Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΟΚΕΤΟΎ: ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ-ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΊΟΥ


enjoy

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, φωτεινη3 είπε:

Κορίτσια καλημέρα.....Εγώ γέννησα και τα τρία μου παιδιά Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης ,χωρίς δικό μου γιατρό...Τα δύο μεγάλα στην Β Μαιευτική τον τρίτο γιο μου στην Γ μαιευτική ....Το Ιπποκράτειο δεν το αλλάζω...Καταρχήν δεν σε ξεγενναει Ειδικευόμενος ...Στον τρίτο μου γιο με ξεγεννησε ο Καθηγητής και ένας άλλος Επιστημονικός συνεργάτης(γυναικολόγος και αυτός)....Εγώ έκανα καισαρική γιατί εγώ το ήθελα λόγο κάποιου προβλήματος υγείας που έχω ,φοβήθηκα και ζήτησα καισαρική...Δεν πλήρωσα τίποτα ,ούτε φακελάκι ..Ήμουν σε Τρίκλινο δωμάτιο και στον τρίτο μου γιο ήμουν 5 μέρες μέσα και ειμασταν μόνο δύο γυναίκες στο δωμάτιο..Η συμπεριφορά από το προσωπικό ήταν υπέροχο....Από καθαριότητα κάθε μέρα ερχόντουσαν και καθάριζαν ....Από την αρχή της εγκυμοσηνης άνοιξα καρτέλα εκεί και πήγαινα κάθε μήνα με έβλεπαν ,μου έδιναν εξετάσεις και όλους τους υπερήχους τους έκανα εκεί μέσα χωρίς να πληρώνω ...Τους γέννησα 2009 -2011-2015 και τώρα είναι στην 35η εβδομάδα στο 4ο και όπως είπα και πιο πάνω ,το Ιπποκράτειο δεν το αλλάζω ...Από την αρχή άνοιξα καρτέλα και έχω και διάφορα προβλήματα τώρα σε αυτή την εγκυμοσηνη και είναι όλοι από πάνω μου γυναικολόγοι μαιευτήρας αιματολογοι...Πλέων κάθε εβδομάδα με έχουν να με βάζουν στον καρδιοτοκογραφο...

Με το καλό καλή μου και το 4ο παιδάκι σου!!! Ευχαριστούμε!!!! Κάθε εμπειρία χρήσιμη!!!! Εγώ θέλω να δοκιμάσω Παπαγεωργίου αυτήν την φορά να συγκρίνω αμα τύχει άλλα από την άλλη το σπίτι μου είναι δύο βήματα από το Ιπποκράτειο και είναι πολύ βολικό και στην μετακίνηση μου άλλα και στου συζύγου τσακ πάει έρχεται οπότε χρειαστώ κάτι!! Και η γνωστη μου που γεννησε πρόσφατα είναι πολύ ευχαριστημένη από Ιπποκράτειο..  Εγώ τι να πω?? Ετυχα λαχείο όπως θα διαβάσεις και πάνω..  με παρατησαν και έφυγαν (παλι καλά ήταν το δευτερο).. Τώρα όσον αφορά ειδικευόμενους και γιατρούς δεν τους ξεχωριζα καν για να κρίνω!! Μακάρι να ισχύει αυτό που λες άλλα για φυσιολογικό πιστεύω ότι αναλαμβάνουν ειδικευόμενοι!!! Εδώ και στα εξωτερικά ιατρεια ειδικευόμενοι κάθονται!! Και γιατρός άφαντος όσες φορές πήγα εξωτερικά καμία 20αρια..

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 12/9/2020 at 9:48 ΜΜ, enjoy είπε:

Anna-vaggelis  σε ευχαριστω που μοιραστηκες μαζι μας τοσες πληροφοριες!!!  Ειναι πολυ χρησιμες για ολες μας!! Εγω θελω να σταθω στο σημειο: απο οτι συμπεραινω εν τελει γεννησες σε ιδιωτικη κλινικη... οποτε εκ των πραγματων με τον γιατρο σου!! Να παραθεσω ομως, οτι γεννώντας το πρωτο μου σε δημοσιο με ανελαβε ειδικευομενος.. αλλα ηταν η γιατρος διπλα καθολη την διαρκεια του τοκετού... Και το ειχα δεδομενο οτι και ειδικευμενος να ειναι  στο δευτερο θα ειναι διπλα ο γιατρος για επιβλεψη λογω της εμπειριας μου... Δηλαδη αυτο δεν ειναι δεδομενο?? Και αν ειναι μαια πως σε ραβει?? Ξερει??

ΥΓ: Επειδη ο ειδικευομενος ειχε μια απειρια μονο τράβηξε το μωρο και τα υπολοιπα, ο γιατρος με εκανε περινεοτομη και ραμματα γτ ο ειδικευομενος ψιλοκολλουσε...

Αλλα ουτε στιγμη δεν ενοιωσα αβολα δεν μου μετεφερε κανενα φοβο ηταν συγκεντρωμενος σοβαρος και χαλαρος.. 

Περιμενω τις απαντησεις σας, 

Ευχαριστωωωωω

ααα επισης:

απο προσφατη εμπειρια γνωστης με γιατρο του Παπαγεωργιου που την παρακολουθουσε εξω επι πληρωμης, με φακελακι την ξεγεννησε ο ιδιος σε εφημερια του στο Παπαγεωργιου με προγραμματισμενη(φυσιολογικο)!! Αυτο συνηθίζεται απο οτι εμαθα!!

Αλλα ειμαι κατα!! 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 2023 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΟΜΑΙ!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!

On 20/9/2020 at 12:16 ΜΜ, λιλιτο είπε:

Εγώ γέννησα στο Παπαγεωργίου το 2018. Με δικό μου γιατρό. Αλλά οι μαίες και στον τοκετό αλλά και μετά στα δωμάτια ήταν πολύ καλές και πολύ υποστηρικτικες με το θηλασμό. Είχε δωμάτιο θηλασμού Γιά να βγάλεις με το θηλάστρο αν ήταν το μωρό στη μονάδα η οτιδήποτε τετοιο. Ήταν πεντακάθαρα. Τα μωρά τα είχαμε συνέχεια δίπλα μας. Είχε δίκλινα και μονοκλινα αλλά επειδή γέννησα αργά δεν υπήρχε κάποιο διαθέσιμο. Όποτε μπήκα σε τετρακλινο. 

Το φαγητό πολύ καλό.

Επισκληριδιο έκανα το κανόνισε ο γιατρός μου αλλά και μια άλλη κοπέλα δίπλα που γέννησε χώρις γιατρό της έκαναν. Μάλλον είναι θέμα ποιος θα σε ξεγεννησει. 

Φυσικά ήταν και μια ξινη μαία αλλά την επισκιαζαν οι υπόλοιπες που ήταν φοβερες. Παρείχαν ρούχα και πάνες για τα μωρά.

Το επισκεπτήριο ήταν αυστηρό. Τώρα λόγω κοβιντ δεν ξέρω τι γίνεται. 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΑΣ?ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ?ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 23 ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα πρώτη φορά μανούλα και αγχωμένη μανούλα γιατί αυτό το παιδάκι είναι το θαύματακι μας μετά από πολύ προσπάθεια!!! 

Ήταν να γεννήσω σε ιδιωτική στη γενική κλινική Θεσσαλονίκης αλλά τελικά λόγω οικονομικών δεν γίνεται και πήρα τώρα στον 6ομηνα για ραντεβου για καρτέλα στο παπαγεωργιου και μου έκλεισαν ραντεβου τον Αύγουστο για καρτέλα έτυχε σε κάποια από εσάς να κλείσει ραντεβού για καρτέλα στο 6ομηνα και το ραντεβού να είναι στην αρχές του 8ου μήνα και να σας ξεγέννησε γιατρός του Παπαγεωργίου με καισαρική τομή; 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...