Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Πάλινδρομες αποβολές εξειδικευμένοι γιατροί


Recommended Posts

1 hour ago, Loka είπε:

Σε ευχαριστώ έτσι με ονόματα βρε κορίτσια να αρχίσουμε να ψαχνόμαστε πιο εμπεριστατωμένα . 

Α και μη μασας με την ηλικια,ιδιως εφοσον συλλαμβανεις εύκολα.Κι εγω στα 42 εμεινα εγκυος.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, island1 είπε:

Καλησπέρα

Στα τμήματα καθεξιν του Έλενα και του Αλεξάνδρα ουσιαστικά θα σου κάνουν αυτές τις εξετάσεις που έχεις ήδη κάνει.Αυτοανοσα θρομβοφιλια κτλ.

Στη θέση σου θα απευθύνουν σε γενετιστή.Η μια πολύ καλή επιλογή ( αφού κάνετε μόνοι δύο σύζυγοι καρυωτυπο ζεύγους) είναι το χωραιμειο που δεν έχει οικονομικό όφελος από σένα.

Ωστόσο ,στα 40+ το θέμα της ποιότητας είναι ένας από τους πρώτους παράγοντες παλλινδρομων.Για αυτό και όσα στέλνουμε από αποβολή συνήθως έχουν θέμα.Τα καλά νέα είναι ότι συλλαμβάνεις( όσο κι αν εσύ δεν μπορείς να το δεις).

Ενδεικτικά ,σε μια απλή εξωσωματική αν όλα πάνε σούπερ και αν παράγεις ωάρια από τα 8 κατά μέσο όρο που θα πάρεις πχ στα 35 μπορεί να σου μείνουν 3-4 να μεταφέρεις.Τα αλλά πάνε υπέρ πίστεως.κι από αυτά να έχουν θέμα τα δύο τρία.Δυστυχως όσο μεγαλώνουμε τα ποσοστά με χρωμοσωμιες αυξάνουν.Προσωπικα εάν γύριζε ο χρόνος πίσω θα έκανα με προεμφυτευτικο προσπάθεια.εχασα 3 παιδιά πριν την κόρη μου και 3 μετά με εξωσωματικες...τα ωάρια μου ήταν απλά για πεταμα..αυτό πιστεύω..

 

Σε τι ηλικία λες τα ωάρια σου δεν ήταν καλά;;;τι να πω βρε κορίτσια.ελπιζουμε.και εγώ 40 είμαι κ τις βλέπω όλες τις συνομηλικες τριγύρω μου γεννανε αβερτα.αχ δεν παλεύεται καθόλου.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/8/2020 at 4:13 ΠΜ, Loka είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ και σε εσένα ευχές 

Ευχαριστώ πολύ και σε εσένα εύχομαι ότι επιθυμείς . Η εξωσωματική αν επιτρέπεται γιατί έγινε ; Εγώ έχω ενημερωθεί αν είναι σωστά δεν ξέρω ότι και στην εξωσωματική δεν την θα τη γλυτώσεις την ΠΑλινδομο . Ότι δεν έχει νόημα βοήθεια πλυζ

Καναμε εξωσωματικη με προεμφυτευτικο γιατι ειχαμε 1% κακη μορφολογια στο σπερμα.Εμενα δυσκολα εγκυος μου το προτειναν μηπως η κακη μορφολογια και ο μετριος κατακερματισμος δεν μπορουν να δωσουν υγιη εμβρυα.Απο τα 5 ηταν καλα τα 3 ευτυχως που εκανα τον ελεγχο.Δοκιμασα το 1 δεν επιασε υστερα εκανα εμβρυομεταφορα τα αλλα 2 επιασε το 1 και μου χαρισε τον γιο μου.Στην δευτερη αποβολη ειχαμε κανει καρυοτυπο στο εμβρυο ειχε συνδρομο τερνερ.Τον ελεγχο τον εκανα για να αποφυγω αποβολη λογω χρωμοσωμιακων ανωμαλιων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Σε τι ηλικία λες τα ωάρια σου δεν ήταν καλά;;;τι να πω βρε κορίτσια.ελπιζουμε.και εγώ 40 είμαι κ τις βλέπω όλες τις συνομηλικες τριγύρω μου γεννανε αβερτα.αχ δεν παλεύεται καθόλου.

Ξεκίνησα ως ανεξήγητα υπογονιμη στα 28 προσπάθειες για παιδί... σπςρματεγχυσεις κτλ..ενώ φαινόταν σούπερ ωάρια παιδί γιοκ.Στα 32 έκανα την πρώτη εξωσωματικη.με ελάχιστες μονάδες 150 και 75 από την Τετάρτη μέρα( ξέρουν τα κορίτσια) πήρα 10 σούπερ ωάρια και έφτασαν 5 βλαστοκυστες ( θεωρητικά τα καλύτερα εμβρια πουπορει να φτάσουν ) πρώτη πήρα μηδέν αποτέλεσμα.δευτερη παλλινδρομη χρωμοσωμια,τρίτη δίδυμα χάνω το ένα παρασέρνει και το άλλο στον καρυωτυπο ένα υγιές ένα με χρωμοσωμια...αλλάζω κέντρο ίδια αγωγή κάνω την κόρη μου και ακολουθούν άλλες δύο παλλινδρομες...γέννησα 34,5.. δεν είναι θέμα ηλικίας αλλά ποιότητας...

Just now, Emilly είπε:

Σε τι ηλικία λες τα ωάρια σου δεν ήταν καλά;;;τι να πω βρε κορίτσια.ελπιζουμε.και εγώ 40 είμαι κ τις βλέπω όλες τις συνομηλικες τριγύρω μου γεννανε αβερτα.αχ δεν παλεύεται καθόλου.

Οι συνομιλητές σου μην παίρνεις όρκο ότι δεν πέρασαν ότι κι εσύ η ότι δεν είναι από εξωσωματική.Οχι όλες φυσικά αλλά ξέρεις πόσο εξεπλάγην όταν μιλώντας σε γνωστές για τη δική μου εξωσωματικη μου είπαν ότι κι αυτές με εξωσωματική είναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/8/2020 at 3:41 ΠΜ, Loka είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα . Έχω 4 πάλινδρομες κυήσεις . Έχω κάνει στο λαϊκό με την γνωστή κυρία Γκοτση αιματολόγο όλες τις απαραίτητες εξετάσεις . Δεν βρέθηκε κάτι . Έχω κάνει απ την πρώτη κ ολας αποβολή την βασική κατά όλους εξέταση καρυοτυπο ζεύγους και εκεί ευτυχώς όλα οκ.

 Είμαι πλέον 42 και από το 11 έως τώρα έχω 4 αποτυχημένες πάλινδρομες . Ο γιατρός, έχω γυρίσει 2-3 τυχαίο γεγονός τα κλασικά . Είμαι σε ανεύρεση γιατρού , καθηγητή , εξειδικευμένου παλινδρομων κυήσεων . Η οποίου έχει διατριβή πάνω στο συγκεκριμένο πρόβλημα . Πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχουν γιατροί που θα δώσουν την λύση αλλά θα το έχουν το θέμα και πολύ .Κοριτσια ξέρω ότι είμαστε πολλές ας ανταλλάξουμε Πληροφορίες γιατί δεν το βάζω κάτω 

Καλησπερα κοπέλα μου ! Συγγνώμη διάβασα πολύ γρήγορα τα μήνυμα σας όποτε ίσως κάποιες πληροφορίες μου διαφεύγουν . Ξεκινσα στα 28,5 μέχρι τα 32 είχα 3 φυσιολογικές συλλήψεις πολύ εύκολες όλες κατέληγαν με χρωσωματικες ανωμαλίες . Εξετάσεις είχαν γίνει όλες . Αποφάσισα να κάνω  προεμφυτευτικο από δέκα έμβρυα περίπου μόνο ένα υγιές βρέθηκε είχε θρυμματισμους αν θυμάμαι καλά δεν προχώρησε καν . Άλλαξα 2-3 γιατρούς ο τελευταίος μου πρότεινε μια ακόμη φυσιολογική σύλληψη (εμένα εύκολα η αλήθεια είναι ) , πήρα γκλουκοφαζ ( θεωρητικά βελτιώνει την ποιότητα του ωαρίου ) έκανα άλλη μια υστεροσκοπηση διόρθωσα κάτι συμφυσεις και είπα πάμε και όπου βγει ... γέννησα τελικά στα 34 ένα υγιέστατο και πανέξυπνο παιδάκι . Θέμα τύχης ; Ίσως ... βοήθησε λίγο και το γκλουκοφαζ ίσως ... κανείς δεν ξέρει . Οκ θα μου πεις ήσουν πιο μικρή ναι ισχύει αλλά τόσα έμβρυα είχαν ανωμαλίες . 

Θελω να σου πω απλά ότι η επιμονή κερδίζει και θα καταφέρεις σίγουρα . Ο προεμφυτευτικος παρά το γεγονός ότι εμένα δεν με βοήθησε σε πολύ μεγάλο ποσοστό βοηθά και ξέρω αρκετές κοπέλες μέσα από εδώ που τα κατάφεραν με τη βοήθεια προεμφυτευτικοθ . Πολύ σημαντικό επισης υπέρ σου ότι μένεις έγκυος ! Θα τα καταφέρεις σίγουρα !!! 

  • Μου αρέσει 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Summer love είπε:

Καλησπερα κοπέλα μου ! Συγγνώμη διάβασα πολύ γρήγορα τα μήνυμα σας όποτε ίσως κάποιες πληροφορίες μου διαφεύγουν . Ξεκινσα στα 28,5 μέχρι τα 32 είχα 3 φυσιολογικές συλλήψεις πολύ εύκολες όλες κατέληγαν με χρωσωματικες ανωμαλίες . Εξετάσεις είχαν γίνει όλες . Αποφάσισα να κάνω  προεμφυτευτικο από δέκα έμβρυα περίπου μόνο ένα υγιές βρέθηκε είχε θρυμματισμους αν θυμάμαι καλά δεν προχώρησε καν . Άλλαξα 2-3 γιατρούς ο τελευταίος μου πρότεινε μια ακόμη φυσιολογική σύλληψη (εμένα εύκολα η αλήθεια είναι ) , πήρα γκλουκοφαζ ( θεωρητικά βελτιώνει την ποιότητα του ωαρίου ) έκανα άλλη μια υστεροσκοπηση διόρθωσα κάτι συμφυσεις και είπα πάμε και όπου βγει ... γέννησα τελικά στα 34 ένα υγιέστατο και πανέξυπνο παιδάκι . Θέμα τύχης ; Ίσως ... βοήθησε λίγο και το γκλουκοφαζ ίσως ... κανείς δεν ξέρει . Οκ θα μου πεις ήσουν πιο μικρή ναι ισχύει αλλά τόσα έμβρυα είχαν ανωμαλίες . 

Θελω να σου πω απλά ότι η επιμονή κερδίζει και θα καταφέρεις σίγουρα . Ο προεμφυτευτικος παρά το γεγονός ότι εμένα δεν με βοήθησε σε πολύ μεγάλο ποσοστό βοηθά και ξέρω αρκετές κοπέλες μέσα από εδώ που τα κατάφεραν με τη βοήθεια προεμφυτευτικοθ . Πολύ σημαντικό επισης υπέρ σου ότι μένεις έγκυος ! Θα τα καταφέρεις σίγουρα !!! 

Πες μου κορίτσι για το γκλουκοφαζ...εγώ πήρα δύο φορές κλομιφαινη.αλλα νομίζω αυτό το φάρμακο εχω ακούσει κάνει δουλειά χωρίς τις παρενέργειες κλομιφαινης;;;;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πες μου κορίτσι για το γκλουκοφαζ...εγώ πήρα δύο φορές κλομιφαινη.αλλα νομίζω αυτό το φάρμακο εχω ακούσει κάνει δουλειά χωρίς τις παρενέργειες κλομιφαινης;;;;

 

 

το γλουκοφαζ ειναι για κοπελες που εχουν θεμα με το ζαχαρο κ πολυκιστοικες δεν ειναι για διεργεση. στην ουσια το ζαχαρο χαλαει την ποιοτητα των ωαριων κ αν το ρυθμισεις πανε ολα καλητερα κ φτιαχνει κ ο κυκλος. 

7 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Διάβασα γι αυτόν κ είδα κ συνέντευξη.θεσσαλονικη είναι;;;;πες μου λίγο υστεροσκοπηση σου κάνει ο ίδιος ας πούμε;;;θυμάσαι τιμή;;;;

αθηνα ειναι ο γιατρος τιμη τι εννοεις? επισκεψη? ο ιδιος κανει υστεροσκοπηση αν κ δεν εχω κανει αλλα ξερω οτι κανει. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, linaa είπε:

το γλουκοφαζ ειναι για κοπελες που εχουν θεμα με το ζαχαρο κ πολυκιστοικες δεν ειναι για διεργεση. στην ουσια το ζαχαρο χαλαει την ποιοτητα των ωαριων κ αν το ρυθμισεις πανε ολα καλητερα κ φτιαχνει κ ο κυκλος. 

αθηνα ειναι ο γιατρος τιμη τι εννοεις? επισκεψη? ο ιδιος κανει υστεροσκοπηση αν κ δεν εχω κανει αλλα ξερω οτι κανει. 

Τιμή υστεροσκοπηση.καλα Θεσσαλονίκη είμαι εδώ έχει την τσεβ.που είναι πολύ καλή με αποτελέσματα στη κολητη μου κ άλλες γνωστές μου η μία πριν 20 χρόνια φαντάσου με εξωσωματική και φουλ πρόβλημα,το κορίτσι αν και 27 ειχε   ελάχιστα απόθεματα ωαριων και τα κατάφερε με την βοήθεια της.ζαχαρο έχω κάνει την εξέταση για ζάχαρο νηστείας και καμπύλη ζαχάρου.αντισταση στην ινσουλίνη είναι άλλη εξέταση;;;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Πες μου κορίτσι για το γκλουκοφαζ...εγώ πήρα δύο φορές κλομιφαινη.αλλα νομίζω αυτό το φάρμακο εχω ακούσει κάνει δουλειά χωρίς τις παρενέργειες κλομιφαινης;;;;

 

 

Συμφωνώ με ότι έγραψε η @linaa. Το γκλουκο δεν κάνει διέγερση . Βοηθά ίσως λίγο στην ποιότητα αν έχεις πολυκυστικες είτε θέμα με σάκχαρο / ινσουλίνη . 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Summer love είπε:

Συμφωνώ με ότι έγραψε η @linaa. Το γκλουκο δεν κάνει διέγερση . Βοηθά ίσως λίγο στην ποιότητα αν έχεις πολυκυστικες είτε θέμα με σάκχαρο / ινσουλίνη . 

Η ποιότητά μας ενδιαφέρει δηλαδή αν δεν έχω θέμα με ζάχαρο η πολυκτστικες δεν κάνει βελτίωση;;;;;δεν θέλω διέγερση.η κλομιφαινη εμένα δεν μου έκανε καλό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Τιμή υστεροσκοπηση.καλα Θεσσαλονίκη είμαι εδώ έχει την τσεβ.που είναι πολύ καλή με αποτελέσματα στη κολητη μου κ άλλες γνωστές μου η μία πριν 20 χρόνια φαντάσου με εξωσωματική και φουλ πρόβλημα,το κορίτσι αν και 27 ειχε   ελάχιστα απόθεματα ωαριων και τα κατάφερε με την βοήθεια της.ζαχαρο έχω κάνει την εξέταση για ζάχαρο νηστείας και καμπύλη ζαχάρου.αντισταση στην ινσουλίνη είναι άλλη εξέταση;;;

ναι ειναι αλλη εξεταση για την ινσουλινη παρομια φαση. η καμπηλη σου ειχε βγει καλη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Η ποιότητά μας ενδιαφέρει δηλαδή αν δεν έχω θέμα με ζάχαρο η πολυκτστικες δεν κάνει βελτίωση;;;;;δεν θέλω διέγερση.η κλομιφαινη εμένα δεν μου έκανε καλό.

Νομίζω έχει νόημα αν υπάρχει κάτι από τα παραπάνω που γράφω . 

  • Μου αρέσει 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Η ποιότητά μας ενδιαφέρει δηλαδή αν δεν έχω θέμα με ζάχαρο η πολυκτστικες δεν κάνει βελτίωση;;;;;δεν θέλω διέγερση.η κλομιφαινη εμένα δεν μου έκανε καλό.

το γκλουκοφαζ ειναι φαρμακο δεν μπορεις να το παρεις ετσι αν εισαι καλα θα εχεις παρενεργειες

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2020 at 10:58 ΜΜ, Dwro είπε:

Καναμε εξωσωματικη με προεμφυτευτικο γιατι ειχαμε 1% κακη μορφολογια στο σπερμα.Εμενα δυσκολα εγκυος μου το προτειναν μηπως η κακη μορφολογια και ο μετριος κατακερματισμος δεν μπορουν να δωσουν υγιη εμβρυα.Απο τα 5 ηταν καλα τα 3 ευτυχως που εκανα τον ελεγχο.Δοκιμασα το 1 δεν επιασε υστερα εκανα εμβρυομεταφορα τα αλλα 2 επιασε το 1 και μου χαρισε τον γιο μου.Στην δευτερη αποβολη ειχαμε κανει καρυοτυπο στο εμβρυο ειχε συνδρομο τερνερ.Τον ελεγχο τον εκανα για να αποφυγω αποβολη λογω χρωμοσωμιακων ανωμαλιων.

Καλησπέρα.εσυ πόσο ήσουν;; Όταν έκανες τον γιόκα σου..;; Να σας ζήσει κιόλας...καλοτυχος και γερός 

Έχω κάνει ήδη μια με.προεμφυτεύτικο βάλαμε δύο υγείες...αρνητικό αποτέλεσμα...Και.τωρα προσπαθώ να βρω φάρμακα για να κάνω την επόμενη....έστειλα ένα πριν ένα μισημήνα και ήταν.αρρωστο.....Εχεις κάτι να μου πεις ώστε να βοηθηθω παραπάνω; δυστυχώςεχω κάνει πάνω από 10 έξωσ. ...σε ποιον γενετιστή τα έστειλες;; 

Αυτό με το σπέρμα...αραγε ισχύει. ;; Και εμείς έχουμε θέμα.αλλα δεν μου είπαν λογο αυτού ότι μπορεί να βγαίνουν άρρωστα τα έμβρυα    

Την πρώτη φορά έστειλα 4 και τα 3 ηταν.αρρωστα....

 

On 29/8/2020 at 3:07 ΜΜ, linaa είπε:

πρωτα κοιτας αν φταει κατι οργανικο πχ θρομβοφιλια θυροειδης ζαχαρο μικροβια κτλ κ αφου αποκλειστουν αυτα το μονο που μενει ειναι τα εμβρυα . δεν το προτεινουν αμεσως γιατι μενεις εγκυος μονη σου οποτε το να σου προτεινουν αμεσως κατι που κοστιζει παρα πολυ μαλλον θα σε εκανε να το απεριπτες . η εξωσωματικη μονη της δεν αποκλειει την παλινδρομη ο προεμφυτικος σου εγκυατε υγιης εμβρυο αν ολα τα αλλα ειναι οκ! τωρα αν τα εχεις εξετασει ολα κ εχεις ακομα αποτυχιες κ δεν στο προτεινουν τοτε αλλαξε γιατρο κ προτεινε το εσυ . πρεπει να ψαχτεις κ μονη σου για το τι υπαρχει κ τι οχι κ να ρωτας . 

Σου έχω στείλει πμ

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, hopes είπε:

Καλησπέρα.εσυ πόσο ήσουν;; Όταν έκανες τον γιόκα σου..;; Να σας ζήσει κιόλας...καλοτυχος και γερός 

Έχω κάνει ήδη μια με.προεμφυτεύτικο βάλαμε δύο υγείες...αρνητικό αποτέλεσμα...Και.τωρα προσπαθώ να βρω φάρμακα για να κάνω την επόμενη....έστειλα ένα πριν ένα μισημήνα και ήταν.αρρωστο.....Εχεις κάτι να μου πεις ώστε να βοηθηθω παραπάνω; δυστυχώςεχω κάνει πάνω από 10 έξωσ. ...σε ποιον γενετιστή τα έστειλες;; 

Αυτό με το σπέρμα...αραγε ισχύει. ;; Και εμείς έχουμε θέμα.αλλα δεν μου είπαν λογο αυτού ότι μπορεί να βγαίνουν άρρωστα τα έμβρυα    

Την πρώτη φορά έστειλα 4 και τα 3 ηταν.αρρωστα....

 

Σου έχω στείλει πμ

Ειμαι 32 γεννησα πριν 11 μηνες.Σε ευχαριστω πολυ.Αν εισαι θεσσαλονικη μπορουμε να μιλησουμε σε π.μ.Εμας απο τα 5 εμβρυα τα 3 ηταν καλα.Εβαλα το 1 και πηρα αρνητικη χοριακη.Μετα απο 1 χρονο αλλαξα γιατρο μετεφερα τα εμβρυα μου βαλαμε τα 2 και επιασε το 1 μου χαρισε τον γιο μου.Ημουν τυχερη με 1 εξωσωματικη χρειαστηκα 2 εμβρυομεταφορες και με την βοηθεια του Θεου κραταω τον γιο μου.Πριν απο αυτα ειχα 4 αποβολες απο φυσιολογικες συλληψεις ολες.Το 2ο που στειλαμε καρυοτυπο ειχε τερνερ.Εκανα και 3 αποτυχημενες σπερματεγχυνσεις Γενικα ειχα και θεμα συλληψης εμενα δυσκολα εγκυος μετα την 2η φορα που απεββαλα εξου και το 1% στο σπερμα.

Just now, Dwro είπε:

Ειμαι 32 γεννησα πριν 11 μηνες.Σε ευχαριστω πολυ.Αν εισαι θεσσαλονικη μπορουμε να μιλησουμε σε π.μ.Εμας απο τα 5 εμβρυα τα 3 ηταν καλα.Εβαλα το 1 και πηρα αρνητικη χοριακη.Μετα απο 1 χρονο αλλαξα γιατρο μετεφερα τα εμβρυα μου βαλαμε τα 2 και επιασε το 1 μου χαρισε τον γιο μου.Ημουν τυχερη με 1 εξωσωματικη χρειαστηκα 2 εμβρυομεταφορες και με την βοηθεια του Θεου κραταω τον γιο μου.Πριν απο αυτα ειχα 4 αποβολες απο φυσιολογικες συλληψεις ολες.Το 2ο που στειλαμε καρυοτυπο ειχε τερνερ.Εκανα και 3 αποτυχημενες σπερματεγχυνσεις Γενικα ειχα και θεμα συλληψης εμενα δυσκολα εγκυος μετα την 2η φορα που απεββαλα εξου και το 1% στο σπερμα.

Το οτι απο τα 4 το 1 ηταν μονο καλο η γνωμη μου ειναι οτι δειχνει θεμα οτι υπαρχει.Εγω προσωπικα πιστευω στην βοηθεια του προεμφυτευτικου εμενα με βοηθησε πολυ γτ ειχα στν μεση τις αποβολες.Τι να ευχηθω καταλαβαινω την ταλαιπωρια σου.Ευχομαι συντομα να παρεις αγκαλια το μωρακι σου αξιζει πραγματικα καθε πονος καθε δακρυ.Θα χαρω αν μπορω να σε βοηθησω καπου ρωτησε με οτι θες.Το σπερμα σας πως ειναι?Υστεροσκοπηση εχετε κανει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...