Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα!

Βρικολακιασα σημερα μετα το ταισμα της μικρης και μπηκα να σας γραψω.

Σας διαβασα λιγο,χαιρομαι που ειστε όλες καλα και τα μωρακια σας επισης.

Η Αφροδιτη μου ειναι 4 μηνων και 15 ημερων!

Ειμαστε 6200γρ και 62 εκ.

Η μικρη ειναι η χαρα της ζωης!

Ζωηρη και κοινωνικη,θελει συνεχως παρέα και σκαει χαμογελα ολη την ωρα!

Καθε πρωι παμε βολτα στο παρκο απεναντι απο το σπιτι μας και λατρευουμε να βλεπουμε παιδακια στις κουνιες!

Κοιμαται το βραδυ περιπου 6 ωρες σερι τωρα,2 ωρες περιπου το μεσημερι και μικρότερους υπνακους ενδιαμεσα.

Από 3 μηνων κοιμαται μονη της,στο δωματιο της.Ειναι πολυ φαγανη κι ετσι αναπληρωσε πολυ γρηγορα το χαμηλο βαρος που ειχε οταν γεννηθηκε.

Σας φιλω κι οταν μπορεσω θα επανελθω!

  • Μου αρέσει 8

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Joka είπε:

Κοριτσια καλημερα!

Βρικολακιασα σημερα μετα το ταισμα της μικρης και μπηκα να σας γραψω.

Σας διαβασα λιγο,χαιρομαι που ειστε όλες καλα και τα μωρακια σας επισης.

Η Αφροδιτη μου ειναι 4 μηνων και 15 ημερων!

Ειμαστε 6200γρ και 62 εκ.

Η μικρη ειναι η χαρα της ζωης!

Ζωηρη και κοινωνικη,θελει συνεχως παρέα και σκαει χαμογελα ολη την ωρα!

Καθε πρωι παμε βολτα στο παρκο απεναντι απο το σπιτι μας και λατρευουμε να βλεπουμε παιδακια στις κουνιες!

Κοιμαται το βραδυ περιπου 6 ωρες σερι τωρα,2 ωρες περιπου το μεσημερι και μικρότερους υπνακους ενδιαμεσα.

Από 3 μηνων κοιμαται μονη της,στο δωματιο της.Ειναι πολυ φαγανη κι ετσι αναπληρωσε πολυ γρηγορα το χαμηλο βαρος που ειχε οταν γεννηθηκε.

Σας φιλω κι οταν μπορεσω θα επανελθω!

Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας με το ωραίο όνομα! Να είστε πάντα χαρούμενοι !!!!

Δεν είχαμε νέα σου όλους αυτούς τους μήνες Ευχαριστούμε που έγραψες! 

Καλή ανατροφή !

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Joka είπε:

Κοριτσια καλημερα!

Βρικολακιασα σημερα μετα το ταισμα της μικρης και μπηκα να σας γραψω.

Σας διαβασα λιγο,χαιρομαι που ειστε όλες καλα και τα μωρακια σας επισης.

Η Αφροδιτη μου ειναι 4 μηνων και 15 ημερων!

Ειμαστε 6200γρ και 62 εκ.

Η μικρη ειναι η χαρα της ζωης!

Ζωηρη και κοινωνικη,θελει συνεχως παρέα και σκαει χαμογελα ολη την ωρα!

Καθε πρωι παμε βολτα στο παρκο απεναντι απο το σπιτι μας και λατρευουμε να βλεπουμε παιδακια στις κουνιες!

Κοιμαται το βραδυ περιπου 6 ωρες σερι τωρα,2 ωρες περιπου το μεσημερι και μικρότερους υπνακους ενδιαμεσα.

Από 3 μηνων κοιμαται μονη της,στο δωματιο της.Ειναι πολυ φαγανη κι ετσι αναπληρωσε πολυ γρηγορα το χαμηλο βαρος που ειχε οταν γεννηθηκε.

Σας φιλω κι οταν μπορεσω θα επανελθω!

Να τη χαιρεσαι!Ποσο χαιρομαι που ειστε καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Joka said:

Κοριτσια καλημερα!

Βρικολακιασα σημερα μετα το ταισμα της μικρης και μπηκα να σας γραψω.

Σας διαβασα λιγο,χαιρομαι που ειστε όλες καλα και τα μωρακια σας επισης.

Η Αφροδιτη μου ειναι 4 μηνων και 15 ημερων!

Ειμαστε 6200γρ και 62 εκ.

Η μικρη ειναι η χαρα της ζωης!

Ζωηρη και κοινωνικη,θελει συνεχως παρέα και σκαει χαμογελα ολη την ωρα!

Καθε πρωι παμε βολτα στο παρκο απεναντι απο το σπιτι μας και λατρευουμε να βλεπουμε παιδακια στις κουνιες!

Κοιμαται το βραδυ περιπου 6 ωρες σερι τωρα,2 ωρες περιπου το μεσημερι και μικρότερους υπνακους ενδιαμεσα.

Από 3 μηνων κοιμαται μονη της,στο δωματιο της.Ειναι πολυ φαγανη κι ετσι αναπληρωσε πολυ γρηγορα το χαμηλο βαρος που ειχε οταν γεννηθηκε.

Σας φιλω κι οταν μπορεσω θα επανελθω!

Που είσαι βρε κορίτσι μου !!! 
Χαίρομαι που είστε καλά κ εσύ κ το μωράκι σου !! Όλα καλά πήγαν κοπέλα μου ! Μπράβο !! Να τη χαίρεσαι την Αφροδίτη σου και να την καμαρώνεις! 
Εμεις εδώ είμαστε .. η καθεμία όποτε μπορεί έστω κ για λίγο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2021 at 2:18 ΜΜ, valentina23 είπε:

@Τουτουνι να σου ζήσουν τα μωράκια!! Θύμησε μου.. Πόσο είστε και ξεκινησατε στερεές;; Εμείς είμαστε 4!! Βάφτιση του χρόνου.. 

Ευχαριστώ πολύ!!!!Εμείς είμαστε 5 μισή μηνων!!!! 

22 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Μου άρεσε που τα είπες με τα ονοματάκια τους .. 
Και εμένα η Ειρήνη τρώει σαν κυρία και πιο γρήγορα και πιο πολύ. Ο Κωσταντής μου βγάζει το λάδι με το κοτόπουλο αλλά το μοσχάρι του αρέσει περισσότερο και το τρώει πιο εύκολα!! Αλλά είναι τέτοιος φαγάνας που τρώει ένα πιάτο φαγητό και μετά από 1,5-2 ώρες θέλει γάλα πάλι .. Αυτή την εβδομάδα που κλείνουν τους 6 μήνες θα ξεκινήσουμε και φρούτα! Ποτέ πέρασαν 6 μήνες δεν μπορω να το πιστέψω … 

Και εμείς κανονίσαμε 18 Σεπτέμβρη τη βάφτιση. Με το καλό για τα μωράκια μας !! 
Και εμείς είμαστε πολύ χαρούμενοι .. αλλά και τοοοοσο κουρασμένοι. Ευτυχως έχω βρει μια πολύ καλή κυρία κ με βοηθαει με τα μωρά 4 μέρες τη βδομάδα 9 με 2. Αλλιώς θα ειχα φρικάρει. 
Εσυ πως τα καταφέρνεις ; 

Κοπέλα μου νομίζω εξαρτάται και από την υπηρεσία αλλά κ από τους υπαλλήλους. Εμένα μου απάντησαν με mail ότι η επεξεργασία κάνει 60-70 μέρες από την ημέρα που κανείς την αίτηση.  Ειχα κάνει αίτηση 16/4 για το εξάμηνο και μπήκαν χρήματα στις 2/6. Έκαναν την επεξεργασία στις 28/5. Ενάμιση μήνα μετά δηλαδή .. 

Τέλεια!!! Εμείς ξεκινήσαμε με φρούτα και μάλλον τον επόμενο μήνα θα πάνε σε κρέας/κοτόπουλο/πατατουλες κτλ...εμείς σε 15 μέρες θα γίνουμε 6 μηνών!!! Αχ τα μωράκια μας!!!!

Να σου πω εγώ έχω τον άντρα μου ( όταν δεν δουλεύει), αλλά είναι και τα μωράκια μου ήσυχα και καλοβολα!!! Βέβαια τις δουλειές του σπιτιού δεν τις προλαβαίνω όλες πάντα! Κάνω τα απαραίτητα...μαγείρεμα, πλυσημο, κρεβάτια κτλ...ότι βλέπει η πεθερά που λέμε!! Χαχαχχαχαχααχχαχα

Να σε ρωτήσω κάτι διαδικαστικό! Στα μωράκια σου έχεις δύο πιατακια ή σε ένα βάζεις διπλή ποσοστητα???

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Joka είπε:

Κοριτσια καλημερα!

Βρικολακιασα σημερα μετα το ταισμα της μικρης και μπηκα να σας γραψω.

Σας διαβασα λιγο,χαιρομαι που ειστε όλες καλα και τα μωρακια σας επισης.

Η Αφροδιτη μου ειναι 4 μηνων και 15 ημερων!

Ειμαστε 6200γρ και 62 εκ.

Η μικρη ειναι η χαρα της ζωης!

Ζωηρη και κοινωνικη,θελει συνεχως παρέα και σκαει χαμογελα ολη την ωρα!

Καθε πρωι παμε βολτα στο παρκο απεναντι απο το σπιτι μας και λατρευουμε να βλεπουμε παιδακια στις κουνιες!

Κοιμαται το βραδυ περιπου 6 ωρες σερι τωρα,2 ωρες περιπου το μεσημερι και μικρότερους υπνακους ενδιαμεσα.

Από 3 μηνων κοιμαται μονη της,στο δωματιο της.Ειναι πολυ φαγανη κι ετσι αναπληρωσε πολυ γρηγορα το χαμηλο βαρος που ειχε οταν γεννηθηκε.

Σας φιλω κι οταν μπορεσω θα επανελθω!

Ανησύχησαμε με την απουσία σου!να τη χαίρεσαι!

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Τουτουνι said:

Ευχαριστώ πολύ!!!!Εμείς είμαστε 5 μισή μηνων!!!! 

Τέλεια!!! Εμείς ξεκινήσαμε με φρούτα και μάλλον τον επόμενο μήνα θα πάνε σε κρέας/κοτόπουλο/πατατουλες κτλ...εμείς σε 15 μέρες θα γίνουμε 6 μηνών!!! Αχ τα μωράκια μας!!!!

Να σου πω εγώ έχω τον άντρα μου ( όταν δεν δουλεύει), αλλά είναι και τα μωράκια μου ήσυχα και καλοβολα!!! Βέβαια τις δουλειές του σπιτιού δεν τις προλαβαίνω όλες πάντα! Κάνω τα απαραίτητα...μαγείρεμα, πλυσημο, κρεβάτια κτλ...ότι βλέπει η πεθερά που λέμε!! Χαχαχχαχαχααχχαχα

Να σε ρωτήσω κάτι διαδικαστικό! Στα μωράκια σου έχεις δύο πιατακια ή σε ένα βάζεις διπλή ποσοστητα???

Μπράβο ! Τι καλά που τα καταφέρνεις κ μόνη σου ! 
Εντάξει υπάρχουν ώρες που κ εγώ τα καταφέρνω. Δυσκολεύομαι όταν νύσταζουν ταυτόχρονα μόνο. Τα υπόλοιπα τα φέρνω βόλτα. Και όταν πεινάνε μαζί τα βάζω στα ρηλαξ και χώνω τα μπουκάλια ταυτόχρονα  ;) 
Για τις δουλειές δεν το συζητάω … μόνο όταν είναι η γυναίκα ή το βράδυ αφού κοιμηθούν αλλιώς δεν προλαβαίνω τίποτα … 

Γι αυτό που ρωτάς να σου πω έχω 2 πιατάκια. Αφενός δυστυχώς σπάνια τρώνε μαζί (δεν έχουμε καταφέρει να έχουμε ένα σταθερό πρόγραμμα ακόμη) και αφετέρου θέλω να βλέπω πόσο τρώει το καθένα. Αν ήταν όλο μαζί κ επειδη η Ειρήνη τρώει πιο γρήγορα θα το έχανα. Δε θα ήξερα ποσό έφαγε ο καθένας. Έτσι με βόλεψε εμένα τουλάχιστον. Ακόμη κ μια φορά που έτρωγαν ταυτόχρονα ειχα 2 πιατάκια και έδινα στον καθένα από το δικό του. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι από εμάς..η Νίκη μου είναι 4 μηνών  και 10ημερων...πολύ χαμογελαστή κ πολύ της αγκαλιτσας.θεκει όρθια ν βλέπει κ χθες έκανε και το πρώτο της μπανάκι στην πισίνα...για διακοπές φέτος δεν μας κόβω μιας κ έχουμε μετακόμιση...

Για βάφτιση κλείσαμε στις 29αυγουστου.τα φιλιά μου σε όλα τα μπουτακια.

Joka χαίρομαι που είστε καλά.πολλα φιλιά

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 
εμείς βγάζουμε το πρώτο μας δοντάκι και είμαστε μια τρέλα! 
Τα πάμε μια χαρά δίνοντας φιλάκια όλη μέρα στα στρουμπουλά χεράκια και ποδαράκια μας. 

εμείς βάφτιση 5/9 και θα την ονομάσουμε Σοφία (πεθερά :blink:) -Εφραιμία (τάμα στον άγιο Εφραίμ για να κάνω παιδάκι :wub: ) 

ευτυχώς το βράδυ έφτιαξε αρκετά ο ύπνος της και κοιμάται κάτω με συγκοίμιση και το πρωί κάνει 2-3 υπνάκους! 
έχω σοβαρό θέμα με την αγκαλιά και τον θηλασμό! Την μέρα δεν κοιμάται με τίποτα εάν δεν είναι στην αγκαλιά μου και στο βυζι! Πίπιλα ούτε για αστείο, δεν την θέλει καθόλου. Πιστεύω θέλει τον χρόνο της, αν και πιο πολύ νομίζω οτι την έχω καλομάθει την μανδάμ. 

Σήμερα με την ζέστη ζησαμε απίστευτες στιγμές, οταν κοιμηθηκε την αφήσα κάτω και ένιωσα το δέρμα μου, με το δικό της, σαν τα τατουάζ που είχαν μέσα στα γαριδάκια και το βρέχαμε με νερό πάνω στο χέρι μας και το ξεκολλάγαμε με προσοχή μην χαλάσει το σχέδιο  :lol:

Αχχχ Χαίρομαι πολύ που ακόμα συνεχίζουμε και γράφουμε τα νέα μας στην ομαδούλα μας 

Σας φιλώ όλες! 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και από μένα! Διάβασα τα μηνύματα σας και χάρηκα πολύ που έμαθα νέα σας, είχαμε χαθεί όλες! Εμένα ο μικρός μου Γιάννης κλείνει τους 4 μήνες το Σάββατο, είναι 6,600kg και 64cm! Συνεχίζουμε να έχουμε πρόβλημα με τα κακά μας δεν μπορεί να σφιχτει και κάνει 4-5 μέρες να τα κάνει και ζορίζεται ο καημενουλης! Τώρα πρέπει να έχει αρχίσει να τον ενοχλεί το δοντάκι του έχει όλη μέρα τα χεράκια του στο στόμα και γκρινιάζει.. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δεν τρώει πολύ σε σχέση με άλλα μωράκια που ακούω (120ml - 5 γεύματα) αλλά παίρνει βάρος κάνει γελάκια και είναι ένας κούκλος! Το βράδυ κοιμάται ένα 7ωρακι στην κούνια του και μετά τον παίρνω στο κρεβάτι και τον έχω κουμπωμένο στο στήθος μέχρι τις 9 το πρωί που θέλει να σηκωθούμε. Η κούραση και η αϋπνία μεγάλη γιατί δουλεύω κιόλας από 2 μηνών! Βγάζω γάλα με το θήλαστρο και αυτό με έχει εξαντλήσει αλλά του δίνω και 2 γεύματα σκόνη γιατί δεν του φτάνει μόνο το δικό μου, είπα θα το παλέψω όσο αντέξω καλό θα του κάνει! Τώρα έχει αρχίσει εδώ και 3 μέρες να ξυπνάει το βράδυ ενδιάμεσα και να ρουφάει τα χέρια του (μάλλον από τα δοντάκια) έχετε καμιά συμβουλή? 

Από δουλειές του σπιτιού δεν το συζητάω, δεν έχω καμία βοήθειας με το μωρό και δεν προλαβαίνω τίποτα μόνο τα πλυντηρια και το σίδερο του μικρού κάνω! Περιμένω πως και πως να έρθει η μαμά μου σε 1 βδομάδα για να ξεβρωμισει το σπίτι! 

Βάφτιση κλείσαμε και εμείς 29 Αυγούστου και δεν έχω κάνει τίποτα από προετοιμασιες! 

Αυτά από μένα, όποτε μπορείτε να μοιράζεστε τις εμπειρίες σας για να μαθαίνουμε όσο περισσότερα γίνεται! 

Σας φιλώ! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ρια new mum να σου ζήσει το παιδάκι σου!! Εμείς είμαστε 4 μηνων και 4 μέρες. Την Δευτέρα έχω ραντεβού με παιδίατρο να τη δει. Από βάρος νομίζω γύρω στα 6500 με 6700 εκεί την υπολογίζω.. Εμένα το βράδυ τώρα δεν ξυπνάει ανά δίωρο όπως στην αρχή. Παρ όλα αυτά 1 με 2 φορές θα ξυπνήσει. Όσο για τα χέρια στο στόμα δεν το συζητάω!! Το κάνει από 3 μηνών περίπου. Βάζει όλο το χέρι μέσα στο στόμα και τα δάχτυλα της και αναγουλιαζει.. Βάφτιση εμείς του χρόνου αν και βλέπω ότι οι περισσότερες θα βαδτισετε φέτος.. Κακά εμενα κάνει 3,4 φορές τη μέρα. Ειδικά το πρωί... Πόλεμος!! Λες και εκτοξεύεται πύραυλος!! Χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς κορίτσια 1 Ιουλίου γινόμαστε 5 μηνών. Πριν μια βδομάδα πήγαμε παιδίατρο και μας είπε επειδή βάζει με μανία τα χέρια και τρίβει τα ούλα και έχει πάρα πολλά σάλια , τον ψηλαφησε και είπε θα βγάλει σύντομα δοντακια πολύ πριν τους έξι μήνες που βγάζουν τα πιο πολλά μωρά.. 5μιση μηνών μας είπε ξεκιναμε φρούτα και λαχανικά δεν ξέρω ακόμα με ποια σειρά θα μας τα πει στο επόμενο ραντεβού! Κατά τα άλλα γεννηθηκε 2500 κιλά και τώρα είμαστε 6300 και 66 πόντους. Δεν τρώει και μένα πολύ όπως ακούω από άλλες μανούλες τρωει 700-800 ml σύνολο τη μέρα είναι λεπτεπίλεπτος χαχαχα αλλά παίρνει μια χαρά βάρος!

Βάφτιση εμείς 11 Σεπτεμβρίου στο Δημήτρη μας.

  • Μου αρέσει 5

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια καλημέρα και από μένα! Διάβασα τα μηνύματα σας και χάρηκα πολύ που έμαθα νέα σας, είχαμε χαθεί όλες! Εμένα ο μικρός μου Γιάννης κλείνει τους 4 μήνες το Σάββατο, είναι 6,600kg και 64cm! Συνεχίζουμε να έχουμε πρόβλημα με τα κακά μας δεν μπορεί να σφιχτει και κάνει 4-5 μέρες να τα κάνει και ζορίζεται ο καημενουλης! Τώρα πρέπει να έχει αρχίσει να τον ενοχλεί το δοντάκι του έχει όλη μέρα τα χεράκια του στο στόμα και γκρινιάζει.. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δεν τρώει πολύ σε σχέση με άλλα μωράκια που ακούω (120ml - 5 γεύματα) αλλά παίρνει βάρος κάνει γελάκια και είναι ένας κούκλος! Το βράδυ κοιμάται ένα 7ωρακι στην κούνια του και μετά τον παίρνω στο κρεβάτι και τον έχω κουμπωμένο στο στήθος μέχρι τις 9 το πρωί που θέλει να σηκωθούμε. Η κούραση και η αϋπνία μεγάλη γιατί δουλεύω κιόλας από 2 μηνών! Βγάζω γάλα με το θήλαστρο και αυτό με έχει εξαντλήσει αλλά του δίνω και 2 γεύματα σκόνη γιατί δεν του φτάνει μόνο το δικό μου, είπα θα το παλέψω όσο αντέξω καλό θα του κάνει! Τώρα έχει αρχίσει εδώ και 3 μέρες να ξυπνάει το βράδυ ενδιάμεσα και να ρουφάει τα χέρια του (μάλλον από τα δοντάκια) έχετε καμιά συμβουλή? 

Από δουλειές του σπιτιού δεν το συζητάω, δεν έχω καμία βοήθειας με το μωρό και δεν προλαβαίνω τίποτα μόνο τα πλυντηρια και το σίδερο του μικρού κάνω! Περιμένω πως και πως να έρθει η μαμά μου σε 1 βδομάδα για να ξεβρωμισει το σπίτι! 

Βάφτιση κλείσαμε και εμείς 29 Αυγούστου και δεν έχω κάνει τίποτα από προετοιμασιες! 

Αυτά από μένα, όποτε μπορείτε να μοιράζεστε τις εμπειρίες σας για να μαθαίνουμε όσο περισσότερα γίνεται! 

Σας φιλώ! 

Έχω δει στο ινστα κάτι δαχτυλιδακια παγωτινια.που βάζεις το αντλημενο γάλα το παγωνεις κ το δίνεις στο παιδί να το γλύφει.ανακουφιζει ετσι τα ουλα του.αλλα νομίζω ότι είναι κατάλληλα για άνω των έξι μηνών...πως κ δεν θηλάζεις βραδινές ώρες;εγώ μόνο τότε θηλάζω ήρεμα. Μπορείς να του δίνεις στήθος να ηρεμεί...από την στιγμή που έχεις παραγωγή...


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Υπεροχα τα νεα της ομαδαρας μας!! 1 ιουλιου και η μπουμπου μας κλεινει τους 5 μηνες (οι 5 καλύτεροι της ζωης μου).. Απο σαλια αλλο τίποτα..  Οτι βρει στο στομα και ολη την ωρα μπρουμυτα, αρχιζω να πιστεύω το εχει δει παιχνιδι εδω και ενα μηνα μολις την ακουμπησω κατω το κανει κ χαζογελαει,  εδω και καιρο κοιμαται κ ετσι..  Συγκοιμιση και εμεις  καθως οι νυχτερινοι θηλασμοι εχουν απίστευτη διάρκεια, η μπουμπου κοιμαται ταυτόχρονα η μαμα οχι και δεν την παλευα αλλιως. Βαφτιση 5/9 και ηδη τρεχουν οι ετοιμασιες μας! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήπως γνωρίζει κάποια την κυρία Καρανίκα Παρασκευή Παιδογαστρεντερολόγο; Έχουμε πρόβλημα με υδαρεις κενώσεις από τοτε που σταματησα να θηλάζω. Έκανα αποχή τότε γιατί κατι είχαν δείξει οι αιματολογικές στα ιωσυνοφιλα. Μετά τα εντάξαμε σιγά σιγά και μόλις του έδωσα ξένο ξεκίνησε το μαρτύριο της διάρροιας. Τώρα εδώ και ένα μήνα μας έδωσε ο παιδίατρος frisolac ac αλλά δεν έχει διαφορά. Η μόνη διαφορά είναι ότι το πίνει ενώ το Sanilac το απλό ούτε να το δει..λέω να πάω σε Παιδογαστρεντερολόγο γιατί δεν βρίσκω άκρη με τον παιδίατρο και δεν ήξερα ότι πρέπει να μας δεί αυτή η ειδικότητα. 

Επίσης αυτή κάποια άκρη έχει και γράφει τα γάλατα τα ειδικά που τα έχω χρυσοπληρώσει! Γιατί κανονικά μόνο σε δημόσια νοσοκομεία γράφονται


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...