Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Εγκυμοσύνη μετά απο εξωμήτριο!!


Recommended Posts

Just now, Koulaki είπε:

Μου δίνεις πολύ κουράγιο με αυτά που λες γιατί είναι πολύ ψυχοφθορο όλο αυτό. Δεν μπορώ ούτε να φανταστώ ότι ξαναεπαθα το ίδιο και θα πρέπει να μπω πάλι για επέμβαση. Και η αλήθεια είναι ότι από ένστικτο και μόνο νιώθω ότι κάτι υπάρχει μέσα στη μήτρα. Ελπίζω την επόμενη βδομάδα να δούμε έστω έναν μικρό σάκο να ηρεμήσω. 

Τελικά τι έγινε στον υπέρηχο; 

Μέσα στην μήτρα είναι μη σκέφτεσαι το αντίθετο.πεντς μέρες καθυστέρησης ποτέ δεν φαίνεται σάκος ηη έμβρυο.απλα εσένα λόγω ιστορικού σου άρχισε υπερήχους.δεν φαίνεται κάτι πάντως σε αυτή την φάση.ολα καλά θα είναι θα δεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@KoulakiΚι εγώ νομίζω ότι είναι πολυ νωρίς για να δεις σακο! 

 

Να σας ρωτήσω, μετά το εξωμήτριο τι εξετάσεις κάνατε; Εμένα μόνο υπέρηχο αλλά έκανα ενέσεις μεθοτρεξάτης για να φυγει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

@KoulakiΚι εγώ νομίζω ότι είναι πολυ νωρίς για να δεις σακο! 

 

Να σας ρωτήσω, μετά το εξωμήτριο τι εξετάσεις κάνατε; Εμένα μόνο υπέρηχο αλλά έκανα ενέσεις μεθοτρεξάτης για να φυγει.

Εγώ μετά τη λαπαροσκοπηση έκανα μόνο εξετάσεις αίματος να δούμε αν μηδενίσει η χοριακη. Τίποτε άλλο. Βέβαια με τη λαπαροσκοπηση ο γιατρός είδε και την άλλη σάλπιγγα και της έκανε μου είπε τεστ διαβατοτητας, στο οποίο πέρασε το υγρό. Και γενικά μου είχε πει μετά την επέμβαση ότι όλα φαίνονται καλά και η μήτρα κλπ οπότε να αρχίσουμε ξανά προσπάθειες μετά από 1 μήνα. Πάντως όταν μου αφαίρεσε τη σάλπιγγα και όταν πήραμε τα αποτελέσματα της βιοψίας της μου είπε ότι είχε αρκετές συμφυσεις γι αυτό και μάλλον κόλλησε το εξωμητριο εκεί και δεν έφτασε στη μητρα. Εσύ που έκανες μεθοτρεξατη τι σου είπαν; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koulaki είπε:

Εγώ μετά τη λαπαροσκοπηση έκανα μόνο εξετάσεις αίματος να δούμε αν μηδενίσει η χοριακη. Τίποτε άλλο. Βέβαια με τη λαπαροσκοπηση ο γιατρός είδε και την άλλη σάλπιγγα και της έκανε μου είπε τεστ διαβατοτητας, στο οποίο πέρασε το υγρό. Και γενικά μου είχε πει μετά την επέμβαση ότι όλα φαίνονται καλά και η μήτρα κλπ οπότε να αρχίσουμε ξανά προσπάθειες μετά από 1 μήνα. Πάντως όταν μου αφαίρεσε τη σάλπιγγα και όταν πήραμε τα αποτελέσματα της βιοψίας της μου είπε ότι είχε αρκετές συμφυσεις γι αυτό και μάλλον κόλλησε το εξωμητριο εκεί και δεν έφτασε στη μητρα. Εσύ που έκανες μεθοτρεξατη τι σου είπαν; 

ότι ήταν τυχαίο. απλά παρακολουθούσαν τη χοριακη μέχρι να μηδενιστεί. τώρα που αλλάζω γιατρό μου μίλησε για πιθανότητα φλεγμονής οπότε θα κάνω υστεροσαλπιγγογραφια και ένα άλλο τεστ για φλεγμονές 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Τι ωραια νεα...πολυ χαιρομαι...

Κ εγω ειχα καφε στισ αρχεσ...αλλα κ μετα γιατι το χα παρακανει απο κουραση( γυρω στοσ 30 εβδομαδεσ κ μου καναν κ εισαγωγη στο νοσοκομειο γιατι φοβομασταν προωρο τοκετο).κ μενα ξεκουραση κ ουτροτζεσταν μου διναν...

Κοριτσι να προσεχεισ...κ το λεω εγω που στην 1η μουνκορη το χα παρατραβηξει...ολα γινονται...βαλε προτςραιοτητα το μωρο σου...

Με το καλο!!!

 

2 ώρες πρίν, Koulaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα. Είμαι στην ίδια φάση με σας. Τον Ιούνιο ανακάλυψα ότι είχα εξωμητριο μετά από μια πολύ περίεργη φάση. Ουσιαστικά δεν είχα ποτέ καθυστέρηση. Είχε έρθει το Μάιο περίοδος κανονικότατα κι όταν τελείωσε και μπήκαμε στον νέο κύκλο γύρω στη μέση του ένιωθα περίεργα και είχα όλο ροζ υγρά. Είπα να κάνω τεστ εγκυμοσύνης και είχε βγει καρά θετικό. Ο γιατρός όταν του το πα λίγο παραξενευτηκε γιατί δεν του βγαίναν οι ημερομηνίες και με έστειλε για χοριακη πρώτα. Τότε είχα χοριακη 770 και σε δύο μέρες πήγε 1570 οπότε λέγαμε ότι μάλλον όλα καλά αλλά πηγαίνοντας λίγες μέρες μετά για υπέρηχο δεν είδαμε τίποτα! Ψάχνοντας παραπάνω τελικά είδαμε ότι είχε εξωμητριο στη δεξιά σάλπιγγα την οποία αφαίρεσα λαπαροσκοπικα. Τρεις μήνες μετά είμαι πάλι έγκυος! Πήρα χαρά μεγάλη τη Δευτέρα που έκανα το τεστ και βγήκε θετικό. Είχα όμως και πολύ άγχος μη συμβεί το ίδιο. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να πάω για υπέρηχο μετά από τρεις μέρες δηλαδή χθες. Χοριακη δεν με έβαλε να κάνω. Εντωμεταξύ να σημειώσω ότι εγώ έχω ποικιλία κύκλων από 28 ως 34 μέρες. Σε αυτό τον κύκλο στις 26 μέρες είδα ροζ υγρά και είπα μάλλον ήρθε νωρίς περίοδος. Τελικά περίοδος δεν ήρθε καθόλου μέχρι σήμερα που είμαι στις 35 μέρες και έχω και το θετικό τεστ εγκυμοσύνης. Άρα αυτά τα ροζ ήταν εμφύτευση πιθανότατα! Τελωσπαντως πήγα χθες για υπέρηχο και είδαμε μόνο ένα παχύ ενδομητριο! Σάκος πουθενά προς το παρόν. Έχω πανικοβληθεί! Ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω την επόμενη εβδομάδα για πιο σίγουρα γιατί μπορεί να είχα μεγάλο κύκλο τώρα και να έκανα ωορρηξια στις 16 με 17 μέρες οπότε να είμαστε οριακά πριν φανεί κάτι... Τι να πω... Αγωνία μέχρι την επόμενη βδομάδα. Εντωμεταξύ νιώθω κάθε μέρα ναυτίες και τραβήγματα στη μήτρα. Με βάση την τελευταία μου περίοδο χθες που πήγα στον γιατρό ήμουν στις 4βδ και 4μερες. Λέτε όντως να ήταν απλά πολύ νωρίς;; 

Εγώ με χοριακη 2500 ο γιατρός μου είπε να μην πάω γιατί δεν θα δούμε τίποτα. Οπότε περίμενε λίγο, ίσως δεν φαίνεται ακόμα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα για το άγχος σου  τα ίδια πέρασα κι εγω. Την μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω είναι να προσπαθήσεις να ασχοληθείς με αλλά πράγματα. Όσο το σκέφτεσαι τόσο χειρότερα, και το στρες σίγουρα δεν κάνει καλο. Οπότε χαλάρωσε και ότι είναι να γίνει θα γίνει, δεν μπορείς να αλλάξεις κατι. σου εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα τέλεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vicky2cat είπε:

 

Εγώ με χοριακη 2500 ο γιατρός μου είπε να μην πάω γιατί δεν θα δούμε τίποτα. Οπότε περίμενε λίγο, ίσως δεν φαίνεται ακόμα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα για το άγχος σου  τα ίδια πέρασα κι εγω. Την μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω είναι να προσπαθήσεις να ασχοληθείς με αλλά πράγματα. Όσο το σκέφτεσαι τόσο χειρότερα, και το στρες σίγουρα δεν κάνει καλο. Οπότε χαλάρωσε και ότι είναι να γίνει θα γίνει, δεν μπορείς να αλλάξεις κατι. σου εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα τέλεια.

Ναι έχεις δίκιο. Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και ό, τι γίνει! Εξάλλου αυτό που λες δεν μπορούμε να αλλάξουμε τίποτα τώρα. Εύχομαι και σε σένα όλα τα καλά! 

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2020 at 8:29 ΜΜ, linaa είπε:

συνχαρητηρια,! αν η χοριακη σου ανεβαινει σωστα κ δεν εχεις συμπτωματα δεν υπαρχει κανενας λογος να φοβασαι. ολα θα πανε καλα. 

Καλησπέρα και πάλι απο εμένα...δυστυχώς σήμερα έκανα απόξεση...δεύτερη αποβολή στα καπάκια..δεν ξέρω αν έχω κουράγιο να ξαναπροσπαθήσω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mkp2020 είπε:

Καλησπέρα και πάλι απο εμένα...δυστυχώς σήμερα έκανα απόξεση...δεύτερη αποβολή στα καπάκια..δεν ξέρω αν έχω κουράγιο να ξαναπροσπαθήσω...

Μη κες τέτοια πράγματα. Στο τέλος του δρόμου, όταν πάρεις το παιδί /τα παιδιά σου αγκαλιά δεν θα θυμάσαι τίποτα από όλα αυτά που ζεις τώρα. Πάρε όσο χρονο χρειάζεσαι και σύντομα εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη κύηση! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mkp2020 είπε:

Καλησπέρα και πάλι απο εμένα...δυστυχώς σήμερα έκανα απόξεση...δεύτερη αποβολή στα καπάκια..δεν ξέρω αν έχω κουράγιο να ξαναπροσπαθήσω...

κ βεβαια εχεις κουραγιο. ηρεμησε πρωτα κ ψαξε να βρεις τι μπορει να εχει φταιξει. κανε τις εξετασεις σου βρες εναν γιατρο που θα σε κανει να νιωσεις σιγουρη κ ξεκινα προσπαθειες . απλα ψαξτο κ διαβασε κ μονη σου ενημερωσου ρωτα κ κανε εξετασεις για να νιωσεις σιγουρια. 

εισαι δυνατη να ξερεις οτι ολα αυτα οταν θα γεννησεις το παιδακι σου θα σε κανουν να νιωθεις πολυ περιφανη για τον εαυτο σου! 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια ομοιοπαθουσα κ εγω.31 χρόνων περισυ τον Μάρτιο μένω έγκυος αρκετά εύκολα κ ήταν εξωμητριο από τυχαίο γεγονος. Από τότε όμως τίποτα ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Πριν λίγες μέρες έκανα σαλπιγγογραφια κ ήταν όλα τέλεια. Τώρα περιμένω να έρθει περίοδος πάλι και έχω απογοητευτεί πλήρως δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Ακούω όλες οι κοπέλες μετά από εξωμητριο να μένουν έγκυες σχετικά γρήγορα, εγω ακόμα τίποτα κ δεν ξέρω τι να κάνω. 

πρίν από 14 λεπτά , Emman είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...