Recommended Posts

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω τη γνώμη σας γιατί όλες έχουμε εμπειρία με εξωσωματικους εδώ μέσα. Την Κυριακή όπως σας έχω γράψει ηταν να κάνω τη δεύτερη εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα Αλλά δυστυχώς κανένα δεν κατάφερε να γίνει βλαστοκυστη οπότε ακυρώθηκε η διαδικασία. Με ενημέρωσε η εμβρυολογος κ περίμενα να με πάρει κ ο γιατρός μου όχι για να μου εξηγήσει αλλά κυρίως για να μου πει τι επιλογές έχω από δω κ πέρα. Μέχρι σήμερα λοιπον τίποτα. Του έστειλα μηνυμα το πρωί ότι θέλω να μιλησουμε κ ρε κοριτσια δεν εχει επικοινωνησει ακομα. Ειμαι ηδη σε αυτον 2.5 χρονια κ τον εμπιστεύομαι αλλά εχω απογοητευτει πολύ. Πρώτη φορά τέτοια συμπεριφορά.

• Λυπημένη/-ος 5

1 hour ago, Moana said:

Ευχαριστώ πολύ! Ευχαριστώ κορίτσια ολες σας για τη στήριξη! Εσυ παιδί μου δεν ανήκεις στο club μας ακόμη, έχεις μέλλον, ασε τον εαυτό σου απ έξω... σου μιλάει εδώ η σοφή:wink:

Με ήπια εβγαλες 7???? Ουαου!!!

Just now, Fifo said:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω τη γνώμη σας γιατί όλες έχουμε εμπειρία με εξωσωματικους εδώ μέσα. Την Κυριακή όπως σας έχω γράψει ηταν να κάνω τη δεύτερη εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα Αλλά δυστυχώς κανένα δεν κατάφερε να γίνει βλαστοκυστη οπότε ακυρώθηκε η διαδικασία. Με ενημέρωσε η εμβρυολογος κ περίμενα να με πάρει κ ο γιατρός μου όχι για να μου εξηγήσει αλλά κυρίως για να μου πει τι επιλογές έχω από δω κ πέρα. Μέχρι σήμερα λοιπον τίποτα. Του έστειλα μηνυμα το πρωί ότι θέλω να μιλησουμε κ ρε κοριτσια δεν εχει επικοινωνησει ακομα. Ειμαι ηδη σε αυτον 2.5 χρονια κ τον εμπιστεύομαι αλλά εχω απογοητευτει πολύ. Πρώτη φορά τέτοια συμπεριφορά.

Χμ δεν θελω να επηρεάσω αρνητικά αλλά εγώ θα το σκεφτόμουν σοβαρά να αλλάξω.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Ναι, σου χα πει γιατί. 

Βρε κορίτσι, ξέρεις τι απαιτησα, τα χαμε πει και σε πμ Κ μου την βρήκαν χθες!!! 

Στείλε μεηλ στο Σφακ Κ γράψε ότι είσαι πολύ δυσαρεστημένη για τους τάδε λόγους  Εγω θα το έκανα, ειλικρινά.  Στείλε το Δευτερα κιόλας απλά πριν του το στείλεις, στείλε πρώτα e-mail στο ΙΑΚ. 

Έλεος!!! 

Εγώ είμαι πάρα πολύ ευγενική, πίστεψε με. Σε κάτι τέτοια όμως νευριάζω... Σε δύο κοπέλες που ξέρω, βρήκαν αμέσως επίσης. Μήπως σε καθυστερούν που τους λες ότι θέλετε να βελτιώσετε τον Κατακερματισμο? 

Έχεις κάθε δικαίωμα να θες το καλύτερο αλλά λέω μήπως... Εγώ παρακαλούσα τον άντρα μου Κ δε δεχόταν να ξανακάνει παρότι υπήρχαν θέματα το έχω ξαναπεί, γι αυτό λέω μήπως αυτός είναι ανασταλτικός παράγοντας γι αυτούς, σου λένε μη δεσμευσουμε κοπέλα και δεν... 

Διαφορα περνούν από το μυαλό μου. 

Δεν έχουν ιδέα για τον κατακερματισμο. Σιγά να μην τους έλεγα! Ξέρουν αυτό που ειδανε στο σπέρμοδιαγραμμα που κάναμε εκεί. Ότι όλα είναι καλά. 

Just now, Fifo είπε:

Πιστεύω ότι οι γιατροί δεν συνδέονται συναισθηματικά μαζί μας.Ειμαστε "άλλη μια περίπτωση' για αυτούς.Μαλλον ξέρει τώρα ο δικός σου ότι δεν επηγει κάτι , οπότε και δεν παίρνει πίσω...Το χω ζήσει και γω.. 

Έκλεισε ο κύκλος για αυτόν. Έτσι απλά και σκληρά.

Θυμάμαι την μητέρα μου αλλά και θείες κτλ να έχουν γιατρούς και να έχουν σχέση μαζί τους, σχέση ανθρώπινη πάνω απ' όλα που έβαζαν όλη τους την γνώση την πίστη και την δύναμή τους να βοηθήσουν με όλους τους τρόπους.Και σήμερα υπάρχουν τέτοιοι γιατροί...αλλά δεν τους συναντάς συχνά πλέον. Από εξωσωματιστές πάντως δεν γνωρίζω προσωπικά κάποιον τέτοιον!

Άντε ,μην στεναχωριέσαι που δεν σε πήρε.Εχει και αλλού. Και αν δεν έχει...είμαστε εδώ μαζί μια παρέα!

Πάρε μια αγκαλιά τώρα!

• Μου αρέσει 8

Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Είσαι μια χαρα

Αναμενόμενα όλα αυτά τα συναισθήματα 

Το πιο δύσκολο κομμάτι της όλης διαδικασίας για εμένα είναι η αναμονή της χοριακης, όλα τα υπόλοιπα τα πάλευα, αυτό όμως όχι. Ακόμη Κ στην αποτυχία Πείσμωνα. 

Μην κοιτάς συμπτώματα εγώ είχα άλλα τα αγνόησα γιατί έλεγα πάλι από τα φάρμακα, πάλι από τις ορμόνες κλπ κλπ. 

Μια και καλή χρειάζεσαι. Σου εύχομαι να ναι η τυχερή σου, είσαι κοντά μου ηλικιακά. 

Γι αυτό επιμένω να τους στείλεις μεηλ θα προχωρήσουμε η θα μιλήσω στον γιατρό μου ώστε να με παραπέμψει αλλού. 

Σε έχουν ανάγκη, δεν τους έχεις. Έτσι να πορεύεσαι. 

Εγώ έτσι πήγα εξ αρχής αλλά το έδειξα κιόλας. Και πίστεψε με, πολύ ταπεινή ως άνθρωπος Κ πολύ υπομονετική. 

Με έπιασε ένα  νευρικό γέλιο τωρα. Μου λέει το μόνο που ζητήσαμε σχεδον είναι να είναι γυναίκα!! Μη μας βγει κανένας άντρας.. Ειλικρινά ο κακομοίρης είπε δεν θέλουμε συγκεκριμένη εθνικοτητα, χαρακτηριστικά ομάδα αίματος.. Ούτε  για ηλικία δεν ήθελε τίποτα συγκεκριμένο.. Όταν ξεκίνησε να μας λέει εμείς εχουμε Ελληνιδες κλπ της λέει μας εμάς δεν μας νοιάζει.. Τελοσπαντων.. Θα σκεφτώ τι θα κάνω.. Ευτυχώς έχω εξασκηθεί στην υπομονή τόσα χρόνια.. 

• Χαχα 5

Just now, Dora7911 είπε:

Καλησπερα,βρισκομαι σε διλημμα να παω με φρεσκα η κατεψυγμενα κ δεν ξερω τι ακριβως να κανω...με επηρεαζει το γεγονος οτι η προηγουμενη εγκυμοσυνη επιτευχθει με κατεψυγμενα και οχι με φρεσκα,αν κ ειχα αποτυχια με κατεψυγμενα,εχω ηδη κανει υστεροσκοπηση τον προηγουμενο μηνα αρα αν παω με κατεψυγμενα απομακρυνομαι απο το μηνα πιυ εκανα υστεροσκοπηση,επισης στα καπακια δε θα γινει,δλδ το νοεμβριο μηνα,δε θελουμε ομως κ μεσα στις γιορτες,αρα καλο γεναρη....επισης επεσε και η ιδεα για προεμφυτευτικο αν παμε με κατεψυγμενα που μπορει να μεινουμε και με μηδεν εμβρυα και γενικα ενα μπερδεμα...ο αντρας μου πιστευει οτι ισως αξιζει να το παμε αργα αλλα σταθερα,να εχει ηρεμησει και το σωμα απο οωληψιες,ενεσεις κτλ,εγω απο την αλλη,θα ηθελα να το προσπαθησουμε αμεσα δλδ με τα φρεσκα,αν κ πιθανον το σωμα μου να ειναι πιο ηρεμο με προσπαθεια κατεψυγμενων..θα με βοηθουσε να ακουσω τιςγνωμες σας...

Εγω θα εβαζα τα φρεσκα,εκτος αν μου ειχανε παρει πολλα ωαρια κ οντως επρεπε να ηρεμησει το συστημα μου οπως λες..κ αν δεν βιαζομουνα λογω ηλικιας,υποχρεωσεων κλπ

• Ευχαριστώ 1

ZAeBp3.png

Just now, Clouds είπε:

Πιστεύω ότι οι γιατροί δεν συνδέονται συναισθηματικά μαζί μας.Ειμαστε "άλλη μια περίπτωση' για αυτούς.Μαλλον ξέρει τώρα ο δικός σου ότι δεν επηγει κάτι , οπότε και δεν παίρνει πίσω...Το χω ζήσει και γω.. 

Έκλεισε ο κύκλος για αυτόν. Έτσι απλά και σκληρά.

Θυμάμαι την μητέρα μου αλλά και θείες κτλ να έχουν γιατρούς και να έχουν σχέση μαζί τους, σχέση ανθρώπινη πάνω απ' όλα που έβαζαν όλη τους την γνώση την πίστη και την δύναμή τους να βοηθήσουν με όλους τους τρόπους.Και σήμερα υπάρχουν τέτοιοι γιατροί...αλλά δεν τους συναντάς συχνά πλέον. Από εξωσωματιστές πάντως δεν γνωρίζω προσωπικά κάποιον τέτοιον!

Άντε ,μην στεναχωριέσαι που δεν σε πήρε.Εχει και αλλού. Και αν δεν έχει...είμαστε εδώ μαζί μια παρέα!

Πάρε μια αγκαλιά τώρα!

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου. Ετσι ακριβώς είναι. Δεν θέλω να με δει συναισθηματικά. Το μόνο που θέλω πλέον είναι να μου δώσει πληροφορίες για να ξέρω τι επιλογές έχω. Όποια έχει την καλή διάθεση να μου συστήσει κάποιον εξωσωματιστη στην Αθήνα σε pm θα είμαι ευγνώμων. 

Just now, Fifo είπε:

Όταν έχεις εμπιστευθεί έναν γιατρό, του έχεις αφιερώσει και 2,5 χρόνια προσπάθειας (& χρημάτων) το θεωρώ το ελάχιστο να σε πάρει πίσω κ να σου εξηγήσει . Εγώ στη θέση σου θα σκεφτόμουν σοβαρά την αλλαγή γιατρού. 

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

Just now, maroullaki είπε:

Το ΕΡΑ το είχα κάνει σε τεχνητό, την ετ σε φυσικό..όποτε άγνωστο 

Άλλαξες ημέρα εμβρυομεταφορας;Ή τα έβαλες ίδια ημερα που έδειξε το ερα αν και ήτανε φυσικός κύκλος; 

Καλησπέρα σας κορίτσια!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν είχε κάποια κοπέλα ενδομητριτιδα,  αν πήρε αγωγή για να φύγει και μετά από πόσο καιρό έμεινε έγκυος . Και αν έμεινε φυσιολογικά.. Ευχαριστώ πολύ!

Just now, anoulious είπε:

Άλλαξες ημέρα εμβρυομεταφορας;Ή τα έβαλες ίδια ημερα που έδειξε το ερα αν και ήτανε φυσικός κύκλος; 

Αυτό πήγα να ρωτησω τον γιατρό την ώρα της ετ, τύπου μας βοήθησε καπου το συμβουλευτήκαμε τελικα και πετάχτηκε ο αντρας μου και ειπε γιατί η μια βλαστ καθεται μακρυά από τις αλλες στην οθόνη, ότι να ναι, και του λέει και ο γιατρος σαν και εσένα που κάθεσαι στον καναπέ όταν πάμε στο γραφείο του και όχι στις καρεκλες μπροστά στο γραφείο. Που το θυμήθηκε και αυτος, έπεσε γέλιο και πάνε οι σοβαρες ερωτήσεις.   Αν θες σου λέω τις μέρες που έκανα το ΕΡΑ και τώρα ποτέ έκανα την ετ αφού ξεκινησα ουτρο για να υπολογίσουμε.     Νομίζω πάντως όχι ίδια μερα που έδειξε το ερα αλλά με μπερδεύουν τα μετρήματα

11 hours ago, Moomin said:

Να σαι καλά! Να σε ρωτήσω γιατί άντε να βρω το μήνυμα τώρα, τι ενέσεις έκανες; Θυμάμαι έχεις θέμα με την Αμη; Εγώ είχα κάνει γκοναλ 300 κ έβγαλα 4.

Καλημέρα! Menopur έκανα τωρα, 150 μονάδες κ πηρα συνδυαστικά κ serpafar 5 μέρες. Κοιτα, το μενοπουρ ξέρω οτι το δίνουν στις ανω των 40 για καλυτερα αποτελέσματα. Εχω δοκιμάσει κ αλλα φάρμακα, και gonal και puregon κ δε τα είχα παει ασχημα κ με εκείνα. Ανταπόκριση πάντα είχα, στην ποιότητα ειναι το θεμα μου. Εννοείται οτι η Amh μου ειναι χαμηλή έτσι. 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα