Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Το υπέροχο και εξαντλητικό ταξιδι του θηλασμου


Comet

Recommended Posts

3 hours ago, Pagotoula said:

σε αυτη τη φαση δεν τρωει καθολου κρεας κ ψαρι...χαχαχαχ γενικα ετρωγε ενα κομματι μαααξ  σαν το μικρο μου δαχτυλακι (σε ινες-κομματακια). αλλα η δικια μ ειναι πλ δυσκολη κ απαιτητικη σε ολα της..κ στο φαι... πχ ξεκινησε να δοκιμαζει φρουτο στον 9ο...ενω προσφερα απο τον 6ο...κ γνκ περναει φασεις αρνησης σε διαφορα..ηωκ πληρους αφαγιας. ..απλα βασει οσων εχω μαθει/παρακολουθησει δν βρισκω κανενα λογο να την πιεσω..ουτε να την ξεγελασω να φαει..ουτε να της προσφερω ενα πιατο 3 ωρες μπας κ φαει 10γ παραπανω...π γρ δν μετρησα ποτε... θελω να αρχισει απλα να καταλαβει την εννοια κ ωρα τ φαγητου κ να το δει σαν ωρα δικης της κατακτησης..γτ οι κινησεις μονη της  με τα μικρα της δαχτυλακια η μασηση κλπ ειναι κατακτησεις.. σεβομαι την επιθυμια της κ τον κορεσμο της...κ τον δυσκολο χαρακτηρα της..π θα παει θα φαει αππ ολα σταδιακα..θελει πλ θπομονη κ αυτο..ε   ννοειται οτι δεν χρειαζεται καθε μερα κρεας. θα το προσαρμοζεις με βαση κ το δικο σας διατροφολογιο. πχ μια φορα μοσχαρι. μια κοτοπουλο.μια ψαρι..μια οσπρια..μια ζυμαρικο...μια λαδερο...κοκ δν υπαρχει στανταρ..εδω πλεον υπαρχουν παιδακια π ακολουθουν χορτοφαγικη διατροφη απο γεννησιμιου τους, οπως οι γονεις τους.. οσο μπορεις απλα να προσφερεις ποικιλια κ εναλλακτικες πηγες σιδηρου κ βιταμινων...

Μάλιστα. Έγω μάλλον αγχώθηκα ότι πιθανόν να περιορίζω την αναπτυξη της... ίσως και άγνοια... δεν ξέρω... απλά έχω στο μυαλό μου ότι ενός έτους θα πρέπει να αρχίσει να μπαίνει στη δική μας καθημερινότητα, οπότε έως τότε μάλλον την βλέπω διαφορετικά... είναι φυσικά οι δικές μου ανασφάλειες... Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 377
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Comet

    Comet 115 δημοσιεύσεις

  • GeoKK

    GeoKK 46 δημοσιεύσεις

  • vikib

    vikib 45 δημοσιεύσεις

  • Pagotoula

    Pagotoula 36 δημοσιεύσεις

@vikib, @Pagotoulaσας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.. Να πω ότι όταν κάνει γουλιες το γάλα ρέει αβίαστα, δηλαδή δεν πονάει, τρέχει από δίπλα, το βάρος της είναι πάρα πολύ καλό απλά με ανυσηχεις που θέλει συνέχεια στήθος και η παιδίατρος μου είπε αυστηρά στο δίωρο γιατί θα της δημιουργήσω πρόβλημα στο στομάχι.. Βλέπω και τις γουλιες που βγάζει συνεχώς και νιώθω ενοχές.. Τα ποδαράκια της μαζεύει συνέχεια..και κλαίει.. Κολικοι ίσως;;; και κακά κάνει συνέχεια.. 4-5 πάνες περίπου τη μέρα.. Μουστάρδι κίτρινα άλλοτε πολλά άλλοτε λίγα.. Από βάρος τη βλέπω και γω έχει βαρύνει, έχει κάνει μάγουλα, διπλές, μου είπε παιδίατρος στις 40 μέρες τώρα θα τη δει... 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vikib είπε:

νομιζω οτι τα πατε πολυ καλα!

δυστυχως ο.παιδιατρος σου δ ξερει απο θηλασμο,ακου το ενστικτο σου

ειναι πολυ μικρο ακομη το μωρακι σου,εννοειται θα θηλαζει συνεχεια κ για ωρες

για τις γουλιες,ειναι εν μερει αναμενομενο στα περισσοτερα νεογεννητα.

μπορεις να σταματας ενδιαμεσα για ρεψιμο,κ να την κρατας για ρεψιμο,η να την ξαπλωνεις με λιγη κλιση

@Cometθελεις να δεις για προγραμμα εσπα για παιδικο;σε δημοτικο σταθμο;ιδιωτικο;

Καλησπέρα σε όλες!Νομίζω έβγαλα άκρη.Ειμαι Θεσσαλονίκη.Εκλεισα να δω 2 παιδικούς σταθμούς ιδιωτικούς αύριο και τη Δευτέρα.Ειμαι δημοσια υπάλληλος, Θα κάνω αίτηση για ΕΣΠΑ.Δεν ξέρω αν θα το πάρω.

14 ώρες πρίν, GeoKK είπε:

Κ η δικιά μου τα δυο κάτω έχει αλλά μια χαρά μασάει εδώ. Βέβαια μερικές φορές τα κατεβάζει και αμάσητα!

Εσύ έχεις ζυγίσει ποτέ το κρέας που δίνεις; 

@Pagotoula η δικιά σου περίπου τι ποσότητα σε κρέας/ψάρι τρώει; 

Να σας ρωτήσω και κάτι ακόμη: κρέας ή ψάρι δίνετε κάθε μέρα; Ή όταν δίνετε όσπρια, για παράδειγμα, τα δίνετε σκέτα; Εγώ δίνω κάθε μέρα, και δίνω ακόμη και με τα όσπρια. Δεν ξέρω αν κάνω λάθος...

Δεν ζυγίζω απλά υπολογίζω το μισό της παλάμης μου για μια καλή μερίδα.Εμεις τρώμε 2 μέρες μοσχάρι,2 κοτόπουλο,1 ψάρι,1 όσπρια και 1 ζυμαρικά.Στο περίπου.Λαχανικα με κρέας και ψάρι κάθε μέρα.Σημερα έφαγε αρκετά πατάτα καρότο πατημένο με το πιρούνι και κοτόπουλο σε ίνες μισή μερίδα.Καλα πήγε.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Comet said:

Καλησπέρα σε όλες!Νομίζω έβγαλα άκρη.Ειμαι Θεσσαλονίκη.Εκλεισα να δω 2 παιδικούς σταθμούς ιδιωτικούς αύριο και τη Δευτέρα.Ειμαι δημοσια υπάλληλος, Θα κάνω αίτηση για ΕΣΠΑ.Δεν ξέρω αν θα το πάρω.

Δεν ζυγίζω απλά υπολογίζω το μισό της παλάμης μου για μια καλή μερίδα.Εμεις τρώμε 2 μέρες μοσχάρι,2 κοτόπουλο,1 ψάρι,1 όσπρια και 1 ζυμαρικά.Στο περίπου.Λαχανικα με κρέας και ψάρι κάθε μέρα.Σημερα έφαγε αρκετά πατάτα καρότο πατημένο με το πιρούνι και κοτόπουλο σε ίνες μισή μερίδα.Καλα πήγε.

Το μισό της παλάμης σου κρέας; Νομίζω αυτό είναι παραπάνω από αυτό που δίνω εγώ. Μπράβο στο μικρούλη σου, είναι εύκολος στο φαγητό! Για εμάς το κοτόπουλο είναι το πιο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, GeoKK είπε:

Το μισό της παλάμης σου κρέας; Νομίζω αυτό είναι παραπάνω από αυτό που δίνω εγώ. Μπράβο στο μικρούλη σου, είναι εύκολος στο φαγητό! Για εμάς το κοτόπουλο είναι το πιο δύσκολο.

Τόσο μου είπε η παιδίατρος.Ευκολος είναι εκτός από όταν πονάνε τα ούλα του.Χτες δοκίμασα το κρι κρι babies.Εφαγε το μισό.Και φρούτα δεν ήθελε.Ειχε πολύ γκρίνια.Του δωσα ένα advance και το έφαγε ολο!Δεν είχα γάλα να του κάνω κρέμα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα από εμένα εύχομαι να είστε όλες καλά !!! Εμένα 10 μηνών το μωρό μου θηλάζει ΣΥΝΈΧΕΙΑ!!! ενώ τρώει τα πάντα κανονικά όχι αλεσμένα ποτέ δεν άλεσα με έχει τρελάνει μου τραβάει την μπλούζα μου βγάζει έξω το στήθος και δώστου είμαι και έγκυος στο δεύτερο και με έχει ξεκανει τι λέτε να κάνω υπάρχει σωτηρία? Φυσικά δεν θέλω να αποθηλάσω έχω αποφασίσει πως θα επιλέξει το μωρό πότε είναι έτοιμο αλλά και αυτό το πράγμα δεν το μπορώ κρέμεται όλη μέρα από την μπλούζα μου μήπως είναι άλμα ? Το κάνουν και τα δικά σας μωρά ?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλησπέρα από εμένα εύχομαι να είστε όλες καλά !!! Εμένα 10 μηνών το μωρό μου θηλάζει ΣΥΝΈΧΕΙΑ!!! ενώ τρώει τα πάντα κανονικά όχι αλεσμένα ποτέ δεν άλεσα με έχει τρελάνει μου τραβάει την μπλούζα μου βγάζει έξω το στήθος και δώστου είμαι και έγκυος στο δεύτερο και με έχει ξεκανει τι λέτε να κάνω υπάρχει σωτηρία? Φυσικά δεν θέλω να αποθηλάσω έχω αποφασίσει πως θα επιλέξει το μωρό πότε είναι έτοιμο αλλά και αυτό το πράγμα δεν το μπορώ κρέμεται όλη μέρα από την μπλούζα μου μήπως είναι άλμα ? Το κάνουν και τα δικά σας μωρά ?

12 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλησπέρα από εμένα εύχομαι να είστε όλες καλά !!! Εμένα 10 μηνών το μωρό μου θηλάζει ΣΥΝΈΧΕΙΑ!!! ενώ τρώει τα πάντα κανονικά όχι αλεσμένα ποτέ δεν άλεσα με έχει τρελάνει μου τραβάει την μπλούζα μου βγάζει έξω το στήθος και δώστου είμαι και έγκυος στο δεύτερο και με έχει ξεκανει τι λέτε να κάνω υπάρχει σωτηρία? Φυσικά δεν θέλω να αποθηλάσω έχω αποφασίσει πως θα επιλέξει το μωρό πότε είναι έτοιμο αλλά και αυτό το πράγμα δεν το μπορώ κρέμεται όλη μέρα από την μπλούζα μου μήπως είναι άλμα ? Το κάνουν και τα δικά σας μωρά ?

Καλημέρα και με το καλό το δεύτερο! Τα μωρά μας έχουν την ίδια ηλικία.Ο δικός μου θηλάζει 2 φορές τη μέρα και 3 τη νύχτα.Το μόνο που κάνει είναι αν δεν έχει χορτάσει το βράδυ που κάνουμε συγκοιμηση είναι να ψάχνει με το στόμα του ανοιχτό να βρει στήθος.Ποτε δεν τραβάει ρούχα η εμένα.Καλυτερα βέβαια γιατί σε 2 μήνες θα κάνω το εμβόλιο για να γυρίσω στη δουλειά οπότε θα αποθηλασω.

Μήπως βγάζει δοντακια και παρηγοριεται στο στήθος;

 


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Comet είπε:

Καλημέρα και με το καλό το δεύτερο! Τα μωρά μας έχουν την ίδια ηλικία.Ο δικός μου θηλάζει 2 φορές τη μέρα και 3 τη νύχτα.Το μόνο που κάνει είναι αν δεν έχει χορτάσει το βράδυ που κάνουμε συγκοιμηση είναι να ψάχνει με το στόμα του ανοιχτό να βρει στήθος.Ποτε δεν τραβάει ρούχα η εμένα.Καλυτερα βέβαια γιατί σε 2 μήνες θα κάνω το εμβόλιο για να γυρίσω στη δουλειά οπότε θα αποθηλασω.

Μήπως βγάζει δοντακια και παρηγοριεται στο στήθος;

 

Καλημέρα , Ευχαριστώ!! Ναιι βγάζει τα πανω δόντια αρκετό καιρό περίπου ένα μήνα είναι πρισμενα τα ούλα και δεν μου τραβάει απλά την μπλούζα βγάζει το στήθος έξω κανονικά μόνος του η αν κάνω γυμναστική μόνο μου αθλητικο σουτιέν έρχεται το βγάζει έξω και κρέμεται πάνω μου ελπίζω όταν βγούνε επιτέλους αυτά τα δόντια να χαλαρώσει λίγο με το στήθος ...

Το βραδυ επειδή κοιμόμαστε μαζί κι εμείς νομίζω έχει πολύ καιρό να ξύπνησει τρώει για να κοιμηθεί και μετά το πρωί πάλι..

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες και καλό μήνα.Τι κάνετε;Κλείσαμε αισίως τους 10 μήνες και μέχρι στιγμής θηλαζουμε αλλά αυτες τις μέρες πρέπει να ξεκινήσουμε τον αποθηλασμο.Σκεφτηκα για αρχή να κόψω τους 2 ημερήσιους θηλασμόυς,σε 2 βδομάδες το βραδυνό πριν τον ύπνο(όπου θα ξεκινήσει ξένο γάλα) μετά τον πρωινό θηλασμό και στο τέλος αυτούς που κάνει μέτα τα μεσάνυχτα.Η παιδίατρος συμφώνησε αν και δεν ξέρω πόσο ειδική είναι.Εσεις που ξέρετε τι λέτε;Σε 2 μήνες θα κάνω το εμβόλιο για να γυρίσω στη δουλειά όπου θα δουλεύω κυρίως νύχτες.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπέρα σε όλες και καλό μήνα.Τι κάνετε;Κλείσαμε αισίως τους 10 μήνες και μέχρι στιγμής θηλαζουμε αλλά αυτες τις μέρες πρέπει να ξεκινήσουμε τον αποθηλασμο.Σκεφτηκα για αρχή να κόψω τους 2 ημερήσιους θηλασμόυς,σε 2 βδομάδες το βραδυνό πριν τον ύπνο(όπου θα ξεκινήσει ξένο γάλα) μετά τον πρωινό θηλασμό και στο τέλος αυτούς που κάνει μέτα τα μεσάνυχτα.Η παιδίατρος συμφώνησε αν και δεν ξέρω πόσο ειδική είναι.Εσεις που ξέρετε τι λέτε;Σε 2 μήνες θα κάνω το εμβόλιο για να γυρίσω στη δουλειά όπου θα δουλεύω κυρίως νύχτες.

υπαρχει ξεκαθαρη οδηγια οτι απαγορευεται σε θηλαζουσες;

για τους ημερησιους συμφωνω,πιστευω θα μπορεις να τον κανεις να ξεχαστει με κτ αλλο

αντι για τον βραδινο μπορεις να κοψεις τον πρωινο πρωτα,εισαγωντας ξενο γαλα.αν πχ σηκωνεστε κατευθειαν κ τρωτε πρωινο

φυσικα με την προυποθεση να δεχτει το αλλο γαλα

οταν καταφερεις να το δεχτει πριν τον υπνο,δλδ να μην αποκοιμιεται στο στηθος πιστευω θα δεχτει κ πιο ευκολα τους μεταμεσονυχτιους.τωρα αποκοιμιεται στο στηθος;κ ξυπναει συχνα για βραδυ;

γενικα το διμηνο απο θεμα στηθους ειναι καλο διαστημα.για την ηλικια δ ξερω,γτ δ εχω πρ.εμπειρια

ευχομαι να τα καταφερετε ευκολα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, vikib είπε:

υπαρχει ξεκαθαρη οδηγια οτι απαγορευεται σε θηλαζουσες;

για τους ημερησιους συμφωνω,πιστευω θα μπορεις να τον κανεις να ξεχαστει με κτ αλλο

αντι για τον βραδινο μπορεις να κοψεις τον πρωινο πρωτα,εισαγωντας ξενο γαλα.αν πχ σηκωνεστε κατευθειαν κ τρωτε πρωινο

φυσικα με την προυποθεση να δεχτει το αλλο γαλα

οταν καταφερεις να το δεχτει πριν τον υπνο,δλδ να μην αποκοιμιεται στο στηθος πιστευω θα δεχτει κ πιο ευκολα τους μεταμεσονυχτιους.τωρα αποκοιμιεται στο στηθος;κ ξυπναει συχνα για βραδυ;

γενικα το διμηνο απο θεμα στηθους ειναι καλο διαστημα.για την ηλικια δ ξερω,γτ δ εχω πρ.εμπειρια

ευχομαι να τα καταφερετε ευκολα

Καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ.Ο γυναικολόγος μου είπε ότι από τη στιγμή που δεν το κάνουν σε έγκυες είναι ρίσκο να το κάνει μια θηλάζουσα.Και η παιδίατρος δεν είναι ξεκάθαρη.Το κακό είναι ότι δεν ξέρουν.Οπως και να έχει λόγω της επιστροφής στη δουλειά και του ωραρίου που κάνω μάλλον θα αποθηλαζαμε έτσι κι αλλιώς τώρα.

Ίσως να κόψω πρώτα τον πρωινό θηλασμό.Δεν σκεφτηκα ότι μπορεί να μην θέλει το ξένο,το θέμα μου είναι που θα το πίνει μια που ακόμη παλεύω να πιει από το ποτηράκι.Πινει 10 μλ.τη φορά νερο.Ενω αν του δώσεις μετά με τη σύριγγα κι άλλο το πίνει.Πως θα πιει ποσότητα;

Όσο για τον ύπνο ποτέ δεν κοιμάται στο στήθος,τον κουνάω λίγο αγκαλιά η τον αφήνω δίπλα μου και κάποια στιγμή κοιμάται.Συνήθως ξυπνάει 2 φορές .


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ.Ο γυναικολόγος μου είπε ότι από τη στιγμή που δεν το κάνουν σε έγκυες είναι ρίσκο να το κάνει μια θηλάζουσα.Και η παιδίατρος δεν είναι ξεκάθαρη.Το κακό είναι ότι δεν ξέρουν.Οπως και να έχει λόγω της επιστροφής στη δουλειά και του ωραρίου που κάνω μάλλον θα αποθηλαζαμε έτσι κι αλλιώς τώρα.

Ίσως να κόψω πρώτα τον πρωινό θηλασμό.Δεν σκεφτηκα ότι μπορεί να μην θέλει το ξένο,το θέμα μου είναι που θα το πίνει μια που ακόμη παλεύω να πιει από το ποτηράκι.Πινει 10 μλ.τη φορά νερο.Ενω αν του δώσεις μετά με τη σύριγγα κι άλλο το πίνει.Πως θα πιει ποσότητα;

Όσο για τον ύπνο ποτέ δεν κοιμάται στο στήθος,τον κουνάω λίγο αγκαλιά η τον αφήνω δίπλα μου και κάποια στιγμή κοιμάται.Συνήθως ξυπνάει 2 φορές .

καλημερα. ετσι οπως το περιγραφεις θεωρω εισαι πολυ κοντα στον αποθηλασμο ουτως η αλλως. εφοσον δεν κοιμαται με στηθος και δεν το χρησιμοποιει ως πιπιλα ολη τη νυχτα, οπως τα περισσοτερα θηλαζοντα, να εισαι πολυ αισιοδοξη οτι θα τα καταφερεις κι ευκολα..πρωτα να κοψεις τους ημερησιους, μετα τον πρωινο, και τελευταιο τον βραδυνο και τους μεταμεσονυχτιους. εφοσον δεν κοιμαται στο στηθος, απλα θα τον κοιμιζεις αλλιως..δεν θα το προσφερεις το στηθος..επισης εαν το πρωι η μες στη μερα τρωει γιαουρτι, τυρι η καποια αλλη παρασκευη με γαλακτοκομικα δεν ειναι απαραιτητο να πινει γαλα το πρωι. εξαλλου μεχρι να αποθηλασεις θα εχετε φτασει 1 ετους που οι αναγκες σε καταναλωση γαμακτοκομικων μειωνονται κατακορυφα. μπορεις να τις βρεις ακριβως στον εθνικο διατροφικο οδηγο. δεν θα ειναι πλεον απαραιτητο να πινει την ιδια ποσοτητα σε γαλα. μετα το ετος χρειαζονται συγκεκριμενη ημερησια προσληψη γαλακτοκομικων που μπορει να γινει και απο αλλες πηγες. οσο για τοποτηρακι, να δοκιμασεις αυτα με το ρυγχος η με καλαμακι. ειναι πιπ ευχρηστα για γαλα. και με το αλλο να δινεις μονο το νερο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Pagotoula είπε:

καλημερα. ετσι οπως το περιγραφεις θεωρω εισαι πολυ κοντα στον αποθηλασμο ουτως η αλλως. εφοσον δεν κοιμαται με στηθος και δεν το χρησιμοποιει ως πιπιλα ολη τη νυχτα, οπως τα περισσοτερα θηλαζοντα, να εισαι πολυ αισιοδοξη οτι θα τα καταφερεις κι ευκολα..πρωτα να κοψεις τους ημερησιους, μετα τον πρωινο, και τελευταιο τον βραδυνο και τους μεταμεσονυχτιους. εφοσον δεν κοιμαται στο στηθος, απλα θα τον κοιμιζεις αλλιως..δεν θα το προσφερεις το στηθος..επισης εαν το πρωι η μες στη μερα τρωει γιαουρτι, τυρι η καποια αλλη παρασκευη με γαλακτοκομικα δεν ειναι απαραιτητο να πινει γαλα το πρωι. εξαλλου μεχρι να αποθηλασεις θα εχετε φτασει 1 ετους που οι αναγκες σε καταναλωση γαμακτοκομικων μειωνονται κατακορυφα. μπορεις να τις βρεις ακριβως στον εθνικο διατροφικο οδηγο. δεν θα ειναι πλεον απαραιτητο να πινει την ιδια ποσοτητα σε γαλα. μετα το ετος χρειαζονται συγκεκριμενη ημερησια προσληψη γαλακτοκομικων που μπορει να γινει και απο αλλες πηγες. οσο για τοποτηρακι, να δοκιμασεις αυτα με το ρυγχος η με καλαμακι. ειναι πιπ ευχρηστα για γαλα. και με το αλλο να δινεις μονο το νερο.

Καλημέρα.Ναι αυτό θα κάνω τελικά.Θα κόψω προς το παρόν τους ημερήσιους και σε 10-15 μέρες τον πρωινό.Γιαουρτι δεν πολύ τρώει αλλά θα του κάνω τη βρώμη με γάλα κάθε πρωί και θα παιρνει 200μλ.γαλα από κει.

Να είμαι ειλικρινής τώρα που φτάσαμε εδώ με στενοχώρει όταν κλαίει τη μέρα από τα δόντακια να μην τον βάζω στο στήθος αλλά μόλις διαβάσα και τη σελίδα του ΕΟΔΥ και λέει ξεκάθαρα να κοπεί ο θηλασμός και μετά να γίνει το εμβόλιο.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημέρα.Ναι αυτό θα κάνω τελικά.Θα κόψω προς το παρόν τους ημερήσιους και σε 10-15 μέρες τον πρωινό.Γιαουρτι δεν πολύ τρώει αλλά θα του κάνω τη βρώμη με γάλα κάθε πρωί και θα παιρνει 200μλ.γαλα από κει.

Να είμαι ειλικρινής τώρα που φτάσαμε εδώ με στενοχώρει όταν κλαίει τη μέρα από τα δόντακια να μην τον βάζω στο στήθος αλλά μόλις διαβάσα και τη σελίδα του ΕΟΔΥ και λέει ξεκάθαρα να κοπεί ο θηλασμός και μετά να γίνει το εμβόλιο.

ναι ε; δηλ εγκυες κ θηλαζουσες μονο απαγορευεται; η κ γυναικες που σκοπευουν να μεινουν εγκυες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

ναι ε; δηλ εγκυες κ θηλαζουσες μονο απαγορευεται; η κ γυναικες που σκοπευουν να μεινουν εγκυες;

Μπορείς να μείνεις έγκυος 3 μήνες μετά τη δεύτερη δόση.Οι οδηγίες βγήκαν το Δεκέμβριο του 2020.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...