Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

καφε υγρα στο σκουπισμα


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Κοπέλα μου προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη κ να σκέφτεσαι ότι αυτήν την στιγμή δεν περνάει κάτι από το χέρι σου.επισης το καφε αίμα είναι κάτι πολύ συνηθισμένο στις αρχές της εγκυμοσύνης,θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου με ξεκούραση κ προγεστερόνη κ σε λίγες μέρες θα δεις το σπορακι σου.τους συγγενείς κ φίλους αν σε αγχωνουν,κάνε τους λίγο στην άκρη τώρα κ άφησε τον άντρα σου να τους χειριστεί.μην βάζεις κι άλλα πράγματα στο μυαλό σου.εγω στον γιο μου δεν είχα καθόλου αίμα αλλά τώρα στην κόρη μου είχα από την αρχή καφέ,σταμάτησε μετά από καμιά εβδομάδα κ λίγο πριν την αυχενική είχα αίμα κατακόκκινο κ πολύ κι όμως τώρα είμαι 5μηνων κ η μπουμπού είναι μια χαρά στους υπερήχους!στις δύο παλινδρομες που είχα,δεν είχα ούτε στάλα αίμα κι όμως δεν προχώρησαν!γενικά δεν υπάρχει κανόνας,ούτε με αυτό ούτε με τα συμπτώματα (πρήξιμο,ξεπρηξιμο)έρχονται κ παρέχονται αυτά!ψυχραιμία κ σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!:x

καλημέρα!! σε ευχαριστώ παρα πολυ μου δινεις δυναμη!σημερα εχω ξυπνησει διαφορετικά είπα ότι δεν θα πεθανω κιολας οτι ειναι να γινει θα γινει! εκανα την χοριακη μου ειπαν οτι θα προσπαθησουν 12μιση να εχω τα αποτελέσματα και βλεπουμε ειχα και λιγο αιμα το πρωί ε τι να κανουμε αν κάτι δεν πάει καλα δεν πηγε.. ουτε η πρώτη ουτε η τελευταία ειμαι (δυστυχώς). μολις παρω τα αποτελέσματα θα στειλω και τις τιμες.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , maroutsalo είπε:

Εύχομαι πραγματικά όλα να πάνε καλά και να θυμάσαι ότι προέχει η υγεία σου όπως λες κι εσύ!στείλε μας να μας πεις!κάνε πράγματακια να απασχολήσεις το μυαλό σου!

καλημερα! ετσι και ετσι τα πραγματα.. πηρα τα αποτελέσματα της χοριακης ειναι 35.4 πολυ μικρο νουμερο.. μιλησα με τον γιατρο μου ειπε οτι αυτη η τιμη κυμαίνεται στην 3η-4η εβδομάδα κυησης οποτε περιμενουμε και θα δούμε.. τελευταία μου περιοδος ηταν 20 Μαΐου οποτε θεωρητικά ειμαι μεταξυ 3ης και 4ης.θα πρεπει σε 2 μερες να διπλασιαστει για να ναι ολα καλα. οπότε περιμένουμε και βλέπουμε.. απαισιόδοξη ειμαι αλλα θα δειξει.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsitara1989 είπε:

καλημερα! ετσι και ετσι τα πραγματα.. πηρα τα αποτελέσματα της χοριακης ειναι 35.4 πολυ μικρο νουμερο.. μιλησα με τον γιατρο μου ειπε οτι αυτη η τιμη κυμαίνεται στην 3η-4η εβδομάδα κυησης οποτε περιμενουμε και θα δούμε.. τελευταία μου περιοδος ηταν 20 Μαΐου οποτε θεωρητικά ειμαι μεταξυ 3ης και 4ης.θα πρεπει σε 2 μερες να διπλασιαστει για να ναι ολα καλα. οπότε περιμένουμε και βλέπουμε.. απαισιόδοξη ειμαι αλλα θα δειξει.. 

ειναι πολύ νωρις ακόμα κορίτσι μου μια χαρα ειναι η χοριακή σου, το σημαντικό ειναι να διπλασιάζεται... κανε υπομονή 

σου ευχομαι να πανε όλα καλα! 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άρα όπως σου τα λέει είσαι μέσα στα πλαίσια!προσπάθησε να σκεφτείς θετικά βρε κορίτσι!δεν σου μένει τίποτα άλλο,μόνο προσπάθεια για αισιοδοξία!για το αιματακι σου είπε τίποτα;εύχομαι όλα να πάνε καλά!έχουμε ακούσει τόσες περιπτώσεις με δυσκολίες που πήγαν καλά, γιατί να μην συμβεί το ίδιο και με εσένα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, maroutsalo είπε:

Άρα όπως σου τα λέει είσαι μέσα στα πλαίσια!προσπάθησε να σκεφτείς θετικά βρε κορίτσι!δεν σου μένει τίποτα άλλο,μόνο προσπάθεια για αισιοδοξία!για το αιματακι σου είπε τίποτα;εύχομαι όλα να πάνε καλά!έχουμε ακούσει τόσες περιπτώσεις με δυσκολίες που πήγαν καλά, γιατί να μην συμβεί το ίδιο και με εσένα;;

Ναι μου ειπε οτι οσο βλέπω καφε ολα ειναι φυσιολογικα και οτι αν ηταν αποβολη θα ειχε γίνει μια και εξω.. επισης τον ειχα μπερδεψει λιγο τον γιατρο γιατι εγω εχω κυκλο 28 ημερών και τελευταια περιοδο ειχα στις 20 Μαΐου μετα απο 6 μερες καθυστερηση. Γνωρίζω ομως ότι οταν εχω καθυστέρηση ο επόμενος κυκλος μου ερχεται νωρίτερα (οσες μερες ειχα καθυστερηση τοσο νωριτερα ερχεται) αρα εγω μέτρησα καθυστερηση απο τις 21 μερες οπου ξεκίνησε και το καφε! οταν τον πηρα τηλ του ειπα οτι εχω καθυστερηση 1 βδομαδα και εκεινος καταλαβε μια βδομαδα μετα τις 28 μερες αρα υπολογιζε οτι θα μαι στην τεταρτη με πεμπτη εβδομαδα. ομως εγω μάλλον ειμαι πιο πισω οποτε μπορει και να είναι οκ η τιμή της χοριακης και απλα να το εμαθα πολυ νωρίς οτι ειμαι εγκυος. προσθετω οτι για να μαι σιγουρη εκανα τεστ προωρης ανίχνευσης και βγηκε θετικο! αν ειχα κανει το απλο ισως και να έβγαινε αρνητικο τοσο νωρις που ηταν! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούργια και θα ήθελα τα φώτα σας! Ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα! 24/12 είχα εξωμητριο και έκανα χειρουργείο όποτε με μια σάλπιγγα τώρα κάναμε τις απαραίτητες εξετάσεις και αφού ήταν όλα καλά πήρα το Οκ από το γιατρό να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες!!! Έχω κύκλο 25-27 μέρες στην 25η είχα λίγα καφέ και νόμιζα ότι ήταν περίοδος αλλά τίποτα μόνο καφέ!Την 28η αποφάσισα να κάνω ένα τεστ το οποίο βγήκε θετικό! Σήμερα που είναι η 29η μέρα έκανα Β-χοριακη και βγήκε 39,58 και προγεστερόνη 8,45 ο γιατρός μου είπε να ξανά πάω τη Δευτέρα και να βάζω το βράδυ υποθετο utrogestan για τα καφέ που έχω γιατί δεν έχουν σταματήσει!!! Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία; Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για το κατεβατό!!

Να προσθέσω ότι η εγκυμοσύνη ήρθε τον ίδιο μήνα που έκανα τη σαλπιγγογραφια!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...