Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

3 hours ago, Mighty86 said:

Καλά Νεφέλη μου εμείς ξεκινήσαμε στέρεες τώρα στην άδεια μας.πολυ έξυπνο!κατά ταλλα καλά. Εδώ πάνω δεν έχουμε φωτιές αλλά έχω κατά στεναχωρηθεί με όλα αυτά...ελπίζω να είστε όλες καλά. Εμείς θα πάμε Χαλκιδική στους γονείς μου κ κάνουμε πλάνα κ για Πρέβεζα κάνα τριήμερο δεν ξέρω όμως αν αυτό τολμήσουμε να το επιχειρήσουμε. 

Όσο για τις στερεές με τα φρούτα κάτι γίνεται. Σήμερα ξεκινάμε λαχανικά όμως κ έχω μεγάλη ανασφάλεια...

@chris79 προσοχή εκεί στα δάση...

Αχ δεν ξέρεις πως το φοβάμαι κ αυτό … πολύ πυκνό δάσος!! Έχουμε μάθει ότι οι κάτοικοι εκεί έχουν καθημερινές περιπολίες και προσέχουν αλλά και πάλι με όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας έχω φοβηθεί πολύ. Φαίνεται να υπάρχει οργανωμένο σχέδιο να καούν όλα. 

Μην αγχώνεσαι με τα λαχανικά. Πάρτο χαλαρά και ψάχνε εναλλακτικές αν κάτι δεν του αρέσει. Δώσε χρόνο κ θα συνηθίσει. Ακόμη κ σε αυτά που δεν αρέσουν δίνε κ άλλες ευκαιρίες και εν καιρώ θα τα συνηθίσει. Εντάξει αν είναι κ κάτι συγκεκριμένο που δεν του αρέσει άνθρωπος είναι. Ας μην πιέσεις. Εμένα πχ της Ειρήνης δεν της αρέσει το μπρόκολο. Όσες φορές το βάζω έστω κ σε μικρή ποσότητα δεν τρώει με όρεξη και αφήνει φαγητό. Ε αποφάσισα να το βάζω μόνο στον Κωνσταντή. Δε θα γίνει κ τίποτα αν δεν τρώει μπρόκολο .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, chris79 είπε:

Αχ δεν ξέρεις πως το φοβάμαι κ αυτό … πολύ πυκνό δάσος!! Έχουμε μάθει ότι οι κάτοικοι εκεί έχουν καθημερινές περιπολίες και προσέχουν αλλά και πάλι με όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας έχω φοβηθεί πολύ. Φαίνεται να υπάρχει οργανωμένο σχέδιο να καούν όλα. 

Μην αγχώνεσαι με τα λαχανικά. Πάρτο χαλαρά και ψάχνε εναλλακτικές αν κάτι δεν του αρέσει. Δώσε χρόνο κ θα συνηθίσει. Ακόμη κ σε αυτά που δεν αρέσουν δίνε κ άλλες ευκαιρίες και εν καιρώ θα τα συνηθίσει. Εντάξει αν είναι κ κάτι συγκεκριμένο που δεν του αρέσει άνθρωπος είναι. Ας μην πιέσεις. Εμένα πχ της Ειρήνης δεν της αρέσει το μπρόκολο. Όσες φορές το βάζω έστω κ σε μικρή ποσότητα δεν τρώει με όρεξη και αφήνει φαγητό. Ε αποφάσισα να το βάζω μόνο στον Κωνσταντή. Δε θα γίνει κ τίποτα αν δεν τρώει μπρόκολο .. 

Το μόνο σίγουρο ότι υπάρχει σχέδιο. σε τι κόσμο ήρθανε τα μπουτζουκακια μας;;;

Έφαγε πουρέ πατατας σήμερα για πρώτη φορά. Νταξει ευχαριστημένη είμαι.του έβαλα κ λίγο λάδι κ λεμονακι. Να δούμε τι θα κάνει και με το καροτακι κ το κολοκυθάκι κ αργότερα το κρεατακι. Για πιο δύσκολα ζαρζαβατικά έχουμε μέλλον ακόμα.εκει μπορεί να του τα δίνω κ στο χέρι κάποια. Ίσως το μπρόκολο να το έτρωγε έτσι; Από την άλλη φοβάμαι κ μην τον πνίξω κιόλας....τώρα μόλις καταπιεί λίγο κάτι που δεν αλεστηκε καλά κατευθείαν πνίγεται η στραβοκαταπινει.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mighty86 said:

Το μόνο σίγουρο ότι υπάρχει σχέδιο. σε τι κόσμο ήρθανε τα μπουτζουκακια μας;;;

Έφαγε πουρέ πατατας σήμερα για πρώτη φορά. Νταξει ευχαριστημένη είμαι.του έβαλα κ λίγο λάδι κ λεμονακι. Να δούμε τι θα κάνει και με το καροτακι κ το κολοκυθάκι κ αργότερα το κρεατακι. Για πιο δύσκολα ζαρζαβατικά έχουμε μέλλον ακόμα.εκει μπορεί να του τα δίνω κ στο χέρι κάποια. Ίσως το μπρόκολο να το έτρωγε έτσι; Από την άλλη φοβάμαι κ μην τον πνίξω κιόλας....τώρα μόλις καταπιεί λίγο κάτι που δεν αλεστηκε καλά κατευθείαν πνίγεται η στραβοκαταπινει.

Είναι πολύ νωρίς ακόμη. Μόλις δοκίμασε κάτι εντελώς καινούργιο και διαφορετικό. Εγώ έχω πάρει κ ένα ειδικό διχτάκι munchin που βάζεις μέσα το κομμάτι (πχ του έβαλα πεπόνι) και το δοκιμάζουν χωρίς να κινδυνεύουν να πνίγουν. Το έτρωγε αρκετή ώρα. Αλλά να σου πω κ εγώ έχω βρει ευκολία με το αλεσμένο κ δεν το πολύ δοκιμάζω…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , chris79 είπε:

Είναι πολύ νωρίς ακόμη. Μόλις δοκίμασε κάτι εντελώς καινούργιο και διαφορετικό. Εγώ έχω πάρει κ ένα ειδικό διχτάκι munchin που βάζεις μέσα το κομμάτι (πχ του έβαλα πεπόνι) και το δοκιμάζουν χωρίς να κινδυνεύουν να πνίγουν. Το έτρωγε αρκετή ώρα. Αλλά να σου πω κ εγώ έχω βρει ευκολία με το αλεσμένο κ δεν το πολύ δοκιμάζω…

Το έχω αυτό.εχω βάλει μπανάνα κ την έφαγε.ειναι ωραίο.θα βάλω κ καρπούζι κ πεπόνι επίσης ναι.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

40 minutes ago, Paris.33 said:

Κορίτσια μου και εμεις ξεκινήσαμε στερεες, πως μπορουμε να καταλάβουμε οτι καποιο τρόφιμο ενοχλει;  για πανες εννοώ κυρίως 

Καλησπέρα ! 
Εμένα τη μικρή μου έχω καταλάβει ότι την ενοχλεί το μπρόκολο (εκτός από το ότι δεν της αρέσει δηλαδή) γιατί όταν το έβαζα το απόγευμα είχε περισσότερα αέρια και γκρίνια χωρίς κάποιο φαινομενικο λόγο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου και εμεις ξεκινήσαμε στερεες, πως μπορουμε να καταλάβουμε οτι καποιο τρόφιμο ενοχλει;  για πανες εννοώ κυρίως 

Πρακτικα δεν έχω ιδέα. Εμένα για την ώρα κάνει πολλά κακα πάντως 3 και 4 φορές την μέρα. Κ επίσης τα κακά του είναι κάπως σαν να μυρίζω την μπανάνα κ το μήλο ένα πράγμα όχι κ πολύ επεξεργασμένα,αν κ καφέ, συγγνώμη κιόλας . Φαντάζομαι βλεννες, αιματακι ίσως πράσινα είναι αντεδειξεις. Κ φυσικά εμετοί έντονοι (όχι γουλιτσες κλασικές) και δυσφορία εφίδρωση ξέρω κεγω...αυτά που έχουμε κ εμεις

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι να είσαστε όλες καλά με όλα αυτά που γίνονται...

Να ρωτήσω κάτι? Όσες πλέον δεν θηλάζετε η δεν θήλασατε και σας έχει έρθει η περίοδος, ο κύκλος είναι όπως πριν? Έχετε κάποια διαταραχή? Σας ήρθε κάποιον μήνα και μετά έκανε καιρό?

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, mommytobe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι να είσαστε όλες καλά με όλα αυτά που γίνονται...

Να ρωτήσω κάτι? Όσες πλέον δεν θηλάζετε η δεν θήλασατε και σας έχει έρθει η περίοδος, ο κύκλος είναι όπως πριν? Έχετε κάποια διαταραχή? Σας ήρθε κάποιον μήνα και μετά έκανε καιρό?

Κορίτσι μου εμένα μου ήρθε κανονικά και σταθερά από τους 2,5 μήνες. Βγάζω γάλα με θήλαστρο 3 φορές τη μέρα και λίγο θηλασμό τη νύχτα. Αλλά γενικά έχω ακούσει αρκετές που δεν έχουν σταθερό κύκλο μετά.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Κορίτσι μου εμένα μου ήρθε κανονικά και σταθερά από τους 2,5 μήνες. Βγάζω γάλα με θήλαστρο 3 φορές τη μέρα και λίγο θηλασμό τη νύχτα. Αλλά γενικά έχω ακούσει αρκετές που δεν έχουν σταθερό κύκλο μετά.. 

Έμενα μου ήρθε στο τρίμηνο πάνω.. κανονικά και τον επόμενο μήνα και τώρα ήταν να έρθει πριν 3 βδομάδες αλλά είναι άφαντη...με τον γιατρό που μίλησα μου είπε ότι μπορεί να είναι μια διαταραχή του κύκλου, αλλά να μην αποκλείσω και εγκυμοσύνη (αν και είχαμε μια επαφή μόνο και αυτό πριν την προηγούμενη περίοδο και προσέχαμε) και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα.. φοβάμαι πολύ να κάνω τεστ εγκυμοσύνης..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mommytobe said:

Έμενα μου ήρθε στο τρίμηνο πάνω.. κανονικά και τον επόμενο μήνα και τώρα ήταν να έρθει πριν 3 βδομάδες αλλά είναι άφαντη...με τον γιατρό που μίλησα μου είπε ότι μπορεί να είναι μια διαταραχή του κύκλου, αλλά να μην αποκλείσω και εγκυμοσύνη (αν και είχαμε μια επαφή μόνο και αυτό πριν την προηγούμενη περίοδο και προσέχαμε) και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα.. φοβάμαι πολύ να κάνω τεστ εγκυμοσύνης..

Εμένα μου ήρθε στους 3,5 μήνες από τη γεννά κ ενώ ήμουν στα τελειώματα του θηλασμού. Έκτοτε έχει έρθει 3 φορές σε σχετικά σταθερό κύκλο (βεβαια δεν ειχα κ πριν πολύ σταθερό). 
Τωρα να σου πω για 3 εβδομάδες καθυστερηση εγω θα ειχα κάνει ήδη τεστ … 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , chris79 είπε:

Εμένα μου ήρθε στους 3,5 μήνες από τη γεννά κ ενώ ήμουν στα τελειώματα του θηλασμού. Έκτοτε έχει έρθει 3 φορές σε σχετικά σταθερό κύκλο (βεβαια δεν ειχα κ πριν πολύ σταθερό). 
Τωρα να σου πω για 3 εβδομάδες καθυστερηση εγω θα ειχα κάνει ήδη τεστ … 
 

Δεν κάνω τεστ γιατί φοβάμαι το τι θα αντικρίσω...ακόμα δεν έχω χαρεί το μωράκι μου δεν γίνεται να ξανά μείνω έγκυος...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , mommytobe είπε:

Δεν κάνω τεστ γιατί φοβάμαι το τι θα αντικρίσω...ακόμα δεν έχω χαρεί το μωράκι μου δεν γίνεται να ξανά μείνω έγκυος...

Αν προσεχατε και μάλιστα πριν την περίοδο δύσκολο να είσαι έγκυος, το πιθανό είναι να είναι διαταραχή του κύκλου.. Κάνε ένα τεστ να σου φύγει το άγχος! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Αν προσεχατε και μάλιστα πριν την περίοδο δύσκολο να είσαι έγκυος, το πιθανό είναι να είναι διαταραχή του κύκλου.. Κάνε ένα τεστ να σου φύγει το άγχος! 

Προσέξαμε, μου ήρθε κανονικά περίοδος και από τότε τίποτα...η αλήθεια είναι πως έχω αγχωθεί πολύ, έχω και πολλά τρεχάματα με τον γάμο και την βάφτιση που είναι σε δέκα μέρες και πραγματικά εύχομαι να οφείλεται σε αυτό...πρέπει να κάνω, δεν το γλιτώνω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...