Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ποιοτητα εμβρυων(εξωσωματικη)


Recommended Posts

On 18/6/2020 at 1:06 ΜΜ, Zoibil είπε:

Καλό θα ήταν να ρωτήσεις περισσότερες λεπτομέρειες και σίγουρα, αν δεν σου έχουν δώσει φωτογραφίες από τα έμβρυα, να τις ζητήσεις. Εγώ τώρα άλλαξα γιατρό και μαζί με όλες τις εξετάσεις του έδειξα και τα έμβρυα, ώστε να γνωρίζει από τι έμβρυα έμεινα έγκυος κ από ποια απέτυχα. Μπορεί να μη σου χρειαστούν και πότε φυσικα και στο εύχομαι! Όμως δίνουμε τόσα χρήματα, επενδύουμε συναισθηματικά και οικονομικά, πρέπει να ξέρουμε τι γίνεται και να ρωταμε. Σου τα λέω, γιατί όπως λες είναι η πρώτη σου κ εγώ στην πρώτη μου ήμουν λίγο στα χαμενα, στη δεύτερη όμως ρώτησα και ζήτησα πολλές διευκρινίσεις. Στην τρίτη, δεν έχω αφήσει τπτ απολυτως στην τύχη, αλλά δυστυχώς, έφτασα την τρίτη! 

 

Just now, Zoibil είπε:

Σ ευχαριστώ!!! Καλή επιτυχία κ σ εσένα!!! Εύχομαι η επόμενη να έχει θετικό αποτέλεσμα και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! 

Να σε ρωτησω και κατι ακομα;; Εμενα 10η μερα διεργεσης( δλδη 2 μερες πριν την ωοληψια) η προγεστερονη μου ηταν 2.07! Διαβασα ομως οτι κανονικα οι τιμες δεν πρεπει να ξεπερνανε το πολυ το 1.5 γιατι δεν γινεται η εμφυτευση λογω προωρης ωριμανσης ενδομητριου. Θυμασαι τι τιμη ειχες εσυ την 10η μερα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tzi tzi said:

 

Να σε ρωτησω και κατι ακομα;; Εμενα 10η μερα διεργεσης( δλδη 2 μερες πριν την ωοληψια) η προγεστερονη μου ηταν 2.07! Διαβασα ομως οτι κανονικα οι τιμες δεν πρεπει να ξεπερνανε το πολυ το 1.5 γιατι δεν γινεται η εμφυτευση λογω προωρης ωριμανσης ενδομητριου. Θυμασαι τι τιμη ειχες εσυ την 10η μερα;;

Όχι.. Για να είμαι ειλικρινής δεν το θυμάμαι καθόλου.. Και δεν το έχω και στο email να το δω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ΤΖΙ ΤΖΙ, το έχω διαβάσει και εγώ αυτό ότι εάν η προγεστερονη είναι μεγαλύτερη από 1,5 υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να μην εμφυτεύσουν τα έμβρυα.. να σε ρωτήσω τι πρωτόκολλο ακολουθήσες ; Έχεις ρωτήσει το γιατρο σχετικά με αυτό το θέμα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα @hope 1!!!το πρωτοκολλο ηταν 10 μερες με gonal απο την 6η cetrotide και οβιτρελ.οχι μιλησα με καποιον αλλον γιατρο και μου το ειπε!! Δυστυχως τον δικο μου τον εχω αναγκη ακομα(εχω κατεψυγμενα) και περιμενω να παω για 2η φορα.εννοειται ομως οτι θα το πω!!! Αν και ειμαι σιγουρη οτι δεν θα παραδεχτει τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tzi tzi είπε:

Καλημερα @hope 1!!!το πρωτοκολλο ηταν 10 μερες με gonal απο την 6η cetrotide και οβιτρελ.οχι μιλησα με καποιον αλλον γιατρο και μου το ειπε!! Δυστυχως τον δικο μου τον εχω αναγκη ακομα(εχω κατεψυγμενα) και περιμενω να παω για 2η φορα.εννοειται ομως οτι θα το πω!!! Αν και ειμαι σιγουρη οτι δεν θα παραδεχτει τιποτα!!

Εγώ 13η μέρα μετά την ωοληψία είχα προγεστερόνη 17,74ng/ml και μία χαρά εμφυτεύτηκαν..... Λογικό είναι να ανεβαίνει η προγεστερόνη γιατί προετοιμάζεται το σώμα για εγκυμοσυνη....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tzi tzi said:

Καλημερα @hope 1!!!το πρωτοκολλο ηταν 10 μερες με gonal απο την 6η cetrotide και οβιτρελ.οχι μιλησα με καποιον αλλον γιατρο και μου το ειπε!! Δυστυχως τον δικο μου τον εχω αναγκη ακομα(εχω κατεψυγμενα) και περιμενω να παω για 2η φορα.εννοειται ομως οτι θα το πω!!! Αν και ειμαι σιγουρη οτι δεν θα παραδεχτει τιποτα!!

Καλημέρα ! 
Απλα θα πεταχτώ να σου πω ότι δεν έχεις κανέναν ανάγκη κορίτσι μου 

Αν ο γιατρός αυτός δε σου κάνει παίρνεις τα εμβρυακια σου και φεύγεις ... 

Τα έμβρυα είναι δικά σου και όχι δικά του. Και μπορείς να τα μεταφέρεις πανεύκολα σε άλλο γιατρό / κέντρο

Εγω το έχω κάνει 

Μη σκέφτεσαι ότι θα μείνεις εκεί που δεν είσαι ευχαριστημένη για τον οποίο λόγο επειδή έχει όμηρους τα έμβρυα σου 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Εγώ 13η μέρα μετά την ωοληψία είχα προγεστερόνη 17,74ng/ml και μία χαρά εμφυτεύτηκαν..... Λογικό είναι να ανεβαίνει η προγεστερόνη γιατί προετοιμάζεται το σώμα για εγκυμοσυνη....

Εγω λεω πριν την ωοληψια. Πανω απο 1.5 την τελευταια μερα διεργεσης και πριν την οβιτρελ απαγορευεται μου ειπαν! Οπως και να χει ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν όντως έρευνες χθες το ξαναδιάβασα.. απ την άλλη με μια γνωστή μου που έκανε εξωσωματική πρόσφατα μου είπε ότι δεν της μέτρησε την προγεστερονη την ημέρα πριν την ovitrelle επειδή είχε λίγα ωάρια..της μέτρησε μόνο Ε2 κ LH ... ο κάθε γιατρός μάλλον έχει τ άποψη του ξέρω γω.. εσυ εκείνη τ μέρα εκτός από προγεστερονη μέτρησες τίποτα άλλο ; Την Ε2 πχ ; Είσαι Θεσσαλονίκη ή Αθήνα ; Η φίλη έκανε σ μεγαλογιατρό εδώ Θεσσαλονίκη...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...