Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Οντως χαθηκαμε! Εγω χθες σκεφτομουν πως ημουν πριν ενα χρονο και πως τωρα..  Η μπουμπου μας ολο τρελα κ χαρα,  μποσουλαει με γοργους ρυθμούς πλεον,  νιωθω σαν να εχω σκυλακι στο σπιτι να με ακολουθει παντού και τρελαίνομαι :x απο φαγητο μια ετσι μια αλλιως..  Βρε κορίτσια καμια ιδεα για φρούτα λαχανικά εισαγωγη;;  εχω ξεμεινει απο ιδεες..  Το κρεας το τρωει κομμενο με το μαχαιρι σε μικρα κομμάτια και τα λαχανικά ειτε πατημενα ειτε στο μουλτι παταω μια φορα το κουμπί..  Αλλα ειλικρινά τι φρουτακια έχουμε τωρα;; τι αλλα λαχανικα φθινόπωρο;; 

Από φρούτα το αγαπημένο του δικού μου είναι μπανάνα αβοκάντο τα οποία τα πατάω με πηρούνι λίγο και λίγο μάνγκο το οποίο το κάνω λίγο στο χειρομπλεντερ η μουλτι. Η αλήθεια είναι ότι κεγω δεν έχω τρελή έμπνευση με τα φρούτα..

Κάτι προτάσεις που μου είπανε αλλα δεν δοκίμασα αλλά θα τα βάλω στο πρόγραμμα είναι:

-μήλο με γλυκοπατάτα 

-μπανανα μήλο αποξηραμένα δαμασκηνα

-μπανανα και μπλουμπερις

-αχλαδι μήλο χυμό από πορτοκάλι.

-μηλο αχλάδι μπανάνα πορτοκάλι κανέλα Κεϋλάνης.

-αβοκαντο ακτινιδιο

 Άρχισα να τα πατάω όλα με πηρούνι ,μόνο το κρέας κάνω κ αυτό λίγο μουλτι. βάζω τώρα κ μια κατσαρόλα για όλους,αρακά φασολάκια ,λαχανικά με κρέας και αστρακι. Επίσης αρχίσαμε ψωμί ανάλατο που φτιάχνει η μαμά μου.του το δίνω κ το κρατάει άλλοτε παίζει άλλοτε μασουλαει. Κ τραχανά. Θα αρχίσω κ κιμά αρνίσιο η κατσικίσιο για να μην έχω καθόλου μετά να επεξεργαστώ το κρέας ειδικά όταν είμαστε έξω είναι ευκολία.

 

1 hour ago, Ρια new mum είπε:

Εγώ από φρούτα δίνω μπανάνα Αχλάδι Αβοκάντο πορτοκάλι και αποξηραμένα δαμάσκηνα σε διάφορους συνδυασμούς και από λαχανικά αρακά φασολάκια μπρόκολο Κουνουπίδι Πιπεριές πατάτα καρότο Κολοκυθάκια Σέλινο μαϊντανό! Εμένα ο μικρός μου μπουσουλαει κανονικά, πιάνεται και σηκώνεται και κάνει κακά στο γιο γιο από 7 μηνών! Την Δευτέρα θα κάνουμε το εμβόλιο για τη μηνιγγίτιδα β και αγχώνομαι λίγο για τις παρενέργειες αν και μέχρι τώρα τα πάμε καλά με τα εμβόλια.. 

Μπράβο του μικρού αστεράκι!εμένα ούτε καν. Εμάς ακόμα προτιμάει το νίντζα κροουλινγκ κ ενώ κάθεται κανονικά δεν το προτιμάει. Συνέχεια κάνει πουσαπς να γυμναστει. Δεν είναι τόσο γεροδεμένος κ είναι ψηλολιγνος. είναι πολύ νευρικός δεν κάθεται λεπτό στον κωλο του.

Επίσης δεν έχουμε βγάλει ούτε ένα δόντι. Μαμαμα μπαμπαμπα λένε τα δικά σας;;εμένα λέει όλο νταντανταντα κ ντειντειντει. 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Ρια new mum είπε:

Εγώ από φρούτα δίνω μπανάνα Αχλάδι Αβοκάντο πορτοκάλι και αποξηραμένα δαμάσκηνα σε διάφορους συνδυασμούς και από λαχανικά αρακά φασολάκια μπρόκολο Κουνουπίδι Πιπεριές πατάτα καρότο Κολοκυθάκια Σέλινο μαϊντανό! Εμένα ο μικρός μου μπουσουλαει κανονικά, πιάνεται και σηκώνεται και κάνει κακά στο γιο γιο από 7 μηνών! Την Δευτέρα θα κάνουμε το εμβόλιο για τη μηνιγγίτιδα β και αγχώνομαι λίγο για τις παρενέργειες αν και μέχρι τώρα τα πάμε καλά με τα εμβόλια.. 

Μμμ μονο κουνουλιδι δεν εχω δωσει αλλά μ μυριζει κ εμενα άσχημα με τι καρδιά να της το κανω:-P το μπροκολο παλι ερωτα το εχει.. Αχ εγω το σκέφτομαι αυτο το εμβόλιο,  ισως λιγο αργότερα είπαμε..  Αυτο με το γιο γιο πως το πετυχατε;;; ουαου!!  το είπα κ εγω για πλάκα στον ανδρα μ να δοκιμάσουμε γιατί οποτε είναι να κανει την καταλαβαινουμε αλλα δεν ξερω πως το πετυχαινεις να μάθει

πρίν από 26 λεπτά , Mighty86 είπε:

Από φρούτα το αγαπημένο του δικού μου είναι μπανάνα αβοκάντο τα οποία τα πατάω με πηρούνι λίγο και λίγο μάνγκο το οποίο το κάνω λίγο στο χειρομπλεντερ η μουλτι. Η αλήθεια είναι ότι κεγω δεν έχω τρελή έμπνευση με τα φρούτα..

Κάτι προτάσεις που μου είπανε αλλα δεν δοκίμασα αλλά θα τα βάλω στο πρόγραμμα είναι:

-μήλο με γλυκοπατάτα 

-μπανανα μήλο αποξηραμένα δαμασκηνα

-μπανανα και μπλουμπερις

-αχλαδι μήλο χυμό από πορτοκάλι.

-μηλο αχλάδι μπανάνα πορτοκάλι κανέλα Κεϋλάνης.

-αβοκαντο ακτινιδιο

 Άρχισα να τα πατάω όλα με πηρούνι ,μόνο το κρέας κάνω κ αυτό λίγο μουλτι. βάζω τώρα κ μια κατσαρόλα για όλους,αρακά φασολάκια ,λαχανικά με κρέας και αστρακι. Επίσης αρχίσαμε ψωμί ανάλατο που φτιάχνει η μαμά μου.του το δίνω κ το κρατάει άλλοτε παίζει άλλοτε μασουλαει. Κ τραχανά. Θα αρχίσω κ κιμά αρνίσιο η κατσικίσιο για να μην έχω καθόλου μετά να επεξεργαστώ το κρέας ειδικά όταν είμαστε έξω είναι ευκολία.

 

Μπράβο του μικρού αστεράκι!εμένα ούτε καν. Εμάς ακόμα προτιμάει το νίντζα κροουλινγκ κ ενώ κάθεται κανονικά δεν το προτιμάει. Συνέχεια κάνει πουσαπς να γυμναστει. Δεν είναι τόσο γεροδεμένος κ είναι ψηλολιγνος. είναι πολύ νευρικός δεν κάθεται λεπτό στον κωλο του.

Επίσης δεν έχουμε βγάλει ούτε ένα δόντι. Μαμαμα μπαμπαμπα λένε τα δικά σας;;εμένα λέει όλο νταντανταντα κ ντειντειντει. 

Μπλουμπερις κ εμενα μ ειπε μια φιλη μ ακομη δεν ετυχε να βρω.  Σήμερα της εβαλα κανελα με μπανανα αχλαδι,  της αρεσε μπορω να πω!  Το ντει ντει πρέπει να ειναι πολυ must:P το μπα μπα μπα εχει λίγες μέρες, αλλα φυσικα πρόκειται για μπαμπαλισμα και οτι καταλαβαίνει τι και ποιος.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Μμμ μονο κουνουλιδι δεν εχω δωσει αλλά μ μυριζει κ εμενα άσχημα με τι καρδιά να της το κανω:-P το μπροκολο παλι ερωτα το εχει.. Αχ εγω το σκέφτομαι αυτο το εμβόλιο,  ισως λιγο αργότερα είπαμε..  Αυτο με το γιο γιο πως το πετυχατε;;; ουαου!!  το είπα κ εγω για πλάκα στον ανδρα μ να δοκιμάσουμε γιατί οποτε είναι να κανει την καταλαβαινουμε αλλα δεν ξερω πως το πετυχαινεις να μάθει

Μπλουμπερις κ εμενα μ ειπε μια φιλη μ ακομη δεν ετυχε να βρω.  Σήμερα της εβαλα κανελα με μπανανα αχλαδι,  της αρεσε μπορω να πω!  Το ντει ντει πρέπει να ειναι πολυ must:P το μπα μπα μπα εχει λίγες μέρες, αλλα φυσικα πρόκειται για μπαμπαλισμα και οτι καταλαβαίνει τι και ποιος.. 

Δοκιμασα να μη το κάνω μουλτι το κρέας κ να το κόψω με το χέρι κ το έφαγε...επίσης τα φασολάκια τα έτρωγε σα μακαρόνια...χεχεχε..ωραία ένα σκεύος λιγότερο 

Εγώ δεν θα το τολμούσα το γιο γιο νομίζω είναι μικρά ακόμα...όταν έρθει η ωρα

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2021 at 10:50 ΠΜ, Ρια new mum είπε:

Εγώ από φρούτα δίνω μπανάνα Αχλάδι Αβοκάντο πορτοκάλι και αποξηραμένα δαμάσκηνα σε διάφορους συνδυασμούς και από λαχανικά αρακά φασολάκια μπρόκολο Κουνουπίδι Πιπεριές πατάτα καρότο Κολοκυθάκια Σέλινο μαϊντανό! Εμένα ο μικρός μου μπουσουλαει κανονικά, πιάνεται και σηκώνεται και κάνει κακά στο γιο γιο από 7 μηνών! Την Δευτέρα θα κάνουμε το εμβόλιο για τη μηνιγγίτιδα β και αγχώνομαι λίγο για τις παρενέργειες αν και μέχρι τώρα τα πάμε καλά με τα εμβόλια.. 

Κι εμεις θα σκασουμε τωρα το 100αρι για το εμβολιο αυτό.

Κορίτσια σας βρίσκω πολυ εκλεπτυσμένες.

Εμείς απο φρούτα μπανάνα μήλο αχλάδι τώρα κ λίγες σταγονες πορτοκάλι.

Απο λαχανικά καροτο κολοκυθακι γλυκοπατατα.Εχω δωσει και ντοματα και αγγουρι.

Ευτυχώς πλέον τα τρωει ολα!

Ότι και να της δώσω και όλη την ποσότητα.

Το θεμα μας ειναι οτι ακομα για ν αποκοιμηθει θελει γάλα,τοσο το βραδυ οσο και τη μέρα.Δυστυχως το βραδυ ξυπναει συνεχως επισης,3 και 4 φορες και αποκοιμιεται μονο με μπουκαλι.Αντικαταστησαμε το βραδινο γαλα με χαμομήλι αλλα ειναι ακομη εξαρτημενη απ το μπουκαλι αγκαλίτσα για να κοιμηθεί και αυτο μας απσχολεί πολυ.Εχουμε γινει ζομπι πλεον απ τα ξενυχτια.

Εχει μολις σκασει το πρωτο δοντακι.

Απο μπουσουλημα τιποτα ακομη και δεν τη βλεπω.Θελει να στεκεται ορθια να παταει και να χοροπηδαει συνεχως.

Ούτε μπα και ντα και ντει ακομα..

Πρέπει να ξεκινήσουμε και κροκο αβγού.Εσεις πως τον δινετε?Σκετο και ολοκληρο απ την αρχη?Μετα το πρωινό γάλα?

  • Μου αρέσει 4

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Joka είπε:

Κι εμεις θα σκασουμε τωρα το 100αρι για το εμβολιο αυτό.

Κορίτσια σας βρίσκω πολυ εκλεπτυσμένες.

Εμείς απο φρούτα μπανάνα μήλο αχλάδι τώρα κ λίγες σταγονες πορτοκάλι.

Απο λαχανικά καροτο κολοκυθακι γλυκοπατατα.Εχω δωσει και ντοματα και αγγουρι.

Ευτυχώς πλέον τα τρωει ολα!

Ότι και να της δώσω και όλη την ποσότητα.

Το θεμα μας ειναι οτι ακομα για ν αποκοιμηθει θελει γάλα,τοσο το βραδυ οσο και τη μέρα.Δυστυχως το βραδυ ξυπναει συνεχως επισης,3 και 4 φορες και αποκοιμιεται μονο με μπουκαλι.Αντικαταστησαμε το βραδινο γαλα με χαμομήλι αλλα ειναι ακομη εξαρτημενη απ το μπουκαλι αγκαλίτσα για να κοιμηθεί και αυτο μας απσχολεί πολυ.Εχουμε γινει ζομπι πλεον απ τα ξενυχτια.

Εχει μολις σκασει το πρωτο δοντακι.

Απο μπουσουλημα τιποτα ακομη και δεν τη βλεπω.Θελει να στεκεται ορθια να παταει και να χοροπηδαει συνεχως.

Ούτε μπα και ντα και ντει ακομα..

Πρέπει να ξεκινήσουμε και κροκο αβγού.Εσεις πως τον δινετε?Σκετο και ολοκληρο απ την αρχη?Μετα το πρωινό γάλα?

Εμενα το κολοκυθακι ουτε να το δει,  και εφόσον εχουμε κηπο η επόμενη επιλογή ηταν τα φασολακια τα οποία αγάπησε και την κόκκινη πιπερια επισης,  μια δοκιμη θα σε πείσει! 

Εγω της εδωσα κροκο μου έβγαλε 3 κοκκινακια σε 15 μερες είπαμε πάλι καλου κακου. 1/4 μου ειπε η γιατρος την επόμενη μερα μισο,  μετα ολόκληρο. Μετα για 10 μερες μερα παρα μερα κροκο και επειτα ασπραδι ομοιως με κροκο. Εγω της το εδωσα πρωι,  σε περίπτωση λεμε που εχει αλλεργια να φανει κ να έχουμε μερα μπροστά μας. Επειδή διαλύεται εύκολα ο κροκος με μια σταλα αβοκαντο της το εκανα,  υποθέτω το ίδιο μπορείς να κάνεις και με ελαιόλαδο! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 21/10/2021 at 10:00 ΜΜ, Paris.33 είπε:

Εμενα το κολοκυθακι ουτε να το δει,  και εφόσον εχουμε κηπο η επόμενη επιλογή ηταν τα φασολακια τα οποία αγάπησε και την κόκκινη πιπερια επισης,  μια δοκιμη θα σε πείσει! 

Εγω της εδωσα κροκο μου έβγαλε 3 κοκκινακια σε 15 μερες είπαμε πάλι καλου κακου. 1/4 μου ειπε η γιατρος την επόμενη μερα μισο,  μετα ολόκληρο. Μετα για 10 μερες μερα παρα μερα κροκο και επειτα ασπραδι ομοιως με κροκο. Εγω της το εδωσα πρωι,  σε περίπτωση λεμε που εχει αλλεργια να φανει κ να έχουμε μερα μπροστά μας. Επειδή διαλύεται εύκολα ο κροκος με μια σταλα αβοκαντο της το εκανα,  υποθέτω το ίδιο μπορείς να κάνεις και με ελαιόλαδο! 

Κήπο ε????Ζηλευω.Η Αφροδιτη ευτυχώς ως τωρα τρωει ο,τι της εχω δωσει,να δουμε πως θα της φανεί και το αβγό.

Το μόνο που με προβληματιζει ειναι το οτι για να κοιμηθει θελει μπουκαλι,τοσο τη νυχτα οσο και τη μερα,εκτος αν κοιμηθεί στο καρότσι σε καμιά βόλτα.

Θεωρώ όμως ότι όλα θα γίνουν στον καιρό τους.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/10/2021 at 2:18 ΜΜ, Joka είπε:

Κι εμεις θα σκασουμε τωρα το 100αρι για το εμβολιο αυτό.

Κορίτσια σας βρίσκω πολυ εκλεπτυσμένες.

Εμείς απο φρούτα μπανάνα μήλο αχλάδι τώρα κ λίγες σταγονες πορτοκάλι.

Απο λαχανικά καροτο κολοκυθακι γλυκοπατατα.Εχω δωσει και ντοματα και αγγουρι.

Ευτυχώς πλέον τα τρωει ολα!

Ότι και να της δώσω και όλη την ποσότητα.

Το θεμα μας ειναι οτι ακομα για ν αποκοιμηθει θελει γάλα,τοσο το βραδυ οσο και τη μέρα.Δυστυχως το βραδυ ξυπναει συνεχως επισης,3 και 4 φορες και αποκοιμιεται μονο με μπουκαλι.Αντικαταστησαμε το βραδινο γαλα με χαμομήλι αλλα ειναι ακομη εξαρτημενη απ το μπουκαλι αγκαλίτσα για να κοιμηθεί και αυτο μας απσχολεί πολυ.Εχουμε γινει ζομπι πλεον απ τα ξενυχτια.

Εχει μολις σκασει το πρωτο δοντακι.

Απο μπουσουλημα τιποτα ακομη και δεν τη βλεπω.Θελει να στεκεται ορθια να παταει και να χοροπηδαει συνεχως.

Ούτε μπα και ντα και ντει ακομα..

Πρέπει να ξεκινήσουμε και κροκο αβγού.Εσεις πως τον δινετε?Σκετο και ολοκληρο απ την αρχη?Μετα το πρωινό γάλα?

Καλημέρα και από μένα...πόσο ίδια τα παιδιά μας; 
μπορεί να φάει φρουτόκρεμα, κρεατόσουπα, γισουρτι ΑΛΛΑ μετά το γάλα στανταράκι! 
άσε που ΘΗΛΑΖΩ ακόμα και θέλει και βυζάκι...έναν αχταρμά με το φαγητό ΑΣΤΑ!

λοιπόν εγώ δίνω τον κρόκο καλά βρασμένο το πρωί στην φρουτόκρεμα!! Ναι ναι μου το ΠΡΟΤΕΙΝΕ η παιδίατρος και την κοιταγα σαν χάνος! :blink:

σε πληροφορώ το δοκίμασα από περιέργεια (πρώτα εγώ εννοείται) σε μπανάνα μήλο αχλάδι και τον κρόκο και τα σπάει...!!! Εναλλακτικά σε μήλο αχλάδι αβοκάντο! 
μπορεί να παρακαλώ να μην το φάει για να το φάω εγώ :lol: Η μικρή φυσικά ξετρελαίνεται και το τρώμε το ΑΥΓΟ ΜΕΡΑ παρά μέρα

ΕΠΙΣΗΣ αλλάζω τις υφές πχ την μία μερα πολύ λιωμένη η φρουτοσαλάτα στο ραβδομπλέντερ την άλλη πιο χοντροκομμένη στο μούλτι

βλέπω ότι ρουτινιάζει με τα ίδια

μεσημεριανό πειραματίζομαι πιο πολύ (φασολάκια, ντομάτα, σέλινο, σπανάκι κλπ)

αλλά το γάλα γάλα!!! 
 

Οσο για τον ΥΠΝΟ;;; ΑΣΤΑΑΑΑΑΑΑ

3-4 φορές ξυπνάμε έτσι για πλάκα μπορεί και 7-8 εάν έχει τα δοντάκια της 

ας μην ΜΙΛΗΣΩ για το αναπτυξιακό κομμάτι (άλμα) σηκώνεται στον ύπνο της και ξαναπέφτει!!!

 

ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ....

ΥΡ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΜΗΝ ΠΝΙΓΕΙ; ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΚΑΤΟΥΛΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΟΨΟΧΟΛΙΑΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΨΩΜΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΣΕ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΥΡΙΖΩ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΩ ΠΛΑΤΗ ΝΑ ΤΟ ΦΤΥΣΕΙ Ή ΒΑΖΩ ΧΕΡΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΠΝΕΕΙ!! ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΡΕΛΑ...ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΨΙΛΟΑΠΟΦΕΥΓΩ 

ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΧΤΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ 

 

ΣΑΣ ΦΙΛΩ

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2021 at 11:30 ΠΜ, Renaki80 είπε:

Καλημέρα και από μένα...πόσο ίδια τα παιδιά μας; 
μπορεί να φάει φρουτόκρεμα, κρεατόσουπα, γισουρτι ΑΛΛΑ μετά το γάλα στανταράκι! 
άσε που ΘΗΛΑΖΩ ακόμα και θέλει και βυζάκι...έναν αχταρμά με το φαγητό ΑΣΤΑ!

λοιπόν εγώ δίνω τον κρόκο καλά βρασμένο το πρωί στην φρουτόκρεμα!! Ναι ναι μου το ΠΡΟΤΕΙΝΕ η παιδίατρος και την κοιταγα σαν χάνος! :blink:

σε πληροφορώ το δοκίμασα από περιέργεια (πρώτα εγώ εννοείται) σε μπανάνα μήλο αχλάδι και τον κρόκο και τα σπάει...!!! Εναλλακτικά σε μήλο αχλάδι αβοκάντο! 
μπορεί να παρακαλώ να μην το φάει για να το φάω εγώ :lol: Η μικρή φυσικά ξετρελαίνεται και το τρώμε το ΑΥΓΟ ΜΕΡΑ παρά μέρα

ΕΠΙΣΗΣ αλλάζω τις υφές πχ την μία μερα πολύ λιωμένη η φρουτοσαλάτα στο ραβδομπλέντερ την άλλη πιο χοντροκομμένη στο μούλτι

βλέπω ότι ρουτινιάζει με τα ίδια

μεσημεριανό πειραματίζομαι πιο πολύ (φασολάκια, ντομάτα, σέλινο, σπανάκι κλπ)

αλλά το γάλα γάλα!!! 
 

Οσο για τον ΥΠΝΟ;;; ΑΣΤΑΑΑΑΑΑΑ

3-4 φορές ξυπνάμε έτσι για πλάκα μπορεί και 7-8 εάν έχει τα δοντάκια της 

ας μην ΜΙΛΗΣΩ για το αναπτυξιακό κομμάτι (άλμα) σηκώνεται στον ύπνο της και ξαναπέφτει!!!

 

ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ....

ΥΡ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΜΗΝ ΠΝΙΓΕΙ; ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΚΑΤΟΥΛΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΟΨΟΧΟΛΙΑΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΨΩΜΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΣΕ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΥΡΙΖΩ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΩ ΠΛΑΤΗ ΝΑ ΤΟ ΦΤΥΣΕΙ Ή ΒΑΖΩ ΧΕΡΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΠΝΕΕΙ!! ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΡΕΛΑ...ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΨΙΛΟΑΠΟΦΕΥΓΩ 

ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΧΤΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ 

 

ΣΑΣ ΦΙΛΩ

Ρενακι μου το ψωμι κ εγω το φοβαμαι, να σ πω δεν της εχω δώσει ποτε.  Πλέον το μπλέντερ το μαζεψα!! Κρεας ψιλοκομμενο με μαχαιρι,  τα φασολακια τα τρωει ολόκληρα,  ενα ενα βέβαια εγω της το δινω,  κόβει μονη της μασαει, αβοκαντο μπροκολο το ιδιο. Δοκιμασε το μπροκολο να κρατας εσυ το κοτσανι να τρωει τα ανθακια,  θα μαθει σιγα σιγα. Πνιγεται ή μήπως νομίζεις εσυ και πρόκειται περι gaging;;;  ο εμφυτος μηχανισμός που έχουν τα παιδια για να μην πνίγουν.. Εγω νομιζα οτι αναγουλιαζε στην αρχη αλλα τελικα ήταν αυτο και με υπομονή πλέον τα παει περιφημα..  Και χωρις δοντια

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2021 at 9:49 ΜΜ, Paris.33 είπε:

Ρενακι μου το ψωμι κ εγω το φοβαμαι, να σ πω δεν της εχω δώσει ποτε.  Πλέον το μπλέντερ το μαζεψα!! Κρεας ψιλοκομμενο με μαχαιρι,  τα φασολακια τα τρωει ολόκληρα,  ενα ενα βέβαια εγω της το δινω,  κόβει μονη της μασαει, αβοκαντο μπροκολο το ιδιο. Δοκιμασε το μπροκολο να κρατας εσυ το κοτσανι να τρωει τα ανθακια,  θα μαθει σιγα σιγα. Πνιγεται ή μήπως νομίζεις εσυ και πρόκειται περι gaging;;;  ο εμφυτος μηχανισμός που έχουν τα παιδια για να μην πνίγουν.. Εγω νομιζα οτι αναγουλιαζε στην αρχη αλλα τελικα ήταν αυτο και με υπομονή πλέον τα παει περιφημα..  Και χωρις δοντια

Θα το δοκιμάσω το μπρόκολο οπωσδήποτε  

ευχαριστω ´


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2021 at 9:49 ΜΜ, Paris.33 είπε:

Ρενακι μου το ψωμι κ εγω το φοβαμαι, να σ πω δεν της εχω δώσει ποτε.  Πλέον το μπλέντερ το μαζεψα!! Κρεας ψιλοκομμενο με μαχαιρι,  τα φασολακια τα τρωει ολόκληρα,  ενα ενα βέβαια εγω της το δινω,  κόβει μονη της μασαει, αβοκαντο μπροκολο το ιδιο. Δοκιμασε το μπροκολο να κρατας εσυ το κοτσανι να τρωει τα ανθακια,  θα μαθει σιγα σιγα. Πνιγεται ή μήπως νομίζεις εσυ και πρόκειται περι gaging;;;  ο εμφυτος μηχανισμός που έχουν τα παιδια για να μην πνίγουν.. Εγω νομιζα οτι αναγουλιαζε στην αρχη αλλα τελικα ήταν αυτο και με υπομονή πλέον τα παει περιφημα..  Και χωρις δοντια

Αχ μπράβο ρε συ!  Εμένα από γκαγκιγκ άλλο τύποτα...όλο πισωγυρισματα κάνει.εκει που λέω ξεμπερδεψα με το άλεσμα εκεί το ξαναχρειαζομαι...επίσης εκεί που τρώει με ευκολία εκεί πάλι πρέπει να τον πιέσω για να φάει που δεν μου αρέσει αυτό καθόλου.. τουλάχιστον έχουμε φύγει καιρό τώρα από τα βελουτε 

 

On 26/10/2021 at 11:30 ΠΜ, Renaki80 είπε:

Καλημέρα και από μένα...πόσο ίδια τα παιδιά μας; 
μπορεί να φάει φρουτόκρεμα, κρεατόσουπα, γισουρτι ΑΛΛΑ μετά το γάλα στανταράκι! 
άσε που ΘΗΛΑΖΩ ακόμα και θέλει και βυζάκι...έναν αχταρμά με το φαγητό ΑΣΤΑ!

λοιπόν εγώ δίνω τον κρόκο καλά βρασμένο το πρωί στην φρουτόκρεμα!! Ναι ναι μου το ΠΡΟΤΕΙΝΕ η παιδίατρος και την κοιταγα σαν χάνος! :blink:

σε πληροφορώ το δοκίμασα από περιέργεια (πρώτα εγώ εννοείται) σε μπανάνα μήλο αχλάδι και τον κρόκο και τα σπάει...!!! Εναλλακτικά σε μήλο αχλάδι αβοκάντο! 
μπορεί να παρακαλώ να μην το φάει για να το φάω εγώ :lol: Η μικρή φυσικά ξετρελαίνεται και το τρώμε το ΑΥΓΟ ΜΕΡΑ παρά μέρα

ΕΠΙΣΗΣ αλλάζω τις υφές πχ την μία μερα πολύ λιωμένη η φρουτοσαλάτα στο ραβδομπλέντερ την άλλη πιο χοντροκομμένη στο μούλτι

βλέπω ότι ρουτινιάζει με τα ίδια

μεσημεριανό πειραματίζομαι πιο πολύ (φασολάκια, ντομάτα, σέλινο, σπανάκι κλπ)

αλλά το γάλα γάλα!!! 
 

Οσο για τον ΥΠΝΟ;;; ΑΣΤΑΑΑΑΑΑΑ

3-4 φορές ξυπνάμε έτσι για πλάκα μπορεί και 7-8 εάν έχει τα δοντάκια της 

ας μην ΜΙΛΗΣΩ για το αναπτυξιακό κομμάτι (άλμα) σηκώνεται στον ύπνο της και ξαναπέφτει!!!

 

ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ....

ΥΡ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΜΗΝ ΠΝΙΓΕΙ; ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΚΑΤΟΥΛΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΟΨΟΧΟΛΙΑΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΨΩΜΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΣΕ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΥΡΙΖΩ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΩ ΠΛΑΤΗ ΝΑ ΤΟ ΦΤΥΣΕΙ Ή ΒΑΖΩ ΧΕΡΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΠΝΕΕΙ!! ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΡΕΛΑ...ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΨΙΛΟΑΠΟΦΕΥΓΩ 

ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΧΤΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ 

 

ΣΑΣ ΦΙΛΩ

Κ εμένα μου ξυπνάει το βράδυ 1-2 φορές για γάλα κ μια για αλλαγμα πανας.

Εγώ έχω αποθηλασει 2 βδομάδες τώρα. Θήλαζα από το ένα βυζί κ σταδιακά άρχισα να μειώνω μέρα με την μέρα τους θηλασμους κ μια μέρα απλά δεν θηλασα. Ο μικρός καμιά φορά νιώθω ότι αν τον βάλω στο στήθος θα κάτσει αλλά κατά ταλλα από μόνος του μόνο όταν νυστάζει λίγο κοιτάει το στήθος μου. Έχει αυξήσει το γάλα. Όσο κ να φάει το γάλα γάλα όπως λέτε κ εσείς. 

Πολύ θα ήθελα να το κάνω και άλλο αλλά θέλω να πάρω κάποια αγωγή για τα ορμονικά μου που δεν επιτρέπει να θηλάζω κ επειδή θήλαζα 3 φορές την μέρα πια τα ζύγισα κ πήρα αυτήν την απόφαση.

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Paris.33 καλημέρα, χθες φάγαμε μπρόκολο για πρώτη φορά. Ενώ είχε ενδιαφέρον τόσο για το βρασμένο φουντάκι, που το πήρε με το χέρι της, όσο και για την χορτόσουπα, όλο το βράδυ είμαστε ξενύχτι με διάρροια και πριτσάκια δυνατά/καραμπινάτα! 

λέω να αφήσω λίγο καιρό να περάσει ώστε να ξαναδοκιμάσει και να ξαναπροσπαθήσω,άλλη μια φορά, έαν μου κάνει τα ίδια απλά δεν θα ξαναφάει.

 

 

 

 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου χάθηκα κι εγώ. Χάρηκα που διαβασα νέα για τα μωράκια σας. Εμείς παλεύουμε ακόμα με την αλλεργία στα γαλακτοκομικά πίνει ακόμα στοιχειακό γάλα και θα δούμε αν θα κάνουμε τη μετάβαση σε δύο μήνες πως θα πάει. Γαλακτοκομικά φυσικά τίποτα ακόμα. Αργότερα και αυτά σιγά σιγά να δούμε αν ξεπεράστηκε η αλλεργία.

Εγώ σήμερα έδωσα πρώτη φορά πατημένο. Καλά τα πήγαμε. Έλιωσα μόνο το κοτόπουλο γιατί αηδιάζει με την υφή των ινών. Τα λαχανικά τα πάτησα με λόγο ζουμακι. Δεν περίμενα να φάει γιατί τα ήθελε όλα βελουτε αλλά προς έκπληξη μου έφαγε. Τρώει σε κομμάτι μόνο μπανανοτηγανιτα και του αρέσει πολύ ευτυχώς γιατί με κανένα άλλο τρόπο δεν τρώει το αβγό ούτε καν κρυμμένο στα φρούτα το καταλαβαίνει.

Βρε κορίτσια εγώ τώρα που του τα πάτησα με πιρούνι τα πάτησα αρκετά δεν ήταν κρέμα αλλά ούτε και χοντρά κομμάτια. Καλά το έκανα; Σταδιακά θα τα πατάω λιγότερο; Ελπίζω να συνηθίσει σιγά σιγά γιατί με αγχωνε αυτό το θέμα. Πάντως σήμερα το έφαγε όλο. Επίσης για πείτε φρούτα πως μπορώ να δίνω; Δοκιμάσαμε χθες να τρίψω το μήλο και το αχλάδι αλλά δεν... Έφαγε λίγο το παράτησε. Μήπως να δίνω πατημένα απλά πιο μαλακά φρούτα; Αλλά τι εκτός από μπανάνα; Και μήλο αχλάδι πως να δίνω; Τα είχα τρίψει στο χοντρό του τρίφτη χθες.

Κατά τα άλλα από 8μιση μηνών πιάνεται και σηκώνεται όρθιος. Δεν μπουσουλησάει αλλά θέλει συνέχεια να είναι όρθιος και να κατεδαφίζει τα πάντα ;-). Αύριο γινόμαστε 9 μηνών. Πώς πέρασαν οι μήνες βρε κορίτσια..

 

 

  • Μου αρέσει 4

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια..και μεις θηλάζουμε ακόμα και με τις στερεές δεν τα πάμε πολύ καλά!! Είναι κολλημένη με το στήθος και γενικά έχει συνδιάσει τον ύπνο με το γάλα..τρώει λίγες κουταλιές και μετά θέλει στήθος..αυγό προχτές της το ξεκίνησα.μου πρώην παιδίατρος μέρα παρά μέρα πολύ καλό βράσιμο,8 λεπτά.πρωτα δίνω μισό κρόκο ,μετά όλο τον κρόκο,μετά και μισό ασπράδι και τέλος όλο το αυγό..δεν της άρεσε καθόλου!!της το έκρυψα μέσα σε τραχανά ...ξέρω όμως και στη φρουτοκρεμα..θα δοκιμάσω κι αυτό..απλά επειδή είναι λιτοδιαιτη φοβάμαι μην τα σιχαθεί και μετά δεν τρώει τίποτα..εγώ το μεσημεριανό της το δίνω και για απογευματινό..πρώτα έβγαζα γάλα δικό μου με κουακερ,μισή μπανάνα ,λίγο ρυζαλευρο..αλλά επειδή δεν τρώει πολύ το άλλαξα έτσι κι αλλιώς γάλα συνέχεια πίνει..

Εμείς το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας β το κάναμε πρώτη δόση 7 μηνών ,η άλλη δόση είναι 9,5  και η τελευταία μετά από κανα μήνα δεν θυμάμαι ..315 €παρακαλω το πακετο:unsure:

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2021 at 8:24 ΠΜ, Renaki80 είπε:

@Paris.33 καλημέρα, χθες φάγαμε μπρόκολο για πρώτη φορά. Ενώ είχε ενδιαφέρον τόσο για το βρασμένο φουντάκι, που το πήρε με το χέρι της, όσο και για την χορτόσουπα, όλο το βράδυ είμαστε ξενύχτι με διάρροια και πριτσάκια δυνατά/καραμπινάτα! 

λέω να αφήσω λίγο καιρό να περάσει ώστε να ξαναδοκιμάσει και να ξαναπροσπαθήσω,άλλη μια φορά, έαν μου κάνει τα ίδια απλά δεν θα ξαναφάει.

 

 

 

 

Ωχ το ψυχακι μ, πιθανό να μην της ταιριαξε..  Περαστικα και καλους πειραματισμους στα υπόλοιπα! 

On 31/10/2021 at 4:21 ΜΜ, Hope.2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου χάθηκα κι εγώ. Χάρηκα που διαβασα νέα για τα μωράκια σας. Εμείς παλεύουμε ακόμα με την αλλεργία στα γαλακτοκομικά πίνει ακόμα στοιχειακό γάλα και θα δούμε αν θα κάνουμε τη μετάβαση σε δύο μήνες πως θα πάει. Γαλακτοκομικά φυσικά τίποτα ακόμα. Αργότερα και αυτά σιγά σιγά να δούμε αν ξεπεράστηκε η αλλεργία.

Εγώ σήμερα έδωσα πρώτη φορά πατημένο. Καλά τα πήγαμε. Έλιωσα μόνο το κοτόπουλο γιατί αηδιάζει με την υφή των ινών. Τα λαχανικά τα πάτησα με λόγο ζουμακι. Δεν περίμενα να φάει γιατί τα ήθελε όλα βελουτε αλλά προς έκπληξη μου έφαγε. Τρώει σε κομμάτι μόνο μπανανοτηγανιτα και του αρέσει πολύ ευτυχώς γιατί με κανένα άλλο τρόπο δεν τρώει το αβγό ούτε καν κρυμμένο στα φρούτα το καταλαβαίνει.

Βρε κορίτσια εγώ τώρα που του τα πάτησα με πιρούνι τα πάτησα αρκετά δεν ήταν κρέμα αλλά ούτε και χοντρά κομμάτια. Καλά το έκανα; Σταδιακά θα τα πατάω λιγότερο; Ελπίζω να συνηθίσει σιγά σιγά γιατί με αγχωνε αυτό το θέμα. Πάντως σήμερα το έφαγε όλο. Επίσης για πείτε φρούτα πως μπορώ να δίνω; Δοκιμάσαμε χθες να τρίψω το μήλο και το αχλάδι αλλά δεν... Έφαγε λίγο το παράτησε. Μήπως να δίνω πατημένα απλά πιο μαλακά φρούτα; Αλλά τι εκτός από μπανάνα; Και μήλο αχλάδι πως να δίνω; Τα είχα τρίψει στο χοντρό του τρίφτη χθες.

Κατά τα άλλα από 8μιση μηνών πιάνεται και σηκώνεται όρθιος. Δεν μπουσουλησάει αλλά θέλει συνέχεια να είναι όρθιος και να κατεδαφίζει τα πάντα ;-). Αύριο γινόμαστε 9 μηνών. Πώς πέρασαν οι μήνες βρε κορίτσια..

 

 

Κοριτσι μου και εμεις ακομη με την αλλεργια και δεν δοκίμασα να κανω εισαγωγή.  Στο 10ο ειπαμε να φαω εγω μοσχαρι ελευθερας και αν δεν δομε κατι σε 15 μερες και αυτή. Μετα αιγοπροβεια ψημενα μια μια κουταλιά σε φαγητο, μετα γιαούρτι τυρί και τέλος γαλα αιγοπροβειο και μετα αγελαδινο, ολα αυτα πρώτα εγω μετα η μικρη..  Θα μας παρει καιρό, αλλα αυτα θέλουν υπομονή! 

Λοιπόν σε νερακι που βραζει στο μπρικι αφηνω μερικα λεπτα κομμάτια αχλαδι και μηλο που ειναι γενικα πιο σκληρα φρουτα και μαλακωνουν, ωστε να τα πατήσω με το πιρουνακι μετα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Ωχ το ψυχακι μ, πιθανό να μην της ταιριαξε..  Περαστικα και καλους πειραματισμους στα υπόλοιπα! 

Κοριτσι μου και εμεις ακομη με την αλλεργια και δεν δοκίμασα να κανω εισαγωγή.  Στο 10ο ειπαμε να φαω εγω μοσχαρι ελευθερας και αν δεν δομε κατι σε 15 μερες και αυτή. Μετα αιγοπροβεια ψημενα μια μια κουταλιά σε φαγητο, μετα γιαούρτι τυρί και τέλος γαλα αιγοπροβειο και μετα αγελαδινο, ολα αυτα πρώτα εγω μετα η μικρη..  Θα μας παρει καιρό, αλλα αυτα θέλουν υπομονή! 

Λοιπόν σε νερακι που βραζει στο μπρικι αφηνω μερικα λεπτα κομμάτια αχλαδι και μηλο που ειναι γενικα πιο σκληρα φρουτα και μαλακωνουν, ωστε να τα πατήσω με το πιρουνακι μετα! 

Εμείς δοκιμάσαμε οκτώ μηνών μοσχάρι με οδηγίες τοης γαστρεντερολογου βέβαια που μας παρακολουθεί και πήγε καλά δεν τον πήραξε.. τώρα μας είπε να συνεχίσουμε ακόμα δύο μήνες το neocate που πίνει είναι στοιχειακό ρόφημα και μετά δεν ξέρω πως θααε πάει.. από ότι ξέρω κάνουμε σιγά σιγά μετάβαση σε γάλα HA μετά ΑC μετά κανονικό, κάπως έτσι.  Γαλακτοκομικά μας είχε πει θα δοκιμάσουμε στο έτος περίπου να δούμε πως θα τα πάει. Πάντως εμένα τελικά το μωρό δεν τα θέλει καθόλου πατημένα. Δεν ξέρω περιμένει κρέμα και του έρχεται το κομμάτι κλαίει και το φτύνει. Ενώ αν του δώσω στο χέρι να κρατάει κομμάτι του αρέσει. Πχ σήμερα του έδωσα ένα στικάκι αχλάδι που ήταν πολύ μαλακό και το μασουλουσε.. δεν ξέρω θα δω και τι συμβουλές θα μου δώσει ο παιδίατρος. Έχω πολύ μπερδευτεί με αυτό το θέμα. Την άλλη εβδομάδα ξεκινώ και δουλειά και θα τον έχει η γιαγιά του ελπίζω να με βοηθήσει κι εκείνη κάπως να το βρούμε. Το απόγευμα θα του δίνω κι εγώ κάτι στο χέρι να κρατάει να μαθαίνει. Μου φαίνεται πάντως ότι τα πατημένα δεν τα γουστάρει. Θέλει ή βελουτε ή στο χέρι. Εντάξει γλύφει κάτι μασάει ζουλάει λιώνει στα χέρια αλλά που θα πάει θα μάθει.. μικρούλης είναι ακόμα.

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...