Recommended Posts

Just now, Nima είπε:

Καλημέρα,

Χθες με ενημέρωσαν από το Γένεσις ότι δεν ήταν κατάλληλο για γονιμοποιηση το 1 ωάριο που μου πήραν.

Συγκεκριμένα μου είπε ότι περίμεναν ως το πρωί αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Προφανώς εννοούσαν ότι ήταν ανωριμο?Δεν νομίζω να ήταν χάλια και να περίμεναν ως το πρωί να βελτιωθεί.

Ως συνήθως ήμουν στη δουλειά και δεν μπορούσα να ρωτήσω,έλεγα μόνο ναι.

Πριν λίγες μέρες είχαμε αυτή τη συζητηση για τις χρεώσεις,στην περίπτωση μου δεν έγινε καν προσπάθεια άρα κάποιο κριτήριο έχουν ποιο θα προσπαθήσουν να γονιμοποιήσουν και ποιο όχι.

Από την άλλη σκεφτόμουν πως μπορεί να είναι ανώριμο ωάριο 18.5 με Ε2 185? Νόμιζα αυτό ισχύει μόνο για τα μικρά.

Τέλος πάντων κακή μέρα η χθεσινή, χάλασε όλη η διάθεση μου,έπρεπε να συνεχίσω να δουλεύω λες και δεν τρέχει τίποτα.Θαυμαζω τις κοπέλες εδώ μέσα που παρά τις απογοητεύσεις συνέχιζαν,εγώ δεν ξέρω πως να διαχειριστώ τα άσχημα νέα.

Εμενα με 185 ε2 , θα ηταν ανώριμο εφ οσον ξερω οτι σκάνε στα 300-350. Αλλα παίζει ρόλο και πόση ηταν η lh σου και ποσο ειναι τα γενικως η ε2 σου οταν ειναι ωριμα.

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, AndMosch είπε:

Εμενα μου είπε ότι από τη στιγμή που δεν έχω όζους ήδη περνώ μεγάλη δόση καθημερινά και θα το φτιάξουμε ότι τελειώσει όλο αυτό. Τώρα επειδή δεν ήθελε να αναστατώσει τον οργανισμό μου πρότεινε αυτό και η αλήθεια είναι ρυθμίστηκε!
Καλη επιτυχία σου εύχομαι!:)

Κ εγώ δεν έχω όζους... αν κ τον Σεπτέμβρη που έκανα υπέρηχο, ο ακτινολόγος μου είπε ότι φαίνεται να έχω ήπιο Χασιμότο. Πρώτη φορά μου το λέει κάποιος αυτό... κ τον ρώτησα πως το καταλαβαίνει απτον υπέρηχο; Έχει κάποια παραμόρφωση; Είναι πιο μεγάλος ή πρισμενος; Έχει όζους; Κ μου λέει όχι..φαίνεται από την σύσταση του αδένα..αλλου φαίνεται πιο πυκνός κ αλλου πιο αραιός...δεν είναι ομοιομορφος.. κ ότι θα έβλεπα στα αντισώματα το anti-TPO να είναι γύρω στο 100-150. Αλλά αυτό εμένα μου βγήκε 5 κ το anti-Tg 17... οποτε δεν ξέρω τι γίνεται. Ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να το ρυθμίσω επιτέλους γτ τόσα χρόνια χαπακωνομαι κ προκοπή δεν είδα..

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Εμενα με 185 ε2 , θα ηταν ανώριμο εφ οσον ξερω οτι σκάνε στα 300-350. Αλλα παίζει ρόλο και πόση ηταν η lh σου και ποσο ειναι τα γενικως η ε2 σου οταν ειναι ωριμα.

Εκεί κυμαίνεται η Ε2 όταν τα παίρνουμε,έχω πάρει και με λιγότερο και ήταν μια χαρά.Η lh μου ήταν 6.95 στο συγκεκριμένο κύκλο.

Νομίζω εγώ τόσο μεγάλες Ε2 δεν κάνω, μιλάω για τη μέρα της οβιτρελ,τώρα στα ποσά σκάνε λογικά λίγο πάνω από 200 υποθετω.

Just now, Nima said:

Το ξέρω ότι θέλει υπομονή,το ήξερα από την αρχή.,απλά κανείς δεν σε προετοιμάζει στην πραγματικότητα για αυτό που θα ζησεις..κάποιες μέρες με παίρνει πολύ από κάτω.Ξερω πως είναι φυσιολογικό και μετά από λίγο λέω πάμε πάλι.

Πόσους έκανες συνολικά?είχες κάποιο αποτέλεσμα?Οι ορμόνες μου είναι γενικά πολύ καλές.Κανενα θεμα άλλο δεν συντρέχει πέρα από την ελάχιστη παραγωγή.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Καλημέρα, έχεις πολύ δίκιο που σε πήρε από κάτω αλλά να σκέφτεσαι αισιόδοξα για τον επόμενο κύκλο γιατί δυστυχώς είναι αναμενόμενο να μην είναι όλοι οι κύκλοι καλοί...

Πάντως όπως είπε η Κάντι και στη δική μου περίπτωση ε2 185 θα ήταν μικρή, την ημέρα της οβιτρέλ είχες τόσο? Σε μένα ήταν συνήθως πάνω από 300 πριν σκάσουν

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

9Q0Yp2.png

Just now, Nima είπε:

Εκεί κυμαίνεται η Ε2 όταν τα παίρνουμε,έχω πάρει και με λιγότερο και ήταν μια χαρά.Η lh μου ήταν 6.95 στο συγκεκριμένο κύκλο.

Νομίζω εγώ τόσο μεγάλες Ε2 δεν κάνω, μιλάω για τη μέρα της οβιτρελ,τώρα στα ποσά σκάνε λογικά λίγο πάνω από 200 υποθετω.

Ναι εννοειται για την μερα της ovitrelle μιλάω και εγω, η lh σε τι μονάδα μέτρησης; Δεν έκανες καμια cetrodite ή αλλο φάρμακο εκτος της ovitrelle?

Mπορεία απλα να μην ηταν ποιοτικό.

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Διαφημίσεις

Just now, Nima said:

Α τώρα είδα την απάντηση σου...οπότε ίσως έτυχε...πόσους φυσικούς έχεις κάνει?

9Q0Yp2.png

Just now, olpapa είπε:

Α τώρα είδα την απάντηση σου...οπότε ίσως έτυχε...πόσους φυσικούς έχεις κάνει?

Έχω κάνει 7, οι 3 τελευταίοι σερί πήγαν χαλιά για αυτό έχω πέσει τόσο ψυχολογικά.

Μπορεί και να είμαι υπερβολική ξέρω πως άλλες κοπέλες έχουν ζοριστει περισσότερο αλλά δεν με βοηθάει και το περιβάλλον μου αυτή την εποχή, κυρίως το επαγγελματικό.Εφτυσα αίμα για να πάρω ρεπό την Παρασκευή για την ωοληψια και ξαφνικά μια συνάδελφος ήθελε να αλλάξουμε γιατί κάτι έτυχε με το παιδί της.Οταν αρνήθηκα μου άρχισε τα δεν έχεις παιδί και δεν καταλαβαίνεις...δλδ έπρεπε να το ακούσω κι αυτό.

• Λυπημένη/-ος 14

Just now, Nima είπε:

Καλημέρα,

Χθες με ενημέρωσαν από το Γένεσις ότι δεν ήταν κατάλληλο για γονιμοποιηση το 1 ωάριο που μου πήραν.

Συγκεκριμένα μου είπε ότι περίμεναν ως το πρωί αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Προφανώς εννοούσαν ότι ήταν ανωριμο?Δεν νομίζω να ήταν χάλια και να περίμεναν ως το πρωί να βελτιωθεί.

Ως συνήθως ήμουν στη δουλειά και δεν μπορούσα να ρωτήσω,έλεγα μόνο ναι.

Πριν λίγες μέρες είχαμε αυτή τη συζητηση για τις χρεώσεις,στην περίπτωση μου δεν έγινε καν προσπάθεια άρα κάποιο κριτήριο έχουν ποιο θα προσπαθήσουν να γονιμοποιήσουν και ποιο όχι.

Από την άλλη σκεφτόμουν πως μπορεί να είναι ανώριμο ωάριο 18.5 με Ε2 185? Νόμιζα αυτό ισχύει μόνο για τα μικρά.

Τέλος πάντων κακή μέρα η χθεσινή, χάλασε όλη η διάθεση μου,έπρεπε να συνεχίσω να δουλεύω λες και δεν τρέχει τίποτα.Θαυμαζω τις κοπέλες εδώ μέσα που παρά τις απογοητεύσεις συνέχιζαν,εγώ δεν ξέρω πως να διαχειριστώ τα άσχημα νέα.

Κ εγώ στο ιδιο κέντρο είμαι. Εμένα μόλις με ενημέρωσαν ότι από τα τρία που είχα στην κατάψυξη απο προηγούμενη διέγερση κανένα δεν προχώρησε σε βλαστοκυστη. Υποτίθεται σήμερα θα έκανα εμβρυομεταφορα.  Πλέον δεν έχω κανένα. Στους τελευταίους φυσικούς δεν γονιμοποιηθηκε κανένα. Είμαι πλεον σε απόγνωση βρε κορίτσια. Πόσες ματαιώσεις

• Λυπημένη/-ος 15

Just now, Καντι είπε:

Ναι εννοειται για την μερα της ovitrelle μιλάω και εγω, η lh σε τι μονάδα μέτρησης; Δεν έκανες καμια cetrodite ή αλλο φάρμακο εκτος της ovitrelle?

Mπορεία απλα να μην ηταν ποιοτικό.

Όχι τίποτα μόνο οβιτρελ.

Η lh ήταν σε iu/l αν το γράφω σωστά.

Όλες τόση υψηλή Ε2 έχετε?Εμένα τέτοια επίπεδα δεν φτάνει.Ξεκιναει βέβαια από 25.

Just now, Nima said:

Έχω κάνει 7, οι 3 τελευταίοι σερί πήγαν χαλιά για αυτό έχω πέσει τόσο ψυχολογικά.

Μπορεί και να είμαι υπερβολική ξέρω πως άλλες κοπέλες έχουν ζοριστει περισσότερο αλλά δεν με βοηθάει και το περιβάλλον μου αυτή την εποχή, κυρίως το επαγγελματικό.Εφτυσα αίμα για να πάρω ρεπό την Παρασκευή για την ωοληψια και ξαφνικά μια συνάδελφος ήθελε να αλλάξουμε γιατί κάτι έτυχε με το παιδί της.Οταν αρνήθηκα μου άρχισε τα δεν έχεις παιδί και δεν καταλαβαίνεις...δλδ έπρεπε να το ακούσω κι αυτό.

Νιμα κι εγώ τα ακούω τα «δεν έχεις παιδί όποτε δεν ξέρεις» κ με παίρνει πολύ από κάτω...

• Λυπημένη/-ος 4

Διαφημίσεις

Just now, Fifo είπε:

Κ εγώ στο ιδιο κέντρο είμαι. Εμένα μόλις με ενημέρωσαν ότι από τα τρία που είχα στην κατάψυξη απο προηγούμενη διέγερση κανένα δεν προχώρησε σε βλαστοκυστη. Υποτίθεται σήμερα θα έκανα εμβρυομεταφορα.  Πλέον δεν έχω κανένα. Στους τελευταίους φυσικούς δεν γονιμοποιηθηκε κανένα. Είμαι πλεον σε απόγνωση βρε κορίτσια. Πόσες ματαιώσεις

Ωχ κορίτσι μου....να πω υπομονή?Πόση πια?

Γιατί τα άφησαν να γίνουν βλαστοκυστη μετά? Τουλάχιστον αν το έβλεπαν εξαρχής δεν θα το είχες περάσει αυτό.

Και φυσικός και βλαστοκυστη είναι ακόμη πιο ζόρι.

3ων ημερών φαντάζομαι δεν δοκιμάζεις?

Just now, Nima said:

Πωπω μα πόσο άσχημο αυτό που έκανε η συνάδελφος... πραγματικά εξοργίζομαι όταν ακούω τέτοια... μου φαίνεται θέλει μια απάντηση εκεί κι εσύ έχεις παιδί για αυτό δε καταλαβαίνεις τι χρειάζεται να κάνεις για να αποκτήσεις αλλά εκεί αναγκάζεσαι να λες και στο καθένα και τι περνάς...

Από τους πρώτους 4 έχετε στη κατάψυξη?

• Μου αρέσει 7

9Q0Yp2.png

Just now, Nima είπε:

Ωχ κορίτσι μου....να πω υπομονή?Πόση πια?

Γιατί τα άφησαν να γίνουν βλαστοκυστη μετά? Τουλάχιστον αν το έβλεπαν εξαρχής δεν θα το είχες περάσει αυτό.

Και φυσικός και βλαστοκυστη είναι ακόμη πιο ζόρι.

3ων ημερών φαντάζομαι δεν δοκιμάζεις?

Ηταν ήδη τριών ημερών τα κατεψυγμένα. Έχω κάνει μια εμβρυομεταφορα τον Ιούνιο με τριών ημερών κ απέτυχε. Οπότε τώρα πρέπει να μαζέψω βλαστοκυστες. Πραγματικά έκανα ένα χρόνο να τα μαζέψω κ πλέον πάλι στο μηδέν. 

• Λυπημένη/-ος 2

Just now, Fifo είπε:

Ξέρω ποσο στεναχωρημένη εισαι αλλα πίστεψε με αν τα έβαζες την τριτη μερα δεν θα έδιναν εγκυμοσυνη. Βάλε το κόστος το οικονομικό και την αναμονη και τις ελπίδες δώδεκα μερες θα ήσουν πολυ χειρότερα με το αποτέλεσμα. Εχω βάλει αμφιβόλου ποιότητας έμβρυα και ξερω ακριβως έστω και αυτη η μικρή ελπίδα να χάνεται ποσο χαλια εισαι μετα.

Just now, Nima είπε:

Όχι τίποτα μόνο οβιτρελ.

Η lh ήταν σε iu/l αν το γράφω σωστά.

Όλες τόση υψηλή Ε2 έχετε?Εμένα τέτοια επίπεδα δεν φτάνει.Ξεκιναει βέβαια από 25.

Πιστεύω θα το προλαβαίνετε και το Σάββατο.

• Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Καντι είπε:

Ξέρω ποσο στεναχωρημένη εισαι αλλα πίστεψε με αν τα έβαζες την τριτη μερα δεν θα έδιναν εγκυμοσυνη. Βάλε το κόστος το οικονομικό και την αναμονη και τις ελπίδες δώδεκα μερες θα ήσουν πολυ χειρότερα με το αποτέλεσμα. Εχω βάλει αμφιβόλου ποιότητας έμβρυα και ξερω ακριβως έστω και αυτη η μικρή ελπίδα να χάνεται ποσο χαλια εισαι μετα.

Το ξέρω κ το καταλαβαίνω. Αυτό που με κάνει να νιώθω χάλια δεν είναι γιατί δεν προχώρησα σήμερα αλλά ο φόβος ότι δεν υπάρχει ελπίδα να έχω βλαστοκυστες. 

• Λυπημένη/-ος 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα