Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

On 28/8/2021 at 2:13 ΜΜ, Ρια new mum είπε:

Κορίτσι μου δεν σου κρύβω ότι σε ζηλεύω λίγο! Θέλω και εγώ σύντομα και άλλο μωράκι! Έχεις συζητήσει καθόλου με το γιατρό σου αν πρέπει να προσέχεις κάτι επιπλέον λόγω της σύντομης καισαρικης με τη νέα εγκυμοσύνη? Για φυσιολογικό τοκετό ούτε λόγος ε? Εμένα μου είπε ότι για να προσπαθήσω Φ. Τ πρέπει να περάσουν 2 χρόνια ενώ για καισαρική 1..

Ναι ναι για φτ ούτε λόγος.. είναι πάρα πολύ νωρίς..ευτυχώς βέβαια έχουν κλείσει καλά οι τομές μου και πάλι όμως υπάρχει ένα ρίσκο...θα με παρακολουθεί απλά ο γιατρός λίγο πιο στενά ότι αφορά αυτό το κομμάτι...οπότε πάλι καισαρική και μόνο που σκέφτομαι την διαδικασία με πιάνει πανικός, όχι ότι είχα δύσκολη γέννα, αλλά τότε ήταν όλα καινούρια και δεν τα ήξερα, τώρα ξέρω ακριβώς την διαδικασία και φοβάμαι πολύ.. και το μετά, να μου πατάνε πάλι την κοιλιά, να κάνω πόσες μέρες να κοιμηθώ σαν άνθρωπος...αααχχχχ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 1/9/2021 at 8:57 ΜΜ, mommytobe είπε:

Ναι ναι για φτ ούτε λόγος.. είναι πάρα πολύ νωρίς..ευτυχώς βέβαια έχουν κλείσει καλά οι τομές μου και πάλι όμως υπάρχει ένα ρίσκο...θα με παρακολουθεί απλά ο γιατρός λίγο πιο στενά ότι αφορά αυτό το κομμάτι...οπότε πάλι καισαρική και μόνο που σκέφτομαι την διαδικασία με πιάνει πανικός, όχι ότι είχα δύσκολη γέννα, αλλά τότε ήταν όλα καινούρια και δεν τα ήξερα, τώρα ξέρω ακριβώς την διαδικασία και φοβάμαι πολύ.. και το μετά, να μου πατάνε πάλι την κοιλιά, να κάνω πόσες μέρες να κοιμηθώ σαν άνθρωπος...αααχχχχ...

Έχεις δίκιο κορίτσι μου αλλά θα έχεις άλλο ένα μωράκι στην αγκαλίτσα σου και θα τα ξεχάσεις όλα! Το θέμα είναι να καταφέρεις να προσέχεις τώρα που έχεις και το άλλο σου μωράκι να ξεκουραζεσαι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2021 at 11:48 ΠΜ, Georgia Jo είπε:

Kαλημερα κορίτσια μου τι κάνετε; Εχω πολύ καιρό να γραψω αλλά σας διαβαζω καθημερινά! Η μικρή μου ειναι σχεδόν 7 μηνων και εδώ και ένα μήνα εχουμε εισαγει φρούτα και λαχανικά! Στην αρχη τα ετρωγε με μανια, εδω ομως και μια βδομάδα δεν τα θέλει καθόλου! Κλεινει το στόμα, νευριαζει και δεν τρώει παρά μόνο γάλα. Ο γιατρός λεει οτι θελει δυο μήνες να συνηθίσει και χρειάζεται υπομονή! Καμια άλλη μανούλα με ιδια περίπτωση;;;

Καλησπέρα κι απο μενα!Τα ιδια κ η δικια μου!Μολις εκλεισε τους 7 μηνες.Στην αρχη ετρωγε φουλ τα παντα,τωρα τελευταία μου κανει νερα.Θελει να πίνει συνέχεια γάλα.Δοντια ακομη τιποτα αλλα νομιζω ειναι ετοιμα να σκασουν.

Απο μπαμπαλισματα αρχισαν εσας???

Εμενα κανει μονο μπρρρρ τελευταία συνεχως.

On 28/8/2021 at 5:40 ΜΜ, Paris.33 είπε:

Θεωρω οτι ειναι πολλα για γευματα για τοσο μικρο μωρο. Εισαγωγη στερεών στους 6 κλεισμενους και καθε μηνα προσθετεις γευμα,  ισως το μωρακι να μην ειναι ετοιμο ακομη. Το γαλα ειναι η βασικη τροφη μεχρι το ετος, το φαγητο ειναι συμπληρωματικο,  αν θέλει γαλατακι, γαλατακι τότε..  Το αντίθετο να σε προβλημάτιζε..  Ειναι πολυ μικρουλη ακομη! 

Εμάς στους 6 κλεισμένους μας έβαλε κ τα 3 γεύματα αλλα η μικρη δεν εχει προσαρμοστεί ακόμα.Προτιμαει γαλατακι!!

Είναι κι επειδή μόνο με το γαλατακι κοιμάται!

  • Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Jokaκαι μένα έτσι ακριβώς.. Προτιμάει το γάλα.. Τρώει λίγες κουταλιές αλλά ποτέ δεν αδειάζει το μπολ.. Οι στερεές είναι σαν συμπληρωματικες του γάλατος.. Είπα και γω ωραία ξεκινούν οι στερεές θα μειωθούν και οι θηλασμοι. Αμ δε.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια εμένα του μπέμπη μας βγαίνουν ταυτόχρονα 3 δοντια (τα 2 μπροστινά πάνω κ ένα πιο δίπλα). Τα 2 κάτω έχουν βγει κ έχει σκάσει κ το ένα από τα πλαϊνά πάνω. Τα αλλά 3 σκάνε τώρα αυτές τις μέρες κ έχει φρικάρει το μωρό… όλη μέρα γκρίνια (και δικαιολογημένα). 
Της μπέμπας το πρώτο παλεύει να σκάσει αυτές τις μέρες κ γκρινιάζει κ αυτή. Γενικώς δηλ μια γκρίνια την έχει το σπίτι (μμμ μάλλον 2 γκρίνιες δηλαδή). 
Το φαγητό όμως ομολογω δεν το έχουν ελαττώσει. Κανονικά τρώνε ευτυχώς.  
Απλα παίζει κανένα βραδινό ξυπνηματάκι ενώ δεν είχαμε τέτοια .. 
Μπαμπαλισματα δεν κάνουν αλλά λένε διαφορά άλλα (απλά όχι μπαμπαμπα). Επισης η Μπέμπα κάνει παλαμάκια κ δειλά δειλά ξεκίνησε κ ο μπέμπης. 
Τέλος, το άλλο Σάββατο πρώτα ο Θεός θα τα βαφτίσουμε κ έχω τρεξιματα. Το νέο project είναι να φτιάξω κουραμπιέδες μέσα στην εβδομάδα για να κεράσουμε στην εκκλησία. Ανυπομονώ όμως κ έχω μεγάλη χαρά! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , chris79 είπε:

Αχ κορίτσια εμένα του μπέμπη μας βγαίνουν ταυτόχρονα 3 δοντια (τα 2 μπροστινά πάνω κ ένα πιο δίπλα). Τα 2 κάτω έχουν βγει κ έχει σκάσει κ το ένα από τα πλαϊνά πάνω. Τα αλλά 3 σκάνε τώρα αυτές τις μέρες κ έχει φρικάρει το μωρό… όλη μέρα γκρίνια (και δικαιολογημένα). 
Της μπέμπας το πρώτο παλεύει να σκάσει αυτές τις μέρες κ γκρινιάζει κ αυτή. Γενικώς δηλ μια γκρίνια την έχει το σπίτι (μμμ μάλλον 2 γκρίνιες δηλαδή). 
Το φαγητό όμως ομολογω δεν το έχουν ελαττώσει. Κανονικά τρώνε ευτυχώς.  
Απλα παίζει κανένα βραδινό ξυπνηματάκι ενώ δεν είχαμε τέτοια .. 
Μπαμπαλισματα δεν κάνουν αλλά λένε διαφορά άλλα (απλά όχι μπαμπαμπα). Επισης η Μπέμπα κάνει παλαμάκια κ δειλά δειλά ξεκίνησε κ ο μπέμπης. 
Τέλος, το άλλο Σάββατο πρώτα ο Θεός θα τα βαφτίσουμε κ έχω τρεξιματα. Το νέο project είναι να φτιάξω κουραμπιέδες μέσα στην εβδομάδα για να κεράσουμε στην εκκλησία. Ανυπομονώ όμως κ έχω μεγάλη χαρά! 

Τι ωραια!  με το καλο !! θα εχετε θεμα στη βαπτιση ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , chris79 είπε:

Αχ κορίτσια εμένα του μπέμπη μας βγαίνουν ταυτόχρονα 3 δοντια (τα 2 μπροστινά πάνω κ ένα πιο δίπλα). Τα 2 κάτω έχουν βγει κ έχει σκάσει κ το ένα από τα πλαϊνά πάνω. Τα αλλά 3 σκάνε τώρα αυτές τις μέρες κ έχει φρικάρει το μωρό… όλη μέρα γκρίνια (και δικαιολογημένα). 
Της μπέμπας το πρώτο παλεύει να σκάσει αυτές τις μέρες κ γκρινιάζει κ αυτή. Γενικώς δηλ μια γκρίνια την έχει το σπίτι (μμμ μάλλον 2 γκρίνιες δηλαδή). 
Το φαγητό όμως ομολογω δεν το έχουν ελαττώσει. Κανονικά τρώνε ευτυχώς.  
Απλα παίζει κανένα βραδινό ξυπνηματάκι ενώ δεν είχαμε τέτοια .. 
Μπαμπαλισματα δεν κάνουν αλλά λένε διαφορά άλλα (απλά όχι μπαμπαμπα). Επισης η Μπέμπα κάνει παλαμάκια κ δειλά δειλά ξεκίνησε κ ο μπέμπης. 
Τέλος, το άλλο Σάββατο πρώτα ο Θεός θα τα βαφτίσουμε κ έχω τρεξιματα. Το νέο project είναι να φτιάξω κουραμπιέδες μέσα στην εβδομάδα για να κεράσουμε στην εκκλησία. Ανυπομονώ όμως κ έχω μεγάλη χαρά! 

Θα φτιάξεις μόνη σου κουραμπιέδες με τρία παιδιά;;;;χαρά στο κουράγιο σου!!!

Εμείς έχουμε βάφτιση αρχές Οκτωβρίου. Νομίζω τα έχουμε όλα πια έτοιμα πάνω κάτω. 

Εμείς ακόμα δόντια μπαααα.

Εμένα το μωρό μου προτιμάει τις στέρεες από το γάλα αλλά όχι ότι τρελενεται κιόλας απλά με το γάλα έχει κ μια σύγχυση λόγω θηλασμού.δεν του αρέσει κ τόσο προτιμάει το μητρικό αλλά ντεν έχει γάλα το εργοστάσιο. Του δίνω δύο γεύματα στερεες την μέρα μπας κ πιει περισσότερο γάλα αλλά σκατουλες. Να δούμε τι θα κάνουμε. Ειδικά το βράδυ για να το ταισω τον βάζω στηθος τον κοίμηζω κ μετά του χώνω κ το μπουκάλι κ τον ξεγελάω κ πίνει...πφφ. αλλάξα γάλα αλλά το ίδιο δεν γουστάρει.

3 ώρες πρίν, Joka είπε:

Καλησπέρα κι απο μενα!Τα ιδια κ η δικια μου!Μολις εκλεισε τους 7 μηνες.Στην αρχη ετρωγε φουλ τα παντα,τωρα τελευταία μου κανει νερα.Θελει να πίνει συνέχεια γάλα.Δοντια ακομη τιποτα αλλα νομιζω ειναι ετοιμα να σκασουν.

Απο μπαμπαλισματα αρχισαν εσας???

Εμενα κανει μονο μπρρρρ τελευταία συνεχως.

Εμάς στους 6 κλεισμένους μας έβαλε κ τα 3 γεύματα αλλα η μικρη δεν εχει προσαρμοστεί ακόμα.Προτιμαει γαλατακι!!

Είναι κι επειδή μόνο με το γαλατακι κοιμάται!

Μπαμπαλιζει καιρό τώρα. Λέει μπαμπαμπαμπα κ επίσης λέει κ συνέχεια Ντέι Ντέι Ντέι. Επίσης έχει αρχίσει να τσιριζει κ μου σπάει τα νεύρα αλλά το κάνουν λέει για να δοκιμάσουν την φωνή τους. Επίσης κάνει κ κάτι άλλο σα βρόγχο κ νομίζω είναι για να μιμηθεί τον μπαμπά του όταν βήχει.

 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nephele78 said:

Τι ωραια!  με το καλο !! θα εχετε θεμα στη βαπτιση ; 

Ευχαριστούμε ! 
Οχι ακριβώς … το προσκλητήριο το έδωσα μαζί με την μπομπονιέρα που ήταν 2 μεταλλικές φιγουρες παιδάκια πάνω σε ενα βότσαλο (ενα κοριτσάκι κ ενα αγοράκι που το καθένα κρατάει ενα μπαλόνι). Όποτε αν είχαμε θέμα μάλλον είναι το μπαλόνι .. και έλεγα να στολίσω τα τραπέζια με μπαλονάκια σε γυάλινα μπουκάλια… δεν το λες και θέμα ακριβώς .. 

9 hours ago, Mighty86 said:

Θα φτιάξεις μόνη σου κουραμπιέδες με τρία παιδιά;;;;χαρά στο κουράγιο σου!!!

Εμείς έχουμε βάφτιση αρχές Οκτωβρίου. Νομίζω τα έχουμε όλα πια έτοιμα πάνω κάτω. 

Εμείς ακόμα δόντια μπαααα.

Εμένα το μωρό μου προτιμάει τις στέρεες από το γάλα αλλά όχι ότι τρελενεται κιόλας απλά με το γάλα έχει κ μια σύγχυση λόγω θηλασμού.δεν του αρέσει κ τόσο προτιμάει το μητρικό αλλά ντεν έχει γάλα το εργοστάσιο. Του δίνω δύο γεύματα στερεες την μέρα μπας κ πιει περισσότερο γάλα αλλά σκατουλες. Να δούμε τι θα κάνουμε. Ειδικά το βράδυ για να το ταισω τον βάζω στηθος τον κοίμηζω κ μετά του χώνω κ το μπουκάλι κ τον ξεγελάω κ πίνει...πφφ. αλλάξα γάλα αλλά το ίδιο δεν γουστάρει.

Μπαμπαλιζει καιρό τώρα. Λέει μπαμπαμπαμπα κ επίσης λέει κ συνέχεια Ντέι Ντέι Ντέι. Επίσης έχει αρχίσει να τσιριζει κ μου σπάει τα νεύρα αλλά το κάνουν λέει για να δοκιμάσουν την φωνή τους. Επίσης κάνει κ κάτι άλλο σα βρόγχο κ νομίζω είναι για να μιμηθεί τον μπαμπά του όταν βήχει.

 

Εντάξει θα με βοηθήσει κ ο μπαμπάς μου για τους κουραμπιέδες :) 

Αχ παιδεύεσαι πολύ με το γάλα βρε κορίτσι μου. Δε θα έπρεπε να είναι τόσο δύσκολο. Ελπιζω να βρεις μια πιο εύκολη λύση σύντομα. 
Τσιριδα και κακό κ εμένα και τα 2!! Το καλοκαίρι ήταν αφόρητη η κατάσταση. Δεν ήξερα τι να κάνω για να σταματήσουν αλλά το έχουν ήδη ελαττώσει μόνα τους. Σταμάτησα να δίνω σημασία κ να κάνω σσσς και αφού το ευχαριστήθηκαν σταμάτησαν.  Κουράγιο :) 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Mighty86ποπό και μένα κάνει αυτό τον βρόγχο και στην αρχή τρομαζα ότι κατι έπαθε!! :-Pαλλά μάλλον το κάνει επίτηδες για τη φοβία μου χαχαχα.. Αποβτσιριδα άλλο τίποτα κι ο γιος μου την παίζει κι αυτή χαχανιζει σαν μεγάλος άνθρωπος.. Πολύ γέλιο..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εμεις εχουμε αυριο βαφτιση!! Θεμα το ουρανιο τοξο για την ηλιαχτιδα μου:x απο κουβέντες αλλο τίποτα γλωσσα δεν βαζει μεσα,  ολο τα τα,  ατατα,  ντει ντει ντα ντα κ κουναει κ τα χερια σαν να μας ρητορευει:-P..  Την εχω σε απειρα βίντεο μήπως καταφερω να αποκωδικοποιησω καποιο.. Το 2ο γεύμα τωρα το βαλαμε,  λαχανικά απόγευμα και ριχνω κ λιγο κρεατακι μέσα μήπως και φαει γιατί αν πέσει λιγο παραπάνω το μεσημέρι μια αηδία την εχει.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


41 minutes ago, Paris.33 said:

Κορίτσια μου εμεις εχουμε αυριο βαφτιση!! Θεμα το ουρανιο τοξο για την ηλιαχτιδα μου:x απο κουβέντες αλλο τίποτα γλωσσα δεν βαζει μεσα,  ολο τα τα,  ατατα,  ντει ντει ντα ντα κ κουναει κ τα χερια σαν να μας ρητορευει:-P..  Την εχω σε απειρα βίντεο μήπως καταφερω να αποκωδικοποιησω καποιο.. Το 2ο γεύμα τωρα το βαλαμε,  λαχανικά απόγευμα και ριχνω κ λιγο κρεατακι μέσα μήπως και φαει γιατί αν πέσει λιγο παραπάνω το μεσημέρι μια αηδία την εχει.. 

Με το καλό κορίτσι μου η βαφτιση !! Καλοφωτιστο το μωράκι σου !! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου εμεις εχουμε αυριο βαφτιση!! Θεμα το ουρανιο τοξο για την ηλιαχτιδα μου:x απο κουβέντες αλλο τίποτα γλωσσα δεν βαζει μεσα,  ολο τα τα,  ατατα,  ντει ντει ντα ντα κ κουναει κ τα χερια σαν να μας ρητορευει:-P..  Την εχω σε απειρα βίντεο μήπως καταφερω να αποκωδικοποιησω καποιο.. Το 2ο γεύμα τωρα το βαλαμε,  λαχανικά απόγευμα και ριχνω κ λιγο κρεατακι μέσα μήπως και φαει γιατί αν πέσει λιγο παραπάνω το μεσημέρι μια αηδία την εχει.. 

Τι ωραια!!!! :-)να τη χαιρεστε! Με το καλό!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, εμείς κάναμε την βάφτιση την προηγούμενη Κυριακή με θέμα τον κύκνο γιατί η μαμά μου την φωνάζει παπάκι ΟΠΟΤΕ ταίριαζε ...Πολύ άγχος, πολύ τρέξιμο, δεν κατάλαβα τίποτα, δεν ευχαριστήθηκα επίσης τίποτα. Είχαμε γκρίνια από τα δόντια που βγάζει και ήθελε στήθος μέσα στην εκκλησία....αυτό την εκνεύρισε (που δεν της το έδινα) και εγώ προσπαθούσα να την ηρεμήσω...στο τραπέζι ούτε λογος να κάτσουμε...την βγάλαμε στο δωμάτιο που μας παρείχαν... θα το ζήσετε και εσείς και θα με θυμηθείτε...ευτυχώς μια ατελείωτη μέρα μέσα στο άγχος, στην γκρίνια και στο κλάμσ ήταν και περασε. 

Η Σοφία-Εφραιμία μου είναι μια χαρά! Τρώμε τα πάντα, βέβαια τώρα με τα δόντια κάνει αποχή από τις στέρεες και θέλει στήθος, ούτε γάλα (μπουκάλι) που έπινε, στήθος και πάλι στήθος... σε βαθμό που μου αύξησε την παραγωγή...:shock:

Βρε κορίτσια με αποπήρε η παιδίατρος, γιατί κάνουμε συγκοίμιση, γιατί δεν δίνω πιπίλα, γιατί δεν την αφήνω να κλάψει και γιατί δεν τρώει πολύ ποσότητα στις στέρεες....στεναχωρέθηκα γιατί κάνω ότι μπορώ καλύτερα για το παιδί μου, αυτό εννοείται...& κάθε παιδί είναι διαφορετικό....

δεν μπήκα στον κόπο να της εξηγήσω ότι στην κούνια κλαίει και για να κοιμηθεί θέλει στήθος (δίνω ξένο γάλα αλλά θέλει και στήθος για νανούρισμα) οπότε δύσκολο για την κούνια, (μπήκα & μέσα :rolleyes:

ότι πιπίλα δεν την θέλει με τιποτα, την φτύνει και αναγουλιάζει (έχω αλλάξει 4) 

όσο για τις στέρεες όταν χορτάσει κλείνει το στόμα σαν στρείδι...

ότι γιατί να την αφήσω να κλάψει, αφού κάτι θέλει και είμαι εκεί γι αυτήν; Γιατί όλοι μου λένε «άστην να κλάψει και λίγο κάνει καλό 

α) στα πνευμόνια :blink:

β) στην καρδιά :o 

γ) να μάθει να ελέγχει τα «θέλω της» :blink: (7 μηνών εντωμεταξύ....εδώ δεν ξέρουμε να ελέγχουμε τα δικά μας (41ετών) :lol:

Τα έχω ακούσει όλα....αυτοί την λέξη ΕΝΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ την ξέρουν;;;

μα τοοοσοοο λάθος να τα κάνω όλα;;

ΥΡ στα κιλά είμαστε μια χαρά και ύψος φουλ...

και την μεγαλώνω μόνη μου, μέρα νύχτα...βοήθεια από πουθενά...ούτε από τον σύζυγο...διότι εργάζεται όλη μέρα & το βράδυ κοιμάται....:unsure:

 

συγνώμη για το κατεβατό, ήθελα κάπου να τα πω και να με καταλάβουν....

σας φιλώ

 

 

  • Μου αρέσει 3

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Renaki80καταρχάς να σας ζήσει το όνομα!! Να είναι πάντα γερή και ευτηχισμενη!! Ωχ σε καταλαβαίνω τι θα πέρασες.. Και μένα όταν θέλει στήθος δεν την ηρεμεί τίποτα.. Όλα αυτά που περιέγραψε μου θυμίζουν τη δική μου.. Και μεις κάνουμε συγκοιμηση, δεν παίρνει πθπιλα(προσπάθησα όταν με είχε φτάσει στα όρια μου πιο παλιά αλλά την αναγουλιαζε,) και δεν τα πάει και πολύ καλά με τις στέρεες... Εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι είναι παιδί του θηλασμού γι αυτό κάνει έτσι με τις τροφές. Τρώει κάποιες κουταλιές ποτέ δεν αδειάζει μπολ και φυσικά όταν νυσταζει στήθος και πάλι στήθος.. Επισης μου ξυπνάει και τα βράδια συνέχεια οπωτε δεν παίζει να την έχω στη κούνια αν και την έχω δίπλα στο κρεβάτι μου. Με τόσο γάλα που πίνει τα βράδια φοβάμαι για εμετό, μην πνίγει γιατί είχαμε και μια παλινδρομηση πιο μικρή.. Απ τη στιγμή που βάρος και ύψος είναι φυσιολογικά γιατί αυτή η ανυσηχια;; κι εκτός αυτού άκουσα ότι τον πρώτο χρόνο βασική τροφή είναι το γάλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...