Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Cafe Ιανουαριος 2012


Taumataki

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, κι εγώ θα ξαναγίνω μανούλα αν όλα πάνε καλά μέχρι 2 Ιανουαρίου! Δεν έχω πάει στον γιατρό ακόμη, τη Δευτέρα έχω ραντεβού. Έκανα χοριακή και μου βγήκε πάνω από 5.000 οπότε ελπίζω να πάνε όλα καλά. Έχω και άλλα δύο κοριτσάκια ήδη. Καλή εγκυμοσύνη σε όλες μας!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια και απο μενα...μαριλενα καλως ηρθες να χαιρεσαι τα παιδακαι σου και με το καο το σπορακι σου...θαυματακι μου ειναι νωρις ακομα μετα την 6εβδομαδα ακους καρδουλα...εγω την δευτερα θα παω!


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κι ευχαριστώ για τα καλωσορίσματα! Πήγα χτες στον γιατρό και μου είπε ότι όλα φαίνονται μια χαρά, είδαμε σάκο αλλά δεν ακούσαμε καρδιά! Είπε ότι αν πηγαίναμε λίγες μέρες μετά θ'ακούγαμε. Μ'έβαλε να κάνω και εξέταση οιστραδιόλης και προγεστερόνης και βγήκανε όλα εντάξει. Ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά. Εσείς τι κάνετε; Ακούσατε καρδούλα; Μου έβγαλε ΠΗΤ 4 ή 6 Ιανουαρίου, εγώ το υπολόγιζα πιο νωρίς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ το υπολόγιζα ότι ήμουν 6 βδομάδων ακριβώς αλλά ο γιατρός μου το έβγαλε 5 και 3 μέρες. Με τελευταία περίοδο 28/3 πώς το υπολογίζεις εσύ; Ο γιατρός πάντως δεν το θεώρησε παράξενο, μου έκλεισε σε 2 βδομάδες ραντεβού για να με ξαναδεί και ν'ακούσουμε καρδιά.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα τελευταια περιοδο 24/3 αλλα ξερω οτι τα ''πιασαμε''γυρω στις 2-3/4...ο γιατρος μετραει την εγκυμοσυνη βαση τελευταιας περιοδου οποτε η συλληψη εγινε αργοτερα και για αυτο ειναι μικροτερη η κυηση....Υπομονη και σε 2βδομαδουλες θα ακουσεις σιγουρα καρδουλα..


:-D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια ηθελα να σας ευχηθω να εχετε μια τελεια εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!!!!!!!να ακουσετε δυνατες καρδουλες κ ευκολες γεννες!!!!!!

τωρα που κανατε ποδαρικο θα ρθει γουρι για οσες ειμαστε στην προσπαθεια,γιατι οπως κ να το κανουμε το πρωτο καφε το 2012 ανοιξε!!!!!!;)


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Πηγα τη Δευτερα αλλα δεν ακουσαμε καρδουλα κι ετσι θα ξαναπαω τη Δευτερα μεθαυριο και με διαβεβαιωσε πως θα ακουσουμε αυτη τη φορα!

Εκανα κι εγω τις ιδιες εξετασεις με εσενα Μαριλενα κι ολα οκ φανηκανε!!!!!!


ZWE7p3.png

bg1140101.jpg

tt11cdcd.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα μου είπε να επαναλάβω τις εξετάσεις σε μια βδομάδα για σιγουριά. Και να φανταστείτε ότι στις δύο πρώτες εγκυμοσύνες δεν είχα κάνει τίποτα από αυτά. Αλλά έχασα ένα μωράκι πριν τρεις μήνες στην αρχή της εγκυμοσύνης και μου είπε να φυλαγόμαστε. Πενήντα ευρουλάκια η εξέταση! Σκέφτομαι αν όλα πάνε καλά μέχρι να τελειώσουμε το πρώτο τρίμηνο και κάνω και την αυχενική και λήψη χοριακής λάχνης να πάω σε δημόσιο νοσοκομείο τελικά. Εσείς πού θα γεννήσετε;

Link to comment
Share on other sites

Τις άλλες δύο τις έκανα στο Μητέρα αλλά τώρα το σκέφτομαι για Έλενα. Απλώς με αγχώνει λίγο η σκέψη της αλλαγής γιατί όλα είχαν πάει καλά, απλώς θεωρώ ότι είναι μεγάλη κοροϊδία τόσα λεφτά βρε παιδί μου. Ο γιατρός μου εν μέσω κρίσης αποφάσισε να αυξήσει και το κόστος της επίσκεψης κατά δέκα ευρώ, 70 χωρίς απόδειξη ή 90 με απόδειξη. Δεν είναι πολύ; Χώρια ότι με χρέωσε για την πρώτη επίσκεψη που δεν ακούσαμε καρδιά ενώ την προηγούμενη φορά δεν με είχε χρεώσει. Στην αποβολή που είχα με χρέωσε επίσκεψη κανονικά συν 450 μαύρα για την απόξεση.

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε συ μαριλενα τι λες τωρα???εγω μαλλον αρεταιειο θα γεννησω αν ειναι ανοιχτο τοτε αλλιως στο ρεα...αλλα απο τι μου ειπε ο γιατρος μου στο ρεα σε 3κλινο ειναι 1600Ε...ποιον γιατρο εχεις???ειχα και εγω εναν στο μητερα στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα εφυγα τρεχοντας 4μηνων απαπαππα


:-D

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, κι εγώ το βρίσκω απαράδεκτο. Και στην τελική τρίτη εγκυμοσύνη σ'αυτόν, θα μπορούσε να κάνει και κάτι καλύτερο, δεν ξέρω να μην με χρεώνει τόσο πολύ. Το σκέφτομαι πολύ για Έλενα απλώς ξέρεις, όταν όλα έχουν πάει καλά με έναν γιατρό σε πιάνει η ανασφάλεια όταν σκέφτεσαι να αλλάξεις. Είμαι και μεγάλη τώρα και αγχώνομαι μήπως και δεν είναι αυτή η γέννα εύκολη σαν τις άλλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...