Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΧΑΪΔΑΡΙ?


Recommended Posts

γεια σας... τι κανετε χαριτωμενες μανουλες;

εγω μετα από εννιά χρονια στο περιστερι το εγκαλέψειπα για να παω να ζησω στην εξοχή. Φυσικα και δε χανω επαφη. μαι φορα το μηνα το επισκεπτομαστε!!!εχω εναν ποντικομικρουλη 7 μηνών...

δεν ξερω τι επαθα αλλα δεν μπορω να στειλω π.μ., μενω κοντα στο Γαλαξια, μια ψηλη ξανθια με καρε τωρα και με πολυ κοντο παλια...:P


jwbueiou2qa7no0o.png

empty.gif

empty.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 153
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμεις λεμε για 16/5 που θα ειναι και τα γενεθλια της.Δεν εχω κοιταξει τιποτα ομως. Για πες Σοφια ποια εκκλησια εκλεισες και για πιο μαγαζι να παρουμε καμια ιδεα!

Το αθλημα με το αυτοκιμητο ουτε και γω το κατεχω. Ενω εχω το διπλωμα, δεν οδηγω. Το εχω για κορνιζα!!!!!!

Εμείς θα την κάνουμε στην Αγ. Βαρβάρα όπου και παντρευτήκαμε, αλλά δυστυχώς ο παππάς που μας πάντρεψε έχει φύγει! Και τον είχα συμπαθήσει πολύ! :-(

Όσο για την οδήγηση κορίτσια, εγώ τρελαίνομαι! Όταν πάμε ταξιδάκια με το αμάξι είναι η καλύτερή μου! Λέτε στην προηγούμενη ζωή μου να ήμουν φορτηγατζής???? :tongue:

thanks, Σοφακι!!! εγω επρεπε να το κανω νωριτερα και οχι τωρα που εχω τον Θανουλη... απο τις 8 η ωρα το πρωι δεν μπορω να τον βαλω για υπνο, γκρινιαζει συνεχεια, αλλα δεν κοιμαται...γμτ..εχω και δουλειες να κανω..

ο δικος σου ηρεμησε καθολου??? πως παει με το βραδυνο υπνο??? κοιμαται μονος του τωρα??? ο δικος μου ουτε λογος να κοιμηθει μονος του, χαλαει τον κοσμο...:(:(

τα νευρα μου, δεν μπορω να σου απαντησω σε π.μ., λεει οτι εχω υπερβει το οριο :confused::confused::evil::evil: θα κανονισουμε οταν φτιαξει λιγο ο καιρος!!!

Ναι η αλήθεια είναι πως έπρεπε να το είχες κάνει νωρίτερα γιατί τώρα έχεις που έχεις το άγχος του νέου οδηγού, θα έχει και έξτρα άγχος τον Θανούλη!

Εμένα δόξα το Θεό έχει ηρεμήσει. Από τότε που το γυρίσαμε πάλι στο Almiron το απλό έχω δει μεγάλη διαφορά! Ακόμα και όταν ενεργείται... (Αλήθεια εσείς ποιό γάλα πίνετε?)

Το βράδυ έχει βελτιωθεί αισθητά. Υπάρχουν βράδυα που κοιμάται σερί μέχρι τις 8. Άλλες φορές ξυπνάει μόνο για την πιπίλα και ξανακοιμάται.

Μέχρι τώρα τον κοίμιζα στην αγκαλιά μου γιατί φοβόμουν πως δεν θα κοιμηθεί μόνος του, αλλά ο γιατρός μου είπε να το κόψω και να τον αφήνω να κοιμάται μόνος του. Βέβαια η αλήθεια είναι πως μετά το μπανάκι και το γάλα του χαλαρώνει και στο 20λεπτο που τον κρατάω για να ρευτεί τις περισσότερες φορές κοιμάται ή γλαρώνει οπότε δεν έχω δει δυσκολία ακόμα...

Όσο για τα πμ για ρίξε μια ματιά στο parents μήπως πρέπει να τα διαγράψεις από εκεί.

γεια σας... τι κανετε χαριτωμενες μανουλες;

εγω μετα από εννιά χρονια στο περιστερι το εγκαλέψειπα για να παω να ζησω στην εξοχή. Φυσικα και δε χανω επαφη. μαι φορα το μηνα το επισκεπτομαστε!!!εχω εναν ποντικομικρουλη 7 μηνών...

Να σου ζήσει ο μπέμπης!!!!! Που μένεις? Καμιά φορά ζηλεύω κι εγώ την εξοχή!!!!!


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα την κάνουμε στην Αγ. Βαρβάρα όπου και παντρευτήκαμε, αλλά δυστυχώς ο παππάς που μας πάντρεψε έχει φύγει!!

Και γω στην Αγ.Βαρβαρα παντρευτηκα. Ο αντρας μου θελει να την βαφτισουμε εκει αλλα εγω θελω στον Αγ.Φανουριο.

Με μαγαζι τι εχεις σκεφτει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι η αλήθεια είναι πως έπρεπε να το είχες κάνει νωρίτερα γιατί τώρα έχεις που έχεις το άγχος του νέου οδηγού, θα έχει και έξτρα άγχος τον Θανούλη!

Εμένα δόξα το Θεό έχει ηρεμήσει. Από τότε που το γυρίσαμε πάλι στο Almiron το απλό έχω δει μεγάλη διαφορά! Ακόμα και όταν ενεργείται... (Αλήθεια εσείς ποιό γάλα πίνετε?)

Το βράδυ έχει βελτιωθεί αισθητά. Υπάρχουν βράδυα που κοιμάται σερί μέχρι τις 8. Άλλες φορές ξυπνάει μόνο για την πιπίλα και ξανακοιμάται.

Μέχρι τώρα τον κοίμιζα στην αγκαλιά μου γιατί φοβόμουν πως δεν θα κοιμηθεί μόνος του, αλλά ο γιατρός μου είπε να το κόψω και να τον αφήνω να κοιμάται μόνος του. Βέβαια η αλήθεια είναι πως μετά το μπανάκι και το γάλα του χαλαρώνει και στο 20λεπτο που τον κρατάω για να ρευτεί τις περισσότερες φορές κοιμάται ή γλαρώνει οπότε δεν έχω δει δυσκολία ακόμα...

Όσο για τα πμ για ρίξε μια ματιά στο parents μήπως πρέπει να τα διαγράψεις από εκεί.

QUOTE]

εμεισ πινουμε Mommy's milk :tongue::tongue::tongue:, δηλαδη θηλαζουμε!!! αποκλειστικα μπορω να πω, γιατι στη προσπαθεια να κοιμηθει καλυτερα τη νυχτα εδινα και συμπληρωμα, αλλα τζιφος, μονο μια φορα πριν τον υπνο του εδινα και γινοταν τουρκος, ηθελε να παιζει και κουναγε χερια ποδια και βεβαια ξερναγε πολυ, το εκοψα και αυτο.. στο στηθοσ νανουριζεται τουλαχιστον πιο ευκολα..οποτε παλι βυζακι...;) τρωει σχεδον καθε 2 ωρες, τη νυχτα ξυπναει 1-2-3 φορες, ποτε δεν κοιμαται σερι..:(, κοιμαται στη κουνια του αλλα πολλες φορες ξυπναει χαραματα και παιζει και τον παιρνω στο κρεβατι μου και κοιμομαστε ακομα λιγακι, αλλιως... γενικως ειναι κακομαθημενος, ολο αγκαλια θελει, να κοιμηθει μονος του ουτε λογος, χαλαει τον κοσμο, οποτε αγκαλια τον κοιμιζω και τον κραταω και καμια ωρα, γιατι αν τον βαλω κατω νωριτερα παει φτου και απο την αρχη...

ακολουθησα τη συμβουλη του γιατρου σου και κοβουμε το Epadoren σιγα σιγα, αυτη τη βδομαδα πινουμε μονο μια φορα και μετα το κοβουμε ..και Θεος βοηθος..

Ομολογω οτι και ο δικος μου ηρεμησε αρκετα, αλλα εχουμε ακομα πολυ γκρινια τα βραδια.. δεν πολυκαθεται στο καροτσι, ειναι της αγκαλιας ο μπαγασας!!!!!!!!!!:D

νωριτερα δεμ πηρα αδεια γιατι ολο δουλευα, δεν ειχα χρονο, δεν ειχα λεφτα, ασε.. τα σηματα 8 μηνων τα εδωσα..χι χι...


jwbueiou2qa7no0o.png

empty.gif

empty.gif

Link to comment
Share on other sites

αααααααα, και κατι αλλο Σοφακι, εχω και εγω καλη παιδιατρο, Πετριτση λεγεται, εδω Περιστερι ειναι, καλη μου φαινεται, αλλα πολυ ευκολα το δινει το ντεπον βρε παιδι μου... αμα θες σου δινω το τηλ. της, ερχεται σπιτι μας προσ το παρον!!!!!!!!!!!


jwbueiou2qa7no0o.png

empty.gif

empty.gif

Link to comment
Share on other sites

Και γω στην Αγ.Βαρβαρα παντρευτηκα. Ο αντρας μου θελει να την βαφτισουμε εκει αλλα εγω θελω στον Αγ.Φανουριο.

Με μαγαζι τι εχεις σκεφτει;

Ωραία είναι και στον Αγ. Φανούριο. Εμάς η Αγ. Βαρβάρα είναι πολύ κοντά στο σπίτι και βολεύει καλύτερα. Σκεφτόμαστε το "Κλειδί" που είναι στην Αγ. Φανουρίου (το οποίο έχει και πάρκιν, οπότε έχει ένα συν εξτρά), ένα άλλο στο Χαϊδάρι και μου είπε ο σύζυγος για άλλο ένα στο Ίλιον, αλλά δεν πήγαμε ακόμα. Εσύ έχεις κανένα στο μυαλό σου, γιατί κι εμείς δεν έχουμε καταλήξει ακόμα.

εμεισ πινουμε Mommy's milk :tongue::tongue::tongue:, δηλαδη θηλαζουμε!!! αποκλειστικα μπορω να πω, γιατι στη προσπαθεια να κοιμηθει καλυτερα τη νυχτα εδινα και συμπληρωμα, αλλα τζιφος, μονο μια φορα πριν τον υπνο του εδινα και γινοταν τουρκος, ηθελε να παιζει και κουναγε χερια ποδια και βεβαια ξερναγε πολυ, το εκοψα και αυτο.. στο στηθοσ νανουριζεται τουλαχιστον πιο ευκολα..οποτε παλι βυζακι...;) τρωει σχεδον καθε 2 ωρες, τη νυχτα ξυπναει 1-2-3 φορες, ποτε δεν κοιμαται σερι..:(, κοιμαται στη κουνια του αλλα πολλες φορες ξυπναει χαραματα και παιζει και τον παιρνω στο κρεβατι μου και κοιμομαστε ακομα λιγακι, αλλιως... γενικως ειναι κακομαθημενος, ολο αγκαλια θελει, να κοιμηθει μονος του ουτε λογος, χαλαει τον κοσμο, οποτε αγκαλια τον κοιμιζω και τον κραταω και καμια ωρα, γιατι αν τον βαλω κατω νωριτερα παει φτου και απο την αρχη...

ακολουθησα τη συμβουλη του γιατρου σου και κοβουμε το Epadoren σιγα σιγα, αυτη τη βδομαδα πινουμε μονο μια φορα και μετα το κοβουμε ..και Θεος βοηθος..

Ομολογω οτι και ο δικος μου ηρεμησε αρκετα, αλλα εχουμε ακομα πολυ γκρινια τα βραδια.. δεν πολυκαθεται στο καροτσι, ειναι της αγκαλιας ο μπαγασας!!!!!!!!!!:D

νωριτερα δεμ πηρα αδεια γιατι ολο δουλευα, δεν ειχα χρονο, δεν ειχα λεφτα, ασε.. τα σηματα 8 μηνων τα εδωσα..χι χι...

Πολύ ωραία με το Επαντορέν, απ'ότι φαίνεται δεν τον έχει πειράξει καθόλου ε? Κι εμάς δεν είχε κανένα πρόβλημα. Όσο για τον ύπνο, υπομονή κοριτσάκι θα στρώσει κι αυτός :) Κι εμάς θέλει αγκαλιά πολύ, αλλά προσπαθώ να του αλλάζω θέσεις να μην βαριέται, μήπως κάθεται και μόνος του. Τον βάζω στο κρεββατάκι του, μετά στην κούνια-ριλάξ, μετά στο πάρκο, στο καρεκλάκι φαγητού... Κάνουμε βόλτες :tongue:

αααααααα, και κατι αλλο Σοφακι, εχω και εγω καλη παιδιατρο, Πετριτση λεγεται, εδω Περιστερι ειναι, καλη μου φαινεται, αλλα πολυ ευκολα το δινει το ντεπον βρε παιδι μου... αμα θες σου δινω το τηλ. της, ερχεται σπιτι μας προσ το παρον!!!!!!!!!!!

Πετρίτση?????? Είναι μεγάλη σε ηλικία? Είχαμε μια παιδίατρο Πετρίτση στο ΙΚΑ του Αγ. Ιεροθέου που μας πήγαινε η μαμά μας για τα εμβόλια! Λες να είναι αυτή??? Απίστευτο! :tongue:


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!!! ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!!! ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΗ ΑΛΛΑ ΩΡΑΙΑ ΤΥΠΙΣΣΑ!!!! ΠΟΛΥ ΤΗ ΠΑΩ!!

Έλα ρε συ φανταστικό!!!

Το σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω παιδίατρο και το συζητάμε με τον Γιάννη. Έχω αρκετά παράπονα από αυτόν. Καταρχάς ξεκινήσαμε κανονικά με Almiron. Όλα καλά, ώσπου μας είπε να το αλλάξουμε σε Almiron pepti. Από εκεί αρχισαν όλα. Το παιδί γκρίνιαζε συνέχεια, άσε που τα κακά του βγαίναν πράσινα και κάθε δυο μέρες. Του το έλεγα και μου έλεγε δεν πειράζει, αυτό είναι το καλύτερο γάλα. Του έλεγα να αλλάξουμε, τίποτα αυτός... Ωσπου το άλλαξα μόνη μου και πήγα πάλι στο παλιό και άρχισαν να φτιάχνουν όλα! Η γκρίνια, τα κακά, όλα!

Πω πω, τελικά είμαι πολύ παραπονιάρα! Αν δεις στο τόπικ Μανούλες Ίλιον-Πετρούπολη, θα δεις κι άλλα παράπονα! Αχαχαχαχαχ...

Και δεν μου λες, έρχεται στο σπίτι για τα εμβόλια? Εμείς πάμε στο ιατρείο του... Και πόσα παίρνει επίσκεψη?


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωραία είναι και στον Αγ. Φανούριο. Εμάς η Αγ. Βαρβάρα είναι πολύ κοντά στο σπίτι και βολεύει καλύτερα. Σκεφτόμαστε το "Κλειδί" που είναι στην Αγ. Φανουρίου (το οποίο έχει και πάρκιν, οπότε έχει ένα συν εξτρά), ένα άλλο στο Χαϊδάρι και μου είπε ο σύζυγος για άλλο ένα στο Ίλιον, αλλά δεν πήγαμε ακόμα. Εσύ έχεις κανένα στο μυαλό σου, γιατί κι εμείς δεν έχουμε καταλήξει ακόμα.

Καλα δεν το πιστευω....και μεις το "κλειδι" εχουμε στο μυαλο μας! Εκει εκανε η κουμπαρα μου οταν βαφτισαμε την μικρη της. Ειναι πολυ ωραια και καλες τιμες!!!! Απλα ηθελα να δω και αλλου. Οποια αλλη κοπελα εχει καμια ιδεα, περιμενουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Καλα δεν το πιστευω....και μεις το "κλειδι" εχουμε στο μυαλο μας! Εκει εκανε η κουμπαρα μου οταν βαφτισαμε την μικρη της. Ειναι πολυ ωραια και καλες τιμες!!!! Απλα ηθελα να δω και αλλου. Οποια αλλη κοπελα εχει καμια ιδεα, περιμενουμε!!!!

Ναι είναι πολύ ωραία, αν και δεν έχει τύχει να πάω. Απλά αν κλείσουμε στο κλειδί θα πρέπει να αλλάξουμε την ώρα στην εκκλησία γιατί μόνο μεσημέρι μας δέχεται. Για τιμή ακόμα δεν έχουμε συζητήσει, αυτές τις μέρες θα πάμε να δούμε.

Γειά σας κοριτσάκια... είμαι η Ελένη, μανούλα της Μυρτώς (3 1/2 χρονών) και του μπέμπη (7 μηνών) και μένουμε στο Χαΐδάρι... Πολύς κόσμος βλέπω κοντά μας!!!:P

Καλώς ήρθες Ελενίτσα και να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!!


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Είμαι η Φρόσω, μαμά 3 υπέροχων αγοριών και μένω στο Χαϊδάρι.

Αυτό το "κλειδί" που λέτε που βρίσκεται; Θα βαπτίσω κι εγώ κάποια στιγμή τα διδυμάκια μου. Σκέφτομαι την Αγία Βαρβάρα ή τον Άγιο Χριστόφορο. Για μετά λέω στο σπίτι παιδικό πάρτυ αλλά σκέφτομαι και καμιά άλλη λύση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...