Recommended Posts

Just now, olpapa είπε:

Πωπω μα πόσο άσχημο αυτό που έκανε η συνάδελφος... πραγματικά εξοργίζομαι όταν ακούω τέτοια... μου φαίνεται θέλει μια απάντηση εκεί κι εσύ έχεις παιδί για αυτό δε καταλαβαίνεις τι χρειάζεται να κάνεις για να αποκτήσεις αλλά εκεί αναγκάζεσαι να λες και στο καθένα και τι περνάς...

Από τους πρώτους 4 έχετε στη κατάψυξη?

4 τριών ημερών

Φοβερο σκορ ε?

Το μόνο που εύχομαι είναι να είναι έστω το ένα καλό!

Just now, olpapa είπε:

Πωπω μα πόσο άσχημο αυτό που έκανε η συνάδελφος... πραγματικά εξοργίζομαι όταν ακούω τέτοια... μου φαίνεται θέλει μια απάντηση εκεί κι εσύ έχεις παιδί για αυτό δε καταλαβαίνεις τι χρειάζεται να κάνεις για να αποκτήσεις αλλά εκεί αναγκάζεσαι να λες και στο καθένα και τι περνάς...

Από τους πρώτους 4 έχετε στη κατάψυξη?

Αντικειμενικά ηταν κακία αυτο που ειπε , απλα αν η αλλη πιστεύει οτι βάζεις ρεπό για να φτιαξεις τα νύχια σου ή για οτιδήποτε και συγκρίνει την δύσκολη θεση που βρίσκεται , που να φανταστεί τι κανεις.

Εγω στις ωοληψιες πήγαινα στην δουλειά , για τους γονείς ήμουν η δασκαλα που αργούσε, δεν πειραζει που να του φτασει του αλλου το μυαλό οτι η εναλλακτική ειναι τα παιδακια σας σπίτι σας και εσεις άδεια να τα κρατήσετε. Αλλα ειχα στήριξη απο τις συναδερφους που μου τα κρατούσαν ως τις 9.

• Μου αρέσει 5

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Πιστεύω θα το προλαβαίνετε και το Σάββατο.

Αν αρχίσω να έχω αμφιβολίες και για το χειρισμό του γιατρού, θα τρελαθώ.

Είμαι σίγουρη ότι και το Σάββατο το προλαβαίναμε αλλά πιθανόν δεν ήθελε να ρισκάρει.

Just now, Fifo είπε:

Ηταν ήδη τριών ημερών τα κατεψυγμένα. Έχω κάνει μια εμβρυομεταφορα τον Ιούνιο με τριών ημερών κ απέτυχε. Οπότε τώρα πρέπει να μαζέψω βλαστοκυστες. Πραγματικά έκανα ένα χρόνο να τα μαζέψω κ πλέον πάλι στο μηδέν. 

Με φυσικούς μάζεψες ή με διέγερση?

Ανόητη ερώτηση βέβαια γιατί έκανες ένα χρόνο,αλλά κάπου έγραψες διέγερση για αυτό.

Just now, Καντι είπε:

Αντικειμενικά ηταν κακία αυτο που ειπε , απλα αν η αλλη πιστεύει οτι βάζεις ρεπό για να φτιαξεις τα νύχια σου ή για οτιδήποτε και συγκρίνει την δύσκολη θεση που βρίσκεται , που να φανταστεί τι κανεις.

Εγω στις ωοληψιες πήγαινα στην δουλειά , για τους γονείς ήμουν η δασκαλα που αργούσε, δεν πειραζει που να του φτασει του αλλου το μυαλό οτι η εναλλακτική ειναι τα παιδακια σας σπίτι σας και εσεις άδεια να τα κρατήσετε. Αλλα ειχα στήριξη απο τις συναδερφους που μου τα κρατούσαν ως τις 9.

Είχα πει ότι θα λείψω για ιατρικούς λόγους.

Δεν νιώθω κι άνετα να λέω στον καθένα τι περνάω.Μπορει να νόμιζε ότι θέλω να φύγω τριήμερο,για αυτό δούλεψα και χθες για να μην υπάρχει αυτή η υπόνοια.

Καταλαβαίνω πως δεν το είπε με κακία όμως ήταν ακριβώς ότι δεν ήθελα να ακούσω.

• Λυπημένη/-ος 1

Just now, Nima είπε:

Είμαι σίγουρη ότι και το Σάββατο το προλαβαίναμε αλλά πιθανόν δεν ήθελε να ρισκάρει.

Ναι αυτο πιστεύω κι εγω. Εγω δεν εχω καμια αμφιβολία γι αυτόν πάντα κανει το καλύτερο. Απλα αν επαναληφθεί το σενάριο τραβά το μονη σου. Βασικα το εκανα όχι γιατι δεν εμπιστευόμουν τον γιατρο αλλα επειδη ήμουν σύνοδος σε εκδρομή και αν δεν πήγαινα θα την έχανε ολόκληρη η τάξη μου , θα γέμιζε το μισο λεωφορείο κλπ και οταν με πηρε η συντονίστρια για να κανω την ovitrelle της είπα οτι θα την κανω την αλλη μερα με δίκη μου ευθύνη αν το χάσουμε. Αλλα τελικα μια χαρα.

Just now, Fifo είπε:

Το ξέρω κ το καταλαβαίνω. Αυτό που με κάνει να νιώθω χάλια δεν είναι γιατί δεν προχώρησα σήμερα αλλά ο φόβος ότι δεν υπάρχει ελπίδα να έχω βλαστοκυστες. 

Δίκιο εχεις, αλλα δεν μπορείς να κανεις κατι αλλο απο το να προσπαθείς.

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Nima είπε:

Με φυσικούς μάζεψες ή με διέγερση?

Ανόητη ερώτηση βέβαια γιατί έκανες ένα χρόνο,αλλά κάπου έγραψες διέγερση για αυτό.

Έχω κάνει 2 διεγερσεις Κ 3 φυσικούς. Από ολα αυτά μόνο η δεύτερη διέγερση μου έδωσε 5 γονιμοποιησεις 3ων ημερών. Από αυτά έκανα μόνο μια εμβρυομεταφορα με 2 τριών ημερών που φυσικά απέτυχε. Κ υποτίθεται ότι αυτό δεν ήταν το πρόβλημα μου αλλά οι συμφυσεις στη μήτρα για τις οποίες έχω κάνει 4 υστεροσκοπησεις. Βαρέθηκα να κλαίω ρε κορίτσια 

• Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 6

Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Egina mama είπε:

Εγώ πάντως λέω ότι με 9 καλές βλαστοκυστες στα 39 δεν το θεωρείς και κακό σκορ. Μήπως να δείτε άλλους παράγοντας? Μήτρα? Προεμφυτευτικο?

Κορίτσια καλημέρ και πάλι!

να ρωτήσω έχει πάει καμία στην Λευκού;

Just now, Nima said:

4 τριών ημερών

Φοβερο σκορ ε?

Το μόνο που εύχομαι είναι να είναι έστω το ένα καλό!

Ναι έτσι να σκέφτεσαι! Έστω ένα εκεί μέσα θα είναι καλό!

Ισχύει πάντως ξεκίνησες πολύ καλά, σκέψου απλώς ότι οι κακοί κύκλοι έτυχαν μαζεμένοι...

• Ευχαριστώ 1

9Q0Yp2.png

Just now, Καντι είπε:

Ναι αυτο πιστεύω κι εγω. Εγω δεν εχω καμια αμφιβολία γι αυτόν πάντα κανει το καλύτερο. Απλα αν επαναληφθεί το σενάριο τραβά το μονη σου. Βασικα το εκανα όχι γιατι δεν εμπιστευόμουν τον γιατρο αλλα επειδη ήμουν σύνοδος σε εκδρομή και αν δεν πήγαινα θα την έχανε ολόκληρη η τάξη μου , θα γέμιζε το μισο λεωφορείο κλπ και οταν με πηρε η συντονίστρια για να κανω την ovitrelle της είπα οτι θα την κανω την αλλη μερα με δίκη μου ευθύνη αν το χάσουμε. Αλλα τελικα μια χαρα.

Δίκιο εχεις, αλλα δεν μπορείς να κανεις κατι αλλο απο το να προσπαθείς.

Δεν θέλω να νιώθει ότι του κάνω υποδείξεις.Ειναι τόσο πράος άνθρωπος που σίγουρα δεν θα φέρει αντίρρηση.

Έχω σκεφτεί για τον άλλο κύκλο να τον ρωτήσω για pregoveris.

Μου την ανέφεραν και σε άλλο φόρουμ κι εδώ κάποια κοπέλα που επίσης δεν τα πήγαινε καλά στις διεγέρσεις ανέφερε πως έδωσε 2 βλαστοκυστες με αυτό το πρωτόκολλο.

Εγώ με γκοναλ και κλομιφαινη δεν έχω δώσει τίποτα.

Επίσης ο γιατρός πρότεινε στον άλλο κύκλο μεταφορά.

Μου έκανε ήδη υστεροσκοπηση και σκρατσιν.Μηπως είναι επίφοβο να του προτείνω για τον κύκλο της μεταφοράς αυτή την ορμόνη?

Ξέρει καμμία αν την χρησιμοποιεί ο Σφακ τη συγκεκριμένη?

Just now, Fifo said:

Έχω κάνει 2 διεγερσεις Κ 3 φυσικούς. Από ολα αυτά μόνο η δεύτερη διέγερση μου έδωσε 5 γονιμοποιησεις 3ων ημερών. Από αυτά έκανα μόνο μια εμβρυομεταφορα με 2 τριών ημερών που φυσικά απέτυχε. Κ υποτίθεται ότι αυτό δεν ήταν το πρόβλημα μου αλλά οι συμφυσεις στη μήτρα για τις οποίες έχω κάνει 4 υστεροσκοπησεις. Βαρέθηκα να κλαίω ρε κορίτσια 

Έχεις πολύ δίκιο για όλα...το μόνο που μπορώ να πω είναι να συζητήσεις με το γιατρό σου τι άποψη έχει, γιατί πήγε έτσι και να μη το βάλεις κάτω. Πραγματικά μπορεί απλά να ήταν άσχημη περίοδος

• Ευχαριστώ 1

9Q0Yp2.png

Just now, Καντι είπε:

Εχεις δίκιο, αν εχεις πει για ιατρικούς λόγους η συζήτηση εχει τελειώσει. Έπρεπε να της πεις Ανταλλάσουμε; Να εχω εγω το παιδί σου να πας εσυ εκεί που θα πάω; Και ας την να το σκέφτεται!

• Μου αρέσει 4
  • Χαχα 3

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Διαφημίσεις

Just now, Fifo είπε:

Θα σου γράψω ακριβως ότι προσπαθώ να πω και στον εαυτό μου(δεν με πειθώ μέχρι στιγμής αλλά κάτι πρέπει να πω) ο καλός ο κύκλος θα έρθει,όσο επιμένεις θα βρεθεί.

Αυτό που φοβάμαι είναι μην τα παρατήσω μέχρι τοτε.

Όσο για το κλάμα πλέον έχω το δάκρυ έτοιμο.Καποια στιγμή θα χαμογελάσουμε κι εμείς.

• Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

Just now, Nima είπε:

Δεν θέλω να νιώθει ότι του κάνω υποδείξεις.Ειναι τόσο πράος άνθρωπος που σίγουρα δεν θα φέρει αντίρρηση.

Μου την ανέφεραν και σε άλλο φόρουμ κι εδώ κάποια κοπέλα που επίσης δεν τα πήγαινε καλά στις διεγέρσεις ανέφερε πως έδωσε 2 βλαστοκυστες με αυτό το πρωτόκολλο.

Μου έκανε ήδη υστεροσκοπηση και σκρατσιν.Μηπως είναι επίφοβο να του προτείνω για τον κύκλο της μεταφοράς αυτή την ορμόνη?

Ναι μου πηγε τοσο πολυ χαλια και τις δυο φορές που την πήρα. Και φαντάσου ηταν απο απόφαση 3.600 μονάδες αναγκάστηκα τις χρησιμοποίησα. Ενώ με γκοναλ και μενοπουρ πάντα πήγαινα πολυ καλα!

Την μεταφορά να την κανεις εφ οσον τα εχεις πρόσφατα σκρατσινγ και υστεροσκοπηση.

Επίφοβο δεν ειναι και το κανουν πολλές κοπέλες απλα επειδη εγω στον κύκλο της μεταφοράς που πέτυχα δεν ειχα κανει τιποτα ετσι θα το ξαναέκανα. Αλλα δεν σημαίνει κατι για τις υπόλοιπες.

• Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Nima said:

Για το πρώτο σκέλος μόνο θα πω, μη το βλέπεις σαν υπόδειξη...κι εκείνοι ζυγίζουν πολλά στον φυσικό κύκλο για το πότε θα το πάρουν, είναι πάντα ρίσκο να μη το προλάβεις ή να το πάρεις νωρίτερα κ να είναι ανώριμο. Σε μένα σε ένα κύκλο ουσιαστικά σκεφτόταν φωναχτά στο τηλ. αν θα μου έδινε orgalutran να το καθυστερήσουμε άλλη μια μέρα ή θα το πάρουμε νωρίς, τελικά πήρε τη σωστή απόφαση εκ του αποτελέσματος. Σε άλλο κύκλο είχα πει την άποψη μου και ο ίδιος συμφώνησε ότι του φαίνεται καλύτερα έτσι και πάλι το προλάβαμε. Είχα όμως και κύκλο που το πήραμε ανώριμο και κύκλο που δε το προλάβαμε. Δε τον κατηγορώ φυσικά σε καμία περίπτωση. Παρατήρησα ότι κάθε μήνα μπορεί να είχα διαφορές, σε ένα κύκλο δηλ ενώ ήταν μικρό ξαφνικά να μεγάλωνε απότομα και παρά την orgalutran να έσκαγε ενώ σε άλλο πήγαινε πιο ομαλά και το παίρναμε πιο αργά και πάλι μια χαρά...

• Ευχαριστώ 1

9Q0Yp2.png

Just now, Καντι είπε:

Ναι μου πηγε τοσο πολυ χαλια και τις δυο φορές που την πήρα. Και φαντάσου ηταν απο απόφαση 3.600 μονάδες αναγκάστηκα τις χρησιμοποίησα. Ενώ με γκοναλ και μενοπουρ πάντα πήγαινα πολυ καλα!

Την μεταφορά να την κανεις εφ οσον τα εχεις πρόσφατα σκρατσινγ και υστεροσκοπηση.

Επίφοβο δεν ειναι και το κανουν πολλές κοπέλες απλα επειδη εγω στον κύκλο της μεταφοράς που πέτυχα δεν ειχα κανει τιποτα ετσι θα το ξαναέκανα. Αλλα δεν σημαίνει κατι για τις υπόλοιπες.

Να σου πω την αλήθεια προτιμώ να πάω χωρίς τίποτα.Ενας κύκλος έμεινε, αν είναι να δώσει ας δώσει.

Αν αποτύχουμε μετά κοιτάζω για κάτι πιο επιθετικό.

• Μου αρέσει 1

Just now, Nima είπε:

Να σου πω την αλήθεια προτιμώ να πάω χωρίς τίποτα.Ενας κύκλος έμεινε, αν είναι να δώσει ας δώσει.

Αν αποτύχουμε μετά κοιτάζω για κάτι πιο επιθετικό.

Ετσι να το κανεις.

• Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα