Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, pharmacy είπε:

Τι κάνετε κορίτσια;;;χαθήκαμε τελείως...εμείς εδώ είμαστε πολύ καλά.η μικρούλα μου μεγαλώνει ζωηρευει γελάει κ θέλει όλο όρθια αγκαλιά ν την έχεις.ξυπναει πλέον μια φορά το βράδυ τρώει κ νάνι πάλι.πινει πλέον μόνο ξένο.παει το ζιζι..θα μου λείψει.ειματσς τριών μηνών 7500κιλα κζ 66ποντους... περιμένω νέα σας σμουτς

, να σου ζήσει!! Καλέ τι την ταΐζεις;;; :-Pεμένα είναι 3 και αυτή. Χτες κάναμε το δεύτερο εμβόλιο και ζυγίζει 5700 και 60εκ!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

, να σου ζήσει!! Καλέ τι την ταΐζεις;;; :-Pεμένα είναι 3 και αυτή. Χτες κάναμε το δεύτερο εμβόλιο και ζυγίζει 5700 και 60εκ!!

Χαχα..βρε συ γεννήθηκε μεγάλη..4400,κ 54εκ...οπότε αναπτύσσεται κανονικά.μου φαίνεται απίστευτο.την κοιτάω την ξανακοιταω..δεν την χορταινω.οτιδοσθω ν ρουφήξω κάθε στιγμή της μιας κ είναι το τελευταίο μου παιδάκι....

Για βάφτιση σκέφτεστε;;εγώ έκλεισα 29 Αυγούστου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , pharmacy είπε:

Χαχα..βρε συ γεννήθηκε μεγάλη..4400,κ 54εκ...οπότε αναπτύσσεται κανονικά.μου φαίνεται απίστευτο.την κοιτάω την ξανακοιταω..δεν την χορταινω.οτιδοσθω ν ρουφήξω κάθε στιγμή της μιας κ είναι το τελευταίο μου παιδάκι....

Για βάφτιση σκέφτεστε;;εγώ έκλεισα 29 Αυγούστου

Ααααα έτσι εξηγείται.νομιζω μας τρόμαξες λίγο εγώ τουλάχιστον σκέφτηκα μήπως πάλι έχει μείνει πίσω ο δικός μου.χαχαχα


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pharmacy said:

Χαχα..βρε συ γεννήθηκε μεγάλη..4400,κ 54εκ...οπότε αναπτύσσεται κανονικά.μου φαίνεται απίστευτο.την κοιτάω την ξανακοιταω..δεν την χορταινω.οτιδοσθω ν ρουφήξω κάθε στιγμή της μιας κ είναι το τελευταίο μου παιδάκι....

Για βάφτιση σκέφτεστε;;εγώ έκλεισα 29 Αυγούστου

Πω πω ναι ξεκίνησε μεγάλη. Εμένα που γεννήθηκαν μικρουτσικα (1980 και 1680) στις 25 θα είναι 5 μηνών και είναι 5600 η Μπέμπα και 6500 περίπου ο μπέμπης (60 και 63,5 πόντοι αντίστοιχα). Βεβαια για προωρακια μας είπε η παιδίατρος είναι σούπερ !! 
Αχ κ εγώ το σκέφτομαι για αρχές Σεπτέμβρη τη βάφτιση. Θα έχουμε εμβολιαστεί ως τότε πλήρως και έλεγα πριν ανοίξουν τα σχολεία. Θα το δω αυτές τις μέρες .. 

Παντως και εγώ που αλλά παιδιά δε θα κάνω το σκέφτομαι αυτό που λες.. και στη γεννά το σκεφτόμουν. Ότι δε θα το ξαναζήσω όλο αυτό. Όμως είμαι αρκετά γεμάτη! Δεν παραπονιέμαι :) απλά σκέφτομαι ότι η μωρουδιλα τελειώνει με αυτά τα μωρουλια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@pharmacy πες το μας βρε απ την αρχή!! Ποπό να σου ζήσει! Εμένα γεννήθηκε 2840..εγώ βάπτιση του χρόνου λέμε.. Και τον γιο μου ενός χρόνον περίπου τον βαπτισαμε. Ακόμα δεν έχουμε συνειδητοποιήσει ότι ήρθε στη ζωη μας αυτό το πλασματακι!! Σαν ψέμματα μας φαίνεται.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπημένες μου τι κάνετε; Εμείς είμαστε καλά! Δεν χορταίνω να την φιλάω και να την κοιτάζω...ακόμα και όταν κοιμάται....Σας διαβάζω κατά διαστήματα και έχω να πω τα εξής, κιλάκια δεν πολυπαίρνουμε, με το ζόρι δηλαδή, ακόμα ψεύτοθηλάζω και δίνω και συμπληρωμα. @pharmacy Απορώ πως έκοψε το στήθος και δεν το ζητάει. Εμένα δεν κοιμάται αλλιώς και με αγχώνει το γεγονός το πως θα το κόψω. 
Είμαστε 3,5 μηνών και 5,500 κιλά, petit δηλαδή. 
Εγώ έκλεισα βάφτιση 5/9 αλλά μιλάμε για πολύ τρέξιμο...έχω ένα σκασμό πράγματα να οργανώσω....ξεκινήστε από τώρα την προετοιμασία και θα με θυμηθείτε....

Τα βράδυα πως τα πάτε; Εμένα ξυπνάει κάθε 2,5 ώρες και να φανταστείτε δίνω μόνο ξένο....η παιδίατρος είπε ότι δεν της αρέσει αυτό αλλά δεν το σχολίασε παραπάνω κα εγώ η χαζή δεν ρώτησα γιατί είχα το νου μου που σφάδαζε από το εμβόλιο...7/6 θα κάνουμε το τρίτο μας και μετά θα φύγω αμέσως για το χωριό να πάω στην μανούλα μου να με ξεκουράσει λίγο γιατί ταχω παίξει μόνη μου όλη μέρα...

 

 

  • Μου αρέσει 3

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Renaki80 είπε:

Αγαπημένες μου τι κάνετε; Εμείς είμαστε καλά! Δεν χορταίνω να την φιλάω και να την κοιτάζω...ακόμα και όταν κοιμάται....Σας διαβάζω κατά διαστήματα και έχω να πω τα εξής, κιλάκια δεν πολυπαίρνουμε, με το ζόρι δηλαδή, ακόμα ψεύτοθηλάζω και δίνω και συμπληρωμα. @pharmacy Απορώ πως έκοψε το στήθος και δεν το ζητάει. Εμένα δεν κοιμάται αλλιώς και με αγχώνει το γεγονός το πως θα το κόψω. 
Είμαστε 3,5 μηνών και 5,500 κιλά, petit δηλαδή. 
Εγώ έκλεισα βάφτιση 5/9 αλλά μιλάμε για πολύ τρέξιμο...έχω ένα σκασμό πράγματα να οργανώσω....ξεκινήστε από τώρα την προετοιμασία και θα με θυμηθείτε....

Τα βράδυα πως τα πάτε; Εμένα ξυπνάει κάθε 2,5 ώρες και να φανταστείτε δίνω μόνο ξένο....η παιδίατρος είπε ότι δεν της αρέσει αυτό αλλά δεν το σχολίασε παραπάνω κα εγώ η χαζή δεν ρώτησα γιατί είχα το νου μου που σφάδαζε από το εμβόλιο...7/6 θα κάνουμε το τρίτο μας και μετά θα φύγω αμέσως για το χωριό να πάω στην μανούλα μου να με ξεκουράσει λίγο γιατί ταχω παίξει μόνη μου όλη μέρα...

 

 

Γιατι δεν της αρεσει της παιδιάτρου αυτο; Αα δε ρωτησες..!! Κ μενα καθε 3 ωρες ξυπνανε κ τα 2 μωρα κ δινω ξενο και εγώ 90-120μλ και ειπε η παιδιατρος ειναι μια χαρα !!ειμαστε το ιδιο ηλικιακα και ειναι 5,8 κιλα η μπεμπα και 5,5 ο μικρος 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκα,  όταν κλεισαμε τους 3 μηνες 6020 η μπεμπουλα και 62εκ. Τώρα ραντεβού σε 10 μερες για το 3ο εμβόλιο! Και εμεις κλεισαμε βαφτιση 5/9 μετα κοπων και βασανων καθως ηταν ολα κλεισμενα.. Το βραδυ αργει η μπεμπα ειμαστε για τα μπουζουκια, 1 μπορει και 2 το βραδυ να μας παρει,  αλλα μετα κανει ενα 5ωρακι και απο εκει και περα ανα 2 ωρες,  την παιρνω και εγω κρεβάτι για το υπόλοιπο και εχω βρει την υγεια μου..  Δεν μεγαλωνουν απίστευτα γρήγορα τα μωρακια μας ; ; ; ; δηλωνω ερωτευμένη! ❤️ 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...πολύ χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σας και είστε όλες καλά.. εμάς ο μπέμπης με αποκλειστικό θηλασμό πριν 2 βδομάδες που πήγαμε για το δεύτερο εμβόλιο ήταν 6800 και 64εκ και γεννήθηκε 3000 και 49εκ...μου έλεγε η παιδίατρος ότι με το γάλα μου ταΐζω άνετα δίδυμα..βέβαια από εκείνη την μέρα διότι ξεκίνησα δουλειά ξεκινήσαμε και ένα γεύμα ξένο και ευτυχώς άρχισε και το πίνει και δεν κλαίει και χτυπιέται όπως έκανε στην αρχή...τα βράδια κοιμόμαστε συνήθως 8 με 9 ώρες σερί.. σπάνια θα ξυπνήσει μέσα στην νύχτα για να φάει..εμείς έχουμε κλείσει γαμοβαφτιση 21.08..δεν έχω κάνει τίποτα χαχαχα μου έχει φύγει όλη η όρεξη από πέρσι που έτρεχα να τα οργανώσω και τελικά τον ακθρωσαμε και το μεταφέραμε..αλλά θα γίνουν κ αυτά.. κατά τ άλλα είμαι τρελς ερωτευμένη με τον μπέμπη και δεν τον χορταίνω και κάθε φορά που ειναι να φύγω για δουλειά ραγιζει η καρδιά μου πραγματικά...αυτά και από μας ..

Υγ σας διαβάζω συχνά όμως είμαι τόσο κομμάτια πλέον με δουλειά σπίτι και το μωρό που δεν έχω κουράγιο ούτε να γράψω ..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κοριτσια μου! Τι κάνετε; Εγώ στο τρέξιμο όλη μέρα με την μικρή και τις δουλειές του σπιτιού! Σας διαβαζω και γω αλλά δεν προλαβαινω μα γράψω. 3 Ιουνίου γινόμαστε 4 μηνών και είμαστε 6.120 κιλά. Βαπτιση και εμείς στος 5 Σεπτεμβρίου και τα έχω όλα έτοιμα για να μην τρέχω τελευταία στιγμή! Εμένα κοιμάται γυρω στις 7.30-8 το βράδυ και ξυπναει 6.30-7 το πρωί!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από μένα κορίτσια μου! Εμείς ακόμα παλεύουμε με τα κακά μας, κάνει κάθε 2-3 μέρες αλλά το θέμα είναι ότι σφίγγεται και ζορίζεται πάρα πολύ! Δίνω 2 γεύματα τη μέρα humana ac και τα υπόλοιπα μητρικό με μπιμπερό. Τώρα μίλησα με τον παιδίατρο και μου είπε ότι μπορώ να βάζω τη σκόνη σε χαμομηλονερο ή να αλλάξω σε novalac it! Έχετε κάποια εμπειρία με αυτά τα γάλατα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια μου! Εμείς ακόμα παλεύουμε με τα κακά μας, κάνει κάθε 2-3 μέρες αλλά το θέμα είναι ότι σφίγγεται και ζορίζεται πάρα πολύ! Δίνω 2 γεύματα τη μέρα humana ac και τα υπόλοιπα μητρικό με μπιμπερό. Τώρα μίλησα με τον παιδίατρο και μου είπε ότι μπορώ να βάζω τη σκόνη σε χαμομηλονερο ή να αλλάξω σε novalac it! Έχετε κάποια εμπειρία με αυτά τα γάλατα? 

to novalac emena den to epine katholou . exei ligo periergi mirodia. Pantos me mitriko gala den theorite diskiliotita to 2 meres.  Sinithos mono an einai sklira me to thilasmo theorite diskilio

Link to comment
Share on other sites

@Ρια new mum η παιδίατρος μου χε πει ότι στο θηλασμό μπορεί να κάνει και 8 μέρες να κάνει κακά. Επίσης επειδή και μεις αντιμετώπισα ε δυσκοιλιοτητα, όταν έκοψα το σίδηρο που έπαιρνα όλα επανηλθαν στα φυσιολογικά ως δια μαγείας 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valentina23 είπε:

@Ρια new mum η παιδίατρος μου χε πει ότι στο θηλασμό μπορεί να κάνει και 8 μέρες να κάνει κακά. Επίσης επειδή και μεις αντιμετώπισα ε δυσκοιλιοτητα, όταν έκοψα το σίδηρο που έπαιρνα όλα επανηλθαν στα φυσιολογικά ως δια μαγείας 

Δεν μπορώ να πω ότι είναι δυσκοιλιοτητα γιατί δεν είναι σκληρά τα κακά του, αλλά ζορίζεται πολύ και δεν βγαίνουν. Αν δεν ζοριζοταν δεν θα με πείραζε που κάνει στις 2-3 μέρες.. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ρια new mum said:

Δεν μπορώ να πω ότι είναι δυσκοιλιοτητα γιατί δεν είναι σκληρά τα κακά του, αλλά ζορίζεται πολύ και δεν βγαίνουν. Αν δεν ζοριζοταν δεν θα με πείραζε που κάνει στις 2-3 μέρες.. 

Καλησπέρα ! 
Εμενα είχε το ίδιο η Μπέμπα και πήγαμε σε παιδο γαστρεντερολογο όταν ήταν 3 μηνών. Έκανε 5 μέρες να κάνει και μόνο με υπόθετο γλυκερινης. Σφιγγόταν αλλά τίποτα.  Και ήταν πολύ μαλακα. Μου εξήγησε ότι κάποια μωράκια δεν ξέρουν το σωστό τρόπο να σφίγγονται και ότι μέχρι τον 6ο μήνα συνηθως τον βρίσκουν. Μας έδωσε το frisolac ac και τη βοήθησε παρά πολύ. Βεβαια βρωμάει πολύ αλλά τη δουλειά του την έκανε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...