Recommended Posts

5 hours ago, giota1 said:

Που θα τον βρούμε τον κύριο? Άσε που βρίσκει σε όλες φλεγμονές δεν θα το αντέξω 6 μήνες αντιβίωση κ θα έχει πιαση κ η αμη  πάρω μέχρι τότε. Πολύ δουλειά βρε παιδί μου.

Νομίζω είναι στο Locus Medicus 

• Μου αρέσει 1

7 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Καλέ εδώ είχε δείξει το τεστάκι που έκανα το καλοκαίρι 3 μέρες πριν τη καθυστέρηση και με χοριακή 27...και τεστάκι από τα λιντλ ε? :lol: Αλλά πριν τη καθυστέρηση ή 1-2 μέρες πολλές φορές μπορεί και να μη δείξουν σωστά, με 5 μέρες όμως πολύ δύσκολα...

Το θυμάμαι το δικό σου

Εκείνη την ημέρα έπιασα τη μπουτου

4 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Τι ωραίο το τικερακι που έβαλες!!!!!!!!Η μπουτου είναι στον δρόμο λεμεεε:x

Σα τα δικα σας μπούτια δεν είναι! 

Με είχες πεθάνει τότε με τις τριπλες Κ την κορδέλα!!!!! 

Νεκταρινακι λέω στον άντρα μου, όταν πάω πλάκα θα χει να σε πάρω Κ να σου πω κάτι φύτρωσε ανάμεσα. 

Δεν ήταν καλο παιδάκι στην Αυχενικη. 

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Και Γιάννενα χωρίς να παίρνω όρκο όμως αν είναι καμία από εκεί ας μας πει αν έχει γνώση. Ιδιώτης αν θυμάμαι καλά από την ξαδέρφη μου όταν τα συζητούσαμε. Δεν θυμάμαι με Αθήνα με ποιό κέντρο συνεργαζόταν.

Και εγώ γνωρίζω κοπέλα που κατεβαίνει Αθήνα για ωοληψίες και τις εγχύσεις τις κάνει στην Θεσσαλονίκη με τον εκεί γυναικολόγο της. Δεν νομίζω ότι είχε λόγο να μου πει ψέματα. 

Καλημερα σασ ελπιζω να ειστε καλα θελω τα καλα σασ λογια για σημερα θα παω για την δευτερη μου χοριακη μια προσευχη ολα να ειναι καλα σασ παρακαλω χχχχχχ

• Μου αρέσει 13

Από ότι έχω καταλάβει ο Νικας είναι σαν τον Τσιλιβακο (πρώτον μόνιμο θέμα εδώ χαχαχα και δημιουργεί πόλωση και στους εξωσωματιστες και στις ασθενείς) 

Η εξέταση του για φλεγμονές του ενδομητριου είναι αιματολογική, ωστοσο υπάρχει πλέον η ERA (endometrium receptivity analysis) που γίνεται με βιοψια. 

Το ΕΜΑ είναι εξέταση για αντισώματα ενδομυηιου. 

Αρα, αν όντως η εξέταση του Νικά είμαι μόνο αιματολογική ύστερη σε σχέση με την ERA που περιλαμβάνει εξέταση ιστού. 

(Τα κατάλαβα καλά? :rolleyes:

Just now, marilou84 said:

Καλημερα σασ ελπιζω να ειστε καλα θελω τα καλα σασ λογια για σημερα θα παω για την δευτερη μου χοριακη μια προσευχη ολα να ειναι καλα σασ παρακαλω χχχχχχ

Καλημέρα! Όλα τέλεια θα πάνε!!! 

Διαφημίσεις

Just now, Arriel_83 said:

Από ότι έχω καταλάβει ο Νικας είναι σαν τον Τσιλιβακο (πρώτον μόνιμο θέμα εδώ χαχαχα και δημιουργεί πόλωση και στους εξωσωματιστες και στις ασθενείς) 

Η εξέταση του για φλεγμονές του ενδομητριου είναι αιματολογική, ωστοσο υπάρχει πλέον η ERA (endometrium receptivity analysis) που γίνεται με βιοψια. 

Αρα, αν όντως η εξέταση του Νικά είμαι μόνο αιματολογική ύστερη σε σχέση με την ERA που περιλαμβάνει εξέταση ιστού. 

Just now, Arriel_83 said:

ARRIEL_83 σε ευχαριστω για τισ θετικεσ ευχεσ σου σε ευχαριστω πολυ το χρειαζομε ειλικρινα 

• Μου αρέσει 1

Just now, marilou84 said:

ARRIEL_83 σε ευχαριστω για τισ θετικεσ ευχεσ σου σε ευχαριστω πολυ το χρειαζομε ειλικρινα 

Ενημέρωσε μας!! 

6 ώρες πρίν, Moana είπε:

Εγώ έλειπα τέλος Ιούλη μέχρι Δεκαπενταύγουστο, κ το ψυγείο είχε μόνο φάρμακα εξωσωματικής μέσα όταν έφυγα, όποτε ιδέα δεν έχω τι μπορεί να είχε συμβεί εκείνο το διάστημα κ δε θα επαιρνα κ χαμπάρι.... όλα τα κουλα σε εμένα. Εν τω μεταξύ παρατηρήσα κ κάτι άλλο. Η σκόνη έχει γίνει block μέσα στο μπουκαλάκι, πως γίνεται ας πούμε η σκόνη πληντυριου από την υγρασία; Έτσι! Αυτό κ αν είναι περίεργο. Αφού  έχει αεροστεγές κλείσιμο αυτό. Κ όλα αυτά συνέβησαν τώρα γιατί το φάρμακο μου το έφτιαξε ο άντρας μου, εγώ δεν ήμουν μπροστά κ δε εκεινος φυσικά δεπαρατηρήσε τπτ από όλα αυτά. Οταν αφήνεις τους άντρες αυτά συμβαίνουν... 

κ γω που εκανα μενοπουρ δεν θυμάμαι τετοια μυρωδιά να σ πω την αληθεια...ειδικα η σκόνη δεν ηταν ετσι με την καμια παντως.....ομως υφίσταται οντως να μυρίζουν  ετσι κ να μην το καταλαβαμε εμεις

5 ώρες πρίν, linaa είπε:

αααα μαζι δωσαμε χα χα χα αλλα εγω περασα την επομενη . το 98 πηγα τουριστας . κ εγω 4η ευκολη δεν μπορω να πω!

Εννοείς ότι δε διάβασες ή ότι πέρασες στους τουρίστες; Πού πέρασες την επόμενη;

Διαφημίσεις

Just now, Arriel_83 είπε:

Όχι δεν είναι ίδια με τον τσιλι. Καμία σχέση να σου πω την αλήθεια. Ο νικας μελετά σε ειδικό μικροσκόπιο δείγμα από μήτρα που του στέλνει ο γιατρός σου αφού έχει προηγηθεί κάποιες μέρες λήψη προγεστερόνης.

@marilou84 καλή επιτυχία, όλη μου η θετική σκέψη μαζί σου.

Just now, Egina mama said:

Όχι δεν είναι ίδια με τον τσιλι. Καμία σχέση να σου πω την αλήθεια. Ο νικας μελετά σε ειδικό μικροσκόπιο δείγμα από μήτρα που του στέλνει ο γιατρός σου αφού έχει προηγηθεί κάποιες μέρες λήψη προγεστερόνης.

@marilou84 καλή επιτυχία, όλη μου η θετική σκέψη μαζί σου.

ευχαριστω πολυ πολυ μακαρι ολα καλα να πανε 

5 ώρες πρίν, [email protected] είπε:

για αυτό καταλαβαίνω και τα παιδάκια τώρα τι ζόρι τραβάνε...

Όχι ρε συ...Τώρα και 4 μαθήματα έχουν πάλι όπως εμείς και τους έχουν μειώσει αρκετά την ύλη σε κάποια που γνωρίζω. Π.χ. μαθηματικά δεν κάνουν καθόλου άλγεβρα στο λύκειο (βλ. πίνακες) και στο πανεπιστήμιο (τολμώ να πω στις σοβαρές σχολές) θα πρέπει να τα ξέρεις αυτά ήδη στο 1ο έτος. Άρα θα πρέπει να προσαρμόσουν οι σχολές τα προγράμματα σπουδών και αυτό σημαίνει ότι πέφτει το επίπεδο, γιατί θα πρέπει να αναλώσουν χρόνο σε άλλοτε λυκειακά μαθήματα. Χάλια το επίπεδο τώρα σε σχέση με τότε...Επίσης για κάποιο λόγο είναι όλα τα παιδιά ανορθόγραφα. Ο άντρας μου έχει φοιτητές που δεν ξέρουν να γράψουν σωστά ούτε το τμήμα στο οποίο φοιτούν...

Just now, Arriel_83 είπε:

Όχι, Ο Τσιλ. δε δημιουργεί πόλωση. Είναι, θα έλεγα, όλοι ξεκάθαροι...Δε νομίζω να τον συστήνει κανείς. Αν το ακούσω, θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση. Ο Νίκας απ' ό,τι διαβάζω εδώ ναι, έχει δημιουργήσει πόλωση, αλλά όπως είπε και μια κοπέλα χθες, μπορεί να είναι και συμφέροντα στη μέση. Δεν έχω προσωπική άποψη για τον άνθρωπο. Για τον Τσιλ. έχω δυστυχώς...

1 ώρα πρίν, Scarlet86 είπε:

Νομίζω είναι στο Locus Medicus 

Όχι, όχι, αυτός είναι Ο Τσιλιβάκος...

• Μου αρέσει 2

Just now, marilou84 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, όλα θα πάνε μια χαρά, περιμένουμε νέα σου 

Just now, Anniee said:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, όλα θα πάνε μια χαρά, περιμένουμε νέα σου 

ναι μακαρι ολα καλα να πανε μακαρι μακαρι 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις