Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Η σπερματεγχυση είναι 100% σίγουρη?? Πείτε μου εμπειρίες κορίτσια μου όσες έχετε κάνει


Recommended Posts

Just now, Ρενουλα 19 είπε:

Το ενδομητριο μου είναι 2.88 cm το γράφει ο υπέρηχος 

Κοριτσια καλήσπερα τα φώτα σας σας παρακαλώ πήγα για υπέρηχο σήμερα και μου είπε ο γιατρός ότι δεν υπάρχει πιο παχύ ενδομητριο το ενδομητριο μου είναι 2.88 cm περίοδος ακόμα δεν έχω έπεισεις είμαι καθαρή δεν έχω ούτε κύστες ούτε τίποτα είμαι δύο βδομάδες μετά την οωρηξια και την ελεύθερη επαφή μου εδώσε να ξεκινήσω utrogestan αύριο μέχρι την Τρίτη αν δεν ειμαι έγκυο θα μου κατέβει περίοδος σε 5 μέρες μετά το σταμάτημα τω χαπιών αλλιώς λέει δεν θα μου κετεβει υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης με τέτοιο παχύ ενδομητριο???????  Τα φώτα σας 

ειναι οντως πολυ παχυ τεστ γιατι δεν κανεις? δυο εβδομαδες κανονικα τωρα εχεις καθυστερηση

χαπια γιατι σου εδωσε ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι όντως έχω καθυστέρηση φοβάμαι να κάνω τεστ μου έδωσε όμως utrogestan για τέσσερις μέρες πρωί μεσημέρι βράδυ κι αν μέχρι την άλλη Κυριακή δεν μου έρθουν να περιμένω 7 μέρες και βα κάνω χοριακη υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρενουλα 19 είπε:

Ναι όντως έχω καθυστέρηση φοβάμαι να κάνω τεστ μου έδωσε όμως utrogestan για τέσσερις μέρες πρωί μεσημέρι βράδυ κι αν μέχρι την άλλη Κυριακή δεν μου έρθουν να περιμένω 7 μέρες και βα κάνω χοριακη υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης?? 

με τοσο παχυ ενδομητριο εισαι σιγουρα εγκυος κανε τεστ κ αλλαξε γιατρο κανονικα επρεπε να σε βαλει να κανεις χοριακη χθες κ οχι να σου δωσει φαρμακα χωρις λογο

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό μου έκανε εντύπωση του είπα να κάνω χοριακη και είπε όχι τώρα εντωμεταξύ η αδελφή την ημέρα που έκανε υπέρηχο το ενδομητριο της ήταν 2.91 και είμαι έγκυος τελικά και εμένα 2.88 πρώτη φορά έχω τέτοιο ενδομητριο 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρενουλα 19 είπε:

Μα αυτό μου έκανε εντύπωση του είπα να κάνω χοριακη και είπε όχι τώρα εντωμεταξύ η αδελφή την ημέρα που έκανε υπέρηχο το ενδομητριο της ήταν 2.91 και είμαι έγκυος τελικά και εμένα 2.88 πρώτη φορά έχω τέτοιο ενδομητριο 

πηγαινε κανε χοριακη αφου εχεις καθυστερηση τι περιμενει να γεννησεις κ να κανεις χοριακη. κ αλλαξε γιατρο πραγματικα τα utro ειναι μονο αν εχεις καποιο προβλημα δεν τα περνεις για πλακα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα αυτό μου έκανε εντύπωση του είπα να κάνω χοριακη και είπε όχι τώρα εντωμεταξύ η αδελφή την ημέρα που έκανε υπέρηχο περίμενε περίοδο και το ενδομητριο της ήταν 2.91 και είναι έγκυος τελικά και εμένα 2.88 πρώτη φορά έχω τέτοιο ενδομητριο 

Just now, linaa είπε:

πηγαινε κανε χοριακη αφου εχεις καθυστερηση τι περιμενει να γεννησεις κ να κανεις χοριακη. κ αλλαξε γιατρο πραγματικα τα utro ειναι μονο αν εχεις καποιο προβλημα δεν τα περνεις για πλακα. 

Θα πάω να κάνω Δευτέρα ελπίζω να βγει θετική απλά είπα να περιμένω γιατί δεν θέλω να ξανά απογοητευτώ πάλι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρενουλα 19 είπε:

Μα αυτό μου έκανε εντύπωση του είπα να κάνω χοριακη και είπε όχι τώρα εντωμεταξύ η αδελφή την ημέρα που έκανε υπέρηχο περίμενε περίοδο και το ενδομητριο της ήταν 2.91 και είναι έγκυος τελικά και εμένα 2.88 πρώτη φορά έχω τέτοιο ενδομητριο 

Θα πάω να κάνω Δευτέρα ελπίζω να βγει θετική απλά είπα να περιμένω γιατί δεν θέλω να ξανά απογοητευτώ πάλι 

κοιτα γενικα αν εχεις καθηστερηση κανεις χοριακη δεν χρειαζετε να περιμενεις μια εβδομαδα αν ξερεις την ωορηξια σου. το παχυ ενδομητριο δειχνει εγκυμοσυνη . γενικα  προσεχε αυτες τις μερες ξεκουραση κ οχι βαρος .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρενουλα 19 είπε:

Έκανα χοριακη την προηγούμενη Πέμπτη δηλαδή μια βδομάδα μετά την οωρηξια και ήταν αρνητική γιαυτό φοβάμαι :(

κοριτσι μου μια εβδομαδα μετα την ωορηξια δεν υπαρχει χοριακη. η χοριακη δειχνει το πολυ τρεις τεσσερις μερες πριν σου ερθει περιοδος. μια εβδομαδα μετα την ωορηξια μολις που θα γινετε η συλληψη μην χαλας τα λεφτα σου κανοντας τεστ κ χοριακες αν δεν εχεις καθηστερηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ρενουλα 19 είπε:

Έκανα χοριακη την προηγούμενη Πέμπτη δηλαδή μια βδομάδα μετά την οωρηξια και ήταν αρνητική γιαυτό φοβάμαι :(

Μια βδομαδα μετά την ωορρηξια λογικο να μην δειξει

Μπορει η εμφύτευση να γίνει 5-12μερες μετα

Οποτε εφόσον εσύ είσαι 14μερες μετά κάνεις τεστ η χοριακη αύριο πρωί, παίρνεις φιλισιν κ ψάχνεις για γιατρο

Δ καταλαβαινω γτ σου έδωσε ουτρο. Δίνουν αν έχεις λεπτό ενδομητριο, αίμα, συσπασεις

Γράψε μας τα νέα σου, να σου ευχηθούμε κιολας

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανες σπερματέγχυση δεν σου είπε ποιά μέρα να κάνεις χοριακή; Και σήμερα σου έκανε υπέρηχο για ποιό λόγο; γιατί είχατε ραντεβού σήμερα; Και σου έδωσε σήμερα ουτρο για να τα πάρεις και να τα κόψεις σε λίγες μέρες και αν δεν σου έρθει περίοδος μετά από μια βδομάδα να πας μετά για χοριακή; Όλα μαζί αυτά δεν στέκουν. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Τωρα συνειδητοποίησα ότι είσαι η αρχική θεματοθετρια

Οποτε πολύ σωστά ρωτάει το λουκουμαδακι για ποιο λόγο είχες σήμερα υπερηχο; έκανες σπερματεγχυση σε αυτόν τον κύκλο; δ θα έκανες χοριακη μετά από κάποιες μέρες; την προγεστερονη μήπως την έδωσε σαν στήριξη λόγω σπερματεγχυσης; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...