Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Προλακτίνη λιγο πανω απ το φυσιολογικό


Recommended Posts

Καλησπερα. Ειμαι 32 έχω κανει ολες τις προγεννετικες, ορμονολογικες εξετασεις και ειναι ολες εντος ορίων. Εκτος απο την προλακτινη που εχω κανει 4 φορες την εξεταση και μου εχει βγει 33,36,29 και 28 αντιστοιχα με ανωτερο οριο το 23...Η ενδοκρινολόγος που ρωτησα μου ειπε δεν ειναι μεγαλο θεμα και να μην κανω κατι, αλλα εγω αγχώνομαι μηπως ειμαι υπογονιμη γιατι 3 μηνες τωρα παιδακι τζιφος... Η αληθεια βεβαια ειναι πως οι επαφες αν και ελευθερες δεν ειναι και τοσο πυκνες (τυπου 2-3 φορες/βδομαδα). Ειναι καμια φιλη εδω που εμεινε εγκυος παρα την υψηλη προλακτινη;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι ετων 42 και με εξωσωματικη.Μου ειπε να παρω dostinex kai δε το πηρα καν, ανω των 38 μαλλον 40 plus ειχa δε θυμαμαι ακριβως γιατί ειναι περιερσγη εξεταση..ασε που αν φοβασαι τις ενεσεις ανεβαινει με το παραμικρο αγχος και δεν ισχυει η τιμη. @Fifi88

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Ναι ετων 42 και με εξωσωματικη.Μου ειπε να παρω dostinex kai δε το πηρα καν, ανω των 38 μαλλον 40 plus ειχa δε θυμαμαι ακριβως γιατί ειναι περιερσγη εξεταση..ασε που αν φοβασαι τις ενεσεις ανεβαινει με το παραμικρο αγχος και δεν ισχυει η τιμη. @Fifi88

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Ελπίζω να μου κατσει συντομα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Ειχα και εγω πριν ενάμιση χρονο το ιδιο με εσενα. Πολυ υψηλή προλακτινη. Και καταλαβα οτι κατι δεν πήγαινε καλα με το σωμα μου.. Ειχα μονιμως πρησμενο στήθος και η περιοδος καθυστερούσε παρα πολυ.. Βασικα ενιωθα εγκυος ενω με τον άντρα μου δεν προσπαθούσαμε για παιδάκι τοτε. Και οταν εκανα εξετάσεις ο γιατρος μου μου εδωσε dostinex με συνδυασμό ενα αλλο για την αντισταση της ινσουλίνης γιατι ηταν οριακή.. Το πήρα για κανένα 3μηνο αν θυμαμαι καλα και ηρεμησε οργανισμος μου.. Παντως ο δικος μου ο γιατρος μου ειχε πει οτι η προλακτινη αυξανεται οταν αγχωνεσαι αλλα και καποιες φορες απο μονη της λογω ορμονών.. Και καλο ειναι να την εχιυμε χαμηλή γιατι το σωμα μας νομιζει οτι βρισκεται σε κατασταση εγκυμοσύνης οταν ειναι υψηλή καθως μονο οταν εισαι εγκυος πρέπει να ειναι αυξημένη. Και μια φιλη μου το ιδιο ειχε παθει πηρε για ενα μηνα και μετα εμεινε αμεσως εγκυος.. Ελπιζω να σε βοήθησα κάπως.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamarinos είπε:

Καλησπερα... Ειχα και εγω πριν ενάμιση χρονο το ιδιο με εσενα. Πολυ υψηλή προλακτινη. Και καταλαβα οτι κατι δεν πήγαινε καλα με το σωμα μου.. Ειχα μονιμως πρησμενο στήθος και η περιοδος καθυστερούσε παρα πολυ.. Βασικα ενιωθα εγκυος ενω με τον άντρα μου δεν προσπαθούσαμε για παιδάκι τοτε. Και οταν εκανα εξετάσεις ο γιατρος μου μου εδωσε dostinex με συνδυασμό ενα αλλο για την αντισταση της ινσουλίνης γιατι ηταν οριακή.. Το πήρα για κανένα 3μηνο αν θυμαμαι καλα και ηρεμησε οργανισμος μου.. Παντως ο δικος μου ο γιατρος μου ειχε πει οτι η προλακτινη αυξανεται οταν αγχωνεσαι αλλα και καποιες φορες απο μονη της λογω ορμονών.. Και καλο ειναι να την εχιυμε χαμηλή γιατι το σωμα μας νομιζει οτι βρισκεται σε κατασταση εγκυμοσύνης οταν ειναι υψηλή καθως μονο οταν εισαι εγκυος πρέπει να ειναι αυξημένη. Και μια φιλη μου το ιδιο ειχε παθει πηρε για ενα μηνα και μετα εμεινε αμεσως εγκυος.. Ελπιζω να σε βοήθησα κάπως.. 

Σε ευχαριστώ πολυ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...