Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ο αφαλος σας πως είναι; εμάς είναι προς τα έξω ειδικά απ το πάνω μέρος κανει εξόγκωμα... :(ποτέ μπήκε μέσα;;; λέτε να ναι ομφαλοκοιλη;; άλλες ιδέες τώρα μου μπήκαν πάλι... Το ένα μετά το άλλο..

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! 

  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχχ κορίτσια μου υποφέρουμε από κολικούς! Αρχίσαμε να δίνουμε τις προβιοτικες σταγόνες, το humana ac για τους κολικούς, έκοψα και εγώ τα γαλακτοκομικα αλλά τίποτα! Μάλιστα από τότε που ξεκίνησα το humana ac σταμάτησε να κάνει και κακά, κλείσαμε 16 ώρες από εκεί που έκανε κάθε ώρα! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Αχχ κορίτσια μου υποφέρουμε από κολικούς! Αρχίσαμε να δίνουμε τις προβιοτικες σταγόνες, το humana ac για τους κολικούς, έκοψα και εγώ τα γαλακτοκομικα αλλά τίποτα! Μάλιστα από τότε που ξεκίνησα το humana ac σταμάτησε να κάνει και κακά, κλείσαμε 16 ώρες από εκεί που έκανε κάθε ώρα! 

Καλημέρα από μια αυπνη μαμά!! Εμείς είμαστε 35 ημερών σημερα και όλο το βράδυ δεν έχουμε κοιμηθεί.. Μαζεύει συνέχεια τα πόδια της σαν να πονάει και κλαίει.. Θέλει όλο αγκαλια και στήθος. Πόσο είστε εσείς; 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα από μια αυπνη μαμά!! Εμείς είμαστε 35 ημερών σημερα και όλο το βράδυ δεν έχουμε κοιμηθεί.. Μαζεύει συνέχεια τα πόδια της σαν να πονάει και κλαίει.. Θέλει όλο αγκαλια και στήθος. Πόσο είστε εσείς; 

Εμείς είμαστε 27 ημερών στην ίδια κατάσταση. Κανείς αποκλειστικό θηλασμό ή δίνεις και σκόνη? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ρια new mum είπε:

Αχχ κορίτσια μου υποφέρουμε από κολικούς! Αρχίσαμε να δίνουμε τις προβιοτικες σταγόνες, το humana ac για τους κολικούς, έκοψα και εγώ τα γαλακτοκομικα αλλά τίποτα! Μάλιστα από τότε που ξεκίνησα το humana ac σταμάτησε να κάνει και κακά, κλείσαμε 16 ώρες από εκεί που έκανε κάθε ώρα! 

 

1 hour ago, valentina23 είπε:

Καλημέρα από μια αυπνη μαμά!! Εμείς είμαστε 35 ημερών σημερα και όλο το βράδυ δεν έχουμε κοιμηθεί.. Μαζεύει συνέχεια τα πόδια της σαν να πονάει και κλαίει.. Θέλει όλο αγκαλια και στήθος. Πόσο είστε εσείς; 

Αχ κορίτσια μου,  2 3 βραδια το περασαμε πολυ έντονα αυτο,δεν ξερω αν την πειραξε κατι που εφαγα ή απο τον χαλινο που κοψαμε,  αλλα σπαραξε η καρδια μου..  Υπομονή και τα μωρακια σας αγκαλιτσα, να σας νιωθουν δίπλα! Εγω της εκανα ασκησουλες που βρηκα κ μετα απο λιγο ειχε αερια ή εκανε κακακια δεν ξερω αν ετυχε ή βοήθησαν οι ασκησεις,  αξιζει τον κοπο να δοκιμασετε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ρια new mum said:

Αχχ κορίτσια μου υποφέρουμε από κολικούς! Αρχίσαμε να δίνουμε τις προβιοτικες σταγόνες, το humana ac για τους κολικούς, έκοψα και εγώ τα γαλακτοκομικα αλλά τίποτα! Μάλιστα από τότε που ξεκίνησα το humana ac σταμάτησε να κάνει και κακά, κλείσαμε 16 ώρες από εκεί που έκανε κάθε ώρα! 

Μεγάλο θέμα .. εμείς σήμερα πήγαμε τη Μπέμπα σε παιδο γαστρεντερολόγο. Τις τελευταίες 2 εβδομάδες δεν κάνει μόνη της κακά . Βάζω υπόθετο γλυκερινης. Σήμερα είναι 5η μέρα χωρίς ... μας άλλαξε το γάλα πάλι. Σε καταλαβαινω. Εμάς μας έδωσε το frisolac ac. Και οι κολικοι συνεχίζονται κ χθες έγιναν 3 μηνών !!!! Κουράγιο μανούλες !! 

On 3/24/2021 at 11:25 AM, valentina23 said:

Καλημέρα κορίτσια!! Ο αφαλος σας πως είναι; εμάς είναι προς τα έξω ειδικά απ το πάνω μέρος κανει εξόγκωμα... :(ποτέ μπήκε μέσα;;; λέτε να ναι ομφαλοκοιλη;; άλλες ιδέες τώρα μου μπήκαν πάλι... Το ένα μετά το άλλο..

Μπορεί και να είναι ομφαλό κήλη αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις επανέρχεται μόνη της. Όσο είναι μικρή σε μέγεθος μην ανησυχείς. 

Εμας δυστυχώς ο μπέμπης έχει μια πολύ μεγάλη. Θα πρέπει να χειρουργηθεί σίγουρα αλλά ο γιατρός που τον είδε σήμερα μας είπε μετά τα 2 έτη γιατί τα τοιχώματα είναι μαλακα ακόμη κ θα ξαναγίνει αν την κάνουμε τώρα. 
Και στις 6/4 θα χειρουργήσουμε και τη Μπέμπα για βουβωνοκηλη. Μας πήγε «καλά» με τις κηλες :( 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

@chris79 όντως το πετύχατε με τις κηλες..Δεν πειράζει όλα διορθώνονται. Απλά είναι ψιλό ταλαιπωρία.. Εμένα είναι εμφανές σαν ένα ρεβυθι φαντασου να εξέχει απ τον αφαλό. Είναι και πολύ γκρινιάρα όμως κλαίει συνέχεια. Κάπου διάβασα ότι συνδέεται και με γοπ γιατί πρέπει να έχει. Τρώει πολύ δεν ρευεται βαρυστομαχιαζει κάποιες φορές τα βγάζει κιόλας ουφ.. Τι να πω..

@Ρια new mum αποκλειστικό θηλασμό κάνω. Μου αρέσει που λένε ότι στο θηλασμό είναι πιο σπάνιοι οι κολικοι.. Φαντάσου τώρα κοιμήθηκε το μεσημέρι 2 ώρες αγκαλιά κι αυτό όλο στριφογυριζε.. Της χαϊδεύω τη κοιλίτσα και ανακουφίζεται. Να σου ζήσει το μωράκι!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 said:

@chris79 όντως το πετύχατε με τις κηλες..Δεν πειράζει όλα διορθώνονται. Απλά είναι ψιλό ταλαιπωρία.. Εμένα είναι εμφανές σαν ένα ρεβυθι φαντασου να εξέχει απ τον αφαλό. Είναι και πολύ γκρινιάρα όμως κλαίει συνέχεια. Κάπου διάβασα ότι συνδέεται και με γοπ γιατί πρέπει να έχει. Τρώει πολύ δεν ρευεται βαρυστομαχιαζει κάποιες φορές τα βγάζει κιόλας ουφ.. Τι να πω..

@Ρια new mum αποκλειστικό θηλασμό κάνω. Μου αρέσει που λένε ότι στο θηλασμό είναι πιο σπάνιοι οι κολικοι.. Φαντάσου τώρα κοιμήθηκε το μεσημέρι 2 ώρες αγκαλιά κι αυτό όλο στριφογυριζε.. Της χαϊδεύω τη κοιλίτσα και ανακουφίζεται. Να σου ζήσει το μωράκι!! 

Το ρεβύθι που λες δεν είναι μεγάλο. Είναι οκ. Εμάς είναι πολύ μεγάλο. Καρύδι και βάλε .. το μικρό έχει πολύ μεγάλες πιθανότητες να μπει μέσα. 
Δε νομίζω ότι η γκρίνια συνδέεται με την κήλη. Με τη γοπ μπορεί

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valentina23 είπε:

@chris79 όντως το πετύχατε με τις κηλες..Δεν πειράζει όλα διορθώνονται. Απλά είναι ψιλό ταλαιπωρία.. Εμένα είναι εμφανές σαν ένα ρεβυθι φαντασου να εξέχει απ τον αφαλό. Είναι και πολύ γκρινιάρα όμως κλαίει συνέχεια. Κάπου διάβασα ότι συνδέεται και με γοπ γιατί πρέπει να έχει. Τρώει πολύ δεν ρευεται βαρυστομαχιαζει κάποιες φορές τα βγάζει κιόλας ουφ.. Τι να πω..

@Ρια new mum αποκλειστικό θηλασμό κάνω. Μου αρέσει που λένε ότι στο θηλασμό είναι πιο σπάνιοι οι κολικοι.. Φαντάσου τώρα κοιμήθηκε το μεσημέρι 2 ώρες αγκαλιά κι αυτό όλο στριφογυριζε.. Της χαϊδεύω τη κοιλίτσα και ανακουφίζεται. Να σου ζήσει το μωράκι!! 

Κουράγιο λοιπόν! Εμένα όλη μέρα σπαραζει, κλείνουμε 24 ώρες χωρίς κακά τώρα.. Σπαραζει η ψυχή μου, δεν ξέρω τι να κάνω.. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum said:

Κουράγιο λοιπόν! Εμένα όλη μέρα σπαραζει, κλείνουμε 24 ώρες χωρίς κακά τώρα.. Σπαραζει η ψυχή μου, δεν ξέρω τι να κάνω.. 

Πάντως στον αποκλειστικό θηλασμό το μωρό μπορεί να κάνει κακά μια φορά την εβδομάδα και να θεωρείται φυσιολογικό. Μη αγχώνεσαι. Ίσως φταίνε οι κολικοι που πονάει και κλαιει κ όχι ότι δεν κάνει κακά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Πάντως στον αποκλειστικό θηλασμό το μωρό μπορεί να κάνει κακά μια φορά την εβδομάδα και να θεωρείται φυσιολογικό. Μη αγχώνεσαι. Ίσως φταίνε οι κολικοι που πονάει και κλαιει κ όχι ότι δεν κάνει κακά. 

Δεν κάνω αποκλειστικό θηλασμό, δεν του φτάνει το γάλα μου και δίνω και συμπλήρωμα σκόνη.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Δεν κάνω αποκλειστικό θηλασμό, δεν του φτάνει το γάλα μου και δίνω και συμπλήρωμα σκόνη.. 

Και εμεις εχουμε κλεισει και 3 & 4 μερες χωρις κακα :-( και εγω μεικτή κανω..ειναι συνηθες ..ταλαιπωρουνται οι ψυχούλες ..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι σε αντίθεση σε κάθε γεύμα σχεδόν τα κάνει!!! 6-7φοτες τη μέρα. Αλλά δεν είναι σκληρά. Μαλακά κίτρινα, μουστάρδι. Και αεριζεταικιολας και δυνατα:shock:. Αφού τρομαζουμε καμία φορα:wink:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Εμένα πάλι σε αντίθεση σε κάθε γεύμα σχεδόν τα κάνει!!! 6-7φοτες τη μέρα. Αλλά δεν είναι σκληρά. Μαλακά κίτρινα, μουστάρδι. Και αεριζεταικιολας και δυνατα:shock:. Αφού τρομαζουμε καμία φορα:wink:

Έτσι ήταν ο δικός μου πριν αλλάξω το γάλα του, αλλά πάλι είχε κολικούς γιαυτό και το άλλαξα αλλά τώρα το μετάνιωσα τουλάχιστον τότε έκανε κακά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγα σούπερ μάρκετ και αγόρασα 3 κουτιά τσάι αυτά με τις γεύσεις για να χω να πίνω. Όμως μου είπαν και είδα και στο ίντερνετ ότι θα πρέπει ν αποφεύγονται λόγω καφεινης:(. Τσάμπα τα πήρα. Εσείς δεν πίνετε τίποτα;; μου χει λείψει ο καφές. Έπινα γαλλικό αλλά επειδή έκοψα το τσιγάρο πάει και ο καφές. Έχω παραγγείλει τσάι θηλασμού της weleda τουλάχιστον να πίνω ένα ρόφημα που είναι καλό και για το θηλασμό. Έχει δοκιμάσει καμια το συγκεκριμένο;; είναι καλό λέτε;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...