Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση. Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 
       

      Όταν λες αυτόματη αποβολή;; Σταματούσαν οι καρδούλες τους; Αν είναι έτσι τότε συνήθως είναι στο έμβρυο..

      Γνωστή αιματολογο;; Της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης;! Γιατί εμένα "λάθος" βγάλανε δύο διαφορετικοί γιατροί την γνωστή αιματολογο της Αθήνας, το χειρότερο είναι ότι τη ξέρουν προσωπικά και οι ίδιες οι γιατροί που πήγα και απορούσαν πως της "ξέφυγε"! Προσωπικά έχασα την εμπιστοσύνη μου και επειδή μου έδωσε οδηγίες ανάλογες δεν πήρα ούτε τη κορτιζόνη ούτε το salospir τότε που μου έδινε ο εξωσωματικος(όχι ότι θα με κάλυπταν αλλά έστω αυτό..!).. εγώ πλέον δεν πάω πουθενά χωρίς δεύτερη γνώμη και ας είναι 50-60€ πχ πεταμένα λεφτά.. παρεπιπτόντως αν υπάρχει αυτοάνοσο (όπως στη περίπτωση μου) η κορτιζόνη που δίνουν στην εξωσωματική δεν αρκεί πχ..! Τα φάρμακα που δίνουν στην εξωσωματική μπορεί να καλύπτουν ως ένα βαθμό αλλά αν υπάρχει συγκεκριμένο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει ανάλογη τροποποίηση του πρωτοκόλλου με εξατομικευμένη αγωγή με βάση τις ανάγκες του οργανισμού για να μπορέσει να στηρίξει μια κύηση! 

      Το ότι έχετε έτοιμες βλαστοκυστες είναι καλό και έχεις δίκιο σε αυτή τη φάση δώρον αδωρον να ελέγξετε το σπέρμα.. αυτά βέβαια τα ελέγχουμε εξαρχής!! Εννοείτε κλασικά δεν δίνουν καμία σημασία και ευθύνη στο σπέρμα και στον άντρα αλλά το ότι είναι 33 δεν μου λέει απολύτως τίποτα!! Το οξειδωτικό στρες, ο κατακερματισμός, τα μικρόβια κτλ επηρεάζουν είτε είσαι 23 είτε 63!! Φυσικά όσο μεγαλώνει ο άντρας φθίνει και η γονιμότητα του όπως ακριβώς και στη γυναίκα αλλά αυτά που σου αναφέρω σχετίζονται με το τρόπο ζωής, τη διατροφή τις συνθήκες εργασίας και τόσα τόσα ακόμα!! Πχ ο υψηλός κατακερματισμός κατηγορείται για αποβολές..! Όταν λοιπόν φεύγει από τη μέση ο παράγοντας "ποιότητα" ωαρίων όλα τα υπόλοιπα πρέπει να ξεψαχνιζονται!! Πόσο μάλλον όταν αυτή η προσπάθεια κοστίζει 5.000 πάνω κάτω..!! Δεν ευθυνεστε εσείς φυσικά πουθενά σε αυτό.. όπως και όλα τα ζευγάρια που προχωρούν σε εξωσωματική με δωρεά ή χωρίς, εμπιστεύονται τους γιατρούς να τους κατευθύνουν ανάλογα.. δυστυχώς δύσκολα βλέπουμε να συμβαίνει αυτό..

      Καταλαβαίνω ότι έχεις συγκεκριμένη ενδοκρινολόγο που εμπιστεύεσαι λόγο του θυρεοειδή αλλά χρειαζόμαστε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής που να έχει εξειδίκευση στις ορμόνες αυτές.. δεν γνωρίζω τη γιατρό σου ούτε αμφισβητώ τις γνώσεις της επί του θέματος, απλά να το ψάξεις για να είσαι σίγουρη... Κυρίως το ζάχαρο κατηγορείται για αποβολές οπότε εκεί θα εστιαζα και στις βιταμίνες, αν είναι καλυμμένος ο οργανισμός σου όπως βιταμίνη D, B12, φολικό κτλ κτλ..

      Τέλος εγώ θα έκανα ένα ακόμα ραντεβού με έναν δεύτερο εξωσωματικο ίσα για να πάρω μια δεύτερη γνώμη ως προς το τρόπο προσέγγισης και τι θα είχε να προτείνει από εξετάσεις κτλ.. άσχετα με το αν θα προχωρούσα με τον γιατρό που ήδη έχω ή όχι.. απλά για να δω τι άλλο μπορεί να ακούσω..

      Ελπίζω να βοήθησα λίγο..

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Εγώ πάλι δεν τρέχω πια Νεφέλη. Αυτός ο πανικός μου έφυγε. Ή τρέξω ή δεν τρέξω το ίδιο είναι. Όποτε δεν τρέχω. Ήρεμα τα ετοιμάζω κ κλαίνε μερικά δευτερόλεπτα παραπάνω. Αλλιώς θα τρελαθώ 

Μηπως πεινάει παραπάνω ;; Ξέρω σου είπαν να δίνεις τόσο αλλά αν το παιδί δε χορταίνει θα σου ξυπνάει όλο κ πιο νωρίς 

Οχι μια χαρα χορταίνει γιατι εφτιαξα κ 120 κ δε το δεχοτανε..ο μικρος κοιμαται 5ωρο δεν τον ξυπναω..η μικρη ξυπναει στο 3ωρο λες κ εχει ρολοι κ κοιμαται κ πιο δυσκολα κ ολο γκρινιαζει ακομα κ στη αλλαγη πανας ..τρεχω γιατι εχει δυνατο κλαμα κ δεν αντεχω πραγματικα να την ακουω στεναχωριεμαι

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Πιστεύω ότι η όντως νυστάζει η δεν έχουμε εκείνη την ώρα παραγωγή.οποτε πρέπει να περιμένουμε λίγο αλλά χωρίς να χάνει κ γεύμα. Υψηλά μαθηματικά αν με ρωτάς καλύτερα να γύριζα πανεπιστήμιο...

Εγώ πίνω γλυκάνισο, συμπληρώματα Μάγιας κ 2 ποτηρια φρεζιμαμ

Εγώ δεν το είχα τόσες ώρες στο βυζί.πρωτο λάθος.δευτερον δεν έχω ακόμα φουλ παραγωγή. Οπότε μου αδυνάτισε. Η καισαρικουλα σαμποτάρει αρκετά την κατάσταση να πάρει...

Για γλυκάνισο και frezymam θα τα κοιτάξω δεν τα ειχα υπ όψη.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Pagotoula είπε:

κοριτσι μ νομιζω εχεις πλ μπερδεμενη κ λαθος πληροφορηση..κ η κοπελα η ρια νιου μαμ..συγγνωμη αλλα δν μ βγαινει το ταγκ. αν θελετε συμβουλο, πειτε μ με πμ..η δικια μ ειναι απιστευτη τη συστηνω ανεπιφυλακτα..μ εχει μαθει απειρα πραγματα..κ με βοηθα σε ολα απο τοτε ως κ τωρα 1 ετους.δν χρειαστηκε ουτε μια φορα ξενο ουτε καν στη μενν ουτε μετα ..κι εγω ειχα πολλες δυσκολιες..τα χω ξαναπει ανα καιρους αλλα με πλ επιμονη κ σωστη καθοδηγηση ολα λυνονται...κ υπομονη εννοειται...τονους...δν υπαρχει λογικη δινω 2 3 1 φορα ξενο τη μερα μην πειναει κλπ..γτ εσενα μπορει να σ φαινεται λιγο αλλα ξερεις το συνολικο π πινει με το θηλασμο; π για να πιει το αντιατοιχο μπορει να θελει 6 ωρες ας πουμε....θελω να πω με αυτο τον τροπο σαμποταρεις κ την παραγωγη σ κ την σιτιση τ παιδιου...επισης γτ να το κανεις αυτο κ να ρισκαρεις συγχυση θηλων ..η κ γνκ να προσκολλας ενα μωρο στην τεχνητη θηλη κ στη σκονη..γι αυτο λεω υπαρχει πλ συγκεχυμενη πληροφορια κ λαθος λογικη πολλες φορες..ουτε χρειαζονται πολλες μερες η μηνες για να παραχθει γαλα οταν εξαρχης υπαρχει σωστη πρακτικη η οταν τλσπ οποιαδηποτε στιγμη ακολουθηθει η σωστη τακτικη..γνκ επαναλαμβανω η καθε γυναικα κανει οτι θελει κ κρινει σωστο ..αλλα αν καποια οντως θελει να θηλασει κ δυσκολευεται ...π αν θυμασαι απο πριν σας ελεγα οτι 9 στις 10 ετσι γινεται, καλο ειναι να εχεις κ σωστη υποστηριξη...εγω τουλ δννξερω ουτε μια να της ηρθαν ολα ευκολα σαν θεια φωτιση...απ την αλλη ομως ξερω γυναικες π θηλασαν αποκλειστικα με επιτυχια .αρα ολα ειναι εφικτα!μην αγχωνεστε κ μην πελαγωνετε μονες..!

 

Just now, Paris.33 είπε:

 

Κοριτσια εχω διαβασει πολλα άρθρα, οτι η παραγωγή μητρικου γάλακτος ξεκιναει λιγα λεπτα μετα την αφαιρεση του πλακουντα, οποτε δεν νομίζω οτι εχει να κανει με την καισαρική! Και εγω καισαρική εκανα αλλα δεν ειχα καποιο θεμα,  αντιθέτως εφτασα σε σημειο υπερπαραγωγής. Αν δεν κανω λαθος, αν εξαιρεσεις ελάχιστες περιπτωσεις,  η παραγωγή εχει να κανεκ με τη σχεση ζητησης προσφοράς.  Οσο πιο πολυ ειναι στο στηθος το μωρο(και ας πιπιλιζει μονο)  τοσο γρηγοροτερα θα ρυθμιστει η παραγωγή! Υπομονή πολυ θελει

@Pagotoula μου στείλε αν θες το τηλ της επικοινωνίας με την σύμβουλο σε πμ. Αν κ δεν θέλω να μαλώσω με την παιδίατρο μου είναι εξαιρετική.μιλαμε κάθε τρεις κ λίγο κ έρχεται από το σπίτι μου συνέχεια.

Για την ώρα έχω πάρει κ θηλαστρο πάντως. Ώστε να τρώει από τα δικά μου ml όσα περισσότερα βγάλω. 

@Paris.33 η αλήθεια είναι ότι η δικιά μου η παραγωγή ξεκίνησε μόλις έβαλα θηλαστρο. Την τρίτη νύχτα στο μαιευτήριο που μου είπαν ότι ο μικρός έχει χάσει μισό κιλό κ πρέπει να πάρει ξένο ,τους ζήτησα θηλαστρο κ έβγαλα μια φορά 4ml,την άλλη 10ml και την τρίτη 25ml .την επόμενη μέρα που βγήκαμε είχε αρχίσει να πονάει το στήθος μου. 

Πάντως με την Καισαρική την πρώτη μέρα είμαστε κ νυστικες θα παίζει κ αυτό τον ρόλο του.

 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

 

@Pagotoula μου στείλε αν θες το τηλ της επικοινωνίας με την σύμβουλο σε πμ. Αν κ δεν θέλω να μαλώσω με την παιδίατρο μου είναι εξαιρετική.μιλαμε κάθε τρεις κ λίγο κ έρχεται από το σπίτι μου συνέχεια.

Για την ώρα έχω πάρει κ θηλαστρο πάντως. Ώστε να τρώει από τα δικά μου ml όσα περισσότερα βγάλω. 

@Paris.33 η αλήθεια είναι ότι η δικιά μου η παραγωγή ξεκίνησε μόλις έβαλα θηλαστρο. Την τρίτη νύχτα στο μαιευτήριο που μου είπαν ότι ο μικρός έχει χάσει μισό κιλό κ πρέπει να πάρει ξένο ,τους ζήτησα θηλαστρο κ έβγαλα μια φορά 4ml,την άλλη 10ml και την τρίτη 25ml .την επόμενη μέρα που βγήκαμε είχε αρχίσει να πονάει το στήθος μου. 

Πάντως με την Καισαρική την πρώτη μέρα είμαστε κ νυστικες θα παίζει κ αυτό τον ρόλο του.

 

Στην αρχη ειναι το πρωτογαλα, που ειναι σημαντικό αλλα ελάχιστο, και εμενα εχασε και ολα τα μωρακια χανουν, το πολυ γαλα μετα την 3η 4η μερα κατεβαινει.  Εμενα για παράδειγμα 2η μερα εδωσα ξένο το βραδυ γιατι ειχε χάσει και την 4η ενω θηλαζα απο το αριστερό έτρεχε το δεξι..  Θελει τον χρονο του και να ερθουν με τη σειρά που πρέπει! Ο θηλασμος γενικά θελει υπομονή και επιμονή! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Paris.33 είπε:

Στην αρχη ειναι το πρωτογαλα, που ειναι σημαντικό αλλα ελάχιστο, και εμενα εχασε και ολα τα μωρακια χανουν, το πολυ γαλα μετα την 3η 4η μερα κατεβαινει.  Εμενα για παράδειγμα 2η μερα εδωσα ξένο το βραδυ γιατι ειχε χάσει και την 4η ενω θηλαζα απο το αριστερό έτρεχε το δεξι..  Θελει τον χρονο του και να ερθουν με τη σειρά που πρέπει! Ο θηλασμος γενικά θελει υπομονή και επιμονή! 

Ναι το έχω καταλάβει πόσο υπομονή κ επιμονή θέλει.πασχιζω μέρα βραδυ


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Οχι μια χαρα χορταίνει γιατι εφτιαξα κ 120 κ δε το δεχοτανε..ο μικρος κοιμαται 5ωρο δεν τον ξυπναω..η μικρη ξυπναει στο 3ωρο λες κ εχει ρολοι κ κοιμαται κ πιο δυσκολα κ ολο γκρινιαζει ακομα κ στη αλλαγη πανας ..τρεχω γιατι εχει δυνατο κλαμα κ δεν αντεχω πραγματικα να την ακουω στεναχωριεμαι

Ψυχούλα 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mighty86 said:

Μακάρι αλλά δεν το βλέπω...

Μην απελπίζεσαι! Στον πρώτο μου γιο κατάφερα να θηλάσω αποκλειστικά και χωρίς καθόλου θήλαστρο όταν ήταν 3,5 μηνών. Αλλά τα κατάφερα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , chris79 είπε:

Μην απελπίζεσαι! Στον πρώτο μου γιο κατάφερα να θηλάσω αποκλειστικά και χωρίς καθόλου θήλαστρο όταν ήταν 3,5 μηνών. Αλλά τα κατάφερα! 

Αλήθεια;πως το έκανες αυτό; 

Τώρα μου είπε μία μαία από εκεί που νοίκιασα το θηλαστρο ότι οι ψευδοθηλες μειώνουν την παραγωγή.

Έβγαλα όλο κ όλο 30ml είναι δυνατόν;τόσο εβγαζα κ με το μη νοσοκομειακο. Λέει να αντλώ κάθε 2,5 Ώρο να μου ανέβει η παραγωγή.θα το κάνω κ αυτό κ βλέπουμε.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 hours ago, Mighty86 said:

Αλήθεια;πως το έκανες αυτό; 

Τώρα μου είπε μία μαία από εκεί που νοίκιασα το θηλαστρο ότι οι ψευδοθηλες μειώνουν την παραγωγή.

Έβγαλα όλο κ όλο 30ml είναι δυνατόν;τόσο εβγαζα κ με το μη νοσοκομειακο. Λέει να αντλώ κάθε 2,5 Ώρο να μου ανέβει η παραγωγή.θα το κάνω κ αυτό κ βλέπουμε.

Εντάξει κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Ήθελα απλά να σου πω ότι μου πήρε πολύ χρόνο αλλά με επιμονή τα καταφερα. Αυτό με Τία ψευδοθηλές δεν το έχω ξανακούσει κ εμένα με βοήθησαν πολύ γιατί ποναγα και δεν μπορούσα χωριά αυτές στην αρχή. Ήταν μικρός και δεν έπιανε και σωστά και με ποναγε. Σιγά σιγά με ψευδοθηλές και θήλαστρο για να μην πονάω κ μετά τον έβαζα σιγά σιγά και τα καταφερα. Πρόβλημα παραγωγής δεν ειχα αλλά όταν χρειαζόταν συμπλήρωνα πολύ λίγο ξενο μέχρι να τα καταφέρω.  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου να σας πω τα καλα μας νεα! Μέσα σε 15 μερες πήραμε πάνω από 500 γραμμάρια με μητρικο θηλασμο! Τη χαρά!

Απο την άλλη μάλλον έχω κάποια επιπλοκη μετα την γεννα και έχω έντονο πόνο σαν να με τραβάει κάποιο ραμμα νεύρο.. δεν ξέρω κιολς ακριβως και δεν μου επιτρέπει να κανω σχεδόν τίποτα σπιτι.. ουτε περπάτημα πάνω από 5 λεπτα..Τρίτη θα πάω στο γιατρό εννοείται!

Εσειςςςςς;;; ειστε καλα;;;;

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια..τι κάνετε?πως σας βρίσκω? Χάθηκα αλλά με το μωρό δεν έχω και πολύ χρόνο..

Πλέον είμαστε 32 ημερών και φτάσαμε τα 4500κγ και 56εκ..με αποκλειστικό θηλασμό είμαστε παραπάνω από το φυσιολογικό και να φανταστείτε το μωρό πήρε 900γρ σε 2 βδομάδες...γενικά περνάμε όμορφα με τον μπέμπη στο σπίτι, αν και είμαστε πάνω από 15ωρες στο στήθος την μέρα και με πολυ λίγες ώρες ύπνου..αλλά είναι έρωτας..όταν με κοιτάει μέσα στα μάτια λιώνω...ανάρρωσα και πολύ καλά κσι όλα είναι όμορφα.. 

Εσείς πως είστε?κοιμόμαστε?την παλεύετε?

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια ΘΗΛΑΖΩ αποκλειστικά ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ Η ΜΙΚΡΗ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 3ΩΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ 1,5 ΩΡΑ! 

ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ! ΠΑΡΑΡΙΑΣΜΕΝΕΣ! 
ΟΜΩΣ ΛΟΓΩ ΜΕΓΑΛΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ ΚΑΙ ΒΑΡΟΥΣ ΠΑΘΑΙΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΕΤΡΩΜΑΤΑ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΣΩΖΩ ΜΕ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΝΤΟΥΖ ΤΟ ΓΥΡΙΖΩ ΣΤΟ ΠΙΕΣΤΙΚΟ ΣΠΑ!! ΜΕ ΕΣΩΣΕ! 

ΣΟΥΤΙΕΝ ΟΥΤΕ ΝΑ ΔΙΑΝΟΗΘΩ ΝΑ ΒΑΛΩ, ΕΚΟΨΑ ΕΝΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΑΝ ΤΗΣ ΜΑΝΤΟΝΑ :P ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΥΠΟΦΕΡΩ

ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΤΑ ΓΟΝΑΤΑ! 
Η ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΡΑΩ! 
 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ; ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ; ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ; ΤΖΑΜΠΑ ΘΑ ΠΑΕΙ;
ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ; 

ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΜΕΜΕΔΙΑ ΕΞΩ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑ ΤΗΣ frezyderm nipple care restructuring  

 

ΑΚΟΥΩ ΣΩΤΗΡΙΕΣ ΛΥΣΕΙΣ


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Γεια σας κορίτσια μου να σας πω τα καλα μας νεα! Μέσα σε 15 μερες πήραμε πάνω από 500 γραμμάρια με μητρικο θηλασμο! Τη χαρά!

Απο την άλλη μάλλον έχω κάποια επιπλοκη μετα την γεννα και έχω έντονο πόνο σαν να με τραβάει κάποιο ραμμα νεύρο.. δεν ξέρω κιολς ακριβως και δεν μου επιτρέπει να κανω σχεδόν τίποτα σπιτι.. ουτε περπάτημα πάνω από 5 λεπτα..Τρίτη θα πάω στο γιατρό εννοείται!

Εσειςςςςς;;; ειστε καλα;;;;

Για αυτο πονουσες προφανώς! Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση να μπορέσεις να φροντισεις το μωρακι σου με το καλο! Μια χαρα τα πατε με τον θηλασμο και τα κιλακια,  μπράβο! 

Just now, Renaki80 είπε:

Βρε κορίτσια ΘΗΛΑΖΩ αποκλειστικά ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ Η ΜΙΚΡΗ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 3ΩΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ 1,5 ΩΡΑ! 

ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ! ΠΑΡΑΡΙΑΣΜΕΝΕΣ! 
ΟΜΩΣ ΛΟΓΩ ΜΕΓΑΛΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ ΚΑΙ ΒΑΡΟΥΣ ΠΑΘΑΙΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΕΤΡΩΜΑΤΑ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΣΩΖΩ ΜΕ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΝΤΟΥΖ ΤΟ ΓΥΡΙΖΩ ΣΤΟ ΠΙΕΣΤΙΚΟ ΣΠΑ!! ΜΕ ΕΣΩΣΕ! 

ΣΟΥΤΙΕΝ ΟΥΤΕ ΝΑ ΔΙΑΝΟΗΘΩ ΝΑ ΒΑΛΩ, ΕΚΟΨΑ ΕΝΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΑΝ ΤΗΣ ΜΑΝΤΟΝΑ :P ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΥΠΟΦΕΡΩ

ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΤΑ ΓΟΝΑΤΑ! 
Η ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΡΑΩ! 
 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ; ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ; ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ; ΤΖΑΜΠΑ ΘΑ ΠΑΕΙ;
ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ; 

ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΜΕΜΕΔΙΑ ΕΞΩ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑ ΤΗΣ frezyderm nipple care restructuring  

 

ΑΚΟΥΩ ΣΩΤΗΡΙΕΣ ΛΥΣΕΙΣ

Αυτο με τα γονατα το σκέφτηκα και εγω..  Χαχαχα..  Λοιπον εχω καυεβασει μια τέλεια εφαρμογή που σημειωνω ποτε ξεκιναω θηλασμο και ποτε τελειώνω πανες κλπ καο στο συνολο δεν θηλαζω πανω απο 4 ωρες το 24ωρο.. Ζητάει καπου 14 φορες αλλα καθεται απο 10 15 λεπτά μεχρι 25.. Οποτε είμαι σε καλύτερη κατάσταση.. Απο σουτιέν και εμενα μ ενοχλουν και με βολεύουν τα φανελακια θηλασμου απο prenatal που εχουν στο στηθος διπλό ύφασμα σαν μπουστακι! 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...