Recommended Posts

@mominthemaking Μπράβο !! Είδες που σου είπα ότι την Παρασκευή που είναι κανονικά να κάνεις θα είναι πάνω από 1000? Την άλλη βδομάδα θα σου βάλει το πρώτο υπέρηχο για να δείτε το σάκο ! Ειλικρινά χάρηκα πάρα πόλυ !

• Μου αρέσει 2

Just now, Moomin είπε:

Βρε κορίτσια τσατιζομαι με τους φυσικούς άμα κάνεις την ωοληψια κ σου βγαίνει έτσι μετά...

Πληρώνετε κανονικά τη διαδικασία παρότι μετά δεν προχωράτε; Το είχατε ξανασυζητήσει νομίζω το θέμα. Εντωμεταξυ δεν φαίνεται έστω κάτι στον υπέρηχο αν δεν είναι καλό; Κρίμα...

Είναι λίγο περίεργα τα πράγματα. Στην πρώτη μου ωοληψία πήγαινα ξέροντας ότι το ένα ωοθυλάκιο είναι οκ σε εμφάνιση και όγκο ενώ το δεύτερο ήταν σχήματος πεπλατυσμένου και ίσως δεν θα έδινε ωάριο. Εντέλει πήραν και τα δύο άλλα μόνο το ένα γονιμοποιηθηκε. Στην δεύτερη και τρίτη ωοληψία μου ήταν και τα δύο μορφολογικά σωστά με καλή Ε2 και κανένα δεν έδωσε ωάριο. 

dancing_kid_avatar_picture_57685.gif

Κράτα το

Διαφημίσεις

Just now, Skoros είπε:

Ρε συ τι να πω, μου λένε πως δεν μπορούν να το δουν πριν το ανοίξουν.. μετά πλήρωσα 180- 150 τη διαδικασία και 30 για καρδιογράφημα. Όποτε ουσιαστικά τα μισά από ότι κατάλαβα.  Άσε που ρώτησα να μου εξηγήσουν το ποσο και λίγο με νευρίασε η στάση τους στο λογιστήριο, Ε ναι θέλω να ρωτήσω τι πληρώνω κακό είναι; Τεσπα είμαι λίγο κάπως μετά το σημερινό ελπίζω να μου περάσει..

Καρδιογραφημα αν έχουν του τελευταίου χρόνου δεν ξαναζητανε..μόνο τεστ κοβιντ...φαντάσου κ γω ήμουν έτοιμη, ξαπλωμένη κ μου λένε ακυρώνεται γιατί το χάσαμε.. υπομονή κ γω ήμουν κάπως...

Just now, olpapa είπε:

στο γεν ήταν τα μισά...έξοδα της ωοληψίας...

Δε φαίνεται δυστυχώς φαντάζομαι μόνο αν μεγαλώνει περίεργα πχ...? σε μένα ένα μήνα από 2 το ένα ήταν κενό μεγαλώνανε και τα 2 κανονικά στον υπέρηχο...

Και να υπάρχει μια μικρή ένδειξη όμως άντε να ρισκάρεις να χαθεί κύκλος χωρίς να ξέρεις σίγουρα...

Ε όχι δεν το ρισκάρεις βέβαια εδώ λέμε αμαν κ πως να το πάρουν αλλά αφού δεν είναι σίγουρο το παίρνουν κ βλέπουν...πρέπει να ρωτήσω κ γω αν αλλάζει κάτι στη τιμή.

Just now, Arriel_83 είπε:

Όπως μου είχαν πει κι εμένα: στον φυσικό τα έχουμε αυτά... Μην απογοητεύεσαι... Γιατί πόνεσες όμως; Δεν έκανες μέθη; 

(Θα δεις τώρα με τα φάρμακα θα πας καλύτερα στην επόμενη προσπάθεια)

Δεν φαίνεται τίποτα στον υπέρηχο γιατί στην ουσία βλέπεις μόνο ωοθηλάκια. Δεν ξέρεις αν αυτά έχουν μέσα ωάριο. 

Αν δεν βρεθεί ωάριο δεν δίνεις όλο το ποσό, αλλά μισή τιμή. .

Εμάς θέλουν σίγουρα μέθη για να μη γίνει κάνα λάθος.

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Είναι λίγο περίεργα τα πράγματα. Στην πρώτη μου ωοληψία πήγαινα ξέροντας ότι το ένα ωοθυλάκιο είναι οκ σε εμφάνιση και όγκο ενώ το δεύτερο ήταν σχήματος πεπλατυσμένου και ίσως δεν θα έδινε ωάριο. Εντέλει πήραν και τα δύο άλλα μόνο το ένα γονιμοποιηθηκε. Στην δεύτερη και τρίτη ωοληψία μου ήταν και τα δύο μορφολογικά σωστά με καλή Ε2 και κανένα δεν έδωσε ωάριο. 

Οπότε ο,τι μπορούν να πάρουν το παίρνουν κ ο Θεός Βοηθός...

• Μου αρέσει 1

Just now, Skoros said:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ, πήγα με φυσικό, ναι ήταν άδειο δυστυχώς, μα καλά τυχαίνει συχνά αυτό το πράγμα; Οκ θα τα πετάξω τα καφέ.. τι να πω στεναχωρήθηκα λίγο να σας πω την αλήθεια.. και δυστυχώς πέθανα στον πόνο Κι ολας .. 

αριελ μια χαρά πήρες το ένα!

Τελικά με τη μέθη σε πήρα στο λαιμό μου ε? :-( Ελπίζω να σου περάσει με κανένα παυσίπονο σύντομα...

• Μου αρέσει 1

uLuIp3.png

Just now, FAITH** said:

@mominthemaking Μπράβο !! Είδες που σου είπα ότι την Παρασκευή που είναι κανονικά να κάνεις θα είναι πάνω από 1000? Την άλλη βδομάδα θα σου βάλει το πρώτο υπέρηχο για να δείτε το σάκο ! Ειλικρινά χάρηκα πάρα πόλυ !

σε ευχαριστώ πάρα πολύ, ελπίζω να προχωρήσει καλά....εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, mominthemaking said:

σε ευχαριστώ πάρα πολύ, ελπίζω να προχωρήσει καλά....εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας!

θα προχωρησει ! πιστεψε το και θα όλα καλά θα πάνε ! :)

• Μου αρέσει 1

Κορίτσια ποια μπορεί να βοηθήσει;;;;;;έχω πάρει δύο μήνες κλομιφαινη πριν ενάμισυ χρόνο έπιασα εγκυμοσύνη.  Ξαναπηρα δύο μήνες ακόμα ξαναεπιασα εγκυμοσύνη άρα δύο κ δύο τέσσερις μήνες 

(Δεν πήγαν καλά) κ τώρα μετά από πολυυυυ σκέψη ο γιατρός μου μου είπε να πάρω χαμηλή δόση κλομιφαινης αυτό τον κύκλο...επειδή τον πήρα 70 φορές κ ντρέπομαι...ξέρετε αν είναι επικίνδυνο τόσους κύκλους αγωγής;;;;ηηη επειδή είναι διακοπτόμενο αλλιώς είναι ...μιλάω για κακοήθειες που γράφει όχι πάνω από έξι κύκλους...

Just now, olpapa said:

Τελικά με τη μέθη σε πήρα στο λαιμό μου ε? :-( Ελπίζω να σου περάσει με κανένα παυσίπονο σύντομα...

Κάλε σιγά, τώρα ξέρω από εδώ και πέρα όμως! Κάτι είναι και αυτό!!

Just now, Emilly said:

Κορίτσια ποια μπορεί να βοηθήσει;;;;;;έχω πάρει δύο μήνες κλομιφαινη πριν ενάμισυ χρόνο έπιασα εγκυμοσύνη.  Ξαναπηρα δύο μήνες ακόμα ξαναεπιασα εγκυμοσύνη άρα δύο κ δύο τέσσερις μήνες 

(Δεν πήγαν καλά) κ τώρα μετά από πολυυυυ σκέψη ο γιατρός μου μου είπε να πάρω χαμηλή δόση κλομιφαινης αυτό τον κύκλο...επειδή τον πήρα 70 φορές κ ντρέπομαι...ξέρετε αν είναι επικίνδυνο τόσους κύκλους αγωγής;;;;ηηη επειδή είναι διακοπτόμενο αλλιώς είναι ...μιλάω για κακοήθειες που γράφει όχι πάνω από έξι κύκλους...

Για να σου είπε να πάρεις χαμηλή δόση, κάτι θα ξέρει... 

Just now, Emilly said:

το ασφαλές όριο με βάση έρευνες που είχα δει είναι 2500 μονάδες, το κάθε χάπι είναι 50...οπότε εξαρτάται πόσα έπαιρνες σε κάθε κύκλο...

uLuIp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Arriel_83 είπε:

Για να σου είπε να πάρεις χαμηλή δόση, κάτι θα ξέρει... 

Όχι όχι εγώ του ζήτησα να το κάνουμε έτσι κ το δέχτηκε επειδή φοβάμαι υπερδιέγερση κλπ.απλα ρωτάω αν έχει πάρει κάποια κ γνωρίζει το επιτρεπόμενο όριο.αν κάποια πήρε ας πούμε σε δύο εγκυμοσύνες αν επιτρέπεται σε κάθε εγκυμοσύνη κλπ κλπ..ηηηη αν είναι έξι κύκλοι αυστηρά κ στοπ.

Just now, olpapa είπε:

το ασφαλές όριο με βάση έρευνες που είχα δει είναι 2500 μονάδες, το κάθε χάπι είναι 50...οπότε εξαρτάται πόσα έπαιρνες σε κάθε κύκλο...

5ο και 50 έπαιρνα κάθε μέρα ήταν οκ.απλα ρωτάω το ασφαλές όριο των κύκλων που μπορεί να το πάρει μια γυναίκα.ως τώρα το πήρα τέσσερις φορές.μηπως καίγομαι;;;;δε θέλω να πάθω τίποτα....

Just now, Emilly said:

Όχι όχι εγώ του ζήτησα να το κάνουμε έτσι κ το δέχτηκε επειδή φοβάμαι υπερδιέγερση κλπ.απλα ρωτάω αν έχει πάρει κάποια κ γνωρίζει το επιτρεπόμενο όριο.αν κάποια πήρε ας πούμε σε δύο εγκυμοσύνες αν επιτρέπεται σε κάθε εγκυμοσύνη κλπ κλπ..ηηηη αν είναι έξι κύκλοι αυστηρά κ στοπ.

5ο και 50 έπαιρνα κάθε μέρα ήταν οκ.απλα ρωτάω το ασφαλές όριο των κύκλων που μπορεί να το πάρει μια γυναίκα.ως τώρα το πήρα τέσσερις φορές.μηπως καίγομαι;;;;δε θέλω να πάθω τίποτα....

δηλαδή 4 μήνες ένα χάπι των 50 τη μέρα για 5 μέρες/κύκλο? άρα σύνολο 1000 μονάδες ή 2 χάπια τη μέρα κάθε φορά άρα 2000? συγνώμη μπερδεύτηκα με το 50 και 50 αν εννοείς το πρώτο δίμηνο 50 και το 2ο πάλι τα ίδια...

Πάντως δεν έχει σημασία το πόσοι κύκλοι ή αν είναι διακοπτομενοι αλλα αθροιστικά στη ζωή μας έως 2500 μονάδες (και φαντάζομαι το 2500 δεν είναι ακριβές, δηλ δε θα συμβεί κάτι αν πάνε 2700 πχ απλώς είναι το όριο που οι έρευνες δεν έδειξαν κάτω από αυτό να υπάρχουν αυξημένες επιπτώσεις)

uLuIp3.png

Just now, olpapa είπε:

Καθε ορμόνη εχει διαφορετική δράση. Η κλομιφαινη δεν συγκρίνεται με τα ενέσιμα. Αλλη επίδραση έχουν.

wRSzp2.png5JEup3.png

Just now, Καντι said:

Καθε ορμόνη εχει διαφορετική δράση. Η κλομιφαινη δεν συγκρίνεται με τα ενέσιμα. Αλλη επίδραση έχουν.

Ναι για τη κλομιφαίνη αναφέρομαι μόνο

uLuIp3.png

Just now, olpapa είπε:

δηλαδή 4 μήνες ένα χάπι των 50 τη μέρα για 5 μέρες/κύκλο? άρα σύνολο 1000 μονάδες ή 2 χάπια τη μέρα κάθε φορά άρα 2000? συγνώμη μπερδεύτηκα με το 50 και 50 αν εννοείς το πρώτο δίμηνο 50 και το 2ο πάλι τα ίδια...

Πάντως δεν έχει σημασία το πόσοι κύκλοι ή αν είναι διακοπτομενοι αλλα αθροιστικά στη ζωή μας έως 2500 μονάδες (και φαντάζομαι το 2500 δεν είναι ακριβές, δηλ δε θα συμβεί κάτι αν πάνε 2700 πχ απλώς είναι το όριο που οι έρευνες δεν έδειξαν κάτω από αυτό να υπάρχουν αυξημένες επιπτώσεις)

Λοιπόν δύο χάπια ημερησίως των 50 άρα 100 την ημέρα(αααα τόσο ανάλυση....δεν το πιάσα με την μια)όποτε 500 επί τέσσερις φορές άρα 2000 οριακά οκ δεν παίρνω ούτε με σφαίρες ευχαριστώ.

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα