε.

Εγώ πίνω γλυκάνισο, συμπληρώματα Μάγιας κ 2 ποτηρια φρεζιμαμ

4 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Εγώ παίρνω τσάι ΘΗΛΑΣΜΟΥ από το φαρμακείο (για το γάλα) και έπειδη παπάριασε τις ρόγες και τα άδειασε όλα, σε συννενόηση με παιδίατρο πήρα πιπίλα  dr brown’s μπλε ειδική (δακτύλου) 

ΣΩΘΗΚΑ!!!!

Δεν μου δίνει ξένο γάλα, λέει ότι έχω, βλέποντας τα κιλά! 
αλλά το
 Μωρό ήταν 24 ΩΡΕΣ στο βυζί! Το άδειαζε όλο

Εγώ δεν το είχα τόσες ώρες στο βυζί.πρωτο λάθος.δευτερον δεν έχω ακόμα φουλ παραγωγή. Οπότε μου αδυνάτισε. Η καισαρικουλα σαμποτάρει αρκετά την κατάσταση να πάρει...

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Πιστεύω ότι η όντως νυστάζει η δεν έχουμε εκείνη την ώρα παραγωγή.οποτε πρέπει να περιμένουμε λίγο αλλά χωρίς να χάνει κ γεύμα. Υψηλά μαθηματικά αν με ρωτάς καλύτερα να γύριζα πανεπιστήμιο...

Εγώ πίνω γλυκάνισο, συμπληρώματα Μάγιας κ 2 ποτηρια φρεζιμαμ

Εγώ δεν το είχα τόσες ώρες στο βυζί.πρωτο λάθος.δευτερον δεν έχω ακόμα φουλ παραγωγή. Οπότε μου αδυνάτισε. Η καισαρικουλα σαμποτάρει αρκετά την κατάσταση να πάρει...

Η καισαρική γιατι;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Paris.33 είπε:

Η καισαρική γιατι;; 

Δεν κατέβαινε.πηγα με πρόκληση 38 κ 5 λόγω διαβήτη κυησης 

Α εννοείς γιατί δεν βοηθάει..εμένα με καθυστέρησε στο να κατέβει το γάλα.ετσι μου είπαν στο μαιευτήριο κ το ίδιο μου λέει κ η παιδίατρος τι να σου πω...

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Δεν κατέβαινε.πηγα με πρόκληση 38 κ 5 λόγω διαβήτη κυησης 

Α εννοείς γιατί δεν βοηθάει..εμένα με καθυστέρησε στο να κατέβει το γάλα.ετσι μου είπαν στο μαιευτήριο κ το ίδιο μου λέει κ η παιδίατρος τι να σου πω...

 

Ναι και εμένα μου το είπαν αυτό για την καισαρικη.. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2021 at 12:15 PM, Mighty86 said:

Χρειάζεται να το δώσω.το προσπάθησα με το αποκλειστικό κ αφυδατωθηκε κ έχασε βάρος. Κ τώρα δυσκολεύεται να πάρει. Η παιδίατρος μου είναι κ σύμβουλος αλλά από την στιγμή που έχει χάσει μισό κιλό δεν μπορεί να το αφήσει έτσι. Γεννήθηκε 3480 κ έφτασε 3050 τώρα ανεβαίνει με το ζόρι πάνω από 3150 κ έχουν περάσει κ οι 10 μέρες που λένε ότι πρέπει να ανακτήσουν το βάρος του μαιευτηρίου. Οπότε δεν με παίρνει να το αφήσω χωρίς. Όσο για τις θηλές το προσπαθώ καμία φορά αλλά στην παρούσα φάση δεν θέλω να χάσω κ τον θηλασμό. Ας πίνει από μένα κ ας είναι με ψευδοθηλες.με το καλό όταν αρχίσει να παίρνει βάρος να δούμε πως θα του δώσω κ τις δικές μου τις θηλές. 

Όταν έχασε βάρος πάντως δεν θήλαζα αποδοτικά γιατί μόλις είχα κατεβάσει γάλα.τωρα περιμένω να πάρει τα πάνω του αυτήν την εβδομάδα.αχ Παναγία μου.

Γειά σιυ κοπέλα μου καταρχήν να σου ζήσει. :) εμένα η μικρή μ γεννήθηκε στισ 36+5 2620 πήγαμε σπίτι 2400 με το Θηλασμό δεν τα κατάφερνα αρχικά είχε και ίκτερο έπρεπε να δώσω και ξένο και να την ξύπναω ανά 3ωρο για φαγητό.. Το βάρος γέννας το πήρε στισ 3 βδομάδες και το ξένο γάλα το έκοψα στισ 2 εβδομάδες και με προσπάθεια και συνέχεια στήθος και με θήλαστρο και χωρίς και με ψευτοθηλες σήμερα είμαστε 7 εβδομάδων με αποκλειστικό Θηλασμό και βάρος 4 κιλών.. Όλες μπορούμε και έχουμε γάλα είναι δύσκολο στην αρχή αλλά γίνεται έριξα κλάμα τις πρώτες βδομάδες άπειρο δεν έπιανε θηλή έβαζα ψευτοθηλη κτλ και τώρα θεωρώ ότι είναι το πιο εύκολο και γρήγορο γεύμα πεινάει κατεβάζω σουτιέν τρώει χωρισ καν μαξιλάρι η κάτι τέτοιο.. Κάθε αρχή δύσκολη ειδικά για πρωτότοκος.. Όταν στισ 2 εβδομάδες δεν είχε πάρει ακόμα το βαροσ της γέννα μ είπε ο γιατρός να δώσω ξένο ήταν 3 μέρες π το είχα κόψει με βαριά καρδιά το έκανα αλλά η μικρή δεν το έπινε έτσι απλά αντλούσα και έδινα και συμπλήρωμα από το δικό μου γάλα μετα τον Θηλασμό.. Το μόνο θέμα ήταν ότι δεν ήθελε εύκολα το μπουκάλι αλλά μπροστά στην πείνα στο τέλος το αποδεχοταν χαχα

Μη στεναχωριέσαι πραγματικά όλα θα γίνουν!! :)

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Δεν κατέβαινε.πηγα με πρόκληση 38 κ 5 λόγω διαβήτη κυησης 

Α εννοείς γιατί δεν βοηθάει..εμένα με καθυστέρησε στο να κατέβει το γάλα.ετσι μου είπαν στο μαιευτήριο κ το ίδιο μου λέει κ η παιδίατρος τι να σου πω...

 

κοριτσι μ νομιζω εχεις πλ μπερδεμενη κ λαθος πληροφορηση..κ η κοπελα η ρια νιου μαμ..συγγνωμη αλλα δν μ βγαινει το ταγκ. αν θελετε συμβουλο, πειτε μ με πμ..η δικια μ ειναι απιστευτη τη συστηνω ανεπιφυλακτα..μ εχει μαθει απειρα πραγματα..κ με βοηθα σε ολα απο τοτε ως κ τωρα 1 ετους.δν χρειαστηκε ουτε μια φορα ξενο ουτε καν στη μενν ουτε μετα ..κι εγω ειχα πολλες δυσκολιες..τα χω ξαναπει ανα καιρους αλλα με πλ επιμονη κ σωστη καθοδηγηση ολα λυνονται...κ υπομονη εννοειται...τονους...δν υπαρχει λογικη δινω 2 3 1 φορα ξενο τη μερα μην πειναει κλπ..γτ εσενα μπορει να σ φαινεται λιγο αλλα ξερεις το συνολικο π πινει με το θηλασμο; π για να πιει το αντιατοιχο μπορει να θελει 6 ωρες ας πουμε....θελω να πω με αυτο τον τροπο σαμποταρεις κ την παραγωγη σ κ την σιτιση τ παιδιου...επισης γτ να το κανεις αυτο κ να ρισκαρεις συγχυση θηλων ..η κ γνκ να προσκολλας ενα μωρο στην τεχνητη θηλη κ στη σκονη..γι αυτο λεω υπαρχει πλ συγκεχυμενη πληροφορια κ λαθος λογικη πολλες φορες..ουτε χρειαζονται πολλες μερες η μηνες για να παραχθει γαλα οταν εξαρχης υπαρχει σωστη πρακτικη η οταν τλσπ οποιαδηποτε στιγμη ακολουθηθει η σωστη τακτικη..γνκ επαναλαμβανω η καθε γυναικα κανει οτι θελει κ κρινει σωστο ..αλλα αν καποια οντως θελει να θηλασει κ δυσκολευεται ...π αν θυμασαι απο πριν σας ελεγα οτι 9 στις 10 ετσι γινεται, καλο ειναι να εχεις κ σωστη υποστηριξη...εγω τουλ δννξερω ουτε μια να της ηρθαν ολα ευκολα σαν θεια φωτιση...απ την αλλη ομως ξερω γυναικες π θηλασαν αποκλειστικα με επιτυχια .αρα ολα ειναι εφικτα!μην αγχωνεστε κ μην πελαγωνετε μονες..!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Mighty86 είπε:

Δεν κατέβαινε.πηγα με πρόκληση 38 κ 5 λόγω διαβήτη κυησης 

Α εννοείς γιατί δεν βοηθάει..εμένα με καθυστέρησε στο να κατέβει το γάλα.ετσι μου είπαν στο μαιευτήριο κ το ίδιο μου λέει κ η παιδίατρος τι να σου πω...

 

 

πρίν από 3 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Ναι και εμένα μου το είπαν αυτό για την καισαρικη.. 

Κοριτσια εχω διαβασει πολλα άρθρα, οτι η παραγωγή μητρικου γάλακτος ξεκιναει λιγα λεπτα μετα την αφαιρεση του πλακουντα, οποτε δεν νομίζω οτι εχει να κανει με την καισαρική! Και εγω καισαρική εκανα αλλα δεν ειχα καποιο θεμα,  αντιθέτως εφτασα σε σημειο υπερπαραγωγής. Αν δεν κανω λαθος, αν εξαιρεσεις ελάχιστες περιπτωσεις,  η παραγωγή εχει να κανεκ με τη σχεση ζητησης προσφοράς.  Οσο πιο πολυ ειναι στο στηθος το μωρο(και ας πιπιλιζει μονο)  τοσο γρηγοροτερα θα ρυθμιστει η παραγωγή! Υπομονή πολυ θελει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...