Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Πόσο είστε και θα κάνετε εμβόλιο? Εμείς στους 2,5 μήνες θα το κάνουμε.. 

Σήμερα κλείνουμε 2 μήνες!!2 μηνων γίνεται το πρώτο εμβόλιο, εντάξει και στους 2,5 εννοείται. Νομίζω είναι το τριπλό τώρα. Το αμκα μου είπε η παιδίατρος να χω απαραίτητα μαζί μου. Εσείς πόσο είστε;; νομίζω κοντά ειμαστε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, valentina23 είπε:

Σήμερα κλείνουμε 2 μήνες!!2 μηνων γίνεται το πρώτο εμβόλιο, εντάξει και στους 2,5 εννοείται. Νομίζω είναι το τριπλό τώρα. Το αμκα μου είπε η παιδίατρος να χω απαραίτητα μαζί μου. Εσείς πόσο είστε;; νομίζω κοντά ειμαστε. 

Ναι κοντά είμαστε εμείς 50 ημερών σημερα! Εμένα μου είπε θα μου το γράψει με άυλη συνταγογραφηση και θα το πάρω εγώ από το φαρμακείο και θα της το πάω στο επόμενο ραντεβού που θα είμαστε 2,5 μηνών! 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.. πολύ χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σας..πλέον 2.5 μηνών και εμείς και 6 κιλά μρ αποκλειστικό θηλασμό και γεννηθήκαμε 3κιλα..προσπαθούμε να μάθουμε μπουκάλι και λίγο ξένο γάλα γιατί πιάνω δουλειά και δεν τα κατάφερα πολύ καλά με την τράπεζα αλλά δεν θέλει τίποτα από τα δύο.. γίνεται χαμός.. και έχω αγχωθεί πολύ.. κάνουμε ακόμα αρκετούς θηλασμους μέσα στην μέρα όμως το βράδυ κατά τις 9 τον κάνω μπάνιο, τον ταΐζω και 10 κοιμάται συνήθως σερί μέχρι την άλλη μέρα στις 7..σπάνια ξυπνάει μια φορα για να φάει, έχει 10 μέρες τώρα και έτσι ξεκουράζομαι και εγώ...εμβόλιο κάναμε και εμείς, ευτυχώς όλα καλά, δεν έκλαψε καθόλου το παλικάρι μου και απλά είχε την επόμενη μέρα υπνηλία..αλλιώς όλα καλά.. απλά δηλώνω ερωτευμένη..αυτά τα νέα και από μας:)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2021 at 4:02 ΜΜ, mommytobe είπε:

Γειά σας κορίτσια.. πολύ χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σας..πλέον 2.5 μηνών και εμείς και 6 κιλά μρ αποκλειστικό θηλασμό και γεννηθήκαμε 3κιλα..προσπαθούμε να μάθουμε μπουκάλι και λίγο ξένο γάλα γιατί πιάνω δουλειά και δεν τα κατάφερα πολύ καλά με την τράπεζα αλλά δεν θέλει τίποτα από τα δύο.. γίνεται χαμός.. και έχω αγχωθεί πολύ.. κάνουμε ακόμα αρκετούς θηλασμους μέσα στην μέρα όμως το βράδυ κατά τις 9 τον κάνω μπάνιο, τον ταΐζω και 10 κοιμάται συνήθως σερί μέχρι την άλλη μέρα στις 7..σπάνια ξυπνάει μια φορα για να φάει, έχει 10 μέρες τώρα και έτσι ξεκουράζομαι και εγώ...εμβόλιο κάναμε και εμείς, ευτυχώς όλα καλά, δεν έκλαψε καθόλου το παλικάρι μου και απλά είχε την επόμενη μέρα υπνηλία..αλλιώς όλα καλά.. απλά δηλώνω ερωτευμένη..αυτά τα νέα και από μας:)

Καλημέρα, να σας ζήσουν τα μωράκια σε όλες, αν θες να πιει γάλα απο μπουκάλι δεν θα πρέπει να του το δίνεις εσύ και ειδικά να λείπεις απο το δωμάτιο. Γιατί σε μυρίζει και φυσικά σιγά μην πιει άλλο γάλα. Καλή επιτυχία!!! Αν έχεις βέβαια χρόνο μπορείς να αποθηκεύσεις σιγά σιγά γάλα να δίνεις και το δικό σου και έτοιμο, αν το θες φυσικά.

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα, να σας ζήσουν τα μωράκια σε όλες, αν θες να πιει γάλα απο μπουκάλι δεν θα πρέπει να του το δίνεις εσύ και ειδικά να λείπεις απο το δωμάτιο. Γιατί σε μυρίζει και φυσικά σιγά μην πιει άλλο γάλα. Καλή επιτυχία!!! Αν έχεις βέβαια χρόνο μπορείς να αποθηκεύσεις σιγά σιγά γάλα να δίνεις και το δικό σου και έτοιμο, αν το θες φυσικά.

Δυστυχώς καταφέρνω και βγάζω μόνο το πρωί γάλα, την υπόλοιπη μέρα δεν βγάζω ούτε σταγόνα για κάποιο λόγο, οπότε πάει κατάψυξη για τράπεζα..μπουκάλι καταφέραμε και πιάσαμε τελικά, αλλά θηλή στο μπιμπερό και το δέχτηκε.. τώρα μένει να καταφέρουμε να πιούμε και ξένο γάλα.. σκέφτηκα να του φτιάξω πχ 50ml που θα είναι 30ml ξένο και 20ml δικό μου, ίσως του αρέσει έτσι και όσο πάει να μειώνω το δικό μ..θα πίνει και δικό μου απλά επειδή η τράπεζα μου δεν φτάνει μα τρέφεται μόνο από δικό μου είπαμε να κάνει και ένα γεύμα ξένο ώστε να προλαβαίνω και να κερδίζω έστω ένα γεύμα στην τράπεζα..και την υπόλοιπη μέρα που θα είμαι σπίτι θα θηλάζω κανονικά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/4/2021 at 6:25 ΠΜ, Nephele78 είπε:

Μανούλες τι κανετε ; Επεσε πολυ δουλεια Ε; :-) καλη ανασταση σε ολες !!

Καλες γιορτες να έχουμε και καλο πασχα!! Εγω παλευω να κανω τσουρεκια χωρίς ιχνη γαλακτος σογιας κ αβγου,  τα συμπτώματα της αλλεργιας καλα κρατουν δυστυχώς...πρώτο πασχσ με την μπεμπα, επιβάλλεται να τηρηθουν τα έθιμα! ❤️ 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλό Πάσχα με υγεία,να είναι ήσυχα κ χαρούμενα τα μπεμπουλινια μας. Αλήθεια οι αποκλειστικα θηλάζουσες όταν βγάζετε βόλτα καροτσαδα τα μωρά σας έτσι κ πεινάσουνε τι κάνετε;βγάζετε στήθος κ δίνετε; Εγώ έχω αρχίσει να ελαττωνω κ άλλο δόσεις μπουκαλιού αφού μου το επέτρεψε η παιδίατρος, αλλά τον πιάνουν κλαμματα απο πεινες.

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Καλό Πάσχα με υγεία,να είναι ήσυχα κ χαρούμενα τα μπεμπουλινια μας. Αλήθεια οι αποκλειστικα θηλάζουσες όταν βγάζετε βόλτα καροτσαδα τα μωρά σας έτσι κ πεινάσουνε τι κάνετε;βγάζετε στήθος κ δίνετε; Εγώ έχω αρχίσει να ελαττωνω κ άλλο δόσεις μπουκαλιού αφού μου το επέτρεψε η παιδίατρος, αλλά τον πιάνουν κλαμματα απο πεινες.

Μεγάλο θεμα ανοιξες! Βόλτα ειτε θα παμε στο παρκο κοντα στο σπιτι εφοσον εχω θηλασει κ μπορώ να επιστρέψω σε  5 λεπτα εαν χρειαστεί.  Εξω ειμαιστε πάντα με το αυτοκίνητο παρκαρισμενο κοντα οποτε τυγχάνει να θηλαζω εκει! Τωρα να βγω μονη μ με τα ποδια κ την μπεμπα καπου μακρια δεν ετυχε,  το πολυ ανα 2,5 3 ώρες τρωει..  Το σκέφτομαι ομως αν τυχει αργότερα τι  θα κανω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Καλό Πάσχα με υγεία,να είναι ήσυχα κ χαρούμενα τα μπεμπουλινια μας. Αλήθεια οι αποκλειστικα θηλάζουσες όταν βγάζετε βόλτα καροτσαδα τα μωρά σας έτσι κ πεινάσουνε τι κάνετε;βγάζετε στήθος κ δίνετε; Εγώ έχω αρχίσει να ελαττωνω κ άλλο δόσεις μπουκαλιού αφού μου το επέτρεψε η παιδίατρος, αλλά τον πιάνουν κλαμματα απο πεινες.

Να πάρεις πόδια θηλασμού. Εγω που δεν κρατάω ώρα ποτε τρώει με εχει σώσει.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Να πάρεις πόδια θηλασμού. Εγω που δεν κρατάω ώρα ποτε τρώει με εχει σώσει.

Καλημέρα! Βολευει η ποδια; και απο που προμηθευτηκες;  υπάρχει κατι που πρέπει να τσεκάρουμε ως προς την ποιότητα πχ;  γιατι τωρα που ανοιγει ο καιρος νομίζω θα την χρειαστουμε

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Καλό Πάσχα με υγεία,να είναι ήσυχα κ χαρούμενα τα μπεμπουλινια μας. Αλήθεια οι αποκλειστικα θηλάζουσες όταν βγάζετε βόλτα καροτσαδα τα μωρά σας έτσι κ πεινάσουνε τι κάνετε;βγάζετε στήθος κ δίνετε; Εγώ έχω αρχίσει να ελαττωνω κ άλλο δόσεις μπουκαλιού αφού μου το επέτρεψε η παιδίατρος, αλλά τον πιάνουν κλαμματα απο πεινες.

Εγώ ταΐζω καλα πριν βγούμε και κοιτάω στο 2ωρο να έχω γυρίσει η να είμαι κάπου κοντά στην δουλειά μου που έχει χώρο να τον ταΐσω..πάλι καλά είμαι επαρχία και οι αποστάσεις είναι μικρές..προμηθεύτηκα από το patpat πόδια θηλασμού αλλά νομίζω δεν με βολεύει και πολύ..ίσως πρέπει να την συνηθίσω η να βρω το κόλπο ας πούμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Να πάρεις πόδια θηλασμού. Εγω που δεν κρατάω ώρα ποτε τρώει με εχει σώσει.

Εγώ κάνω μεικτη διατροφή.μια μέρα θήλασα πολύ καλά κ τον έβαλα καρότσι κ λέω μια ώρα θα αντέξει.αντεξε μισάωρο κ μετά δεν προλαβαίναμε να γυρνάμε...

Παρειγγειλα ήδη... ευχαριστω για το τιπ

Ντρέπομαι να θηλάσω μπροστά σε συγκεκριμένα άτομα όταν έχουμε καλεσμένους κ φυσικά στο πάρκο κ δεν θέλω να χάνω θηλασμους γιατί κατάφερα να μειώσω αρκετά τα ml


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Καλημέρα! Βολευει η ποδια; και απο που προμηθευτηκες;  υπάρχει κατι που πρέπει να τσεκάρουμε ως προς την ποιότητα πχ;  γιατι τωρα που ανοιγει ο καιρος νομίζω θα την χρειαστουμε

Εμένα μου την εδωσαν αλλα αν πατήσεις στο Σκρουτζ βγαζει πολλές επιλογές. Νομιζω αυτην που εχω ειναι η my junglet. Αυτο που πρεπει να εχει ειναι το έλασμα για να βλέπεις το μωρο κι αυτο να αναπνέει και να μην απόλυτο σκοτάδι.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου! Και του χρόνου να ειμαστε καλα με υγεια να κυνηγαμε τα μωρακια μας! ❤️ 

3 ων μηνων και 3ων ημερων και ετοιμαζομαστε για το 2ο εμβόλιο! Κατα τα αλλα δεν χορταίνω μωρουδιλα,  παιχνίδια γελακια και απειρα αγκου,  που αμα ξεκινήσει δεν σταματαει με τιποτα..  Εσεις πως ειστε;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...