Recommended Posts

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Είχα γράψει στην Κάντυ ότι με την εγκυμοσύνη της χάρηκε όλο το φόρουμ και περιμένουμε και τις υπόλοιπες παλιές! Εμείς πολλά πολλά μεταξύ μας ποτέ δεν είχαμε αλλά μπορώ να πω ότι σαν παρουσία είσαι η πιο αξιοπρεπής και δεν υπάρχει πιστεύω άτομο εδώ μέσα που δεν περιμένει πώς και πώς να πετύχεις. 

Καλα αυτό με την Καντυ ήτανε μοναδικό. Με συγκινείς πολύ. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Και για να το ελαφρυνω λίγο. Σήμερα διάβαζα ότι μέχρι τον Ιούλιο του 2021 πρέπει η Ελλάδα να εναρμονιστει με κοινοτική οδηγία  για την πατρική άδεια. Από 2 ημέρες στη γέννηση μελετούν να γίνουν 10 και 2 μηνες πατρική άδεια μέχρι να γίνει 6 ετών το παιδί. Ήδη το Υπουργείο Εργασίας μελετάει σχετικό Νομοσχέδιο. Και πετάγεται ο άντρας μου. Για αυτό δεν κάναμε τόσα χρόνια παιδί! Να μην αδικηθω και εγω!!

• Μου αρέσει 5
  • Χαχα 7

Just now, anoulious είπε:

Καλα αυτό με την Καντυ ήτανε μοναδικό. Με συγκινείς πολύ. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Και για να το ελαφρυνω λίγο. Σήμερα διάβαζα ότι μέχρι τον Ιούλιο του 2021 πρέπει η Ελλάδα να εναρμονιστει με κοινοτική οδηγία  για την πατρική άδεια. Από 2 ημέρες στη γέννηση μελετούν να γίνουν 10 και 2 μηνες πατρική άδεια μέχρι να γίνει 6 ετών το παιδί. Ήδη το Υπουργείο Εργασίας μελετάει σχετικό Νομοσχέδιο. Και πετάγεται ο άντρας μου. Για αυτό δεν κάναμε τόσα χρόνια παιδί! Να μην αδικηθω και εγω!!

Θα γίνουν κ άλλες αλλαγές με το ίδιο νομοσχέδιο. Θα πάρει κ ο άνδρας άδεια ανατροφής υποχρεωτικά κ θα αποκατασταθούν κ αδικίες για γυναίκες.

• Μου αρέσει 5

Διαφημίσεις

Just now, Καντι said:

Όχι ρε φίλε συμμαθήτριες ήμασταν!!! Που το θυμήθηκες το γάντι!!! Κι εγω το ίδιο την τελευταια ημέρα πριν δώσω ιστορία ειπα όλο το βιβλίο απ έξω. Είκοσι στρογγυλό πήρα! Και ειναι το μοναδικό που εχω κρατήσει.

Χαχα τριτοδεσμίτισσες! Εγώ δυστυχώς και τοτε όπως κ τώρα  θυμόμουνα τα καλτ σημεία των προτάσεων  και όχι την ουσία... (καπου επεσε ενα γαντι) οπότε το 20 το ειδα με το μακαρόνι :-). 17 κ πολύ που ήταν!

• Χαχα 1

Just now, Liakada είπε:

Θα γίνουν κ άλλες αλλαγές με το ίδιο νομοσχέδιο. Θα πάρει κ ο άνδρας άδεια ανατροφής υποχρεωτικά κ θα αποκατασταθούν κ αδικίες για γυναίκες.

Ναι αυτή η άδεια 2 μηνών θα δοθεί ως αντιστοιχία στην άδεια ανατροφής της γυναίκας. 

Just now, Liakada είπε:

Την έλεγα όλη παπαγαλία σε 1,5 ώρα. Ακόμα θυμάμαι μεγάλα κομμάτια να φανταστείς, καίτοι γεράματα.

Εγώ έγραψα 16 (δεινοπάθησα στην αποστήθιση), ο σύζυγος 20!

Just now, Roda είπε:

Χαχα τριτοδεσμίτισσες! Εγώ δυστυχώς και τοτε όπως κ τώρα  θυμόμουνα τα καλτ σημεία των προτάσεων  και όχι την ουσία... (καπου επεσε ενα γαντι) οπότε το 20 το ειδα με το μακαρόνι :-). 17 κ πολύ που ήταν!

...εγώ 16...:(

Το διάβασα σήμερα ότι θα δώσουν 2 μήνες άδεια πατρότητας...

• Μου αρέσει 4

Διαφημίσεις

Just now, Troia είπε:

Εγώ έγραψα 16 (δεινοπάθησα στην αποστήθιση), ο σύζυγος 20!

Κι εγώ 20 αλλά θυμάμαι ήταν η πρώτη χρονιά που είχαν καταποντιστεί όλοι (1997) στην ιστορία δέσμης. Είχαν βάλει κριτικά θέματα. Να σκεφτείς νομίζω ότι πέρασαν μόνο 5-6 χρόνια αλλά δυστυχώς...Ου γαρ έρχεται μόνον!

Just now, Liakada είπε:

Κι εγώ 20 αλλά θυμάμαι ήταν η πρώτη χρονιά που είχαν καταποντιστεί όλοι (1997) στην ιστορία δέσμης. Είχαν βάλει κριτικά θέματα.

Ανατρίχιασα. Ένας από τους λόγους που δεν προχώρησα στην πρώτη μου μεγάλη αγάπη, τη νομική (καλά ήμουν και μικρή έβλεπα και πολλές ταινίες ήταν μαγεία η δικηγορία μέσα στο Χόλιγουντ) , ήταν η ιστορία δέσμης. Ξανααναναντριχιασα! Σας θαυμάζω που κάνατε τέτοιο κόπο να μάθετε σε τέτοια ηλικία εκείνο το κοντόχοντρο τούβλο! Μπράβο σας! 

• Μου αρέσει 2

dancing_kid_avatar_picture_57685.gif

Κράτα το

Just now, Arriel_83 είπε:

Ρε κορίτσια, τι είναι η εξέταση Νικά? Τι είναι ερα και εμα? 

Ωχ! Ποια θα αναλάβει; Εμενα τελειώνει μπαταρία.. 

• Χαχα 4

Just now, Liakada είπε:

Κι εγώ 20 αλλά θυμάμαι ήταν η πρώτη χρονιά που είχαν καταποντιστεί όλοι (1997) στην ιστορία δέσμης. Είχαν βάλει κριτικά θέματα. Να σκεφτείς νομίζω ότι πέρασαν μόνο 5-6 χρόνια αλλά δυστυχώς...Ου γαρ έρχεται μόνον!

Εμείς ήμαστε 4η όμως σ᾽ εμάς δεν έβαζαν κριτικά θέματα, μόνο παπαγαλία ήθελε. Ήταν (θεωρητικά) το πιο εύκολο μάθημα, για μένα το πιο δύσκολο...Εγώ ήμουν το 1998, ο σύζυγος το 1994.

Ωχ! Ποια θα αναλάβει; Εμενα τελειώνει μπαταρία.. 

Τολμώ να πω (διορθώστε με αν κάνω λάθος) ότι δεν είναι ακόμα ώρα να τα ψάξεις αυτά, γιατί δεν έχεις ακόμα προσπάθειες και αποτυχίες. Στην ίδια κατηγορία είμαι κι εγώ, θεωρω...Είναι για το παράθυρο εμφύτευσης και τα μικρόβια/φλεγμονές στη μήτρα. Οι γιατροί πάνε by trial and error συνήθως και αυτά τα προτείνουν σε περίπτωση που έχεις αποτυχίες. Μακάρι να μη φτάσουμε ποτέ εκεί...

• Μου αρέσει 5

Διαφημίσεις

Just now, Arriel_83 είπε:

Ρε κορίτσια, τι είναι η εξέταση Νικά? Τι είναι ερα και εμα? 

Η εξέταση νικά βρίσκει φλεγμονές του ενδομητρίου κ το παράθυρο εμφυτευσεις το ερα επίσης βρίσκει το παράθυρο για το εμα δεν είμαι σίγουρη νομίζω είναι επίσης για φλεγμονές.

• Μου αρέσει 2

Just now, Troia είπε:

Εμείς ήμαστε 4η όμως σ᾽ εμάς δεν έβαζαν κριτικά θέματα, μόνο παπαγαλία ήθελε. Ήταν (θεωρητικά) το πιο εύκολο μάθημα, για μένα το πιο δύσκολο...Εγώ ήμουν το 1998, ο σύζυγος το 1994.

Τολμώ να πω (διορθώστε με αν κάνω λάθος) ότι δεν είναι ακόμα ώρα να τα ψάξεις αυτά, γιατί δεν έχεις ακόμα προσπάθειες και αποτυχίες. Στην ίδια κατηγορία είμαι κι εγώ, θεωρω...Είναι για το παράθυρο εμφύτευσης και τα μικρόβια/φλεγμονές στη μήτρα. Οι γιατροί πάνε by trial and error συνήθως και αυτά τα προτείνουν σε περίπτωση που έχεις αποτυχίες. Μακάρι να μη φτάσουμε ποτέ εκεί...

Η ιστορια ηταν αποκλειστικα τότε και μονο παπαγαλια για παπαγάλους.

Με 18.5 μεσο όρο στα 4 μαθηματα της 3ης δεσμης χωρις το 20 του παπαγαλου της Ιστοριας περασα με υποτροφια Αθηνα με την πρωτη.

Αρχαία και Έκθεση τα δυνατά μου σημεία!!

Πολυ σωστα κοριτσι!Χανεις ομως το πολυτιμο τριωρο του υπνου!Γρηγορα νανι!Εγω καληνυχτω.

hKYcp3.png

Just now, giota1 είπε:

Η εξέταση νικά βρίσκει φλεγμονές του ενδομητρίου κ το παράθυρο εμφυτευσεις το ερα επίσης βρίσκει το παράθυρο για το εμα δεν είμαι σίγουρη νομίζω είναι επίσης για φλεγμονές.

Νομίζω το ένα είναι των Ιταλών και το άλλο των Ισπανών.

Just now, Joka είπε:

Πολυ σωστα κοριτσι!Χανεις ομως το πολυτιμο τριωρο του υπνου!Γρηγορα νανι!Εγω καληνυχτω.

Σωστά! Καληνύχτα!

• Μου αρέσει 1

Just now, Troia είπε:

αααα μαζι δωσαμε χα χα χα αλλα εγω περασα την επομενη . το 98 πηγα τουριστας . κ εγω 4η ευκολη δεν μπορω να πω!

Just now, Καντι είπε:

Όχι ρε φίλε συμμαθήτριες ήμασταν!!! Που το θυμήθηκες το γάντι!!! Κι εγω το ίδιο την τελευταια ημέρα πριν δώσω ιστορία ειπα όλο το βιβλίο απ έξω. Είκοσι στρογγυλό πήρα! Και ειναι το μοναδικό που εχω κρατήσει.

χαχαχα μήπως να το γυρίσουμε σε κουίζ; "Γνώρισε και τη Βαστίλη για 11 μήνες"....ποιος ήταν οεο;;; τον τελευταίο μήνα, κάαααθε τρίτη μέρα λέγαμε απέξω την ιστορία...είχαμε σταματήσει να πηγαίνουμε και σχολείο. Ήταν όμως το χειρότερό μου μάθημα...ήταν και οι πρώτες χρονιές όταν έδινα με βαρβάτες συνδυαστικές...εγώ κράτησα ενθύμιο το βιβλίο...

Just now, Roda είπε:

κάθε δυο τρεις μήνες κανει λουπα το φορουμ και αναφέρεται στα ίδια και τα ίδια. Ο Νίκας ειναι στανταρ θεματάκι λούπας

Το άλλο το καθημερινό θέμα λούπας δεν το έχεις παρατηρήσει;;; Θα σε μαλώσωωωωω...:P

Just now, Liakada είπε:

Ευτυχώς εμένα μου κάλυψαν τη διαφορά της τα άλλα τρία στα οποία αρίστευα και δεν τα φοβόμουν καθόλου! για αυτό καταλαβαίνω και τα παιδάκια τώρα τι ζόρι τραβάνε...

• Μου αρέσει 4

tvXOp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα