Recommended Posts

1 hour ago, marilou84 είπε:

Καλημέρα σας καλή Κυριακή να έχετε όλες σας να σας ρωτήσω τι συπτωματα έχετε τώρα που είστε έγκυοι εγώ πονάω τα στήθη μου και καμιά φορά μπορεί να πονισω λίγο τις ωοθήκες μου και λίγο από κάτω μου τώρα ο γυναικολόγοσ μου είπε να μην κανω και τρίτη χοριακη και την άλλη Δευτέρα θα με δει τι βλέπουμε στον πρώτο υπέρηχο συγνώμη αν σας κούρασα 

Καλη κυριακη! εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα ουτε πονεσα καθολου ποτε.ουτε στηθος ουτε πονακια ωοθηκες(ισως γιατι δεν ειχα πολλα ωαρια στις ωοθηκες;)το στηθος πρηστηκε ελαχιστα στην 7η κ το ιδιο ειναι μεχρι κ τωρα..ποσο θα εισαι τη δευτερα που θα σε δει;

Just now, Nima είπε:

Εκεί κυμαίνεται η Ε2 όταν τα παίρνουμε,έχω πάρει και με λιγότερο και ήταν μια χαρά.Η lh μου ήταν 6.95 στο συγκεκριμένο κύκλο.

Νομίζω εγώ τόσο μεγάλες Ε2 δεν κάνω, μιλάω για τη μέρα της οβιτρελ,τώρα στα ποσά σκάνε λογικά λίγο πάνω από 200 υποθετω.

Δεν εχει να κανει.μια κοπελα απο το αλλο φορουμ με τον γιατρο σας με φυσικους,ειχε τελειες ορμονες και απλα δεν υπηρχε ωαριο!

• Μου αρέσει 1

ZAeBp3.png

Just now, Moana είπε:

Και το σκορ μου είναι άθλιο τους τελευταιους μηνες, 3 ωοληψιες μηδέν βλαστοκυστες! Ειμαστε για τα δύσκολα, τι να κανουμε,... θα γυρίσει ο τροχός, που θα πάει! 

Έχεις κάτι κατάψυξη?

Άθλιο δεν θα το έλεγα όταν πας για βλαστοκυστη,εγώ μικρότερη από σένα κι ούτε 3 ημερών δεν πήρα τους τελευταίους μήνες.Βασικα ούτε για γονιμοποιηση δεν μου βρήκαν.

Έλα να παίξουμε τζόκερ!

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Καλημέρα σας καλή Κυριακή να έχετε όλες σας να σας ρωτήσω τι συπτωματα έχετε τώρα που είστε έγκυοι εγώ πονάω τα στήθη μου και καμιά φορά μπορεί να πονισω λίγο τις ωοθήκες μου και λίγο από κάτω μου τώρα ο γυναικολόγοσ μου είπε να μην κανω και τρίτη χοριακη και την άλλη Δευτέρα θα με δει τι βλέπουμε στον πρώτο υπέρηχο συγνώμη αν σας κούρασα 

Just now, Moana είπε:

Καλημερα, επειδή κάνω κ εγώ φυσικους, έχω διαπιστώσει ότι οι ορμόνες δεν μπορούν πάντα να φανερώσουν την ποιοτητα του ωαρίου. Τον Ιούλιο ενώ είχα πολύ καλες ορμόνες, ιδιες με αυτες προηγούμενων κύκλων που πήγαν καλα, το ωαριο δεν γονιμοποιηθηκε. Δυστυχώς είναι ρωσική ρουλέτα κ θέλει πολυυυ υπομονή κ γερά νεύρα κ φυσικά δεν είναι καθόλου εύκολο να το διαχειριστείς. Εγώ τώρα τελευταία που έχω κουραστεί αντιδρώ άσχημα, δεν αντέχω άλλες απογοητεύσεις.... συνεχίζω βέβαια κ πάλι όπως μπορώ, με όση δύναμη μου απομένει 

Κορίτσια καλημέρα. Το ποσο σας καταλαβαίνω δεν λέγεται. Απλά να σκέφτεστε ότι είμαστε όλες μαζί στον αγώνα αυτό. Κ αν πεφτουμε, πάλι θα σηκωθούμε! Μην σας παίρνει από κάτω, θα τα καταφέρουμε!

• Μου αρέσει 5

Just now, chris79 είπε:

Αρα άνετα θα σου κλείσει ραντεβού. 
Σε ρώτησα γιατί δεν ξέρω αν δέχεται από αθηνα νέους ασθενείς. ;) 

Οκ σε ευχαριστω θα επικοινωνησω μαζι της αυριο

Διαφημίσεις

Να θέσω ένα θέμα που με απασχολεί καιρό; Νιώθω ρε κορίτσια πως έχω μια πικρία πια για όλα. Βλέπω άλλες γυναίκες με παιδιά και ζηλεύω και νιώθω πολύ χάλια για αυτό. Σαν να έχω γίνει μνησίκακη σαν να λέω όλη την ώρα γιατί να μου έρθει τόσο στραβά η ζωή μου, σαν να μην μπορώ να χαρώ πια... ίσως δεν είμαι καλός άνθρωπος...

• Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

Just now, Skoros said:

Να θέσω ένα θέμα που με απασχολεί καιρό; Νιώθω ρε κορίτσια πως έχω μια πικρία πια για όλα. Βλέπω άλλες γυναίκες με παιδιά και ζηλεύω και νιώθω πολύ χάλια για αυτό. Σαν να έχω γίνει μνησίκακη σαν να λέω όλη την ώρα γιατί να μου έρθει τόσο στραβά η ζωή μου, σαν να μην μπορώ να χαρώ πια... ίσως δεν είμαι καλός άνθρωπος...

Ούτε καν. Φυσιολογικό να νιώθεις έτσι. Απλά με αυτή την ενεργεια θα πας σε όλο και πιο σκοτεινά μέρη και θα απομακρυνεσαι από το ονειρο. 

Με το να νιώθεις ζηλεια πείθεις το υποσυνείδητο (το σύμπαν) - όπως θες πες το, ότι εσύ δεν μπορείς να έχεις παιδί. Πως θα ένιωθες αν ήσουν έγκυος και έβλεπες φίλες με μωρά? Χαρούμενη κτλ. Σκέψου και κράτα αυτό το συναίσθημα. Και οταν πλέον θα βλέπεις γυναίκες με μωρά νιώσε χαρά λέγοντας "και εγώ σύντομα έτσι θα είμαι!" 

(αυτά είναι πράγματα που λέω κι εγώ σε εμένα. Δεν είναι εύκολο αλλά αν το καταφέρεις νιώθεις ανάλαφρη) 

Ρε κοριτσια να ρωτήσω κάτι. Η Λευκού τι είναι? Ενδοκρινολογος? Και εξετάσεις για κοιλιοκακη πως κάνεις? 

• Μου αρέσει 7

Just now, Arriel_83 είπε:

Ούτε καν. Φυσιολογικό να νιώθεις έτσι. Απλά με αυτή την ενεργεια θα πας σε όλο και πιο σκοτεινά μέρη και θα απομακρυνεσαι από το ονειρο. 

Με το να νιώθεις ζηλεια πείθεις το υποσυνείδητο (το σύμπαν) - όπως θες πες το, ότι εσύ δεν μπορείς να έχεις παιδί. Πως θα ένιωθες αν ήσουν έγκυος και έβλεπες φίλες με μωρά? Χαρούμενη κτλ. Σκέψου και κράτα αυτό το συναίσθημα. Και οταν πλέον θα βλέπεις γυναίκες με μωρά νιώσε χαρά λέγοντας "και εγώ σύντομα έτσι θα είμαι!" 

(αυτά είναι πράγματα που λέω κι εγώ σε εμένα. Δεν είναι εύκολο αλλά αν το καταφέρεις νιώθεις ανάλαφρη) 

Ρε κοριτσια να ρωτήσω κάτι. Η Λευκού τι είναι? Ενδοκρινολογος? Και εξετάσεις για κοιλιοκακη πως κάνεις? 

Παρα πολυ ωραιο αυτο που κανεις κ ετσι ελκεις στη ζωη σου ομορφα πραγματα. Βεβαια δεν μπορουμε παντα να νιωσουμε ετσι

• Μου αρέσει 1

Just now, Skoros είπε:

Καλά σκέφτεσαι βλακείες και το ξέρεις. Κορίτσι μου η ζωή δεν ειναι δίκαιη προς όλους. Αλλα κοριτσια δεν έχουν σύντροφο , αλλα περνάνε αρρώστιες , αλλα είχαν κακή παιδική ηλικία. Το θεμα ειναι αυτο που  περνάμε αυτην την στιγμή και βάζω και τον εαυτό μου μεσα γιατι επτά χρόνια που το περασα δεν το εχω αποβάλει , (ακομα υπογονιμη νιώθω) να μην ειναι το επίκεντρο της ζωής μας. Φυσικα και μας απασχολεί αλλα σαν κατι παράλληλο στην ζωή μας, περνάμε καλα και προσπαθουμε για το καλύτερο. Θα σου πω αυτο που ελεγα στον εαυτό μου μεχει τα 50 μου μπορώ, ποσα χρόνια εχω ακομα; Που θα πάει; θα μου κάτσει.

• Μου αρέσει 9

wRSzp2.png5JEup3.png

Just now, Skoros είπε:

Ειναι απολυτως φυσιολογικο. Ανθρωποι ειμαστε, ολο αυτο μας ριχνει. Εγω εκλαιγα ακομη κ με φιλες μου που εμεναν εγκυες. Που τωρα σε μενα χαρηκαν τοσο πολυ. Γι αυτο νιωθω ενοχες για τα τοτε συναιστθηματα μου. Ομως , τι να κανουμε, ειναι ανθρωπινο να νιωθουμε ετσι

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Ευχαριστώ ρε κορίτσια, τουλαχιστον δε νιώθω μόνη μου, το προσπαθώ αλήθεια να μη με παίρνει από κάτω..

• Μου αρέσει 4

Just now, Skoros said:

Ευχαριστώ ρε κορίτσια, τουλαχιστον δε νιώθω μόνη μου, το προσπαθώ αλήθεια να μη με παίρνει από κάτω..

Είναι λογικό να σε παίρνει από κάτω, όπως και όλες μας. Εγω με το που άκουγα ότι φίλη μου είναι έγκυος ένιωθα να βουλιάζω από στεναχώρια όχι φυσικά για την ίδια και για τα παιδάκια τους που λατρεύω, αλλά ένιωθα ότι έμενα πίσω, ότι δε θα μπορούσα να μεγαλώσω τα παιδιά μου μαζί τους. Και ταυτόχρονα ήξερα ότι και εκείνες στεναχωριόντουσαν για εμένα, το οποίο τους έκανε να μην ανοίγονται όσο θα ήθελαν για την εγκυμοσύνη τους. Ακόμα το δουλεύω αλλά βάζω τον εαυτό μου στη θέση τους και λέω, εγώ δε θα ήθελα οι φίλες μου να χαίρονται με τη χαρά μου; και ηρεμώ...σε κάθε αποτυχία βέβαια τα πράγματα γίνονται δύσκολα αλλά δεν το βάζουμε κάτω!θα τα καταφέρουμε δεν υπάρχει περίπτωση!Πόσα παραδείγματα γυναικών μέσα στο forum που τα βλέπουμε καθημερινά!Έρχεται και το δικό μας το θαύμα!Στην ώρα του...

• Μου αρέσει 7

rfssp2.png

Κι εγώ το νιώθω αυτό πως δε θα μεγαλώσω το παιδί μου μαζί με τα παιδιά των φιλενάδων μου. Και είναι ακόμα χειρότερο γιατί είμαστε μοναχοπαίδια με τον ανδρα μου όποτε ούτε ξαδέρφια...

Just now, MaryH said:

Παρα πολυ ωραιο αυτο που κανεις κ ετσι ελκεις στη ζωη σου ομορφα πραγματα. Βεβαια δεν μπορουμε παντα να νιωσουμε ετσι

Ναι είναι πολύ πολύ δύσκολο. Και όντως κατά καιρούς με θετική σκέψη έχω έλξει καλά πράγματα. Τώρα με το θέμα παιδί τα έχω βρει σκούρα αλλά το προσπαθώ. 

Να ρωτήσω κατι αν ξέρει καμία.. 

Πρέπει μόλις αδιαθετησω, τη 2η ημέρα, να πάρω femara (για φυσικό τροποιημενο). Παίζει ρόλο αν η ροή θα είναι κανονική ή όχι? Δηλαδή κάποιους μήνες εμένα η ροη γίνεται κανονική από την 3η ημέρα και έπειτα.. 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα