Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Το υπέροχο και εξαντλητικό ταξιδι του θηλασμου


Comet

Recommended Posts

κοριτσια για διαβαστε λιγο μηπως αλλαξαν οι οδηγιες απο εοδυ.ακουσα οτι σημερα ειπαν μετα απο συνεννοηση με το γυναικολογο καθε εγκυου,θα μπορει κ εγκυος να κανει το εμβολιο,αν υπαρχουν τετοιες συνθηκες που ερχεται σε επαφη με υψηλο φορτιο

κ ελεγε κ για θηλαζουσες

(δ παιρνω θεση,δ θα ηθελα να ειμαι σε διλημμα .δ θηλαζω,δ εχω σκοπο να μεινω εγκυος,κ δ δουλευω.ειδικα στο χωρο υγειας θεωρω οτι ειναι τελειως αλλα τα δεδομενα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 377
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Comet

    Comet 115 δημοσιεύσεις

  • GeoKK

    GeoKK 46 δημοσιεύσεις

  • vikib

    vikib 45 δημοσιεύσεις

  • Pagotoula

    Pagotoula 36 δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

κοριτσια για διαβαστε λιγο μηπως αλλαξαν οι οδηγιες απο εοδυ.ακουσα οτι σημερα ειπαν μετα απο συνεννοηση με το γυναικολογο καθε εγκυου,θα μπορει κ εγκυος να κανει το εμβολιο,αν υπαρχουν τετοιες συνθηκες που ερχεται σε επαφη με υψηλο φορτιο

κ ελεγε κ για θηλαζουσες

(δ παιρνω θεση,δ θα ηθελα να ειμαι σε διλημμα .δ θηλαζω,δ εχω σκοπο να μεινω εγκυος,κ δ δουλευω.ειδικα στο χωρο υγειας θεωρω οτι ειναι τελειως αλλα τα δεδομενα)

Καλησπέρα.Αυτο το άκουσα κι εγώ.Δεν το σκέφτομαι γιατί δεν μπορώ έτσι κι αλλιώς να συνεχίσω άλλο.Εχει μια βδομάδα που έκοψα τον πρωινό θηλασμό.Λεω από την Πέμπτη να κόψω και το βραδυνό.10 μέρες είναι αρκετές η να το κάνω 15;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπέρα.Αυτο το άκουσα κι εγώ.Δεν το σκέφτομαι γιατί δεν μπορώ έτσι κι αλλιώς να συνεχίσω άλλο.Εχει μια βδομάδα που έκοψα τον πρωινό θηλασμό.Λεω από την Πέμπτη να κόψω και το βραδυνό.10 μέρες είναι αρκετές η να το κάνω 15;

αν δ νιωθεις το στηθος να πρηζεται,κοψ'τον

κ αν πρηστεις μετα θα βγαλεις λιγο με το χερι,αν σε ενοχλησει πολυ

(σιγουρα με τις βαρδιες σου εσυ εχεις παραπανω λογο να το κοψεις.κ πηγε καλα κ ο αποθηλασμος.ηταν μια γενικη ενημερωση για θηλαζουσες κ εγκυους)

Link to comment
Share on other sites

On 4/16/2021 at 11:22 AM, Comet said:

Καλημέρα.Ευτυχως δεν χρειάζεται να μπω στο διλλημα θηλασμός η εμβόλιο.Δεν ξέρω τι θα έκανα.

Εμένα το γιαούρτι δεν το τρώει.Ουτε καν το advance.Το αυγό με τις μέρες του.Σημερα ήπιε 150 μλ.σκονη το πρωί.Ευτυχως πήρε το μπιμπερο γιατί το ειχα άγχος πως θα πίνει.2 μέρες τώρα νιώθω λίγο βαρύ το στήθος αλλά δεν πονάει,φαντάζομαι θα προσαρμοστεί.Παντως κι εμένα δεν τρώει πάντα καλά.Μαλλον τα δόντια φταινε

Εμένα η μικρή μου έχει γίνει ακόμα πιο δύσκολη στο φαγητό. Δεν θέλει να την ταΐζω, θέλει να τρώει μόνη της, αλλά μπορεί να καθόμαστε μια ώρα και να τρώει ελάχιστα. Από εμένα δέχεται λίγες κουταλιές στην αρχή και μετά αρνείται. Προχτές εμφανίστηκαν ακόμη δυο δόντια από πάνω, και συνολικά έχει 6.

 

11 hours ago, vikib said:

κοριτσια για διαβαστε λιγο μηπως αλλαξαν οι οδηγιες απο εοδυ.ακουσα οτι σημερα ειπαν μετα απο συνεννοηση με το γυναικολογο καθε εγκυου,θα μπορει κ εγκυος να κανει το εμβολιο,αν υπαρχουν τετοιες συνθηκες που ερχεται σε επαφη με υψηλο φορτιο

κ ελεγε κ για θηλαζουσες

(δ παιρνω θεση,δ θα ηθελα να ειμαι σε διλημμα .δ θηλαζω,δ εχω σκοπο να μεινω εγκυος,κ δ δουλευω.ειδικα στο χωρο υγειας θεωρω οτι ειναι τελειως αλλα τα δεδομενα)

Εγώ πάντως το αποφάσισα ότι θα κάνω το εμβόλιο και δεν θα αποθηλάσω. Το Σάββατο άκουσα στις ειδήσεις ότι μπορούμε να κάνουμε των Pfizer και Moderna με ασφάλεια, σύμφωνα με τις μελέτες που έχουν γίνει έως τώρα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!θηλάζω τον γιο μου 3 χρόνων και έκανα κανονικά το εμβόλιο της Pfizer μετά από προτροπή της παιδιάτρου μας...δεν έχει βγει κάποια σύσταση να μην γίνεται το εμβόλιο από θηλαζουσες...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/4/2021 at 9:48 ΠΜ, GeoKK είπε:

Εμένα η μικρή μου έχει γίνει ακόμα πιο δύσκολη στο φαγητό. Δεν θέλει να την ταΐζω, θέλει να τρώει μόνη της, αλλά μπορεί να καθόμαστε μια ώρα και να τρώει ελάχιστα. Από εμένα δέχεται λίγες κουταλιές στην αρχή και μετά αρνείται. Προχτές εμφανίστηκαν ακόμη δυο δόντια από πάνω, και συνολικά έχει 6.

 

Εγώ πάντως το αποφάσισα ότι θα κάνω το εμβόλιο και δεν θα αποθηλάσω. Το Σάββατο άκουσα στις ειδήσεις ότι μπορούμε να κάνουμε των Pfizer και Moderna με ασφάλεια, σύμφωνα με τις μελέτες που έχουν γίνει έως τώρα.

Καλημέρα.Εχετε πολλά δόντια εσείς.Κι εμάς έσκασαν τα 2 πάνω (τώρα έχει 4).Σήμερα ήπιε 180 μλ γάλα το πρωί.Παντως με το φαι είναι με τις μέρες του.Με το ζόρι έφαγε τώρα 100 μλ.φρουτα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2021 at 1:09 PM, Comet said:

Καλημέρα.Εχετε πολλά δόντια εσείς.Κι εμάς έσκασαν τα 2 πάνω (τώρα έχει 4).Σήμερα ήπιε 180 μλ γάλα το πρωί.Παντως με το φαι είναι με τις μέρες του.Με το ζόρι έφαγε τώρα 100 μλ.φρουτα.

Ναι τα δυο πάνω, αυτά δηλαδή που είναι δεξιά και αριστερά των κεντρικών, εμφανίστηκαν το Σάββατο. Είμαστε όμως και κοριτσάκια και νομίζω 2 εβδομάδες μεγαλύτερες (13/5). Τα φρούτα είναι το μόνο που τρώει εύκολα και δέχεται να φάει απ το χέρι μου.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Καλημερα συντροφισσες.. χαχαχα και γω παντως θα κανω το εμβολιο χωρις να αποθηλασω. με τη συμφωνη γνωμη γυναικολογου, παιδιατρου και συμβουλου θηλασμου.

Κοριτσι σου ειπαν το οκ για pfizer ή όποιο τυχει; κι εγω εκει οδευω, στο να το κανω... οπως φαινεται δεν σκοπευουμε να αποθηλασουμε αμεσα με τη μικρη.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, IrenP είπε:

Κοριτσι σου ειπαν το οκ για pfizer ή όποιο τυχει; κι εγω εκει οδευω, στο να το κανω... οπως φαινεται δεν σκοπευουμε να αποθηλασουμε αμεσα με τη μικρη.. 

Μου ειπαν πως και ο ΠΟΥ και ο εθνικος οργανισμος υγειας, τα επιτρεπει ολα. Και σε εγκυους, γιατι βασει των πρωτων ερευνων, το μεγαλυτερο ποσοστο των εγκυων που νοσησε, συνδεθηκε με προωρο τοκετο πριν τις 36 εβδομαδες. το καλο με το pfizer ειναι οτι παρεχει προστασια για μεγαλυτερο χρονικο διαστημα. αλλα μου ειπαν οτι κι απο τα αλλα δεν ειναι οτι κινδυνευω σε κατι. αν κ πλεον εφοσον θα εμβολιαζομαστε ανα χρονο, πιστευω δεν θα χει μεγαλη σημασια. Επισης μου ειπε ο παιδιατρος οτι πλεον ενα στα τρια παιδια που βλεπει με πυρετο, εχει κορονοιο. και δεν ισχυει οτι δεν νοσουν ποτε η δεν εχουν σοβαρα συμπτωματα. εχει και περιπτωσεις που χρειαστηκαν νοσοκομειο και προσωπικα εχω και παραδειγμα ανιψιας 4ετων που νοσηλευτηκε λογω κοβιντ 14μερες στο παιδων.και το κακο με το συγκεκριμενο ιο ειναι οτι και να το περασεις, αφηνει σε πολλους πνευμονολογικα και νευρολογικα καταλοιπα για πολυ καιρο..οποτε προστατευουμε και τα παιδια μας με αυτο τον τροπο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Καλημερα συντροφισσες.. χαχαχα και γω παντως θα κανω το εμβολιο χωρις να αποθηλασω. με τη συμφωνη γνωμη γυναικολογου, παιδιατρου και συμβουλου θηλασμου.

Κι εγώ το ίδιο 5/5 κανω την πρώτη δόση απο moderna.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Πως μπορεσες κ εκλεισες τοσο εγκαιρα;; εγω περιμενω μ.τεταρτη να ανοιξει η πλατφορμα.

Δεν εκανα καμια ενέργεια εγω , απλα μου ηρθε μήνυμα. Στην αρχη πίστεψα οτι με είχαν στις ευπαθείς ομάδες λόγω συνταγογράφησης στην εγκυμοσυνη θρομβοφιλια και διαβήτη κύησης. Μετα ομως έμαθα οτι πηγαν μηνύματα και σε άλλες συναδέλφους εκπαιδευτικούς συνομήλικες.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Δεν εκανα καμια ενέργεια εγω , απλα μου ηρθε μήνυμα. Στην αρχη πίστεψα οτι με είχαν στις ευπαθείς ομάδες λόγω συνταγογράφησης στην εγκυμοσυνη θρομβοφιλια και διαβήτη κύησης. Μετα ομως έμαθα οτι πηγαν μηνύματα και σε άλλες συναδέλφους εκπαιδευτικούς συνομήλικες.

αρα μαλλον λογω επαγγελματος και λογικο. γιατι εμενα που και θρομβοφιλια και διαβητη κυησης ειχα και γενικα προδιαβητη εχω, τιποτα δεν μου ηρθε. αλλα θα μπω στην πλατφορμα την αλλη βδομαδα..παλι καλα...τουλαχιστον λιγο να μειωθει το αγχος μας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Pagotoula είπε:

αρα μαλλον λογω επαγγελματος και λογικο. γιατι εμενα που και θρομβοφιλια και διαβητη κυησης ειχα και γενικα προδιαβητη εχω, τιποτα δεν μου ηρθε. αλλα θα μπω στην πλατφορμα την αλλη βδομαδα..παλι καλα...τουλαχιστον λιγο να μειωθει το αγχος μας.

Ανοιξε για τους εκπαιδευτικους. Ειμαι αναπλητωτρια και εκλεισα για αρχες ιουνιου pfizer..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...