Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Τοσο χαλια οσο δεν φαντάζεστε


Recommended Posts

Μετα απο την πρωτη μας προσπάθεια και μετα τα πρωτα αρνητικά αποτελέσματα ειπα να κανω τον κλοουν για μενα πανω απο ολα και μετα για τους δικούς μου...ειπα οτι ουτε η πρωτη ειμαι ουτε η τελευταια..αλλα δεν.ειναι τοσο ευκολα ολα...αλλιως τα σκεφτομαστα καποιες φορες αλλιως αισθανόμαστε...οσο και να προσπαθησα να κανω τον.κλοουν δεν εινα ξ ευκολο χρονια προσπαθουμε για ενα παιδι ...και συγχρόνως ακουγα οτι δεν.ειναι εποχες για παιδια απο καποιους και απο αλλους αντε τοσο χρόνια ποτε θα κανετε ενα...νιωθω οτι αυτη μου η αποτυχία με εχει σημαδέψει...τα πράγματα με τον αντρας μου ειναι περιεργα...εγω δεν ειμαι καλα να μπω σε 2διαδικασια εξωσωματική ς...μου έρχεται να τα παρατησω ολα και να φυγω μακρια...απο ολους και ολα...δεν ξερω αν υπάρχουν και αλλες κοπέλες που νιωθουν ετσι...γενικα αισθάνομαι εντονη πιεση...νιωθω οτι με πιανουν κρισης πανικου άγχους...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω περάσει από αυτή την επίπονη διαδικασία οπότε δεν μπορώ να μπω στη θέση σου 100% για το πώς νιώθεις αλλά εδώ μέσα έχω δει πολλές κοπέλες που έκαναν εξωσωματικές για να γίνουν μητέρες κ στο τέλος τα κατάφεραν.. θα έρθει κ η δική σου σειρά, είμαι σίγουρη για αυτό.. Αξίζει να το ξανά προσπαθήσεις κ ο κόπος σου δεν θα πάει χαμένος!! Μπορεί η δεύτερη φορά να είναι κ η τυχερή! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι μου,  φυσικά δεν είσαι η μόνη που στη πρώτη της εξωσωματική δεν ειχε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Πιστεψε με ,έχω βρεθεί στη θέση σου 4 φορές. Τα κατάφερα τη 5η. Γιατί ομως πρέπει να κάνεις τον κλόουν; για ποιον ; για να γελάσει ποιός; 

Χρειάζεσαι χρόνο, μίλησε με τον άντρα σου ,αυτός είναι για σένα κ εσύ γι αυτον. Στηριξτε ο ενας τον άλλον κ το παιδάκι θα έρθει. Πίστεψέ το οτι θα έρθει . Ψαξε ,ρώτα, υπάρχει η ενοτητα "καφέ  εξωσωματικής" όπου πολλά κορίτσια μπορούν να σε βοηθήσουν με τις εμπειρίες που απέκτησαν κ είναι πολύτιμες..

Στο εύχομαι κ είμαι σίγουρη πως θα γεμίσει η αγκαλίτσα σου ,μα μη τα παρατάς,αξίζει το θαύμα αυτό που λέγεται παιδι να ξαναπροσπαθησεις κ θα δεις πως θα ειναι κ σύντομα.. 

Αν επιτρέπεται ,πόσο χρονων είσαι;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΖΖOI είπε:

Μετα απο την πρωτη μας προσπάθεια και μετα τα πρωτα αρνητικά αποτελέσματα ειπα να κανω τον κλοουν για μενα πανω απο ολα και μετα για τους δικούς μου...ειπα οτι ουτε η πρωτη ειμαι ουτε η τελευταια..αλλα δεν.ειναι τοσο ευκολα ολα...αλλιως τα σκεφτομαστα καποιες φορες αλλιως αισθανόμαστε...οσο και να προσπαθησα να κανω τον.κλοουν δεν εινα ξ ευκολο χρονια προσπαθουμε για ενα παιδι ...και συγχρόνως ακουγα οτι δεν.ειναι εποχες για παιδια απο καποιους και απο αλλους αντε τοσο χρόνια ποτε θα κανετε ενα...νιωθω οτι αυτη μου η αποτυχία με εχει σημαδέψει...τα πράγματα με τον αντρας μου ειναι περιεργα...εγω δεν ειμαι καλα να μπω σε 2διαδικασια εξωσωματική ς...μου έρχεται να τα παρατησω ολα και να φυγω μακρια...απο ολους και ολα...δεν ξερω αν υπάρχουν και αλλες κοπέλες που νιωθουν ετσι...γενικα αισθάνομαι εντονη πιεση...νιωθω οτι με πιανουν κρισης πανικου άγχους...

Μην απογοητευεσαι κοριτσι μου! Καταλαβαινω το αγχος σου, δεν εχω περάσει απο διαδικασία τηςεξωσωματικης αλλα ειχα αποβολες και καταλαβαινω πως νιωθεις. Πρεπει να σταθείς όρθια για σενα και τον αντρα σου πρωτα απ ολα. Μη νομιζεις και οι αντρες περνάνε τον δικο τους γολογοθα.. Και θα ερθει το παιδακι ή τα παιδάκια σας....Δωσε χρονο στον εαυτο σου!Θα τα καταφερεις, θα δεις! Μην αφησεις το αγχος να σε κυριευσει!Εγώ ξερω κοπελες που καταφεραν στη δευτερη εξωσωματικη κ μετά το δευτερο παιδακι ηρθε φυσιολογικα χωρις να το περιμενουν.. Ολα τα ωραια έρχονται αρκει να σκεφτεσαι θετικά κ να εχεις υπομονή!! Κλαψε τη νύχτα κ προσευχησου με ολη σου τη ψυχη αλλα το πρωι να εισαι με χαμόγελο! Ευχομαι συντομα να γινει το ονειρο σου πραγματικοτητα και μην ξεχνας να χαμογελάς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , island1 είπε:

Στο κομμάτι που αφορά τους άλλους ειλικρινά δε σε καταλαβαίνω...τους διαολοστελενεις και τέλος..γιατί να νιώθεις εσύ άσχημα; Γιατί είναι ταμπού; Εγώ έκανα εκείνους να νιώθουν άσχημα...σε ένα καφενείο στο χωριό κάποιος πέταξε την γνωστή βλακεία άντε εσείς ποτέ και του απάντησα " πολλές φορές ως τώρα αλλά έχασα παιδιά".. μαγκωθηκε αλλά όλο το χωριό Μούγκα...γιατί θα έπρεπε δηλαδή να μην ντρέπεται αυτός για την αδιακρισια μου και να ντρέπομαι εγώ; Στο δικό σου κομμάτι θα μπορούσα να γράψω πολλά.Σε νιώθω όσο δε φαντάζεσαι.Σου λέω με σιγουριά ότι όλες την πρώτη φορά πονεσαμε περισσότερο.Γιατι μας φούσκωσαν τα μυαλά; Γιατί το είδαμε σαν λύση που τελικά δεν απέδωσε; Η τάση φυγής ήταν μόνιμη...όμως το ταξίδι της εξωσωματικης έχει δύο επιβάτες κ έναν οδηγό.Εσυ κ ο άντρας σου είστε κ βασικά εσύ είσαι ο οδηγός..έχεις δικαίωμα για στάση ,για φρένο για να κάνεις όπισθεν...έχεις δικαίωμα να προχωρήσεις όταν είσαι έτοιμη.Μετα κ την Τρίτη αποτυχία μου πέρασα το χειρότερο καλοκαίρι της ζωής μου( προχτές το συζητούσαν φίλες μου στη δουλειά...είχα γίνει αγνώριστη) όμως η μικρή μου ήρθε...θέλει γερό στομάχι η εξωσωματικη..πείσμα κ θέληση...τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς κ πραγματικά γράψε τους γύρω σου..εμένα τώρα μου λένε ένα ίσον κανένα...

Επειδη ούτε εγώ πέρασα αυτόν τον δύσκολο δρόμο, δ μπορω να σε καταλάβω πλήρως αλλα με εκφράζει το νησακι

Αν νιώθεις την ανάγκη για διαλλειμμα να το κάνεις. Φυσικα μετά θα μπεις με νέα φορά σε αυτόν τον αγώνα, κ θα τα καταφέρεις! 

Για τους άλλους μην νοιάζεσαι, τον εαυτό σου μόνο τώρα να προσεχεις

Που ξέρει ο άλλος πόσο δύσκολα ήρθε αυτό το ενα, κ εχει δικαίωμα κ να μιλά; η τι περνά μια γυναίκα για να έρθει το ενα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΖΖOI είπε:

Μετα απο την πρωτη μας προσπάθεια και μετα τα πρωτα αρνητικά αποτελέσματα ειπα να κανω τον κλοουν για μενα πανω απο ολα και μετα για τους δικούς μου...ειπα οτι ουτε η πρωτη ειμαι ουτε η τελευταια..αλλα δεν.ειναι τοσο ευκολα ολα...αλλιως τα σκεφτομαστα καποιες φορες αλλιως αισθανόμαστε...οσο και να προσπαθησα να κανω τον.κλοουν δεν εινα ξ ευκολο χρονια προσπαθουμε για ενα παιδι ...και συγχρόνως ακουγα οτι δεν.ειναι εποχες για παιδια απο καποιους και απο αλλους αντε τοσο χρόνια ποτε θα κανετε ενα...νιωθω οτι αυτη μου η αποτυχία με εχει σημαδέψει...τα πράγματα με τον αντρας μου ειναι περιεργα...εγω δεν ειμαι καλα να μπω σε 2διαδικασια εξωσωματική ς...μου έρχεται να τα παρατησω ολα και να φυγω μακρια...απο ολους και ολα...δεν ξερω αν υπάρχουν και αλλες κοπέλες που νιωθουν ετσι...γενικα αισθάνομαι εντονη πιεση...νιωθω οτι με πιανουν κρισης πανικου άγχους...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.κ μένα η πρώτη μου φορά στέφθηκε με αποτυχία κ μάλιστα με άσχημο τρόπο γιατί πήρα θετική χοριακη μικρή βέβαια που δεν προχώρησε με αποτέλεσμα να περάσουμε το τρενάκι του τρόμου κ το θρίλερ των χοριακων. Κεγω ένιωθα για ένα διάστημα ότι προσπαθώ να παραστησω ότι είμαι οκ ενώ δεν ήμουν, αλλά δεν άντεξα να ζω έτσι κ αφού έζησα το δραμα μου αποφάσισα να πάρω χαρά από αλλά πράματα. Εστίασα τότε άλλου και πραγματικά αποζημιωθηκα πήρα μεγάλη ικανοποίηση από τον εαυτό μου κ όσα μπορώ να κανω. Κ όταν ξαναμπήκα μετά απο 7 μήνες ξανά να κάνω δεύτερη εμβρυομεταφορα πήρα μια γεμάτη χοριακη κ τώρα περιμένω να κάνω τον υπέρηχο πάντα συγκρατημένη για να μην πω χεσμενη..συγγνώμη κιόλας. 

Πάρε το χρόνο σου να ξεπεράσεις αυτό που σου συνεβει ,μετά προσπάθησε να το ξεχάσεις κ να ασχοληθείς με κάτι άλλο δημιουργικό που να σε ευχαριστεί κ όταν ξαναέρθει ο καιρός να προχωρήσεις συνέχισε...

Όσο για τα τρίτα ατομα εγώ σε 5-6 φίλους κοντινούς έχω πει ότι έχουμε πρόβλημα κ τους είπα ότι δεν πέτυχε κ τότε η εξωσωματική κ ότι είμαι σκατα κ με άφησαν ήσυχη. Κ τώρα δεν ξέρει πάλι κανένας τίποτα ούτε κ ρωτάνε 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπέλα μου, ειμαι και εγω παθουσα. Στη πρώτη μου προσπαθεια ημουν τοσο χαρουμενη και αισιόδοξη... Ενθουσιασμένη! Όταν έφαγα το άκυρο έπεσα παρά πολύ ψυχολογικά..  Δε άντεχα να κάνω τη δεύτερη προσπάθεια κατευθείαν δε πίστευα ότι θα πετύχει. Επειδή ενιωθα χειρότερα από πότε απευθύνθηκα σε ψυχολογο. Τελικά δε χρειάστηκε να πάω πολλές φορές γιατί τα δεύτερα εμβρυακια μου που δε τα πίστευα πέτυχαν! Τα έβαλα μόνο και μόνο γιατί τα είχα σκεπτόμενη ήδη τα επόμενα βήματα μου, ότι έπρεπε να αλλάξω γιατρό, να κάνω και άλλες εξετάσεις, τα λεφτά που θα διναμε.. ψυχολογια χαλια και ομως.. δε ξερω αν θα πετυχεις με τη δευτερη τη τριτη η τη τέταρτη προσπαθεια αλλα στο τελος θα γίνεις μανούλα! Λίγη υπομονή ακόμα! Ζήτησε βοήθεια από ψυχολογο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mighty είπε:

Μνησθητι μου Κύριε....τι μπλαμενος κόσμος υπαρχει

Ο άντρας μου στεναχωρέθηκα πολύ προχτές πάλι που μας το είπε μια κυρία..εγώ τους έχω γραμμένους μην πω που...απλά δεν σκέφτονται ότι ίσως δεν μπορείς..μπορεί να μην το λένε και καλοπροαίρετα αλλά πραγματικά χωρίς λογική όλο αυτό ..πρώτα ποτέ θα παντρευτούμε μετά ποτέ θα κάνουμε πρωτονπαιδι μετά δεύτερο αν δεν κλείσαμε με δύο διαφορετικά φύλα ρωτούν κι αυτό..έλεος πραγματικά...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, island1 είπε:

Ο άντρας μου στεναχωρέθηκα πολύ προχτές πάλι που μας το είπε μια κυρία..εγώ τους έχω γραμμένους μην πω που...απλά δεν σκέφτονται ότι ίσως δεν μπορείς..μπορεί να μην το λένε και καλοπροαίρετα αλλά πραγματικά χωρίς λογική όλο αυτό ..πρώτα ποτέ θα παντρευτούμε μετά ποτέ θα κάνουμε πρωτονπαιδι μετά δεύτερο αν δεν κλείσαμε με δύο διαφορετικά φύλα ρωτούν κι αυτό..έλεος πραγματικά...

Ναι κ μετά ακόμα να περπατήσει το παιδί?πόσο είναι δύο?κ δεν μιλάει?κτλ κτλ. Κακοπροαιρετα τα λένε εγώ αυτό πιστεύω. Το 95% τα λέει από ζήλεια κ κακία.κ ένα 5% θα το πει για να πει κάτι να πιάσει κουβέντα χωρίς να σκεφτεί πριν μιλησει

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Ναι κ μετά ακόμα να περπατήσει το παιδί?πόσο είναι δύο?κ δεν μιλάει?κτλ κτλ. Κακοπροαιρετα τα λένε εγώ αυτό πιστεύω. Το 95% τα λέει από ζήλεια κ κακία.κ ένα 5% θα το πει για να πει κάτι να πιάσει κουβέντα χωρίς να σκεφτεί πριν μιλησει

Αυτό που το πας; Λοιπόν έχω μια φίλη σε ένα πολύ κλειστό χωριό( βασικά ο άντρας της είναι φίλος με τον άντρα μου κι έτσι τη γνώρισα) η οποία δεν έκανε παιδί ακόμα(5 χρόνια παντρεμένη) .Μια μέρα στο skype μου λέει εσύ δε θα με ρωτήσεις ποτέ; Λέω όχι.Λεει γιατί; Λέω γιατί έκανα παιδί στα 6 χρόνια.Κι αρχίζει ένα κλάμα η κοπέλα.τη λυπήθηκα όσο δε φαντάζεσαι είχε μαζέψει τοοοσα ακόμα κι από γονείς και πεθερικά...πραγματικά ένιωσα τυχερή που τουλάχιστον εγώ δεν το είχα στην καθημερινότητά μου...μέχρι και στο παιδικό πάρτυ δεν τους κάλεσε η συνυφαδα της για να μη νιώσει άσχημα λέει που ήταν όλες μαμάδες.....πόσα κιλά βλακεία θεέ μου..τώρα διαβάζω κι ο,τι έγραψες και έχεις τόσο δίκαιο ...σε όλα ρε φίλε παρέμβαση 

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Αυτό που το πας; Λοιπόν έχω μια φίλη σε ένα πολύ κλειστό χωριό( βασικά ο άντρας της είναι φίλος με τον άντρα μου κι έτσι τη γνώρισα) η οποία δεν έκανε παιδί ακόμα(5 χρόνια παντρεμένη) .Μια μέρα στο skype μου λέει εσύ δε θα με ρωτήσεις ποτέ; Λέω όχι.Λεει γιατί; Λέω γιατί έκανα παιδί στα 6 χρόνια.Κι αρχίζει ένα κλάμα η κοπέλα.τη λυπήθηκα όσο δε φαντάζεσαι είχε μαζέψει τοοοσα ακόμα κι από γονείς και πεθερικά...πραγματικά ένιωσα τυχερή που τουλάχιστον εγώ δεν το είχα στην καθημερινότητά μου...μέχρι και στο παιδικό πάρτυ δεν τους κάλεσε η συνυφαδα της για να μη νιώσει άσχημα λέει που ήταν όλες μαμάδες.....πόσα κιλά βλακεία θεέ μου..τώρα διαβάζω κι ο,τι έγραψες και έχεις τόσο δίκαιο ...σε όλα ρε φίλε παρέμβαση 

Αυτό είναι το χειρότερο απολα ότι παριστάνουν ότι σε λυπουνται.δηθεν. τίποτα ,τους έχω γραμμένους όλους. με όλο αυτό που μας συνεβει ,γιατί κ εμείς τώρα πάμε για 6ο χρόνο γάμου ,ξεσκαρταραμε πολύ κόσμο. Αυτό είναι το καλό ότι σε περίπτωση που δεν το ξες αντιλαμβάνεσαι γύρω σου ποιοι έχουν ποιότητα σαν άνθρωποι κ ποιοι όχι. Άσε που πεισμωνεις κιόλας κ λες δεν θα το βάλω κάτω.στο τέλος καλό σου κάνουν.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Ξερω δεν ειναι το ιδιο...αλλα οταν ενα ζευγαρι αποφασιζει για ενα μωρακι..κ αυτο δεν ερχεται..ο πονοσ ειναι μεγαλοσ..για ολεσ οι γυναικεσ που το θελουμε πολυ, οταν δεν ερχεται ο πονοσ ειναι αβαστακτοσ..ποσο μαλλον αν υπαρχει κ καποιο προβλημα..στην δικια μασ την περιπτωση το θεμα το ειχα εγω..κ ασ ηξερα πωσ αν δεν ερχοταν με κανονικη συλληψη θα προσπαθουσαμε με εξωσωματικη..αυτο το βαροσ στισ πλατεσ μου ηταν βαρυ φορτιο..μεχρι να χωρισω σκεφτομουν για να μπορεσει να κανει με αλλη οικογενεια..κ τουσ μηνεσ που προσπαθουσαμε κ δεν ερχοταν εφτανα στην παρανοια..ποσεσ φορεσ ημουν καταφαντασιαν εγκυοα ουτε που θυμαμαι..ειχα ολα τα συμπτωματα καθε μηνα..κ αμετρητα βραδια εκανα το.μαξιλαρι μουσκεμα με βουβο κλαμα..

Ξερω δεν ειναι το.ιδιο..εσεισ που προαπαθειτε καιρο κ κανετε κ εξωσωματικη ειστε ηρωιδεσ..αλλα ολεσ ποναμε..κ δεν αξιζει σε καμμια αυτο..

Παρε κοριτσι μου το χρονο σου..ο αντρασ σου αν σ αγαπαει θα σε καταλαβει..για τουσ υπολοιπουσ δεν χρειαζεταο να δινεισ εξηγησεισ..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ΖΖOI said:

Μετα απο την πρωτη μας προσπάθεια και μετα τα πρωτα αρνητικά αποτελέσματα ειπα να κανω τον κλοουν για μενα πανω απο ολα και μετα για τους δικούς μου...ειπα οτι ουτε η πρωτη ειμαι ουτε η τελευταια..αλλα δεν.ειναι τοσο ευκολα ολα...αλλιως τα σκεφτομαστα καποιες φορες αλλιως αισθανόμαστε...οσο και να προσπαθησα να κανω τον.κλοουν δεν εινα ξ ευκολο χρονια προσπαθουμε για ενα παιδι ...και συγχρόνως ακουγα οτι δεν.ειναι εποχες για παιδια απο καποιους και απο αλλους αντε τοσο χρόνια ποτε θα κανετε ενα...νιωθω οτι αυτη μου η αποτυχία με εχει σημαδέψει...τα πράγματα με τον αντρας μου ειναι περιεργα...εγω δεν ειμαι καλα να μπω σε 2διαδικασια εξωσωματική ς...μου έρχεται να τα παρατησω ολα και να φυγω μακρια...απο ολους και ολα...δεν ξερω αν υπάρχουν και αλλες κοπέλες που νιωθουν ετσι...γενικα αισθάνομαι εντονη πιεση...νιωθω οτι με πιανουν κρισης πανικου άγχους...

Ζωή καλησπέρα, δες το νήμα που άρχισα, έχω γράψει πολλά, και απαντάνε κι άλλα κορίτσια, δεν είσαι μόνη σου, εδώ:

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...