Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      ο χρόνος είναι εναντίον μας αλλά υπάρχει χρόνος. και αν θέλετε να γίνετε γονείς, με κάποιο τρόπο θα τα καταφερετε! ευχομαι να μην ταλαιπωρηθείτε πολύ ακόμα και να γίνει σύντομα!

      μωρέ από άγχος άλλο τίποτα...όλοι μας έχουμε αναπόφευκτα!!! αλλά επειδή είναι πολύ δύσκολες αυτές οι διαδικασίες, βαθιά ανάσα και προχωράμε. κλάψτε, πάρτε το χρόνο σας και ανασυγκροτηθείτε!

      ας πουν και οι υπόλοιποι που έοχυν εμπειρία με τεστ και βάστοκύστες. εγω μέχρι τώρα πήγαινα μόνο για χοριακή.

Ασφαλισμένη στο Ναυτικό Νοσοκομείο αλλα εξωσωματικη Ιδιωτικα. Έχετε εμπειρίες ;


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες, θα ήθελα αν κάποια γνωρίζει να μου απαντήσει γιατί μόνη μου δεν βγαζω ακρη....τον Οκτώβρη λεμε με τον αντρα μου να ξεκινήσπυμε εξωσωματικη. Εγω είμαι άνεργ η και ο σύζυγος μου στο Πολεμικό Ναυτικό.Αλλά εγω θέλω να την κάνουμε στον γιατρο μου ο οποίος ειναι σε ιδιωτικό κέντρο.

Όποτε θέλω να ρωτήσω αν κάποια γνωρίζει αν μπορούν να μου συνταγογραφήσουν τα φάρμακα και ας την κάνω ιδιωτικά ή αν μας δίνει το ταμείο πίσω κάποια χρήματα.

σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Riazina είπε:

Καλημέρα σε όλες, θα ήθελα αν κάποια γνωρίζει να μου απαντήσει γιατί μόνη μου δεν βγαζω ακρη....τον Οκτώβρη λεμε με τον αντρα μου να ξεκινήσπυμε εξωσωματικη. Εγω είμαι άνεργ η και ο σύζυγος μου στο Πολεμικό Ναυτικό.Αλλά εγω θέλω να την κάνουμε στον γιατρο μου ο οποίος ειναι σε ιδιωτικό κέντρο.

Όποτε θέλω να ρωτήσω αν κάποια γνωρίζει αν μπορούν να μου συνταγογραφήσουν τα φάρμακα και ας την κάνω ιδιωτικά ή αν μας δίνει το ταμείο πίσω κάποια χρήματα.

σας ευχαριστώ!

Μάλλον δεν το εχεις συζητησει με τον γιατρο σου για να σου εξηγήσει την διαδικασία. Ολα τα κοριτσια μπορούν να περάσουν απο την  υγειονομική επιτροπή και να πάρουν εντελώς τζάμπα τα φαρμακα για 4 προσπαθειες εξωσωματικής. Η διαδικασία εχει λιγο τρέξιμο απο πλευρά σας για να μαζέψετε ολα τα δικαιολογητικά και να είσαστε  σωστοί. Αλλα αξίζει γιατι φεύγει ενα μεγάλο οικονομικό βάρος. Επισης με το χαρτί της επιτροπής θα σου επιστρέψουν και 350 ευρώ για στην προσπαθεια που θα κανεις. Με ποια κλινικη συνεργάζεται ο γιατρος σου;

 Αν γκουγκλαρεις δικαιολογητικά για επιτροπή εξωσωματικής θα τα βρεις ολα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μάλλον δεν το εχεις συζητησει με τον γιατρο σου για να σου εξηγήσει την διαδικασία. Ολα τα κοριτσια μπορούν να περάσουν απο την  υγειονομική επιτροπή και να πάρουν εντελώς τζάμπα τα φαρμακα για 4 προσπαθειες εξωσωματικής. Η διαδικασία εχει λιγο τρέξιμο απο πλευρά σας για να μαζέψετε ολα τα δικαιολογητικά και να είσαστε  σωστοί. Αλλα αξίζει γιατι φεύγει ενα μεγάλο οικονομικό βάρος. Επισης με το χαρτί της επιτροπής θα σου επιστρέψουν και 350 ευρώ για στην προσπαθεια που θα κανεις. Με ποια κλινικη συνεργάζεται ο γιατρος σου;

 Αν γκουγκλαρεις δικαιολογητικά για επιτροπή εξωσωματικής θα τα βρεις ολα.

Είναι τα ίδια δικαιολογητικά και για το Ναυτικο;; Γτ εκει εχουν δική τους μονάδα εξωσωματικης!

Στο Γεννημα ειναι ο γιατρος μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Riazina είπε:

Είναι τα ίδια δικαιολογητικά και για το Ναυτικο;; Γτ εκει εχουν δική τους μονάδα εξωσωματικης!

Στο Γεννημα ειναι ο γιατρος μου

Ειναι μια φόρμα συγκεκριμένη που μπορείς να την  διαβάσεις λέει : ισχύοντα έντυπα παραπομπής. Ναι η επιτροπή φαρμάκων ειναι η ίδια ειτε κανεις την προσπαθεια ιδιωτικά ειτε δημόσια. Τα δικαιολογητικά που θα μαζέψεις ειναι τα ίδια και η επιτροπή που θα περάσεις η ίδια για μα πάρεις τα φαρμακα. Και μετα κανεις όπου θέλεις την προσπαθεια σου.

Ξερω τι κανουν στο ναυτικό και μπορούν να σε πληροφορήσουν κοριτσια που πηγαν απο εδώ.

 Το γέννημα ειναι απο τα μεγαλύτερα κέντρα ξέρουν να σε βοηθούν να μαζέψεις τα χαρτιά.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπερα κοριτσια.θα καταθεσω τη δική μου εμπειρια απο το ννα μετα απο καιρο.οντωσ η διαδικασια ειναι οπωσ την ειπαν καποια κοριτσια. Επικοινωνεισ με τη γραμματεια κ πρεπει να επιλεξεισ γιατρο.

Στη δικη μου περιπτωση η κατασταση ηταν μουφα.τρεχω εδω κ ενα χρονο, ειχα επιλεξει διευθ κλινικης, ( κο Π..τρ..γ....η) ειχαμε συνεννοηθει πωσ θα κανω κ μαζι του εξωσωματικη κ προεμφυτευτικο ελεγχο. τρεχω μηνες με εξετασεις, απο τον ενα γιατρο που με εστελνε στον αλλο, απο αιματολογο ,σε ενδοκρινοκογο κ απο γεννετιστη σε γενετιστη για να επιβεβαιωσουν τα οσα ξεραμε. Ταλαιπωρια κ εξοδαααα!! 

Στο δια ταυτα μετα απο μηνεσ κ εξετασεςι κ διατροφη για να χασω κιλα κ να ρυθμισω τον οργανισμο μου, ενω εχουμε καταληξει πωσ ξεκιναμε πρωτοκολλο για ωοληψια κ εμβρυομεταφορα κ να κανουμε κ προεμφυτευτικο στα εμβρυα λιγω ηλικιασ , μου πεταει το θεικο, πως ειμαι οκ κ να  προσπαθησω με φυσικη επαφη για 4-5μηνες κ αμα δεν τα καταφερω ,μετα σπερματεχυνση κ μετα εξωσωματικη.

Στα 43++ φυσικη επαφη, οταν ειχα ενα καρο αποβολες. Κ τοτε μετα απο μηνες μου ανεφερε πωσ δεν γινεται προεμφυτευματικοσ ελεγχοσ ,ουτε στο ννα αλλα κ βαση ηλικιασ δεν το δικαιουμαι , λογωτου οτι ειμαι κατω απο 50!!τοσους μηνες με αφηνε να πιστευω πωσ ολα θα γινουν οπως τα συζηταμε.

Εχασα ενα χρονο, να τρεχω στουσ γιατρους απο το παρεακι που εχουν στησει κ μενω μεταιωρη μετα απο ενα χρονο αναμονης.πας στουσ συνεργατες του που εμπιστευεται τη γνωνη τουσ, ενδοκρινολογο-αιματολογο-γενετιστη- αλλο γυναικολο για 4dυπερηχους,μιασ κ δεν εχεισ το ιατρειο του αλλα ουτε κ το νοσοκομειο κανει...

Εγω παντωσ ενω με ειχε ενηνερωσει στο πρωτο ραντεβου γνωριμιασ π καναμε στο ννα, πωσ ολα ηταν δωρεαν κ ολες οι εξετασεις κ επισκεψεισ θα γινοταν στο νοσοκομειο, εγω μονο 1-2 φορες ειδα τον ενδοκρινολογο δωρεαν στο ννα. Ολεσ οι επισκεψεισ κ εξετασεις οι δικες μου κ του συζυγου για το σπερμα κ αιματολογικες γινοταν εξω ιδιωτικα κ στο ιατρειο του.Ολη η παρακολουθηση κ τεστ παπ, κ αιματολογικες, κ εξειδεικεμενες εξετασεις κ ολες του συζυγου ΙΔΙΩΤΙΚΑ, κ οσο του ζητουσα να κανω ακτι στο νοσοκομειο, δεν βγαινω οικονομικα, ασ εκμευταλευτουμε τη διαφιακσια με εοππυ κ στο νοσοκομειο.. τιποτα απο το ενα αυτι εμπαινε κ απο το αλλο του εβγαινε.

Κοινως, απογοητευση κ κοροϊδια.τσαμπα τοσα χρηματα κ χρονο που εχασα.

Επεξεργάστηκαν by Faih.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...