Recommended Posts

8 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Με έπιασε ένα  νευρικό γέλιο τωρα. Μου λέει το μόνο που ζητήσαμε σχεδον είναι να είναι γυναίκα!! Μη μας βγει κανένας άντρας.. Ειλικρινά ο κακομοίρης είπε δεν θέλουμε συγκεκριμένη εθνικοτητα, χαρακτηριστικά ομάδα αίματος.. Ούτε  για ηλικία δεν ήθελε τίποτα συγκεκριμένο.. Όταν ξεκίνησε να μας λέει εμείς εχουμε Ελληνιδες κλπ της λέει μας εμάς δεν μας νοιάζει.. Τελοσπαντων.. Θα σκεφτώ τι θα κάνω.. Ευτυχώς έχω εξασκηθεί στην υπομονή τόσα χρόνια.. 

Νομίζω όμως ότι ηρθε η ώρα να κάνεις την επανάσταση σου. 

9 ώρες πρίν, Fifo είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω τη γνώμη σας γιατί όλες έχουμε εμπειρία με εξωσωματικους εδώ μέσα. Την Κυριακή όπως σας έχω γράψει ηταν να κάνω τη δεύτερη εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα Αλλά δυστυχώς κανένα δεν κατάφερε να γίνει βλαστοκυστη οπότε ακυρώθηκε η διαδικασία. Με ενημέρωσε η εμβρυολογος κ περίμενα να με πάρει κ ο γιατρός μου όχι για να μου εξηγήσει αλλά κυρίως για να μου πει τι επιλογές έχω από δω κ πέρα. Μέχρι σήμερα λοιπον τίποτα. Του έστειλα μηνυμα το πρωί ότι θέλω να μιλησουμε κ ρε κοριτσια δεν εχει επικοινωνησει ακομα. Ειμαι ηδη σε αυτον 2.5 χρονια κ τον εμπιστεύομαι αλλά εχω απογοητευτει πολύ. Πρώτη φορά τέτοια συμπεριφορά.

Μήπως δεν έχει αποφασίσει ακόμη πως πρέπει να προχωρήσετε? 

Η μήπως περιμένει να περάσει ένα ασφαλές σε εισαγωγικά χρονικό διάστημα ώστε να μπορέσεις κι εσύ να ηρεμήσεις για να συζητήσετε? 

Εικασίες κάνω. 

• Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

9 hours ago, Arriel_83 said:

Από Χανια είσαι?? Είναι όλη μου οικογένεια εκεί!

Μπράβο για την εξέλιξη σου. Σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα να έχουμε θετικά νέα :) :) :) 

Καταγωγή, αλλα δεν εχει περάσει καλοκαίρι που να μην εχω παει χανια (μόνο ενα που δεν ήθελε ο τότε γκόμενος να παμε κ μετα χωρίσαμε! Τυχαίο; Δε νομιζω!!!!). Αγαπάμε Χανια φουλ, με τους ανθρώπους λιγο στεναχωριέμαι αλλα τι να κανουμε 

5 hours ago, maroullaki said:

Αυτό πήγα να ρωτησω τον γιατρό την ώρα της ετ, τύπου μας βοήθησε καπου το συμβουλευτήκαμε τελικα και πετάχτηκε ο αντρας μου και ειπε γιατί η μια βλαστ καθεται μακρυά από τις αλλες στην οθόνη, ότι να ναι, και του λέει και ο γιατρος σαν και εσένα που κάθεσαι στον καναπέ όταν πάμε στο γραφείο του και όχι στις καρεκλες μπροστά στο γραφείο. Που το θυμήθηκε και αυτος, έπεσε γέλιο και πάνε οι σοβαρες ερωτήσεις.   Αν θες σου λέω τις μέρες που έκανα το ΕΡΑ και τώρα ποτέ έκανα την ετ αφού ξεκινησα ουτρο για να υπολογίσουμε.     Νομίζω πάντως όχι ίδια μερα που έδειξε το ερα αλλά με μπερδεύουν τα μετρήματα

Καλα, τρωει κατι φλασιες ο αφακ κ θυμάται απίστευτα πράγματα. Τι μου θύμησες με αυτόν τον καναπε! Εχω λουφάξει κ εγω στον καναπε, ενώ ο άντρας μου καθόταν μπροστά στην καρέκλα κ μου λεει τι κάθεσαι εκει,, εχεις μπει μονη σου τιμωρία; (Ηταν τότε που είχα σταματήσει τα φάρμακα πριν τη β χοριακη κ τα ειχε παρει πολυ ασχημα μαζι μου!)

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Moana said:

Καταγωγή, αλλα δεν εχει περάσει καλοκαίρι που να μην εχω παει χανια (μόνο ενα που δεν ήθελε ο τότε γκόμενος να παμε κ μετα χωρίσαμε! Τυχαίο; Δε νομιζω!!!!). Αγαπάμε Χανια φουλ, με τους ανθρώπους λιγο στεναχωριέμαι αλλα τι να κανουμε 

Ταυτίζομαι! Αγαπάμε Χανιά αλλά οι άνθρωποι..... Τεσπα... χαχαχαχ   Και εγώ πάω κάθε καλοκαίρι και ενδιάμεσα όποτε τα καταφέρω για να δω γονείς και αδελφές. :grin:

• Μου αρέσει 1

5 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Αυτό πήγα να ρωτησω τον γιατρό την ώρα της ετ, τύπου μας βοήθησε καπου το συμβουλευτήκαμε τελικα και πετάχτηκε ο αντρας μου και ειπε γιατί η μια βλαστ καθεται μακρυά από τις αλλες στην οθόνη, ότι να ναι, και του λέει και ο γιατρος σαν και εσένα που κάθεσαι στον καναπέ όταν πάμε στο γραφείο του και όχι στις καρεκλες μπροστά στο γραφείο. Που το θυμήθηκε και αυτος, έπεσε γέλιο και πάνε οι σοβαρες ερωτήσεις.   Αν θες σου λέω τις μέρες που έκανα το ΕΡΑ και τώρα ποτέ έκανα την ετ αφού ξεκινησα ουτρο για να υπολογίσουμε.     Νομίζω πάντως όχι ίδια μερα που έδειξε το ερα αλλά με μπερδεύουν τα μετρήματα

Καλημέρα. Για γράψε να δούμε. Αν και λέει το ερα ότι βοηθάει στον ίδιο κύκλο. Και εγω ξέρω κυρίως ως προς την προγεστερονη. Ωραίος ο άντρας σου!

5 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Τώρα εμένα επειδή πολύ με μπερδεύει αυτό το κομμάτι, το ερα τελικά δε χρειάζεται αν κάνεις φυσικό εε??

Περιμένουμε μια τέλεια επαναληπτική!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Νομίζω όμως ότι ηρθε η ώρα να κάνεις την επανάσταση σου. 

Μήπως δεν έχει αποφασίσει ακόμη πως πρέπει να προχωρήσετε? 

Η μήπως περιμένει να περάσει ένα ασφαλές σε εισαγωγικά χρονικό διάστημα ώστε να μπορέσεις κι εσύ να ηρεμήσεις για να συζητήσετε? 

Εικασίες κάνω. 

Ναι Κ εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Θα πάρω σήμερα τηλ να κλείσω ραντεβού.

Just now, Moana είπε:

Καλα, τρωει κατι φλασιες ο αφακ κ θυμάται απίστευτα πράγματα. Τι μου θύμησες με αυτόν τον καναπε! Εχω λουφάξει κ εγω στον καναπε, ενώ ο άντρας μου καθόταν μπροστά στην καρέκλα κ μου λεει τι κάθεσαι εκει,, εχεις μπει μονη σου τιμωρία; (Ηταν τότε που είχα σταματήσει τα φάρμακα πριν τη β χοριακη κ τα ειχε παρει πολυ ασχημα μαζι μου!)

Τι έχουν φίλη μου τα χανιωτάκια; Επειδή είναι λίγο ψώνια χαχαχαχχα;;;;

Κορίτσια ούτε κατεψυγμένα δεν μπορώ να μεταφέρω σ αυτόν τον κύκλο μετά την υστεροσκοπηση;

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Κορίτσια καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει κάποια κοπέλα ετ κάνοντας arvekap 3,75 απο τον προηγούμενο κύκλο για καταστολή. Ξέρετε πώς γίνεται η διαδικασία?

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Τι έχουν φίλη μου τα χανιωτάκια; Επειδή είναι λίγο ψώνια χαχαχαχχα;;;;

Κορίτσια ούτε κατεψυγμένα δεν μπορώ να μεταφέρω σ αυτόν τον κύκλο μετά την υστεροσκοπηση;

Ο κύκλος μετά την υστεροσκοπηση είναι ιδανικός για εμβρυομεταφορα. Να μην τον χάσεις. 

Διαφημίσεις

Αφού είπε ο γιατρός στον επόμενο. Μήπως έκανε λάθος ρε γαμωτο;

Ποτε εκανες υστεροσκοπηση; Και ποτε ειχες περιοδο;

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Liakada είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει κάποια κοπέλα ετ κάνοντας arvekap 3,75 απο τον προηγούμενο κύκλο για καταστολή. Ξέρετε πώς γίνεται η διαδικασία?

Η καταστολή με averkap ξεκινάει 21η μερα του κυκλου, οποτε σου έρχεται περίοδος και λογικά σου κανει την μεταφορά 19 μερες μετα αν εχεις βλαστοκυστες. Αυτο υποθέτω.

Εκανα την 8η μέρα του κύκλου και σμρ είμαι στην 16η

ΤΈΠ 1/10

Αυτο που εννοεί ο γιατρος ειναι οτι δεν θα κάνετε μεταφορά σε τρεις μερες. Αλλα θα σου έρθει περίοδος θα κανεις ωορρηξία και μετα. Αυτο ειναι το σωστό να γίνει.

• Μου αρέσει 7

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Καντι είπε:

Η καταστολή με averkap ξεκινάει 21η μερα του κυκλου, οποτε σου έρχεται περίοδος και λογικά σου κανει την μεταφορά 19 μερες μετα αν εχεις βλαστοκυστες. Αυτο υποθέτω.

Αυτο που εννοεί ο γιατρος ειναι οτι δεν θα κάνετε μεταφορά σε τρεις μερες. Αλλα θα σου έρθει περίοδος θα κανεις ωορρηξία και μετα.

Είσαι θέα! Τέλος !

• Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

9 ώρες πρίν, Tina90 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν είχε κάποια κοπέλα ενδομητριτιδα,  αν πήρε αγωγή για να φύγει και μετά από πόσο καιρό έμεινε έγκυος . Και αν έμεινε φυσιολογικά.. Ευχαριστώ πολύ!

Καλημέρα, δεν γνωρίζω καθόλου, ελπίζω να σου πουν τα κορίτσια γιατί με ενδιαφέρει...διαγνώστηκε κ μια φίλη πρόσφατα...χωρίς συμπτώματα.

Just now, Moana είπε:

Καλημέρα! Menopur έκανα τωρα, 150 μονάδες κ πηρα συνδυαστικά κ serpafar 5 μέρες. Κοιτα, το μενοπουρ ξέρω οτι το δίνουν στις ανω των 40 για καλυτερα αποτελέσματα. Εχω δοκιμάσει κ αλλα φάρμακα, και gonal και puregon κ δε τα είχα παει ασχημα κ με εκείνα. Ανταπόκριση πάντα είχα, στην ποιότητα ειναι το θεμα μου. Εννοείται οτι η Amh μου ειναι χαμηλή έτσι. 

Α μάλιστα, ευχαριστω για την πληροφορία...λέω αν χρειαστω ξανά διέγερση (αχρειαστη να ναι) μήπως αντί γκοναλ κάνουμε κάποιο άλλο πρωτόκολλο να βγάλω λίγα παραπάνω...με γκοναλ 300 έβγαλα 4 κ προχώρησαν 3, τώρα έχω ένα, αν είχα δύο δεν θα δοκίμαζα φυσικούς..θα πήγαινα για μεταφορά..κ δεν σου δίνουν φάρμακα αν έχεις εστω κ ένα έμβρυο.

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα