Recommended Posts

Just now, *Vasoula said:

Κοριτσι μου να σε ρωτήσω??ξεκίνησα και εγώ τα fertilimax  και μου πρότεινε ο γιατρος μήπως κάνουμε στον κύκλο π θα ερθει μια διέγερση με κλομιφαινη....δεν το έχω αποφασίσει δεν έχω και την καλύτερη αποψη για την κλομιφαινη..αλλα δεν πρέπει να τα παίρνω και μαζί?αν αποφασίσω να πάρω κλομιφαινη πρέπει να σταματήσω τις βιταμίνες???

Την ίδια απορία είχα κι εγώ με εμένα. Η κλομιφαινη κάνει ότι και η λετροζολη (femara): είναι αντί οιστρογόνα. 

Εγώ όταν ξεκίνησα τα femara είχα σταματήσει τα fertilimax μια εβδομάδα πριν. 

Γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό σου να ξέρουμε? (εγώ δεν είπα στον δικό μου ότι έπαιρνα γιστι δεν τα πιστεύει γενικά αυτά) 

Just now, Moana said:

Κορίτσια μου, τα νέα μου δεν ειναι καλα γι αυτο κ άργησα να σας γραψω. Προσπαθω να διαχειριστώ την κατασταση σήμερα, οπως κ τις προηγουμενες ημερεσ κ δε μου ειναι καθόλου ευκολο. Όπως σας είχα πει ηταν η τελευταία μου ελπίδα αυτη η διέγερση κ χάθηκε κ αυτη. Πάντα είχα στο μυαλό μου τη δωρηση ως plan b απλά τωρα που ήρθε η ωρα της εφαρμογής του σχεδίου μου ειναι δύσκολο ολο αυτο. Θέλω να καθαρίσω το μυαλό μου, να σκεφτώ τι πραγματικά θέλω κ μετα να παρω οποιαδήποτε απόφαση. Θα ηθελα να μη χρειάζεται να βρίσκομαι μπροστά σε τετοια δίλημματα στη ζωή μου, αλλα να που συμβαίνουν. Νομιζω θα μου έκανε καλο να αποστασιοποίηθω λιγο απο το φορουμ κ να βάλω σε μια τάξη τις σκέψεις μου. 

Τι λες βρε κορίτσι.. Το πιο γελαστό (όπως το καταλαβαίνουμε έτσι πίσω από τον οθόνη) του φόρουμ. 

Άκου το ένστικτο σου. Κάτσε όντως ηρεμισε και δώσε σημασια στα σημάδια. Υπάρχουν παντού τριγύρω πράγματα που μας δείχνουν ποιο δρόμο να πάρουμε. 

Στο τελος, όλα θα πάνε καλά!! 

1 hour ago, Moomin said:

Άριελ... ενδιαφέρον το pdf για τα ωάρια. Προσωπικά είμαι υπέρ της ισορροπημένης διατροφής αν και κάνω παρασπονδίες.:-P

Ε ναι θέλει προσπαθεια αλλά ότι κάνει κανείς καλό είναι :-)

• Μου αρέσει 3

Just now, Moana είπε:

Κορίτσια μου, τα νέα μου δεν ειναι καλα γι αυτο κ άργησα να σας γραψω. Προσπαθω να διαχειριστώ την κατασταση σήμερα, οπως κ τις προηγουμενες ημερεσ κ δε μου ειναι καθόλου ευκολο. Όπως σας είχα πει ηταν η τελευταία μου ελπίδα αυτη η διέγερση κ χάθηκε κ αυτη. Πάντα είχα στο μυαλό μου τη δωρηση ως plan b απλά τωρα που ήρθε η ωρα της εφαρμογής του σχεδίου μου ειναι δύσκολο ολο αυτο. Θέλω να καθαρίσω το μυαλό μου, να σκεφτώ τι πραγματικά θέλω κ μετα να παρω οποιαδήποτε απόφαση. Θα ηθελα να μη χρειάζεται να βρίσκομαι μπροστά σε τετοια δίλημματα στη ζωή μου, αλλα να που συμβαίνουν. Νομιζω θα μου έκανε καλο να αποστασιοποίηθω λιγο απο το φορουμ κ να βάλω σε μια τάξη τις σκέψεις μου. 

Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να ηρεμήσεις κ όλα θα γινουν. Θα βρεις την δύναμη θα πάρεις την σωστή απόφαση κ όλα θα πάνε καλα. Είμαστε κοντά σου να σε στηρίξουμε οπότε εσύ θελήσεις.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

Γλυκιά μου σου στέλνουμε την πιο ζεστή μας αγκαλιά. Πάντα εχεις να πεις κάτι υποστηρικτικό σε όλες, για μένα δεν υπάρχει φόρουμ χωρίς εσένα. Πάρε τον χρόνο σου. Είμαι σίγουρη ότι το μωρό σου σε περιμένει και ανυπομονεί να το πάρεις στην αγκαλιά σου. Είμαστε δίπλα σου!

• Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

LhJOp2.png

Just now, Moana είπε:

Δεν ξερω τι να γράψω..Ειλικρινά νομίζω ότι πλέον έχω στερέψει. Ηερησε και υπάρχουν λύσεις για όλα. Και για να αποστασιοποιηθεις θέλει δύναμη. Και εσύ την έχεις. Σε σκέφτομαι πολύ. 

• Μου αρέσει 1

Just now, Pagotoula said:

Σου ευχομαι να βρεις μεσα σου τη δυναμη και τις απαντησεις που εχεις αναγκη και να παρεις τη πιο σωστη αποφαση. Κι οτι κι αν επακολουθησει να χεις καθε καλη τυχη ατο πλευρο σου.

Just now, Arriel_83 said:

Την ίδια απορία είχα κι εγώ με εμένα. Η κλομιφαινη κάνει ότι και η λετροζολη (femara): είναι αντί οιστρογόνα. 

Εγώ όταν ξεκίνησα τα femara είχα σταματήσει τα fertilimax μια εβδομάδα πριν. 

Γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό σου να ξέρουμε? (εγώ δεν είπα στον δικό μου ότι έπαιρνα γιστι δεν τα πιστεύει γενικά αυτά) 

Τι λες βρε κορίτσι.. Το πιο γελαστό (όπως το καταλαβαίνουμε έτσι πίσω από τον οθόνη) του φόρουμ. 

Άκου το ένστικτο σου. Κάτσε όντως ηρεμισε και δώσε σημασια στα σημάδια. Υπάρχουν παντού τριγύρω πράγματα που μας δείχνουν ποιο δρόμο να πάρουμε. 

Στο τελος, όλα θα πάνε καλά!! 

Just now, giota1 said:

Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να ηρεμήσεις κ όλα θα γινουν. Θα βρεις την δύναμη θα πάρεις την σωστή απόφαση κ όλα θα πάνε καλα. Είμαστε κοντά σου να σε στηρίξουμε οπότε εσύ θελήσεις.

Just now, Αυρα87 said:

Γλυκιά μου σου στέλνουμε την πιο ζεστή μας αγκαλιά. Πάντα εχεις να πεις κάτι υποστηρικτικό σε όλες, για μένα δεν υπάρχει φόρουμ χωρίς εσένα. Πάρε τον χρόνο σου. Είμαι σίγουρη ότι το μωρό σου σε περιμένει και ανυπομονεί να το πάρεις στην αγκαλιά σου. Είμαστε δίπλα σου!

Να, αυτα μου κάνετε κ δε μπορώ μετα να ξεκολλησω απο δω μεσα. θα πάθω στερητικό σύνδρομο, το βλεπω

Just now, anoulious said:

Δεν ξερω τι να γράψω..Ειλικρινά νομίζω ότι πλέον έχω στερέψει. Ηερησε και υπάρχουν λύσεις για όλα. Και για να αποστασιοποιηθεις θέλει δύναμη. Και εσύ την έχεις. Σε σκέφτομαι πολύ. 

Τι να μου πεις κ τι να σου πω... τα έχουμε εξαντλήσει ολα. Ξέρω οτι με καταλαβαίνεις 

• Μου αρέσει 11

Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου! Είμαι στην ίδια φάση με εσένα! Πραγματικά εύχομαι να βγούμε σύντομα από όλο αυτό σύντομα! 

• Μου αρέσει 1

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έκτακτο: μου είπαν να κάνω οβιτρελ στις 10 απόψε το βράδυ αλλά εγώ την έκανα μόλις τώρα στις 9 ( έκλεινε το φαρμακείο ενώ μου είπαν πως πρέπει να την κάνω Μια ώρα πριν, και δεν υπήρχε εφημερεύον κοντά -, φοβήθηκα  να την κάνω μόνη μου στις 10). Ωοληψια Πέμπτη πρωί, λέτε να γίνει  Τίποτα και να μην το προλάβω που την έκανα μια ώρα νωρίτερα;

Just now, olpapa said:

H ovitrelle είναι χοριακή γοναδοτροπίνη δηλ η ορμόνη που ο οργανισμός παράγει μετά την εμφύτευση όχι lh... απλώς έχει την ίδια επίδραση η ένεση δηλ. δίνει αύξηση και στην lh για να γίνει η ωορρηξία. Όταν όμως τη δίνουν στην ετ ή μετά γίνεται για να ανεβάσουν τη χοριακή κ ο οργανισμός να νομίζει ότι ήδη υπάρχει εγκυμοσύνη.. αυτό έχω καταλάβει εγώ τουλάχιστον...

Το δίνουν για να βάλουν τον οργανισμό τεχνητά σε ωορηξια ώστε να γίνει παχυνση ενδομητριου και προετοιμασία για εμφύτευση. 

• Μου αρέσει 1

Just now, Skoros said:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έκτακτο: μου είπαν να κάνω οβιτρελ στις 10 απόψε το βράδυ αλλά εγώ την έκανα μόλις τώρα στις 9 ( έκλεινε το φαρμακείο ενώ μου είπαν πως πρέπει να την κάνω Μια ώρα πριν, και δεν υπήρχε εφημερεύον κοντά -, φοβήθηκα  να την κάνω μόνη μου στις 10). Ωοληψια Πέμπτη πρωί, λέτε να γίνει  Τίποτα και να μην το προλάβω που την έκανα μια ώρα νωρίτερα;

Πήγαινε μια ώρα νωρίτερα στο κέντρο σου να είσαι σίγουρη...ενημέρωσε τους και αύριο τηλεφωνικώς. Δε θα γίνει κάτι αλλά για να μην έχεις το άγχος

• Μου αρέσει 3

uLuIp3.png

Just now, Skoros said:

Ας το καλό ίδια μέρα πάμε. Και εγώ σε λίγο θα κάνω την ένεση.

Εναν ρόλο (μικρο όμως μην τρελαθείς) τον παίζει γιατί θέλουν να είναι 36 ώρες πριν. Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα 7 η ώρα στο κέντρο και θα έλεγα τι ώρα έκανα την ένεση ώστε να με πάρουν πρώτη πρώτη. 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

1 hour ago, Thia1985 said:

Τώρα το δα

Όχι να μην παραιτηθεις

Ξέρεις πόσο ανάγκη έχω εγώ τα χρήματα τώρα που δε δουλεύω? Την ασφάλεια? Τα επιδόματα? 

Να γράφεις αναρρωτικές και να λείπεις όσο μπορείς. Γνώμη μου. 

Τα εργασιακά χειροτερευουν

Δεν ξέρω που εργάζεσαι και ποια η ειδικότητα σου αλλά πίστεψε με τα πράγματα δεν είναι εύκολα εξω.Αν θες να είσαι ήρεμη να χαρείς την εγκυμοσύνη σου λειπε. 

Εκτός κι αν ο άντρας σου βγάζει λεφτά Κ δε σε καίει το οικονομικό. Συγγνώμη που στο λέω έτσι χύμα Αλλά στα εργασιακά δούλευα και τα παρακολουθώ, έχω φίλους σε μεγάλες εταιρείες και ξέρω πολύ καλά τι παίζει. Έχω βρεθεί στη θέση σου κι ευτυχώς που δε τα βρόντηξα τότε γιατί τελικά με έδιωξαν και πήρα και αποζημίωση. 

Εγώ αν δούλευα θα έπαιρνα αναρρωτικές. Αν δεν της κάνεις να σε διώξει. Ντροπή της πάντως. 

Και εγώ για αναρρωτικεσ το κόβω γιατί οκ τώρα με τον κόρονοιο δεν ξέρουμε πως θα πάνε και τα πράγματα γιατί όλο Λένε θα υπάρχουν και πολλές απολύσεις τώρα να δούμε πάντως κάνω υπομονή όλοι θέλουμε τα λεφτά έστω και λίγα πάλι τα χρειαζόμαστε άλλα όχι και να δουλεύουμε και σε έτσι συνθήκες 

Just now, Fifo said:

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου! Είμαι στην ίδια φάση με εσένα! Πραγματικά εύχομαι να βγούμε σύντομα από όλο αυτό σύντομα! 

Τι να πω... Μακάρι να πάρουμε τις σωστές αποφάσεις κ να αλλάξουν σύντομα τα πράγματα κ για εμάς 

• Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1

56 minutes ago, Thia1985 said:

Εγώ ως εκπαιδευτικός δεν ελπιζω

Ούτε καν αναπληρωτρια

Ναι από Κύπρο είμαι και εγώ δεν θελω να μείνω άνεργη αλλά δεν θέλω να δουλεύω και από αυτές τις συνθήκες πάντως θα περνώ άδειες και βλέπουμε εγώ θα επικεντρωνομε στο μωρό και τίποτα άλλο θα προσπαθώ να την αγνοω αν και είμαστε και στο ίδιο γραφείο 

Just now, Moana είπε:

Να, αυτα μου κάνετε κ δε μπορώ μετα να ξεκολλησω απο δω μεσα. θα πάθω στερητικό σύνδρομο, το βλεπω

Τι να μου πεις κ τι να σου πω... τα έχουμε εξαντλήσει ολα. Ξέρω οτι με καταλαβαίνεις 

Ρε μοανακι ..... αγκαλιά....

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα