Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , chris79 είπε:

Καλησπέρα ! 
Εμενα είχε το ίδιο η Μπέμπα και πήγαμε σε παιδο γαστρεντερολογο όταν ήταν 3 μηνών. Έκανε 5 μέρες να κάνει και μόνο με υπόθετο γλυκερινης. Σφιγγόταν αλλά τίποτα.  Και ήταν πολύ μαλακα. Μου εξήγησε ότι κάποια μωράκια δεν ξέρουν το σωστό τρόπο να σφίγγονται και ότι μέχρι τον 6ο μήνα συνηθως τον βρίσκουν. Μας έδωσε το frisolac ac και τη βοήθησε παρά πολύ. Βεβαια βρωμάει πολύ αλλά τη δουλειά του την έκανε. 

Ευχαριστώ πολύ! Με το frisolac έκανε κανονικά κακά ή διάρροια? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 hours ago, Ρια new mum said:

Ευχαριστώ πολύ! Με το frisolac έκανε κανονικά κακά ή διάρροια? 

Κανονικά όχι διάρροια , απλά ακόμη πιο υδαρη απ ότι ήταν. Αυτό κάνει το γάλα αυτό. Τα κάνει πιο μαλακα. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Δεν μπορώ να πω ότι είναι δυσκοιλιοτητα γιατί δεν είναι σκληρά τα κακά του, αλλά ζορίζεται πολύ και δεν βγαίνουν. Αν δεν ζοριζοταν δεν θα με πείραζε που κάνει στις 2-3 μέρες.. 

Μήπως έφαγες κάτι και του δημιούργησε το ζόρι; Κοίτα λίγο και την διατροφή σου, πιες και πολλές φορές χαμομήλι, εμένα ηρεμούσε πολύ! 
αφού σου έδωσε το frizolac ac είναι για την λακτόζη, εμείς αυτό πίνουμε και δεν τρώω τίποτα σε γαλακτοκομικά.

 

Βρε κορίτσια πολλές φορές απορώ τι κάνω λάθος! 
εσάς κοιμάται μόνο κάτω και στην κούνια τους; 
εμένα έχει μάθει την αγκαλιά, πολλές φορές μέσα στην μέρα, (ποτέ ΒΡΑΔΥ) θέλει να κοιμηθεί στην αγκαλιά μου! Και να την κουνάω,  Και ας προσπαθώ να την βάλω 10 φορές κάτω....με ΤΙΠΟΤΑ!!!! ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!! ΚΟΥΛΑΘΗΚΑ η γυναίκα! Τι κάνω ΛΑΘΟΣ;;; Πείτε μου τι να κάνω να το αλλάξω; ΥΡ μην μου πείτε πχ ΑΣΤΗΝ να ΚΛΑΙΕΙ όπως μου λέει η ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ πεθερά μου, που είμαι έτοιμη να ΠΝΙΞΩ....


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Μήπως έφαγες κάτι και του δημιούργησε το ζόρι; Κοίτα λίγο και την διατροφή σου, πιες και πολλές φορές χαμομήλι, εμένα ηρεμούσε πολύ! 
αφού σου έδωσε το frizolac ac είναι για την λακτόζη, εμείς αυτό πίνουμε και δεν τρώω τίποτα σε γαλακτοκομικά.

 

Βρε κορίτσια πολλές φορές απορώ τι κάνω λάθος! 
εσάς κοιμάται μόνο κάτω και στην κούνια τους; 
εμένα έχει μάθει την αγκαλιά, πολλές φορές μέσα στην μέρα, (ποτέ ΒΡΑΔΥ) θέλει να κοιμηθεί στην αγκαλιά μου! Και να την κουνάω,  Και ας προσπαθώ να την βάλω 10 φορές κάτω....με ΤΙΠΟΤΑ!!!! ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!! ΚΟΥΛΑΘΗΚΑ η γυναίκα! Τι κάνω ΛΑΘΟΣ;;; Πείτε μου τι να κάνω να το αλλάξω; ΥΡ μην μου πείτε πχ ΑΣΤΗΝ να ΚΛΑΙΕΙ όπως μου λέει η ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ πεθερά μου, που είμαι έτοιμη να ΠΝΙΞΩ....

Κεγω έτσι τον κοίμηζω. Νομίζω οι περισσότερες.προσπαθω τουλάχιστον να τα καταφέρνω να τον κοίμησω καθισμένη.τον βοηθάει το κούνημα σε συνδυασμό με λευκό ήχο κ σκιν του σκιν.

Φυσικα θα πέσει κ μια γυροβολια στο σαλόνι αλλά όχι εκατό ώρες...μετά αφού τον έχει πάρει ο ύπνος ο καλός τον εναποθετω στην φωλιά του όπου θα κοιμηθεί Μαξ 20-30 λεπτά

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Κεγω έτσι τον κοίμηζω. Νομίζω οι περισσότερες.προσπαθω τουλάχιστον να τα καταφέρνω να τον κοίμησω καθισμένη.τον βοηθάει το κούνημα σε συνδυασμό με λευκό ήχο κ σκιν του σκιν.

Φυσικα θα πέσει κ μια γυροβολια στο σαλόνι αλλά όχι εκατό ώρες...μετά αφού τον έχει πάρει ο ύπνος ο καλός τον εναποθετω στην φωλιά του όπου θα κοιμηθεί Μαξ 20-30 λεπτά

Μου λένε άλλες κοπέλες ότι κοιμούνται στην κούνια τους κατευθείαν και με αποκλειστικό θηλασμό όχι με συμπλήρωμα όπως η δικιά μου που έπρεπε να γινόταν φίδι με αυτό που τρώει...αναρωτιέμαι τι κάνω λάθος εγώ...ΥΡ εμείς αγαπάμε απορροφητήρα, στεγνωτήριο, μπιστολάκι και το σσσσσσσσς που κάνω εγώ....κοιμάται σε χρόνο dt αγκαλιά όμως...κάτω τίποτα.....


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Renaki80 είπε:

Μου λένε άλλες κοπέλες ότι κοιμούνται στην κούνια τους κατευθείαν και με αποκλειστικό θηλασμό όχι με συμπλήρωμα όπως η δικιά μου που έπρεπε να γινόταν φίδι με αυτό που τρώει...αναρωτιέμαι τι κάνω λάθος εγώ...ΥΡ εμείς αγαπάμε απορροφητήρα, στεγνωτήριο, μπιστολάκι και το σσσσσσσσς που κάνω εγώ....κοιμάται σε χρόνο dt αγκαλιά όμως...κάτω τίποτα.....

Ποτέ δεν έχει κοιμηθεί κατευθείαν κάπου.ισως οι κοπέλες με αποκλειστικό τα κοιμηζουνε πρώτα στήθος.Κ μετά κούνια.ετσι κεγω το κοίμηζω αλλα μόνο βράδυ.μερα έχει αρνήση να νανουριστει με βυζί. Μήπως έχει κ λίγα πονακια κολικούς η παλινδρόμηση;εμένα έχει κ από αυτά γι'αυτό θέλει αγκαλίτσα. Εμένα δεν με πειράζει να το κοίμιζω αγκαλιά αρκεί να μην με βάζει να το κάνω όρθια... Δεν αντέχω πονάω. Πιπίλα παίρνει;με πιπίλα ίσως κοιμηθεί κατευθείαν κούνια.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Renaki80 είπε:

Μου λένε άλλες κοπέλες ότι κοιμούνται στην κούνια τους κατευθείαν και με αποκλειστικό θηλασμό όχι με συμπλήρωμα όπως η δικιά μου που έπρεπε να γινόταν φίδι με αυτό που τρώει...αναρωτιέμαι τι κάνω λάθος εγώ...ΥΡ εμείς αγαπάμε απορροφητήρα, στεγνωτήριο, μπιστολάκι και το σσσσσσσσς που κάνω εγώ....κοιμάται σε χρόνο dt αγκαλιά όμως...κάτω τίποτα.....

Κορίτσι εμένα με έσωσε το τύλιγμα (φασκιωμα). Στην αρχή το κορόιδευα αλλά όταν δεν την πάλευα άλλο με τον ύπνο, με το που τον ακουμπουσα κάτω έκλαιγε δοκίμασα το τύλιγμα και κοιμάται σαν πουλάκι! Ακόμα και μέσα στη μέρα κοιμάται φασκιωμενος στο κραβατι του, ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Μήπως έφαγες κάτι και του δημιούργησε το ζόρι; Κοίτα λίγο και την διατροφή σου, πιες και πολλές φορές χαμομήλι, εμένα ηρεμούσε πολύ! 
αφού σου έδωσε το frizolac ac είναι για την λακτόζη, εμείς αυτό πίνουμε και δεν τρώω τίποτα σε γαλακτοκομικά.

 

Βρε κορίτσια πολλές φορές απορώ τι κάνω λάθος! 
εσάς κοιμάται μόνο κάτω και στην κούνια τους; 
εμένα έχει μάθει την αγκαλιά, πολλές φορές μέσα στην μέρα, (ποτέ ΒΡΑΔΥ) θέλει να κοιμηθεί στην αγκαλιά μου! Και να την κουνάω,  Και ας προσπαθώ να την βάλω 10 φορές κάτω....με ΤΙΠΟΤΑ!!!! ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!! ΚΟΥΛΑΘΗΚΑ η γυναίκα! Τι κάνω ΛΑΘΟΣ;;; Πείτε μου τι να κάνω να το αλλάξω; ΥΡ μην μου πείτε πχ ΑΣΤΗΝ να ΚΛΑΙΕΙ όπως μου λέει η ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ πεθερά μου, που είμαι έτοιμη να ΠΝΙΞΩ....

Εμένα καροτσια μου και τα δύο κοιμούνται στα κουνακια τους, σπάνια να τα πάρω αγκαλιά για ύπνο...και αυτό γίνεται κάποιες φορές μετά από εμβόλια που έχουν λίγο γκρίνια! Αλλιώς μόνο κουνακια και το βράδυ στις κούνιες τους!!!

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις κορίτσια με αγκαλιά, κούνημα και βόλτα κοιμόμαστε..όπως είπαν και πιο πριν οι περισσότερες έτσι πιστεύω τα κοιμηθούμε στην αρχή..και εμένα συνέχεια μου λένε άστο να κλάψει για να μάθει και τους απαντάω κάθε φορά το ίδιο ότι αυτούς θα του αρέσει να τους αφήσουν έτσι?και αν δεν πάρω το μωρό μου τώρα αγκαλιά ποτέ θα το πάρω?όταν πάει φαντάρος?

Επίσης και εμείς έχουμε να κάνουμε 3 μέρες κακά αλλά δεν γκρινιάζει και μου είπε η παιδίατρος που μίλησα πριν λίγο μαζί της αν δω ότι και αύριο δεν κάνει να του κάνω κλισματακι..δεν θέλω καθόλου.. του έδωσα καο λίγο τσαγακι όπως μου είπε και εύχομαι να κάνει κακά άμεσα.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι κορίτσια κοιμάται στο στήθος. Την έχω πάνω μου να ρευτει, ασχέτως αν σπάνια ρευεται, και μετά δίπλα στο κρεβάτι μου. Κάνουμε συγκοιμηση.. Αν από θηλάσω κάποια στιγμή σίγουρα θα χω θέμα με τον ύπνο.. Πιπίλα δεν παίρνει.. Πάντως και του σκασμού να χει φάει θα θέλει οπωσδήποτε πάλι στήθος να κοιμηθεί.. Έτσι τρώει τρώει και μετά βλέπω γάλατα να κυλάνε απ το στόμα της κι αυτή να γελαει:P

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 56 λεπτά , mommytobe είπε:

Και εμεις κορίτσια με αγκαλιά, κούνημα και βόλτα κοιμόμαστε..όπως είπαν και πιο πριν οι περισσότερες έτσι πιστεύω τα κοιμηθούμε στην αρχή..και εμένα συνέχεια μου λένε άστο να κλάψει για να μάθει και τους απαντάω κάθε φορά το ίδιο ότι αυτούς θα του αρέσει να τους αφήσουν έτσι?και αν δεν πάρω το μωρό μου τώρα αγκαλιά ποτέ θα το πάρω?όταν πάει φαντάρος?

Επίσης και εμείς έχουμε να κάνουμε 3 μέρες κακά αλλά δεν γκρινιάζει και μου είπε η παιδίατρος που μίλησα πριν λίγο μαζί της αν δω ότι και αύριο δεν κάνει να του κάνω κλισματακι..δεν θέλω καθόλου.. του έδωσα καο λίγο τσαγακι όπως μου είπε και εύχομαι να κάνει κακά άμεσα.. 

Ούτε κι εγώ κορίτσια αφήνω τα παιδιά μου να κλαίνε, Κίνας λένε οι άλλοι ότι θέλουν!! Με το που κλάψει κάποιο είμαι αμέσως από πάνω να δω τι συμβαίνει!!! Αυτό έλειπε να κάνω των παιδιών μου γυμνάσια...

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Renaki80 said:

Μήπως έφαγες κάτι και του δημιούργησε το ζόρι; Κοίτα λίγο και την διατροφή σου, πιες και πολλές φορές χαμομήλι, εμένα ηρεμούσε πολύ! 
αφού σου έδωσε το frizolac ac είναι για την λακτόζη, εμείς αυτό πίνουμε και δεν τρώω τίποτα σε γαλακτοκομικά.

 

Βρε κορίτσια πολλές φορές απορώ τι κάνω λάθος! 
εσάς κοιμάται μόνο κάτω και στην κούνια τους; 
εμένα έχει μάθει την αγκαλιά, πολλές φορές μέσα στην μέρα, (ποτέ ΒΡΑΔΥ) θέλει να κοιμηθεί στην αγκαλιά μου! Και να την κουνάω,  Και ας προσπαθώ να την βάλω 10 φορές κάτω....με ΤΙΠΟΤΑ!!!! ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!! ΚΟΥΛΑΘΗΚΑ η γυναίκα! Τι κάνω ΛΑΘΟΣ;;; Πείτε μου τι να κάνω να το αλλάξω; ΥΡ μην μου πείτε πχ ΑΣΤΗΝ να ΚΛΑΙΕΙ όπως μου λέει η ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ πεθερά μου, που είμαι έτοιμη να ΠΝΙΞΩ....

Δε νομίζω ότι κανείς κάτι λάθος. Δεν είναι όλα τα παιδιά ίδια. Και εμένα τις περισσότερες φορές στην αγκαλιά και πήγαινε έλα κοιμούνται και τα 2. Κάνε όμως και δοκιμές σιγά σιγά. Πχ εμένα και στο ρηλαξ με λίγο κούνημα έχει τύχει να κοιμηθούν. Και αν είναι πολύ κουρασμένα τα βάζω ξαπλωτά στο πλάι στον καναπέ τους βάζω πιπίλα και τα χαϊδεύω στο κεφαλάκι. Και αυτό έχει πετύχει κάποιες φορές. Στο καρότσι επισης ... στο μπαλκόνι μάλιστα για να έχει και το θόρυβο του δρόμου. Και πιο παλιά.  που δεν είχε τόση ζέστη. Κοιμισμένο μωρό στο καρότσι στο μπαλκόνι με κουβέρτες από πάνω κ εγώ μέσα :) ... μεγάλες στιγμές. 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Εμένα πάλι κορίτσια κοιμάται στο στήθος. Την έχω πάνω μου να ρευτει, ασχέτως αν σπάνια ρευεται, και μετά δίπλα στο κρεβάτι μου. Κάνουμε συγκοιμηση.. Αν από θηλάσω κάποια στιγμή σίγουρα θα χω θέμα με τον ύπνο.. Πιπίλα δεν παίρνει.. Πάντως και του σκασμού να χει φάει θα θέλει οπωσδήποτε πάλι στήθος να κοιμηθεί.. Έτσι τρώει τρώει και μετά βλέπω γάλατα να κυλάνε απ το στόμα της κι αυτή να γελαει:P

Το αγαπω αυτο το μπεμπακι! Συχνα το  ιδιο και η δικια μου :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες τι κάνετε;;; Εμείς σήμερα ειμαστε 4 μηνων ακριβως!!! Τις τελευταίες ημέρες έχει αλλάξει η συμπεριφορά της. Θέλει συνέχεια να είναι στην αγκαλιά μου και να κουρνιάζει στον λαιμό μου. Επίσης αργεί να κοιμηθεί το βράδυ και ξυπναει συνέχεια. Θέλει αγκαλια και βολτα σε όλο το σπίτι! Καμια άλλη μανουλιτσα που συμπάσχει;; Σήμερα έχουμε και εμβολιο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...