Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

      να πω ότι δεν τα ειπα! από Δευτέρα και με επιφύλαξη!  είναι πολύ νωρίς! ουτε γω έτσι χαχχαχα 🥰

      Κανονικά έπρεπε να σε ακούσω,είσαι ο γκουρού των τεστ. Απλά ρε γμτ έχω τραβήγματα στη μήτρα από χθες και επειδή έχω ξαναμεινει έγκυος,ξέρω ότι δεν είναι έντερο και λέω ΒΡΕ ΛΕΣ? Αν είχε πιάσει η εμβρυομεταφορά,δεν θα έπρεπε να είναι λίγο αχνή η γραμμουλα?

Όχι καλή αύξηση χοριακης


Recommended Posts

Just now, Pink strawberry είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Είμαι και φαρμακοποιός και τα έχω εδώ μπροστά μου... Αν δεν πει όμως τίποτα ο γιατρός δεν πρόκειται να πάρω κάτι... 

Φοβάμαι και για εξωμητριο τι να πω... Όλο άσχημα σκέφτομαι 

Καλα εγώ στο εγραψα και πριν παρε τηλ εναν οποιοδηποτε γιατρο Κ αυριο πας κιολας.παρε γνωμες..λογικότατο να φοβασαι αλλα για να ησυχασεις σημερα με καποιον πρεπει να μιλησεις ειναι νωρις θα σε φαει η αγωνια...μη σου πω θα επαιρνα απο μονη μου ουτρογεσταν κακό δε κανουν!μου το πε ο γιατρος μου  

Just now, Emilly είπε:

Ξέρεις κ εγώ θορυβουμαι γιατί τα έχω περασει.η άλλη με άφησε στο έλεος,της ζητούσα μήπως κάνω προληπτικά αντιπηκτική κ έλεγε όχι κ τελικά είχα θέμα.τι αμαρτίες έχουν στις πλάτες τους.

Ξερω ξερω αστα τι τραβηξες παναγια μου..για αυτο γραφουμε κ εδώ μηπως κ ανοιξουμε τα ματια! Εγω το λεω παντα 3 γνωμες πρεπει! Ολοι ειναι ζωα !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nephelie είπε:

Καλα εγώ στο εγραψα και πριν παρε τηλ εναν οποιοδηποτε γιατρο Κ αυριο πας κιολας.παρε γνωμες..λογικότατο να φοβασαι αλλα για να ησυχασεις σημερα με καποιον πρεπει να μιλησεις ειναι νωρις θα σε φαει η αγωνια...

Ναι θα πάρω σήμερα κιόλας!!!! Ευχαριστώ πολύ πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pink strawberry είπε:

Ναι θα πάρω σήμερα κιόλας!!!! Ευχαριστώ πολύ πολύ!! 

Εχουμε αγωνια μαζι σου τωρα.να πανε ολα καλα! Ρωτα για ουτρο σου λεω κακό δεν κανουν! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pink strawberry είπε:

Ναι θα πάρω σήμερα κιόλας!!!! Ευχαριστώ πολύ πολύ!! 

Ναι κορίτσι μου είσαι και γνώστης.φαντασου στην εγκυμοσύνη στον γιο μου ήταν η πρώτη μου,παίρνω τον γιατρό μου τότε τέλειος άνθρωπος του λέω απλά πονάει η κοιλιά μου σαν να μου έρχεται περίοδος,κατά ευθείαν μου λέει πάρε κορίτσι μου ουτρογκεσταν γιατί είναι πρώτη εγκυμοσύνη κ η μήτρα σου είναι ανώριμη.κ έπαιρνα μέχρι και τον τρίτο.χωρις αίμα χωρίς τίποτα.μονο καλό θα σου κάνουν.ασε που επιβάλλεται όταν έχεις αίμα.απλα εσύ θες να το ακούσεις από γιατρό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να σ πω εγω μια απ τις κοπελες με οχι καλή αύξηση παντως ( δεν θυμάμαι να σ πω ομως) κ χιλια 2 προβλήματα  κ πλημμύρα αιμα προς την 6 βδομάδα ( ουτε τα ουτρο δενε πιασαν φαντάσου) λ αυτην την στιγμη ταιζω τον κοκοβιο μ 4.5 μηνων ποια.εσα απο ρην καρδια μ να σ ερθουν ολα οπως τα θες...φιλακια πολλα να εχεις αισιοδοξία 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Ναι κορίτσι μου είσαι και γνώστης.φαντασου στην εγκυμοσύνη στον γιο μου ήταν η πρώτη μου,παίρνω τον γιατρό μου τότε τέλειος άνθρωπος του λέω απλά πονάει η κοιλιά μου σαν να μου έρχεται περίοδος,κατά ευθείαν μου λέει πάρε κορίτσι μου ουτρογκεσταν γιατί είναι πρώτη εγκυμοσύνη κ η μήτρα σου είναι ανώριμη.κ έπαιρνα μέχρι και τον τρίτο.χωρις αίμα χωρίς τίποτα.μονο καλό θα σου κάνουν.ασε που επιβάλλεται όταν έχεις αίμα.απλα εσύ θες να το ακούσεις από γιατρό.

Ρε κορίτσι μου όμως το ότι στα έδωσε χωρίς καν αίμα επειδή απλά πονουσες λίγο δε σημαίνει πως πρέπει όλες οι κοπέλες να παίρνουν ούτε ότι όλοι οι γιατροί είναι συμφωνοι με αυτό.. κ εγώ στη πρώτη μου εγκυμοσυνη είναι όπως κ αρκετά κορίτσια από την ομάδα μου κ παρότι πόνους περιόδου έχω αραιά κ που μέχρι τώρα στον 8ο κ ειδικά τους πρώτους μήνες επειδή κατά τ άλλα ήταν τέλειες οι εξετάσεις μου ποτέ δε μου έδωσε ουτροτζεσταν γτ από τη στιγμή που παραγει επαρκή προγεστερόνη το σώμα μου δε χρειαζόταν..οι πόνοι είναι απλά επειδή μεγαλώνει η μήτρα..

Δε λέω πως έκανε λάθος ο γιατρός σου ούτε ότι είναι κακό αλλά δεν είναι κ πάντα απαραίτητο..κ συμφωνώ με την @Pink strawberry που θέλει να ακούσει τον γιατρό της γιατί εμείς εδώ ίσως κάτι παραλείπουμε από το ιστορικό της πχ οπότε δε μπορούμε έτσι να λέμε διάφορα ακόμη κ αν έχουμε τις καλύτερες προθέσεις..

Γνώμη μου βέβαια.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ρε κορίτσι μου όμως το ότι στα έδωσε χωρίς καν αίμα επειδή απλά πονουσες λίγο δε σημαίνει πως πρέπει όλες οι κοπέλες να παίρνουν ούτε ότι όλοι οι γιατροί είναι συμφωνοι με αυτό.. κ εγώ στη πρώτη μου εγκυμοσυνη είναι όπως κ αρκετά κορίτσια από την ομάδα μου κ παρότι πόνους περιόδου έχω αραιά κ που μέχρι τώρα στον 8ο κ ειδικά τους πρώτους μήνες επειδή κατά τ άλλα ήταν τέλειες οι εξετάσεις μου ποτέ δε μου έδωσε ουτροτζεσταν γτ από τη στιγμή που παραγει επαρκή προγεστερόνη το σώμα μου δε χρειαζόταν..οι πόνοι είναι απλά επειδή μεγαλώνει η μήτρα..

Δε λέω πως έκανε λάθος ο γιατρός σου ούτε ότι είναι κακό αλλά δεν είναι κ πάντα απαραίτητο..κ συμφωνώ με την @Pink strawberry που θέλει να ακούσει τον γιατρό της γιατί εμείς εδώ ίσως κάτι παραλείπουμε από το ιστορικό της πχ οπότε δε μπορούμε έτσι να λέμε διάφορα ακόμη κ αν έχουμε τις καλύτερες προθέσεις..

Γνώμη μου βέβαια.. 

Φυσικά.απλα κακό δεν κάνουν.εγω θυμάμαι ότι με το που τα πήρα μου χαλάρωσαν την μήτρα και δεν πονουσα.δεν λέω ότι πρέπει και προγεστερόνη να έχουμε να πάρουμε πάραυτα.δεν είπα αυτό.αλλα δεν κάνουν και κακό.και επίσης συμφωνώ να ακούσει το κορίτσι γιατρό.απλα όχι αυτόν.εχει αιματακι.δεν έχει πονακια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δε χαλαρωνετε λιγακι με τη σιγουρια και τους χαρακτηρισμους; Επειδη μπορει να χετε πεντε η δεκα εμπειριες νομιζετε οτι ξερετε ολες τις ενδειξεις και τις αντενδειξεις και τις επισημες οδηγιες για χορηγηση προγεστερονης σε κυηση; Οποια κανει Ιατρικες προτασεις της προτεινω να μας παραθεσει τη σχετικη βιβλιογραφια.
@Pink strawberry Σε καθε περιπτωση αν δεν αισθανεσαι οτι ο γιατρος σου σε προσεχει και οτι δεν εισαι ασφαλης, αλλαξε τον χτες! Στα επειγοντα οποιος βρισκεται ειναι ετσι κ αλλιως δουλεια του να σε εξετασει ενδελεχως! 
 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ρε κορίτσι μου όμως το ότι στα έδωσε χωρίς καν αίμα επειδή απλά πονουσες λίγο δε σημαίνει πως πρέπει όλες οι κοπέλες να παίρνουν ούτε ότι όλοι οι γιατροί είναι συμφωνοι με αυτό.. κ εγώ στη πρώτη μου εγκυμοσυνη είναι όπως κ αρκετά κορίτσια από την ομάδα μου κ παρότι πόνους περιόδου έχω αραιά κ που μέχρι τώρα στον 8ο κ ειδικά τους πρώτους μήνες επειδή κατά τ άλλα ήταν τέλειες οι εξετάσεις μου ποτέ δε μου έδωσε ουτροτζεσταν γτ από τη στιγμή που παραγει επαρκή προγεστερόνη το σώμα μου δε χρειαζόταν..οι πόνοι είναι απλά επειδή μεγαλώνει η μήτρα..

Δε λέω πως έκανε λάθος ο γιατρός σου ούτε ότι είναι κακό αλλά δεν είναι κ πάντα απαραίτητο..κ συμφωνώ με την @Pink strawberry που θέλει να ακούσει τον γιατρό της γιατί εμείς εδώ ίσως κάτι παραλείπουμε από το ιστορικό της πχ οπότε δε μπορούμε έτσι να λέμε διάφορα ακόμη κ αν έχουμε τις καλύτερες προθέσεις..

Γνώμη μου βέβαια.. 

Γι αυτό την επιμένω να βρει γιατρό να ρωτήσει.δεν της είπα και δοσολογια;αυτό δεν το έκανα ούτε για μένα.αλλα και την έχω πατήσει κάποτε που δεν μου έδωσαν ότι μου χρειάζονταν.και το είχα προτείνει και μου είπαν όχι.

Just now, AspasiaT είπε:

Ρε κοριτσια δε χαλαρωνετε λιγακι με τη σιγουρια και τους χαρακτηρισμους; Επειδη μπορει να χετε πεντε η δεκα εμπειριες νομιζετε οτι ξερετε ολες τις ενδειξεις και τις αντενδειξεις και τις επισημες οδηγιες για χορηγηση προγεστερονης σε κυηση; Οποια κανει Ιατρικες προτασεις τις προτεινω να μας παραθεσει τη σχετικη βιβλιογραφια.
@Pink strawberry Σε καθε περιπτωση αν δεν αισθανεσαι οτι ο γιατρος σου σε προσεχει και οτι δεν εισαι ασφαλης, αλλαξε τον χτες! Στα επειγοντα οποιος βρισκεται ειναι ετσι κ αλλιως δουλεια του να σε εξετασει ενδελεχως! 

 Αspasia δεν ξέρω αν αυτό που καταλαβες είναι ότι θέλουμε να κάνουμε συνταγογράφηση.για την ακρίβεια νομίζω είμαστε όλες χαλαρές και δεν έχουμε καμία πρόθεση να επιδείξουμε ιατρικές γνώσεις.παροτρυνουμε ένα κορίτσι να έρθει σε επαφή με έναν σωστό γιατρό.εδω δεν της εδωσε γενικότερα οδηγίες.το φάρμακο που αναφέρουμε το έχουμε πάρει εμπειρίες παραθέτουμε.αν διάβασες καλά της λέμε να βρει γιατρό.αλλα αν ο γιατρός της τελικά της το δώσει την παρακαλώ να μας το πει.δεν είμαστε εδώ ένα μάτσο άσχετες και το πόσες εμπειρίες έχει η κάθε μία κ αν έχει γίνει ειδικός δεν θα το κρίνεις εσύ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Γι αυτό την επιμένω να βρει γιατρό να ρωτήσει.δεν της είπα και δοσολογια;αυτό δεν το έκανα ούτε για μένα.αλλα και την έχω πατήσει κάποτε που δεν μου έδωσαν ότι μου χρειάζονταν.και το είχα προτείνει και μου είπαν όχι.

 Αspasia δεν ξέρω αν αυτό που καταλαβες είναι ότι θέλουμε να κάνουμε συνταγογράφηση.για την ακρίβεια νομίζω είμαστε όλες χαλαρές και δεν έχουμε καμία πρόθεση να επιδείξουμε ιατρικές γνώσεις.παροτρυνουμε ένα κορίτσι να έρθει σε επαφή με έναν σωστό γιατρό.εδω δεν της εδωσε γενικότερα οδηγίες.το φάρμακο που αναφέρουμε το έχουμε πάρει εμπειρίες παραθέτουμε.αν διάβασες καλά της λέμε να βρει γιατρό.αλλα αν ο γιατρός της τελικά της το δώσει την παρακαλώ να μας το πει.δεν είμαστε εδώ ένα μάτσο άσχετες και το πόσες εμπειρίες έχει η κάθε μία κ αν έχει γίνει ειδικός δεν θα το κρίνεις εσύ.

Ε αμα το χετε παρει! Επειδη κ εγω το εχω παρει και με το παραπανω... ειδικος ειναι μονο ο γιατρος, πως να το κανουμε τωρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Emilly είπε:

Εγώ είμαι επαρχία κατερινη.μην πανικοβάλλεται καθόλου όμως.βρες έναν γυναικολόγο της περιοχής σου και πάρε ένα τηλέφωνο.αυτον τον πήρες του είπες έχεις αίμα και δεν σου έδωσε ουτρογκεσταν;;;;πολύ στενοχωριέμαι που μας βλέπουν σαν αγελαδες.τους βαρέθηκα.γι αυτό εγώ όλη την ώρα χωνομαι κ δυστυχώς δυσκολα κερδίζουν την εμπιστοσύνη μου.

Δεν ξέρω τι λέτε δεν διάβασα αλλά δηλώνω επαρχία στην Κατερίνη εδω και εγώ!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν ξέρω τι λέτε δεν διάβασα αλλά δηλώνω επαρχία στην Κατερίνη εδω και εγώ!!!

Γεια σου λοιπόν.αντε να τα λέμε.σε προσπάθεια είσαι;;;ηηηη έγκυος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Emilly είπε:

Γεια σου λοιπόν.αντε να τα λέμε.σε προσπάθεια είσαι;;;ηηηη έγκυος.

Έχω ήδη μια κόρη 20μηνων...και από την νέα χρονιά θα προσπαθήσουμε για 2ο....εσύ????


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Έχω ήδη μια κόρη 20μηνων...και από την νέα χρονιά θα προσπαθήσουμε για 2ο....εσύ????

Έχω ένα αγοράκι εννιά χρονών και προσπαθώ πάνω από δύο χρόνια για δεύτερο.ειχα τρεις χαμένες εγκυμοσύνες μέσα σε αυτά.αντε με το καλο να τα καταφέρουμε όλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...