Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!!


Recommended Posts

καταλαβα λενακι μου!σιγα σιγα ολα θα γινουν τωρα που θα ερθουν οι δικοι σου μια χαρα μανι μανι θα τα μαζεψετε!εμεις κατσαμε τον αντρα μου χτες και μιλησαμε μετα τον 15αυγουστο θα παμε σε μεσιτικο να πουμε τι ζηταμε να μας δειξει συγκεγκριμενα σπιτια να μη χανουμε το χρονο μας στο πορτα πορτα!τωρα κ με τη μικρη συγκεγκριμενες ωρες μπορουμε να μαστε εξω γιατι κουραζεται κι ολας! γυρω στις 20 θα ανεβει κ η μικρη μου αδερφη και θα κατσει κανα 2 βδομαδες κ ειναι ευκαιρια να κραταει λιγο τη μικρη να μαζευω γιατι τον τελευταιο καιρο δεν καθεται λεπτο μονη της:shock:...ουτε τη πλατη μου δεν μπορω να τις γυρισω να πλυνω τα πιατα

,ο μονος ελευθερος χρονος ειναι κανενα 2ωρο το μεσημερι που κοιματε δηλαδη αλλα πεφτω κ γω συνηθως λιγο νυσταζω!οποτε μια χαρα πιστευω μεσα στον σεπτεμβριο να φυγουμε και μεις!

και μεις ετσι τα ειχαμε μεταφερει με το αμαξι περισι και τα χοντρα με το φορτηγο μονο,αλλα τωρα θα παρουμε γερανο γιατι μας βγηκε η ψυχη να τα ανεβασουμε χωρις ασανσερ,εγω ειμουν εγκυος δεν εκανα τπτ αλλα τα παιδια που βοηθησαν πεθαναν στο κουβαλημα ανεβασμα ενα ολοκληρο νοικοκυριο καταλαβαινεις!! αλλα και τοσες κουτες μεσα στα ποδια μας πως θα τα βολεψουμε δεν ξερω,ολο κ κατι θα παμε κ μεις ποιο μπροστα με το αμξι δεν μπορει τουλαχιστον τα ρουχα και τα τις κουζινας θα ταν καλα να ειναι εκει τακτοποιημενα για να μπορω να λειτουργησω ανετα κ ευκολα την επομενη μερα:rolleyes:

Αχ, οπως τα λες ειναι.... (Έχουμε να πούμε "αχ" ακόμη, Βάσω μου..) Να παρετε γερανο (ανεβατόρι, οπως το λεμε) κι εμεις θα παρουμε σιγουρα. Να πατε και μερικα βασικα με το αμαξι ετσι για να μπορεις να κινεισαι οπως ειπες και να μη γινει ο πανικος με τις κουτες... :? Κι εγω ημουν εγκυος στην προηγουμενη μετακομιση!! Συνενννοημενες ημασταν;;! :tongue: Και μαλιστα μολις 8 εβδομαδων οποτε χεσμενη στα βρακια μου (απο το φοβο, καθως ειχα πριν μια παλινδρομη) δεν εκανα απολυτως τιποτα εννοειται... Τωρα θα κανω και θα παρακανω...Περασε και το τριμηνο απο την καισαρικη οποτε ειμαι ετοιμη για ξεπάτωμα!! :rolleyes:

Ειναι μια λυση και το μεσιτικο αν και παιρνει και αυτο την προμηθεια του... Εδω Αθηνα πολλοι παιρνουν 1 ολοκληρο ενοικιο για αμοιβη... Καποιοι λιγοι παιρνουν μισο.... Το σπιτι που ειμαστε τωρα μας το ειχε δειξει μεσιτης (τρομαρα να του ερθει) και πηρε 1 ενοικιο, τουτεστιν 550 ευρω και μας ετσουξε!!! Βαλε αλλα τοσα η εγγυηση και αλλα τοσα το πρωτο ενοικιο...αστα να πανε! :shock: Ουφ! Τουλαχιστον τωρα γλιτωσα το μεσιτικο.. Βολεψε ομως και τρεχαμε για σπιτι τωρα που ηταν η μαμα μου εδω και κρατουσε τη μικρη... Αλλιως πού να την τρέχουμε τη δόλια, είναι και μικρούλα και μπες βγες στο αμάξι σα ρεταλι γίνεται η καψερή!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 18,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anastasaki_melisaki

    4043

  • ελενη-25

    2766

  • mp1979woman

    2274

  • YOTOU

    1709

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βασουλα μου εγω δεν του εδωσα καθολου ριζαλευρο. τρωμε φρουτοκρεμα, χορτοσουπα, κρεατοσουπα και κοτοσουπα! τωρα θα δω τι θα του κανω και για απογευμα!! η αληθεια αγορασα 2 κρεμες εμποριου, μια μπισκοτοκρεμα και μια με δημητριακα. εκανα και εφαγα εγω μπισκοτοκρεμα και ειναι πολυ γλυκια ρε κοριτσια! δεν ξερω αν του δωσω τελικα! απο εβδομαδα εχουμε εμβολιο και θα συζητησω και με τον παιδιατρο.!

λενακι και βασουλα! κουραγιο με τις μετακομισεις κοριτσια μου! αλλα ειμαι σιγουρη πως θα ειστε πολυ καλυτερα μετα και θα το χαιρεστε με τα ζουζουνια σας!!!!!!! λενακι μου μεγεια και την κουνια σας!!!:P

γιωτακι καλα να περασετε!!!!!!!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

βασουλα μου εγω δεν του εδωσα καθολου ριζαλευρο. τρωμε φρουτοκρεμα, χορτοσουπα, κρεατοσουπα και κοτοσουπα! τωρα θα δω τι θα του κανω και για απογευμα!! η αληθεια αγορασα 2 κρεμες εμποριου, μια μπισκοτοκρεμα και μια με δημητριακα. εκανα και εφαγα εγω μπισκοτοκρεμα και ειναι πολυ γλυκια ρε κοριτσια! δεν ξερω αν του δωσω τελικα! απο εβδομαδα εχουμε εμβολιο και θα συζητησω και με τον παιδιατρο.!

λενακι και βασουλα! κουραγιο με τις μετακομισεις κοριτσια μου! αλλα ειμαι σιγουρη πως θα ειστε πολυ καλυτερα μετα και θα το χαιρεστε με τα ζουζουνια σας!!!!!!! λενακι μου μεγεια και την κουνια σας!!!:P

γιωτακι καλα να περασετε!!!!!!!

Γεια σας κοριτσια απο το πευκι! Πριν κανα 2ωρο φτασαμε, φαγαμε κ ψιλοτακτοποιηθηκαμε, μολις εφαγε κ η μπεμπα στο μπαλκονι κ εγω χαλαρωνω με καφεδακι. Ο αντρουλης μου κοιμαται. Αναστασακι μου ευχαριστω πολυ! Πως περασες χαλκιδικη? Χαμος με τις φωτιες? Εγω το απογευμα της δινω μισο γιαουρτι αγελαδινο με κανα δυο μιραντα μπισκοτα μεσα. Μια χαρα το τρωει. Δεν της εδωσα κρεμες εμποριου, εχω παρει ομως φακελακια φαριν λακτε κ αν ειμαι εξω αντι για φρουτοκρεμα της δινω αυτη, μια στις τοσες. Κοριτσια καλο κουραγιο με τις μετακομισεις! Αν μπορεσω θα ξαναμπω! Φιλακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

βασουλα μου εγω δεν του εδωσα καθολου ριζαλευρο. τρωμε φρουτοκρεμα, χορτοσουπα, κρεατοσουπα και κοτοσουπα! τωρα θα δω τι θα του κανω και για απογευμα!! η αληθεια αγορασα 2 κρεμες εμποριου, μια μπισκοτοκρεμα και μια με δημητριακα. εκανα και εφαγα εγω μπισκοτοκρεμα και ειναι πολυ γλυκια ρε κοριτσια! δεν ξερω αν του δωσω τελικα! απο εβδομαδα εχουμε εμβολιο και θα συζητησω και με τον παιδιατρο.!

λενακι και βασουλα! κουραγιο με τις μετακομισεις κοριτσια μου! αλλα ειμαι σιγουρη πως θα ειστε πολυ καλυτερα μετα και θα το χαιρεστε με τα ζουζουνια σας!!!!!!! λενακι μου μεγεια και την κουνια σας!!!:P

γιωτακι καλα να περασετε!!!!!!!

αναστασακι ισως καλυτερα που δεν του εδωσες καθολου ριζαλευρο!τι να πω αλλοι γιατροι λενε ναι αλλοι λενε οχι κ προτεινουν μονο φρεσκα φρουτα κ λαχανικα!εγω αλλαξα 3 μαρκες ριζαλευρο κ παλι τρωμε πολυ λιγο γυρω στα 50 ml ειμαστε ακομα κ δεν το κοβω να το φαει ολο και ποτε.εδω το ρυζαλευρο ειναι γλυκο φανταζομαι πως θα ειναι οι μπισκοτοκρεμες και τα λοιπα!!παντως κ γω στο επομενο ραντεβου θα ρωτησω ποτε θα σταματησουμε το ριζαλευρο κ τι μπορουμε να βαλουμε πχ κανενα γιαουρτακι δεν ξερω κ ποτε μπαινουν αυτα,λογικα σε κανα μηνα θα μας τα επιτρεψει!..θα το προτιμουσα δλδ απο τις ετοιμες κρεμες κτλ:rolleyes:


as1cCpn-M3-0000Mzkyc3wwMDk2OThzfA.gif

an1cM8E-O7-1110MTA3NzdkfDQ2NzczNTNkYXw.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια απο το πευκι! Πριν κανα 2ωρο φτασαμε, φαγαμε κ ψιλοτακτοποιηθηκαμε, μολις εφαγε κ η μπεμπα στο μπαλκονι κ εγω χαλαρωνω με καφεδακι. Ο αντρουλης μου κοιμαται. Αναστασακι μου ευχαριστω πολυ! Πως περασες χαλκιδικη? Χαμος με τις φωτιες? Εγω το απογευμα της δινω μισο γιαουρτι αγελαδινο με κανα δυο μιραντα μπισκοτα μεσα. Μια χαρα το τρωει. Δεν της εδωσα κρεμες εμποριου, εχω παρει ομως φακελακια φαριν λακτε κ αν ειμαι εξω αντι για φρουτοκρεμα της δινω αυτη, μια στις τοσες. Κοριτσια καλο κουραγιο με τις μετακομισεις! Αν μπορεσω θα ξαναμπω! Φιλακια σε ολες!

γιωτακι φτασατε ε? αχ τι καλα! προσπαθησε να ξεκουραστεις λιγακι οσο μπορεις αυτες τις μερες σωματικα αλλα κυριως ψυχικα!!

γιωτακι γιαουρτακι ποτε ξεκινησατε εσεις ?


as1cCpn-M3-0000Mzkyc3wwMDk2OThzfA.gif

an1cM8E-O7-1110MTA3NzdkfDQ2NzczNTNkYXw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ματινακι που χαθηκε βρε κοριτσια καιρο εχω να τη διαβασω...

ματινακι ολα καλα ???

00020230.gif

Όντως βρε κορίτσια.. Κι εγώ το σκεφτόμουν χθες και σήμερα...

Ματινάρααααααααα!! Γιούχου! Πού είσαι κοριτσάκι;;; :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια απο το πευκι! Πριν κανα 2ωρο φτασαμε, φαγαμε κ ψιλοτακτοποιηθηκαμε, μολις εφαγε κ η μπεμπα στο μπαλκονι κ εγω χαλαρωνω με καφεδακι. Ο αντρουλης μου κοιμαται. Αναστασακι μου ευχαριστω πολυ! Πως περασες χαλκιδικη? Χαμος με τις φωτιες? Εγω το απογευμα της δινω μισο γιαουρτι αγελαδινο με κανα δυο μιραντα μπισκοτα μεσα. Μια χαρα το τρωει. Δεν της εδωσα κρεμες εμποριου, εχω παρει ομως φακελακια φαριν λακτε κ αν ειμαι εξω αντι για φρουτοκρεμα της δινω αυτη, μια στις τοσες. Κοριτσια καλο κουραγιο με τις μετακομισεις! Αν μπορεσω θα ξαναμπω! Φιλακια σε ολες!

Τέλεια!!! Να περάσετε υπέροχα!!! ;) Γέμισε επειγόντως μπαταρίες...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

βασουλα μου εγω δεν του εδωσα καθολου ριζαλευρο. τρωμε φρουτοκρεμα, χορτοσουπα, κρεατοσουπα και κοτοσουπα! τωρα θα δω τι θα του κανω και για απογευμα!! η αληθεια αγορασα 2 κρεμες εμποριου, μια μπισκοτοκρεμα και μια με δημητριακα. εκανα και εφαγα εγω μπισκοτοκρεμα και ειναι πολυ γλυκια ρε κοριτσια! δεν ξερω αν του δωσω τελικα! απο εβδομαδα εχουμε εμβολιο και θα συζητησω και με τον παιδιατρο.!

λενακι και βασουλα! κουραγιο με τις μετακομισεις κοριτσια μου! αλλα ειμαι σιγουρη πως θα ειστε πολυ καλυτερα μετα και θα το χαιρεστε με τα ζουζουνια σας!!!!!!! λενακι μου μεγεια και την κουνια σας!!!:P

γιωτακι καλα να περασετε!!!!!!!

Ευχαριστούμε πολύ, Αναστασάκι μου!!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

γιωτακι φτασατε ε? αχ τι καλα! προσπαθησε να ξεκουραστεις λιγακι οσο μπορεις αυτες τις μερες σωματικα αλλα κυριως ψυχικα!!

γιωτακι γιαουρτακι ποτε ξεκινησατε εσεις ?

Αχ ευχαριστω βασουλα μου! Τα περναμε τελεια κ η μπεμπα μεχρι στιγμης εχει προσαρμοστει πληρως! Γιαουρτι αργησαμε να φαμε λογω αλεργιας το αγελαδινο που μας περασε στον 9ο μηνα. Απο 7ο δινουνε γιαουρτι. Φιλακια στη μαγουλιτσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσακια τι κανετε?

εμεις ολα καλα!η μικρη μολις πηρε εναν υπνακο την πηγα βολτουλα το πρωι και κουραστηκε!το ριξει στο περπατημα τελευταια !χτες το απογευμα κατεβηκα με τα ποδια μεχρι την νεαπολη ειναι λιγο μακρια βεβαια αλλα ηθελα ετσι να περπατησω λιγακι!φυσικα τα φτυσα κ δεν ειχα κουραγιο να γυρισω κ πηρα τηλ τον αντρα μου να ρθει να μας μαζεψει!;)εχω κ τον απο πανω ακομα μπαμπα μπουμπα αντε να τελειωνει να ησυχασουμε:evil:!..ευτηχως κοιμηθηκε η μικρη λιγακι τωρα για ποσο δεν ξερω!

γιωτακι προσαρμοστηκε η μικρη ευκολα ε?μια χαρα!..ωραια λογικα κ μεις σε λιγες μερες θα τρωμε γιαουρτακι:tongue:!

αναστασακι καλα να περασεις στο χωριο!


as1cCpn-M3-0000Mzkyc3wwMDk2OThzfA.gif

an1cM8E-O7-1110MTA3NzdkfDQ2NzczNTNkYXw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μανούλες! :P

Πού είστε καλέ όλες;; Ερήμωσε το καφέ τις τελευταίες μέρες... Αλλά λογικό μέρες που είναι... Τουλάχιστον εύχομαι όπου κι αν είστε να περνάτε όμορφα! Εμείς εδώ βράζουμε στο ζουμί μας και στο μέχρι τέλους Αυγούστου κλουβί μας... :evil:

Βάσω μου, θυμάσαι που σου είχα πει οτι ο σπιτονοικοκύρης μας μόλις του ανακοινώσαμε πως φεύγουμε (1 χρόνο νωρίτερα από το συμβόλαιο) το έπαιξε άνετος και είπε "όπως νομίζετε, αν βρήκατε κάτι καλύτερο..." και λέγαμε πως το περίμενε ότι θα φύγουμε και δεν τον ένοιαξε; Ε, λοιπόν χθες βραδάκι μας πήρε τηλ και είπε του άντρα μου αν μπορεί να ανέβει πάνω να τον ρωτήσει κάποια πράγματα γιατί θα φύγουν στο χωριό αυτές τις μέρες και δεν ήξερε αν θα μας πετύχει πριν φύγουμε... Ανέβηκε ο άντρας μου -και πάλι φυσικά αυτός αραχτός στη μπαλκονάρα του- πάει κάθεται μαζί του και άρχισε να τον ρωτάει... "Πες μου το λόγο, γιατί φεύγετε;;", "Θα σου άρεσε να πουλούσα την οικοδομή και να σε εβγαζα έξω πάνω στο χρόνο ενώ άλλα είχαμε πει στην άρχη;", αφού του είπε πρώτο και βασικό λόγο το υψηλό ενοίκιο ρωτάει "γιατί δεν μου το είπες, κάτι θα κάναμε και τώρα θα εχω τύψεις που φεύγετε γι αυτό το λόγο"!, εμείς όμως του υπενθυμίσαμε πως του ζητήσαμε μείωση ενοικίου και αρνήθηκε κατηγορηματικά! Αυτό που έκανε ήταν ένα μήνα που πήγαμε το ενοίκιο δεν το κράτησε όλο, αλλά μας επέστρεψε 250 ευρω. Αυτό το είπε και χθες και είπε πως θα μας επέστρεφε άλλα 300 στο επόμενο ενοίκιο... Τι είναι αυτό; Χαρτζιλίκι; Δεν το θεωρώ σωστό, δεν είμαστε παιδιά ή ανίψια του να μας χαρτιλικώνει όποτε και αν θέλει! Αν είσαι μάγκας κάνε το ενοίκιο 450 κύριε μόνιμο να ξέρω κι εγώ τι γίνεται! Άσε που εν τέλει καλύτερα γιατί έχουμε πάτημα να φυγουμε πιο ευκολα. Το πρόβλημά μας δεν είναι μόνο το ενοίκιο αλλα και η φασαρία και το άχρηστο μπαλκόνι, τα ανέφερε και αυτά ο άντρας μου αλλά σε δεύτερη μοίρα! Ασχέτως που είναι ισάξιος λόγος για μας με αυτόν του ενοικίου..Ήταν η πολλή η άνεση! χαχαχαχ!

Εσείς Βάσω τι συμβόλαιο είχατε κάνει; Τους είπατε πως φεύγετε ή περιμένεις πρώτα να βρεις σπίτι;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μανούλες! :P

Πού είστε καλέ όλες;; Ερήμωσε το καφέ τις τελευταίες μέρες... Αλλά λογικό μέρες που είναι... Τουλάχιστον εύχομαι όπου κι αν είστε να περνάτε όμορφα! Εμείς εδώ βράζουμε στο ζουμί μας και στο μέχρι τέλους Αυγούστου κλουβί μας... :evil:

Βάσω μου, θυμάσαι που σου είχα πει οτι ο σπιτονοικοκύρης μας μόλις του ανακοινώσαμε πως φεύγουμε (1 χρόνο νωρίτερα από το συμβόλαιο) το έπαιξε άνετος και είπε "όπως νομίζετε, αν βρήκατε κάτι καλύτερο..." και λέγαμε πως το περίμενε ότι θα φύγουμε και δεν τον ένοιαξε; Ε, λοιπόν χθες βραδάκι μας πήρε τηλ και είπε του άντρα μου αν μπορεί να ανέβει πάνω να τον ρωτήσει κάποια πράγματα γιατί θα φύγουν στο χωριό αυτές τις μέρες και δεν ήξερε αν θα μας πετύχει πριν φύγουμε... Ανέβηκε ο άντρας μου -και πάλι φυσικά αυτός αραχτός στη μπαλκονάρα του- πάει κάθεται μαζί του και άρχισε να τον ρωτάει... "Πες μου το λόγο, γιατί φεύγετε;;", "Θα σου άρεσε να πουλούσα την οικοδομή και να σε εβγαζα έξω πάνω στο χρόνο ενώ άλλα είχαμε πει στην άρχη;", αφού του είπε πρώτο και βασικό λόγο το υψηλό ενοίκιο ρωτάει "γιατί δεν μου το είπες, κάτι θα κάναμε και τώρα θα εχω τύψεις που φεύγετε γι αυτό το λόγο"!, εμείς όμως του υπενθυμίσαμε πως του ζητήσαμε μείωση ενοικίου και αρνήθηκε κατηγορηματικά! Αυτό που έκανε ήταν ένα μήνα που πήγαμε το ενοίκιο δεν το κράτησε όλο, αλλά μας επέστρεψε 250 ευρω. Αυτό το είπε και χθες και είπε πως θα μας επέστρεφε άλλα 300 στο επόμενο ενοίκιο... Τι είναι αυτό; Χαρτζιλίκι; Δεν το θεωρώ σωστό, δεν είμαστε παιδιά ή ανίψια του να μας χαρτιλικώνει όποτε και αν θέλει! Αν είσαι μάγκας κάνε το ενοίκιο 450 κύριε μόνιμο να ξέρω κι εγώ τι γίνεται! Άσε που εν τέλει καλύτερα γιατί έχουμε πάτημα να φυγουμε πιο ευκολα. Το πρόβλημά μας δεν είναι μόνο το ενοίκιο αλλα και η φασαρία και το άχρηστο μπαλκόνι, τα ανέφερε και αυτά ο άντρας μου αλλά σε δεύτερη μοίρα! Ασχέτως που είναι ισάξιος λόγος για μας με αυτόν του ενοικίου..Ήταν η πολλή η άνεση! χαχαχαχ!

Εσείς Βάσω τι συμβόλαιο είχατε κάνει; Τους είπατε πως φεύγετε ή περιμένεις πρώτα να βρεις σπίτι;

Γεια σας κοριτσακια! Περναμε τελεια! Πραγματικη χαλαρωση κ ξεκουραση! Ελενιτσα ου μπλεξεις! Αφου το αποφασισατε φυγετε, κακος γειτονας κ κακος σπιτονοικοκυρης δεν αντεχεται! Καλε που ειστε οι αλλες? Ελπιζω να απουσιαζεται για καλους λογους κ να περνατε καλα! Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μανούλες! :P

Πού είστε καλέ όλες;; Ερήμωσε το καφέ τις τελευταίες μέρες... Αλλά λογικό μέρες που είναι... Τουλάχιστον εύχομαι όπου κι αν είστε να περνάτε όμορφα! Εμείς εδώ βράζουμε στο ζουμί μας και στο μέχρι τέλους Αυγούστου κλουβί μας... :evil:

Βάσω μου, θυμάσαι που σου είχα πει οτι ο σπιτονοικοκύρης μας μόλις του ανακοινώσαμε πως φεύγουμε (1 χρόνο νωρίτερα από το συμβόλαιο) το έπαιξε άνετος και είπε "όπως νομίζετε, αν βρήκατε κάτι καλύτερο..." και λέγαμε πως το περίμενε ότι θα φύγουμε και δεν τον ένοιαξε; Ε, λοιπόν χθες βραδάκι μας πήρε τηλ και είπε του άντρα μου αν μπορεί να ανέβει πάνω να τον ρωτήσει κάποια πράγματα γιατί θα φύγουν στο χωριό αυτές τις μέρες και δεν ήξερε αν θα μας πετύχει πριν φύγουμε... Ανέβηκε ο άντρας μου -και πάλι φυσικά αυτός αραχτός στη μπαλκονάρα του- πάει κάθεται μαζί του και άρχισε να τον ρωτάει... "Πες μου το λόγο, γιατί φεύγετε;;", "Θα σου άρεσε να πουλούσα την οικοδομή και να σε εβγαζα έξω πάνω στο χρόνο ενώ άλλα είχαμε πει στην άρχη;", αφού του είπε πρώτο και βασικό λόγο το υψηλό ενοίκιο ρωτάει "γιατί δεν μου το είπες, κάτι θα κάναμε και τώρα θα εχω τύψεις που φεύγετε γι αυτό το λόγο"!, εμείς όμως του υπενθυμίσαμε πως του ζητήσαμε μείωση ενοικίου και αρνήθηκε κατηγορηματικά! Αυτό που έκανε ήταν ένα μήνα που πήγαμε το ενοίκιο δεν το κράτησε όλο, αλλά μας επέστρεψε 250 ευρω. Αυτό το είπε και χθες και είπε πως θα μας επέστρεφε άλλα 300 στο επόμενο ενοίκιο... Τι είναι αυτό; Χαρτζιλίκι; Δεν το θεωρώ σωστό, δεν είμαστε παιδιά ή ανίψια του να μας χαρτιλικώνει όποτε και αν θέλει! Αν είσαι μάγκας κάνε το ενοίκιο 450 κύριε μόνιμο να ξέρω κι εγώ τι γίνεται! Άσε που εν τέλει καλύτερα γιατί έχουμε πάτημα να φυγουμε πιο ευκολα. Το πρόβλημά μας δεν είναι μόνο το ενοίκιο αλλα και η φασαρία και το άχρηστο μπαλκόνι, τα ανέφερε και αυτά ο άντρας μου αλλά σε δεύτερη μοίρα! Ασχέτως που είναι ισάξιος λόγος για μας με αυτόν του ενοικίου..Ήταν η πολλή η άνεση! χαχαχαχ!

Εσείς Βάσω τι συμβόλαιο είχατε κάνει; Τους είπατε πως φεύγετε ή περιμένεις πρώτα να βρεις σπίτι;

πεταλουδιτσα τι ειναι αυτα ρε? καλα στο κοσμο του ο τυπος λεμε ε? αφου του ειχατε μιλησει για μειωση ενοικιου τωρα τι το παιζει δεν ξερω δεν ειδα δεν ακουσα?τον ετσουξε λιγο μαλλον για αυτο αντεδρασε ετσι!τα λεφτα που σας επιστρεφει ειναι της εγγυσης μηπως?γιατι αν ειναι αυτα ξερω οτι στο χρονο πανω δεν τα χανεις κ καθεσαι στον τελευταιο μηνα χωρις να του δωσεις το ενοικιο!τωρα σιγουρα δεν ξερω αμα ισχυει ...αλλα ετσι θα πω κ γω εδω στη δικια μου τον αλλο μηνα δλδ να μην την δωσω το ενοικιο,αφου πληρωσω βεβαια ολους τους λογαριασμους κ εφοσον ελενξει το σπιτι οτι δεν εχει υλικες ζημιες κτλ..

εμεις για δυο χρονια εχουμε κανει συμβολαιο..κ θα φυγουμε σαν κ σας πανω στο χρονο.δεν εχω ενημερωσει ακομα την ιδιοκτητρια λεμε να της το πουμε αρχες σεπτεμβριου...θελω να αρχισω λιγο να βλεπω πρωτα τι παιζει κ μετα ,ηδη μιλησα με μεσιτρια χτες κ θα παω να δω 2 σπιτια αυτες τις μερες!...τωρα θα στραβωσει μαλλον κ η δικια μου αλλα τι να κανουμε ας ηταν κ αυτη λιγο ενταξει απεναντι μας γιατι περα απο το προβλημα αποστασης,φασαριας,ασανσερ αντιμετωπισαμε κ με αυτην προβλημα μεσα στο χειμωνα!

οταν νοικιασαμε μας ειπε οτι εχει το σπιτι ατομικο καυστηρα με καζανι πετραιλαιο...οταν μπηκαμε μας ξεφουρνησε οτι θα μοιραζομαστι το καζανι με τον πατερα της (ο οποιος μενει διπλα μας) λεμε αντε τωρα να βγαλουμε ακρη με τον μπαρμπα διπλα!ζητησαμε να βαλει μετρητες για να ξερουμε τουλαχιστον το τι θα καιει ο καθενας μας!δεχτηκε....μετα απο κανενα διμηνο το παλικαρι που μας εφερνε το πετρελαιο αναρωτηθηκε γιατι γεμιζουμε τοσο συχνα κ οτι του φαινονται απο την εμπειρια του πολλα τα λιτρα που καιγαμε για 2 σπιτια,ετσι κ φωναξαμε εναν τεχνικο να ελενξει τον καυστηρα!μας ειπε οτι ειναι παρα πολυ μικρος για να καλυψει τα 2 σπιτια με συνεπεια να καιει διαρκως ασταματητα κ να καιει ενα σκασμο πετραιλαιο,...χρειαζοταν εναν δευτερο η αντικ/ση με μεγαλυτερο...

φυσικα η ιδιοκτητρια ουτε καν το συζητουσε.....μας εκλεισε το τηλ στα μουτρα...εκει στραβωσαμε κ εμεις παρα πολυ !

και νιωθω μια χαρα που θα την ενημερωσω τελευταια στιγμη μη σου πω!!!


as1cCpn-M3-0000Mzkyc3wwMDk2OThzfA.gif

an1cM8E-O7-1110MTA3NzdkfDQ2NzczNTNkYXw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...