Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Περιοδος, διαταραχή περιόδου ή εγκυμοσύνη;


Mari1

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Τελευταία περίοδος 18 Αυγούστου. Από Τετάρτη 9 Σεπτεμβρίου στο σκούπισμα ή στο εσώρουχο είχα καφέ ροζ πολύ πολύ αχνό και όχι όλη την ημέρα και συνεχίζει..τι μπορεί να συμβαίνει;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mari1 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τελευταία περίοδος 18 Αυγούστου. Από Τετάρτη 9 Σεπτεμβρίου στο σκούπισμα ή στο εσώρουχο είχα καφέ ροζ πολύ πολύ αχνό και όχι όλη την ημέρα και συνεχίζει..τι μπορεί να συμβαίνει;;

Τι κύκλο έχεις; γενικα σταθερός χώρος τπτ περίεργα ως τώρα; 

Προσπαθείτε για μωρο; είχατε ελεύθερες επαφές; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, vikib είπε:

Τι κύκλο έχεις; γενικα σταθερός χώρος τπτ περίεργα ως τώρα; 

Προσπαθείτε για μωρο; είχατε ελεύθερες επαφές; 

 

Just now, Mari1 είπε:

Γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο αλλά με 2 3 μέρες διαφορά όχι τόσες πολλές.εχουμε ελεύθερες επαφές προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι έχουμε ήδη ένα.δυσκολευομαστε λίγο βέβαια γιατί ο άντρας μου έχει κιρσοκήλη και χαμηλό αριθμό σπερματοζωαρίων.τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Ευχαριστώ πολύ @vikib

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου θεωρητικά δηλαδή καπου τωρα περιμένεις περίοδο????έχεις καθυστέρηση η ακόμα????εφόσον δυο μερες εχεις ετσι καφέ θα μπορούσε να είναι τόσο εγκυμοσύνη οσο και διαταραχή!!!!σου ευχομαι το πρωτο και να μεγαλώσεις συντομα την οικογένεια σου!!!έχεις κάνει κάποιο τεστ????η να περιμένεις μέχρι και αύριο το πρωί που να δεις πως θα πάει και να κάνεις μια χοριακη??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! λοιπόν έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες κ εμείς για μωράκι...με ΤΕΡ 20/8 και κύκλο 33 ημερών είχαμε επαφές στις γόνιμες ημέρες.. έχω αναγουλες κ υπνηλία..πότε πιστεύετε μπορώ να κάνω τέστ?

Να σημειώσω ότι εδώ κ 2μιση μήνες παίρνω φυλικο πειράζει λέτε?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kons27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! λοιπόν έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες κ εμείς για μωράκι...με ΤΕΡ 20/8 και κύκλο 33 ημερών είχαμε επαφές στις γόνιμες ημέρες.. έχω αναγουλες κ υπνηλία..πότε πιστεύετε μπορώ να κάνω τέστ?

Να σημειώσω ότι εδώ κ 2μιση μήνες παίρνω φυλικο πειράζει λέτε?

 

Καλως την και καλή επιτυχία!!!σου ευχομαι αυτός να είναι ο μήνας σου!!!όχι δεν πειραζει για το φυλικο πανω κάτω ολες που προσπαθούμε το παίρνουμε...εινσι βιταμίνη οπότε δε σου κάνει τίποτα....

Εγω θα σου πρότεινα πως αφού έχεις κυκλο 33 ημερών καλύτερα και αν μπορείς φυσικα να κρατηθείς να εκανες ένα τεστ την πρώτη μέρα καθυστέρησης!!!έχεις γενικα σταθερό κυκλο??

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Κοριτσι μου θεωρητικά δηλαδή καπου τωρα περιμένεις περίοδο????έχεις καθυστέρηση η ακόμα????εφόσον δυο μερες εχεις ετσι καφέ θα μπορούσε να είναι τόσο εγκυμοσύνη οσο και διαταραχή!!!!σου ευχομαι το πρωτο και να μεγαλώσεις συντομα την οικογένεια σου!!!έχεις κάνει κάποιο τεστ????η να περιμένεις μέχρι και αύριο το πρωί που να δεις πως θα πάει και να κάνεις μια χοριακη??

@*Vasoula αυτά τα καφέ τα έχω από την προηγούμενη Τετάρτη δηλαδή 9 του μήνα.. δηλαδή περιμένω κανονικά 18 του μήνα περίπου..γι αυτό λέω γενικά είχα κάνα 2 μέρες καφέ και αν και μου έρχονταν τώρα έχω περίπου 8 μέρες.. σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά..

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Καλως την και καλή επιτυχία!!!σου ευχομαι αυτός να είναι ο μήνας σου!!!όχι δεν πειραζει για το φυλικο πανω κάτω ολες που προσπαθούμε το παίρνουμε...εινσι βιταμίνη οπότε δε σου κάνει τίποτα....

Εγω θα σου πρότεινα πως αφού έχεις κυκλο 33 ημερών καλύτερα και αν μπορείς φυσικα να κρατηθείς να εκανες ένα τεστ την πρώτη μέρα καθυστέρησης!!!έχεις γενικα σταθερό κυκλο??

Γεια σου vasoula!!!

Περίπου ναι ...τώρα τους 2 τελευταίους μήνες ήμουν στις 33 ημέρες.... πάνω κάτω 2 με 3 ημέρες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari1 είπε:

@*Vasoula αυτά τα καφέ τα έχω από την προηγούμενη Τετάρτη δηλαδή 9 του μήνα.. δηλαδή περιμένω κανονικά 18 του μήνα περίπου..γι αυτό λέω γενικά είχα κάνα 2 μέρες καφέ και αν και μου έρχονταν τώρα έχω περίπου 8 μέρες.. σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά..

Αααας είχες αρκετες μέρες καφε....θα μπορούσε να είναι και πολύ καλό σημάδι αυτο καθώς πολλα κορίτσια εχω διαβάσει εδώ και ξεκίνησαν έτσι την εγκυμοσύνη τους!!!στο εύχομαι μέσα από τη καρδια μου!!!!

Κιρσοκηλη έχει ωστόσο και ο δικος μου άντρας...αλλα έκανε εξετάσεις και το σπερμα ήταν καλό...οπότε δεν είναι απαραίτητο πως θα υπάρξει πρόβλημα με αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari1 είπε:

@*Vasoula αυτά τα καφέ τα έχω από την προηγούμενη Τετάρτη δηλαδή 9 του μήνα.. δηλαδή περιμένω κανονικά 18 του μήνα περίπου..γι αυτό λέω γενικά είχα κάνα 2 μέρες καφέ και αν και μου έρχονταν τώρα έχω περίπου 8 μέρες.. σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά..

Πάντως κ εγω οταν προσπαθούσα για το πρώτο, τους μήνες που δ εμεινα είχα καφέ, βεβαια οχι τόσες πολλές μέρες 2-5μερες κ μετα αίμα πάλι πολλές μέρες 

Παρόλα αυτά κ οταν εμεινα εγκυος είδα καφέ την αναμενόμενη μέρα περιόδου, απλα δ συνεχιστηκαν

Ειναι πολλές οι μέρες που έχεις καφέ, κ ξεκίνησαν κ νωρις, καλυτερα να το αναφέρεις στον γυναικολογο σου. Μοιάζει για ορμονική διαταραχη

Αλλα κ μια χοριακη θα ξεκαθαρίσει το τοπίο, καλό είναι να την κάνεις να ξέρει κ ο γιατρος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kons27 είπε:

Γεια σου vasoula!!!

Περίπου ναι ...τώρα τους 2 τελευταίους μήνες ήμουν στις 33 ημέρες.... πάνω κάτω 2 με 3 ημέρες!

Άρα περιμένεις από βδομάδα ε???θα πρέπει να κάνεις λιγη υπομονή ακόμα κοριτσι μου για τεστ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Θα ήθελα και εγώ να εκφράσω μια απορία που έχω σχετικά με την τελευταία περίοδό μου. Η προηγούμενη ήταν 5/8. Προσπαθούμε για μωρακι οπότε έχουμε ελεύθερες επαφές. ο κύκλος μου είναι 30-31 ημερών σταθερά. Δεν θυμάμαι καν από πότε έχει να κάνει ένα ψιλοανέβασμα ή κατέβασμα για να πεις οτι είμαι επιρρεπής σε μεταβολές( καλοκαίρι, μπάνια, ορμόνες κτλ). Οπότε με αυτόν τον κύκλο 30-31 ημερών είχα 5 και 4 μέρες αντιστοιχα καθυστέρηση γιατι μου ήρθε την Τετάρτη 9/9 καφέ. Νομιζα ότι θα είναι η καφέ  προειδοποιητική κηλίδα πριν το αίμα. Αλλά συνεχίστηκε σχεδόν μόνο καφέ άντε και 2-3 σκουπίσματα με κόκκινο. Μετά ανοιχτό καφέ και ελαφρύ ροζ. Αυτό διήρκησε 6(περίπου μέρες). 

Τι να ήταν τώρα αυτό; Θα κλείσω βέβαια ένα ραντεβού για υπέρηχο. Εχει συμβεί κατι παρόμοιο σε κάποια κοπέλα;

Link to comment
Share on other sites

@vikib @*Vasoulal ευχαριστώ πολύ κορίτσια.. στο γυναικολόγο το είχα αναφέρει και μου είπε να περιμένω μέχρι 21 να δούμε αν θα έρθει κανονική περίοδος!!!

Just now, *Vasoula είπε:

Αααας είχες αρκετες μέρες καφε....θα μπορούσε να είναι και πολύ καλό σημάδι αυτο καθώς πολλα κορίτσια εχω διαβάσει εδώ και ξεκίνησαν έτσι την εγκυμοσύνη τους!!!στο εύχομαι μέσα από τη καρδια μου!!!!

Κιρσοκηλη έχει ωστόσο και ο δικος μου άντρας...αλλα έκανε εξετάσεις και το σπερμα ήταν καλό...οπότε δεν είναι απαραίτητο πως θα υπάρξει πρόβλημα με αυτό!!!

Ναι μας το είπαν και εμάς αυτό για την κιρσοκήλη ότι δεν φταίει απαραίτητα γιατί προφανώς την είχε και στο πρώτο μας παιδάκι.. παρόλαυτα έχει μικρό αριθμό κινητών σπερματοζωαρίων.. ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι...

Just now, xriszis είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

Θα ήθελα και εγώ να εκφράσω μια απορία που έχω σχετικά με την τελευταία περίοδό μου. Η προηγούμενη ήταν 5/8. Προσπαθούμε για μωρακι οπότε έχουμε ελεύθερες επαφές. ο κύκλος μου είναι 30-31 ημερών σταθερά. Δεν θυμάμαι καν από πότε έχει να κάνει ένα ψιλοανέβασμα ή κατέβασμα για να πεις οτι είμαι επιρρεπής σε μεταβολές( καλοκαίρι, μπάνια, ορμόνες κτλ). Οπότε με αυτόν τον κύκλο 30-31 ημερών είχα 5 και 4 μέρες αντιστοιχα καθυστέρηση γιατι μου ήρθε την Τετάρτη 9/9 καφέ. Νομιζα ότι θα είναι η καφέ  προειδοποιητική κηλίδα πριν το αίμα. Αλλά συνεχίστηκε σχεδόν μόνο καφέ άντε και 2-3 σκουπίσματα με κόκκινο. Μετά ανοιχτό καφέ και ελαφρύ ροζ. Αυτό διήρκησε 6(περίπου μέρες). 

Τι να ήταν τώρα αυτό; Θα κλείσω βέβαια ένα ραντεβού για υπέρηχο. Εχει συμβεί κατι παρόμοιο σε κάποια κοπέλα;

Αυτό έχω εγώ εδώ και 8 μέρες... Περιμένω γύρω στις 18/9 ο γυναικολόγος μου είπε να περιμένω μέχρι 21/9 να δούμε αν θα έρθει κανονική..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari1 said:

Αυτό έχω εγώ εδώ και 8 μέρες... Περιμένω γύρω στις 18/9 ο γυναικολόγος μου είπε να περιμένω μέχρι 21/9 να δούμε αν θα έρθει κανονική..

Τεστ εγκυμοσύνης έχεις κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, xriszis είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

Θα ήθελα και εγώ να εκφράσω μια απορία που έχω σχετικά με την τελευταία περίοδό μου. Η προηγούμενη ήταν 5/8. Προσπαθούμε για μωρακι οπότε έχουμε ελεύθερες επαφές. ο κύκλος μου είναι 30-31 ημερών σταθερά. Δεν θυμάμαι καν από πότε έχει να κάνει ένα ψιλοανέβασμα ή κατέβασμα για να πεις οτι είμαι επιρρεπής σε μεταβολές( καλοκαίρι, μπάνια, ορμόνες κτλ). Οπότε με αυτόν τον κύκλο 30-31 ημερών είχα 5 και 4 μέρες αντιστοιχα καθυστέρηση γιατι μου ήρθε την Τετάρτη 9/9 καφέ. Νομιζα ότι θα είναι η καφέ  προειδοποιητική κηλίδα πριν το αίμα. Αλλά συνεχίστηκε σχεδόν μόνο καφέ άντε και 2-3 σκουπίσματα με κόκκινο. Μετά ανοιχτό καφέ και ελαφρύ ροζ. Αυτό διήρκησε 6(περίπου μέρες). 

Τι να ήταν τώρα αυτό; Θα κλείσω βέβαια ένα ραντεβού για υπέρηχο. Εχει συμβεί κατι παρόμοιο σε κάποια κοπέλα;

Καλως την!!!!αυτά τα καφέ δεν μου αρέσουν και εμενα γιατί πάντα με μπερδεύουν...καλύτερα να κλείσεις ενα ραντεβού!!!είχες κάνει κάποιο τεστ στη καθυστέρηση να υποθέσω?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...