Recommended Posts

Just now, Matinaa said:

οχ.... αλλιως μού τα πε η φιλη μου Ενα τσακ μού πε....οχ οχ οχ

Ημουν η εξαίρεση, μην αγχώνεσαι! Το συζητούσα κ εγω τότε μα τις κοπέλες κ οι περισσότερες δεν είχαν κανένα θεμα. Ενα ποναλακι περιόδου ηταν, μη φανταστείς με σφαζανε

Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

Χαχα το ίδιο της εγραψα κ εγω 

Το ειδα μετα , ε τι φιλενάδες θα ήμασταν;!

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Γενικά ρε. Τιμές χοριακής σε μία κύηση. Ελεύθερο θέμα το είδα :lol: 

Αααααα

Just now, Moana είπε:

Έπιασαν τα ληγμένα η τσάμπα τα πηρες; Παιδι μου εμενα ειναι χαλασμένα, δεν ειναι ληγμένα, χειρότερο δηλ

Μια χαρα ειναι τα φαρμακα . Αν ηταν χαλασμένα ενα, δυο δωδεκαρια θα έβλεπε. Χαλια πηγε, προβλεπόμενο απο μενα γιατι με  τα Pergoveris και οταν δεν ηταν ληγμένα πάλι χαλια τα πηγα.

Just now, Thia1985 είπε:

Δε το βλέπω καλέ το bachelor!!! Xaxa

Αρκούν οι διαφημίσεις για να καταλάβεις τι γινεται!

• Χαχα 2

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Moana είπε:

Ημουν η εξαίρεση, μην αγχώνεσαι! Το συζητούσα κ εγω τότε μα τις κοπέλες κ οι περισσότερες δεν είχαν κανένα θεμα. Ενα ποναλακι περιόδου ηταν, μη φανταστείς με σφαζανε

Μοανα μ τι έκανες με τα φαρμακα, επικοινωνησες; 

Καλησπερα στα κορίτσια της ομαδας! 

Just now, Scarlet86 είπε:

Καλησπέρα και απο μένα κορίτσια, ήθελα να πω σε όλες ένα μεγα΄λο ευχαριστώ για όλα αυτά τα ωραία συγχαρίκια που έλαβα! Πολύ ωραία ένιωσα και εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να πάνε όλα καλα για όλες μας. Εγω σήμερα έκανα 2η χοριακή διπλασιάστηκε σε 2 μέρες απο 215 πήγε 430. όλα φαίνεται να πηγαίνουν καλά αλλά μου είπε να κάνω και την Δευτέρα, μήπως είναι πολύ; Τεσπά θα την κάνω εννοείται αλλά δεν έχω ξανακούσει 3 χοριακές για να είμαι ειλικρινής.. εσείς πώς είστε ; Υπέρηχο μου είπε την άλλη εβδομάδα, αν όλα είναι καλά την Δευτέρα. Εχω μερικά πονάκια χαμηλα και με χτυπάνε και στην μέση αλλα δεν έχω καταλάβει αν ειναι έντερο ή πόνοι..Θα δούμε

3 χοριακες και εγώ. Δεν έχω like . Μπράβο κοπέλα μου.

Just now, Καντι είπε:

Θεωρω οτι μυλη κύηση δεν μπορει να υπάρξει στην εξωσωματική. Με την λογική οτι οι εμβρυολογοι την επόμενη στην γονιμοποίηση ελέγχουν οτι υπάρχει πατρικος και  μητρικός πυρήνας στο έμβρυο.

Και όμως είχε φίλη μου μύλη κύηση από εξωσωματική.

Just now, Troia είπε:

Για τον Τσιλ. δεν λέω ότι είναι άσχετος, αλλά ότι έχει κρυφές ατζέντες και άρα αμφισβητώ ότι ενεργεί προς όφελος της γενικότερης καλής μας υγείας...Τα γράφαμε κι εδώ πριν λίγο καιρό, εγώ την εμπειρία μου, η Κάντι κάποιες άλλες μαρτυρίες από φίλες της. Κοινώς, έχει βοηθήσει κόσμο, αλλά ίσως με κάποιο τίμημα. Γι' αυτό αντί για τον Τσιλιβάκο συστήνω την Τσεκούρα. Την εκτιμώ πρώτα σαν άνθρωπο και μετά σαν γιατρό (που με ποια ιδιότητα να κρίνω εγώ τους γιατρούς άλλωστε;). Μια χαρά εξειδικεύεται πάντως ο Τσιλ. Το εύρος πάντως στον έλεγχο των αποβολών ειδικά όντως είναι τόσο μεγάλο! Έχω συγκρίνει Τσιλ. και Τσεκούρα. Εμπίπτει σε πολλές ιατρικές ειδικότητες...

Εμένα μου το έχεις πει το όνομα, άρα ξέρω να φυλάγομαι...

Και εγώ έφυγα από τσίλι, δεν έμεινα εκεί...ακόμα θα ψάχναμε.

Διαφημίσεις

Just now, Egina mama είπε:

Μηπως για μενα την απέκλεισα επειδη ειχα κανει τον προεμφυτευτικο ; Μπορει, εννοειται οτι ψάχτηκα προς τα εκεί με τις τεράστιες τιμές που ειχα,

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Luckystars said:

Μοανα μ τι έκανες με τα φαρμακα, επικοινωνησες; 

Καλησπερα στα κορίτσια της ομαδας! 

Μου είπαν να μην ανησυχώ για τη μυρωδιά, μπορει να ειναι κάποιο συντηρητικό που μυρίζει κ εφόσον ειναι διαυγές το φαρμακο να το παρω κανονικά, οποτε το συνεχιζω

Just now, Egina mama είπε:

Τι είναι η μυλη κύηση πρώτη φορά το ακουω

Ξέρω μονο βιοχημικη εξωμητρια  και παλλινδρομη

UzVGp2.png

Just now, Καντι είπε:

Μηπως για μενα την απέκλεισα επειδη ειχα κανει τον προεμφυτευτικο ; Μπορει, εννοειται οτι ψάχτηκα προς τα εκεί με τις τεράστιες τιμές που ειχα,

Τι ειναι η μύλη κύηση? 

• Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

14 ώρες πρίν, Clouds είπε:

@island1γραφεις ... φλεγμονές, αιμάτωση, συσπάσεις κτλ. Στο κτλ τι ακριβώς εννοείς; Τι άλλο υπάρχει;

Και αυτό που λες ( εκτός αν δεν είχα βλαστοκύστες θα έβαζα 3 ημερών).

Πώς να ξερεις αν θα είχες βλαστοκύστες; Πότε δεν ξέρεις τι θα βγει. Πρέπει να περάσουν οι 3 μέρες ώστε να δεις μετά αν θα γίνουν βλαστοκύστες.Έτσι δεν είναι;

Στο κτλ πάει κάθε πάθηση ενδομητρίου ( ενδομητριωση κτλ) όταν υπάρχει θέμα στο ενδομήτριο ξεκάθαρο.Το αν δεν είχα βλαστοκυστες το έγραψα γιατί τότε ήξερα πως φτάνουν βλαστοκυστες .Εάν πάω σε 3 χρόνια μπορεί η δυναμική των εμβριων μου να μην είναι ίδια .Υπάρχουν γυναίκες που δεν φτάνουν σε βλαστοκυστες.Αυτες εννοείται ότι θα κάνουν ετ νωρίτερα.Για τις βλαστοκυστες υπήρχε η σιγουριά μετά την πρώτη διεγερση,σε όλες τις επόμενες.Με λίγες μονάδες πήρα καλά εμβρια..και αυτό συνεχίστηκε( το καλά πάει στις διαιρέσεις και όχι στην ποιότητα ) φταναν για πλάκα βλαστοκυστες και μάλιστα του καλύτερου σταδιου χωρίς βοήθεια και χωρίς μικρογονιμοποιηση..Το ίδιο σενάριο ακολουθήθηκε παντού.Με άλλα λόγια εάν έχεις τα εμβρια βλαστοκυστες ή φτάνουν βλαστοκυστες δεν σου αλλάζουν μέρα εάν είχες εμφύτευση...εάν δεν έχετε έχεις τότε δοκιμάζουν μήπως το περιβάλλον της μήτρας είναι καλύτερο για τα εμβρια και κάνουν ετ σε τριών ημερών. Αν έχεις βλαστοκυστες στην κατάψυξη δοκιμάζουν μεταφορά Τετάρτη ή εκτη

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Μύλη κύηση – Τροφοβλαστική νόσος της κύησης (πηγή ιστότοπος μαιευτήρα)
Είναι νεοπλασματική νόσος του πλακούντα που προκύπτει όταν περισσότερα του ενός σπερματοζωάρια γονιμοποιούν ένα ωάριο.

Ανάλογα με την βαρύτητα της πάθησης μπορεί να συνυπάρχει και με φυσιολογικό έμβρυο (μερική μύλη κύηση). Η βαρύτερη κατάσταση είναι το χοριοκαρκίνωμα που αντιμετωπίζεται με χημειοθεραπείες και σπάνια με υστερεκτομή. Η κλινική εικόνα ποικίλει ανάλογα του βαθμού δυσπλασίας. Συνήθως παρουσιάζεται αιμορραγία στην κύηση με σοβαρή υπερέμεση και πολύ υψηλές τιμές β χοριονικής γοναδοτροπίνης. Σπάνια παρουσιάζονται κομμάτια πλακουντιακού ιστού στον κόλπο που μοιάζουν με σταφύλια. Χαρακτηριστική είναι η εικόνα χιονοθύελλας στον υπέρηχο. Αιμορραγία στην λοχεία ή μετά από αποβολή (πολύ σπάνια) μπορεί να οφείλεται σε τροφοβλαστική νόσο.
Η διάγνωση τίθεται με ιστολογική εξέταση μετά από απόξεση ενδομητρίου. Η αποφυγή κύησης μετά την απόξεση για έξι μήνες και η παρακολούθηση με περιοδικό έλεγχο των επιπέδων της β HCG αρκεί για την πλειονότητα των περιπτώσεων. Σε περιπτώσεις χοριοκαρκινώματος είναι απαραίτητη και η χημειοθεραπεία ενώ η αφαίρεση μήτρας κρίνεται απαραίτητη σε εξαιρετικά ελάχιστες περιπτώσεις.

Τι προκαλεί τη μύλη κύηση; (πηγή wikihealth)

Δεν μπορείτε να ελέγξετε εάν θα έχετε ή όχι μύλη κύηση. Δεν προκαλείται από οτιδήποτε κάνατε ή δεν κάνατε. Μία μύλη κύηση μπορεί να συμβεί σε όλες τις γυναίκες, οποιασδήποτε εθνικότητας, ηλικίας ή καταγωγής.

Μερικές φορές συμβαίνει εξαιτίας ενός προβλήματος σε γενετικό επίπεδο, στο επίπεδο του DNA. Οι περισσότερες γυναίκες φέρουν εκατοντάδες χιλιάδες ωάρια. Μερικά από αυτά πιθανώς δεν έχουν σχηματιστεί σωστά. Συνήθως απορροφώνται από το σώμα και δεν οδηγούνται σε γονιμοποίηση.

Όταν, όμως, ένα ατελές («άδειο») ωάριο γονιμοποιείται από ένα σπερματοζωάριο, το ζυγωτό καταλήγει να εχει γονίδια μόνο από τον πατέρα και όχι από τη μητέρα. Αυτό οδηγεί σε μύλη κύηση.

Με τον ίδιο τρόπο ένα ατελές σπερματοζωάριο μπορεί να γονιμοποιήσει ένα φυσιολογικό ωάριο. Αυτό επίσης θα οδηγήσει σε μύλη κύηση.

Ποιοι είναι οι προδιαθεσικοί παράγοντες της μύλης κύησης;

Υπάρχουν ορισμένοι προδιαθεσικοί παράγοντες της μύλης κύησης, όπως:

• Ηλικία. Παρόλο που μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε γυναίκα, είναι πιο πιθανό να έχετε μία μύλη κύηση αν είστε κάτω των 20 ή άνω των 35 ετών.
  • Ιστορικό. Αν είχατε μύλη κύηση στο παρελθόν, είναι πιο πιθανό να εμφανίσετε ξανά. Αλλά και πάλι, να θυμάστε ότι μπορεί να έχετε μία πλήρως φυσιολογική εγκυμοσύνη στο μέλλον.

Συμπτώματα

Ποια είναι τα συμπτώματα της μύλης κύησης;

Μία μύλη κύηση μπορεί αρχικά να φαίνεται σαν μία φυσιολογική κύηση. Ωστόσο, θα εμφανίσετε συγκεκριμένα συμπτώματα που θα υποδεικνύουν ότι κάτι δεν πάει καλά.

• Αιμορραγία. Μπορεί να έχετε αιμορραγία από ανοιχτό κόκκινο ως σκούρο καφέ χρώμα κατά το πρώτο τρίμηνο (έως τις 13 εβδομάδες). Αυτό είναι πιο πιθανό αν έχετε μία πλήρη μύλη κύηση. Η αιμορραγία μπορεί να έχει την όψη θρόμβων.
  • Υψηλά επίπεδα χοριακής γοναδοτροπίνης σε συνδυασμό με έντονη ναυτία και εμετό. Η ορμόνη χοριακή γοναδοτροπίνη παράγεται από τον πλακούντα είναι υπεύθυνη για την εμφάνιση ναυτίας και εμετού σε πολλές έγκυες γυναίκες. Σε μία μύλη κύηση υπάρχει περισσότερος πλακουντικός ιστός από το φυσιολογικό. Τα υψηλότερα επίπεδα χοριακής γοναδοτροπίνης οδηγούν σε πολύ έντονη ναυτία και εμετό.
  • Πυελικός πόνος και πίεση. Οι ιστοί στην μύλη κύηση αναπτύσσονται ταχύτερα από ό, τι θα έπρεπε, ειδικά κατά το δεύτερο τρίμηνο. Η κοιλιά σας μπορεί να φαίνεται ιδιαίτερα μεγάλη για ένα τόσο πρώιμο στάδιο της εγκυμοσύνης. Η ταχεία ανάπτυξη μπορεί επίσης να προκαλέσει πίεση και πόνο.

Ο γιατρός μπορεί να εντοπίσει και άλλες ενδείξεις, όπως:

Just now, island1 είπε:

Στο κτλ πάει κάθε πάθηση ενδομητρίου ( ενδομητριωση κτλ) όταν υπάρχει θέμα στο ενδομήτριο ξεκάθαρο.

Εννοείς ενδομητρίτιδα;

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

13 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Και τώρα που είπες να ψάχνουν προφίλ κλπ θα σε παρακαλούσα να μη ξαναπατήσεις στο προφίλ μου όπως κάνεις τομ τελευταίο καιρό κάθε μέρα όλη μέρα. Βαρέθηκα να βλέπω στους επισκέπτες το όνομα σου ολημερίς. Δεν έχει κάτι να δεις να μη σε ενδιαφέρουν αυτά που γράφω να μην παρακολουθείς ποιός μπαίνει για να πετάς σπόντες για το με ποιόν θα μιλάω σε πμ και γενικά μην ξανασχοληθεις μαζί μου. Ευχαριστώ. Το stalking σου αλλού. 

Φυσικά το ότι μπαίνεις κάθε μέρα το έχουν δει και άλλοι και πολλοί έχει καταντήσει ανέκδοτο μην αρχίσεις τα α δεν μπαίνω. 

Είναι η τελευταία φορά που σου απευθύνω το λόγο κάνε μου τη χάρη και εσύ το ίδιο. 

Mπορει να συνεβει καταλάθος...εγώ για παράδειγμα μπήκα πριν λίγο καταλάθος σε ένα προφίλ γιατί ενώ έχω πατήσει να μη βλέπω αναρτήσεις που δεν θέλω μου εμφανίζονται...η διαχείριση με ενημέρωσε ότι δυστυχως  τις παραθέσεις δεν τις γλιτώνω ...τις βλέπω ....Επίσης δε φαίνονται ποστ που κατέβασε η διαχείριση..είχαν δίκαιο τελικά όσοι έλεγαν πόσο καλά κάνει τη δουλειά της...πάντως μπορεί να συνεβει κατά λαθος

13 ώρες πρίν, Troia είπε:

Εμείς ήμαστε 4η όμως σ᾽ εμάς δεν έβαζαν κριτικά θέματα, μόνο παπαγαλία ήθελε. Ήταν (θεωρητικά) το πιο εύκολο μάθημα, για μένα το πιο δύσκολο...Εγώ ήμουν το 1998, ο σύζυγος το 1994.

Τολμώ να πω (διορθώστε με αν κάνω λάθος) ότι δεν είναι ακόμα ώρα να τα ψάξεις αυτά, γιατί δεν έχεις ακόμα προσπάθειες και αποτυχίες. Στην ίδια κατηγορία είμαι κι εγώ, θεωρω...Είναι για το παράθυρο εμφύτευσης και τα μικρόβια/φλεγμονές στη μήτρα. Οι γιατροί πάνε by trial and error συνήθως και αυτά τα προτείνουν σε περίπτωση που έχεις αποτυχίες. Μακάρι να μη φτάσουμε ποτέ εκεί...

Εμείς τη γλιτώσαμε .Έδωσα το 2000 με το καινούριο τότε σύστημα.Ηταν 10 μονάδες η παπαγαλιας και 10 οι πηγές.εμενα με έσωσε η φιλοσοφία τότε η λογοτεχνία και τα αρχαία.Με την παπαγαλια δεν τα πήγαινα καλά.Ουτε λατινικά έγραψα το κλασικό 20 που έγραφαν ολοι

Just now, Troia είπε:

Είναι νεοπλασματική νόσος του πλακούντα που προκύπτει όταν περισσότερα του ενός σπερματοζωάρια γονιμοποιούν ένα ωάριο.

Ανάλογα με την βαρύτητα της πάθησης μπορεί να συνυπάρχει και με φυσιολογικό έμβρυο (μερική μύλη κύηση). Η βαρύτερη κατάσταση είναι το χοριοκαρκίνωμα που αντιμετωπίζεται με χημειοθεραπείες και σπάνια με υστερεκτομή. Η κλινική εικόνα ποικίλει ανάλογα του βαθμού δυσπλασίας. Συνήθως παρουσιάζεται αιμορραγία στην κύηση με σοβαρή υπερέμεση και πολύ υψηλές τιμές β χοριονικής γοναδοτροπίνης. Σπάνια παρουσιάζονται κομμάτια πλακουντιακού ιστού στον κόλπο που μοιάζουν με σταφύλια. Χαρακτηριστική είναι η εικόνα χιονοθύελλας στον υπέρηχο. Αιμορραγία στην λοχεία ή μετά από αποβολή (πολύ σπάνια) μπορεί να οφείλεται σε τροφοβλαστική νόσο.
Η διάγνωση τίθεται με ιστολογική εξέταση μετά από απόξεση ενδομητρίου. Η αποφυγή κύησης μετά την απόξεση για έξι μήνες και η παρακολούθηση με περιοδικό έλεγχο των επιπέδων της β HCG αρκεί για την πλειονότητα των περιπτώσεων. Σε περιπτώσεις χοριοκαρκινώματος είναι απαραίτητη και η χημειοθεραπεία ενώ η αφαίρεση μήτρας κρίνεται απαραίτητη σε εξαιρετικά ελάχιστες περιπτώσεις.

Δεν μπορείτε να ελέγξετε εάν θα έχετε ή όχι μύλη κύηση. Δεν προκαλείται από οτιδήποτε κάνατε ή δεν κάνατε. Μία μύλη κύηση μπορεί να συμβεί σε όλες τις γυναίκες, οποιασδήποτε εθνικότητας, ηλικίας ή καταγωγής.

Μερικές φορές συμβαίνει εξαιτίας ενός προβλήματος σε γενετικό επίπεδο, στο επίπεδο του DNA. Οι περισσότερες γυναίκες φέρουν εκατοντάδες χιλιάδες ωάρια. Μερικά από αυτά πιθανώς δεν έχουν σχηματιστεί σωστά. Συνήθως απορροφώνται από το σώμα και δεν οδηγούνται σε γονιμοποίηση.

Όταν, όμως, ένα ατελές («άδειο») ωάριο γονιμοποιείται από ένα σπερματοζωάριο, το ζυγωτό καταλήγει να εχει γονίδια μόνο από τον πατέρα και όχι από τη μητέρα. Αυτό οδηγεί σε μύλη κύηση.

Με τον ίδιο τρόπο ένα ατελές σπερματοζωάριο μπορεί να γονιμοποιήσει ένα φυσιολογικό ωάριο. Αυτό επίσης θα οδηγήσει σε μύλη κύηση.

• Ηλικία. Παρόλο που μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε γυναίκα, είναι πιο πιθανό να έχετε μία μύλη κύηση αν είστε κάτω των 20 ή άνω των 35 ετών.
  • Ιστορικό. Αν είχατε μύλη κύηση στο παρελθόν, είναι πιο πιθανό να εμφανίσετε ξανά. Αλλά και πάλι, να θυμάστε ότι μπορεί να έχετε μία πλήρως φυσιολογική εγκυμοσύνη στο μέλλον.

Συμπτώματα

Μία μύλη κύηση μπορεί αρχικά να φαίνεται σαν μία φυσιολογική κύηση. Ωστόσο, θα εμφανίσετε συγκεκριμένα συμπτώματα που θα υποδεικνύουν ότι κάτι δεν πάει καλά.

• Αιμορραγία. Μπορεί να έχετε αιμορραγία από ανοιχτό κόκκινο ως σκούρο καφέ χρώμα κατά το πρώτο τρίμηνο (έως τις 13 εβδομάδες). Αυτό είναι πιο πιθανό αν έχετε μία πλήρη μύλη κύηση. Η αιμορραγία μπορεί να έχει την όψη θρόμβων.
  • Υψηλά επίπεδα χοριακής γοναδοτροπίνης σε συνδυασμό με έντονη ναυτία και εμετό. Η ορμόνη χοριακή γοναδοτροπίνη παράγεται από τον πλακούντα είναι υπεύθυνη για την εμφάνιση ναυτίας και εμετού σε πολλές έγκυες γυναίκες. Σε μία μύλη κύηση υπάρχει περισσότερος πλακουντικός ιστός από το φυσιολογικό. Τα υψηλότερα επίπεδα χοριακής γοναδοτροπίνης οδηγούν σε πολύ έντονη ναυτία και εμετό.
  • Πυελικός πόνος και πίεση. Οι ιστοί στην μύλη κύηση αναπτύσσονται ταχύτερα από ό, τι θα έπρεπε, ειδικά κατά το δεύτερο τρίμηνο. Η κοιλιά σας μπορεί να φαίνεται ιδιαίτερα μεγάλη για ένα τόσο πρώιμο στάδιο της εγκυμοσύνης. Η ταχεία ανάπτυξη μπορεί επίσης να προκαλέσει πίεση και πόνο.

Εννοείς ενδομητρίτιδα;

Ναι το διόρθωσε ο κορεκτορας.ευχαριστω για τη διευκρίνιση 

Just now, Troia είπε:

Συμπτώματα

Εννοείς ενδομητρίτιδα;

Να ρωτήσω και κάτι άσχετο.Εχεις ιδέα από το σελήνιο στο θυροειδή; Μιας κι αυτά τα έχεις ψαξει.Δεν μιλάω για προσπάθεια ivf ούτε για κύηση μιλάω για την καθημερινότητα μας όπως εγώ.Θα ρωτήσω και την ενδοκρινολόγο μου σε δύο βδομάδες που έχω ραντεβου

• Μου αρέσει 1

Just now, Καντι είπε:

Ναι κορίτσια λογικά μάλλον  συμβαίνει μυλη κύηση στην εξωσωματική . Αφού είναι χρωμοσωματικη ανωμαλία , εκτός αν φυσικά κανείς προεμφυτευτικο . 

NTTHp2.png

πρίν από 32 λεπτά , Troia είπε:

Ναι, τον κο. Α. στο Κολωνάκι. Αυτόν φαντάζομαι; Εμάς ήταν όμως 2ου προς 3ου βαθμού. Ήταν πολύ μεγάλη! Την χειρουργήσαμε κι ας ήταν 40 ετών ο σύζυγος που λένε ότι αν γίνει το χειρουργείο, καλό είναι μέχρι τα 35. Δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα αν διόρθωσε το πρόβλημα, διότι το πρόβλημα δεν ήταν ένα, κι επίσης το σπέρμα του έχει διακυμάνσεις και αμφιβάλλω και πολλες φορές για την αξιπιστία των εργαστηρίων, αλλά νιώθουμε καλά που το κάναμε.

Ακόμα όμως κι αν έχεις φυσιολογική χλωρίδα; Η Τσεκούρα μου είπε ότι το παραδοσιακό γιαουρτάκι με την πέτσα μια χαρά δουλειά κάνει...

Τη φυσιολογικη χλωριδα τη διαταρασσουν οι αντιβιωσεις.

Ακόμα και βιμπραμισιν να παρεις για 5 μερες για την ωοληψια ,η φυσιολογικη χλωριδα διαταρασσεται.Γι αυτο και λένε 5 μερες και στοπ.

Βεβαια και γι αυτες τις 5 μερες καλο ειναι να παιρνεις μαζι προβιοτικα και γιαουρτακι εγω ανεκαθεν στανταρ οποτε εχει χρειαστει να παρω αντιβιωση,εδω και χρονια,με οδηγιες του παθολόγου μου.

Πόσα γραψατε πάλι απο χθες το βραδυ που ειχα να μπω?Πότε προλαβαινετε?

hKYcp3.png

Just now, Summer love είπε:

Ναι κορίτσια λογικά μάλλον  συμβαίνει μυλη κύηση στην εξωσωματική . Αφού είναι χρωμοσωματικη ανωμαλία , εκτός αν φυσικά κανείς προεμφυτευτικο . 

Οπως διάβασες το πολυ ωραίο ποστ που έκανε η @Troia και με κάλυψε πλήρως , αναλύει για τον πατρικό και μητρικό κομμάτι, εκεί εχω επιφυλάξεις πως γινεται να μην το δουν στο εργαστηριο, αλλα οκ. Υποθέσεις κανω.

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις