Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Συμπληρώματα διατροφής για γονιμότητα


Agatte

Recommended Posts

Just now, Matinaa είπε:

ναι κ στον συζυγο μου με χασιμοτο, του χουν πει 2 τη μερα Αρα κανουν καλο κ σε μας ε? να τρωω κ γω 2 μιας κ τα χουμε σπιτι?

Εννοείται αφού παίρνετε να τρως

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Κάπου το είχα διαβάσει, ψάχνοντας μια απάντηση στα γιατί μου, πως αν ο άντρας είναι άνω μιας ηλικίας είναι πιθανό να έχει ανωμαλίες το σπέρμα που οδηγούν σε αποβολές. Σε μια εξωσωματική νομίζω πως αυτό το ενδεχόμενο αποκλείεται.

Όχι, δεν αποκλείεται. Αυτό που γράφεις έχει να κάνει με τον κατακερματισμό ή κατάτμηση και δυστυχώς δεν παρακάμπτεται με την εξωσωματική, αλλά βελτιώνεται με αντιοξειδωτικά. Γι' αυτά τα θέματα όμως αρμόδιος είναι ο εξειδικευμένος ουρολόγος κι όχι ο γυναικολόγος.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Πετάγομαι κι εγώ σαν την πορδη όχι γιατί έχω να προσθέσω κάτι αλλά για να σου πω πως δεν κανει να τρως πάνω από δυο βραζιλιάνικα καρύδια την ημέρα! Όταν είχα πάει να αγοράσω κι εγώ για τον ίσιο λίγο μου το είχαν τονίσει! Απαγορεύεται πάνω επο δυο! 

Πανάθεμα με... Είμαι φαγανη η σκασμενη! Ευχαριστώ που μου το είπες, το αγνοούσα εντελώς. 

Just now, Troia είπε:

Όχι, δεν αποκλείεται. Αυτό που γράφεις έχει να κάνει με τον κατακερματισμό ή κατάτμηση και δυστυχώς δεν παρακάμπτεται με την εξωσωματική, αλλά βελτιώνεται με αντιοξειδωτικά. Γι' αυτά τα θέματα όμως αρμόδιος είναι ο εξειδικευμένος ουρολόγος κι όχι ο γυναικολόγος.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δε γνωρίζω καθόλου σχετικά, προσπαθώ να ενημερωθώ αλλά δεν έχει κανένα νόημα μιας και χθες είχαμε μια συζήτηση με τον άντρα μου, κατά την οποία μου εξομολογηθηκε πως έχει φρικάρει με αυτή την κατάσταση, δεν πρόκειται να κάνει τίποτα παραπάνω από το πάρει συμπληρώματα. Ούτε καν επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα. Έχει μείνει στη γνώμη του ανδρολογου ο οποίος τόνισε πως αυτές οι μετρήσεις είναι πολύ γενικές και σε ένα αναλυτικό σπερμοδιαγραμμα, λαμβάνονται κι άλλες παράμετροι υπόψη όπως η ηλικία, το είδος εργασίας και ο τρόπος ζωής. Σύμφωνα με αυτόν λοιπόν, όλα είναι μια χαρά και θα είναι μια χαρά, αρκεί να αυξήσουμε τις επαφές μας από 2-3 φορές τη βδομάδα σε καθημερινές. Δεν ξέρω αν πρέπει απλά να το χωνέψω ή να υιοθετησω μια πιο θετική στάση και να ελπίζω πως μπορεί και να γίνει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...