Recommended Posts

Just now, Emilly said:

Λοιπόν δύο χάπια ημερησίως των 50 άρα 100 την ημέρα(αααα τόσο ανάλυση....δεν το πιάσα με την μια)όποτε 500 επί τέσσερις φορές άρα 2000 οριακά οκ δεν παίρνω ούτε με σφαίρες ευχαριστώ.

κι εγώ εκεί σταμάτησα, έλεγε να μου έδινε ακόμα ένα κύκλο που οκ έβγαινε... αλλά είχες δει αποτέλεσμα σε βοήθησαν δηλαδή? Σε μένα δε ξέρω αν έτυχε αλλά δεν ήταν ποιοτικά καλά τους μήνες που έπαιρνα κ κάναμε ωοληψία, στο φυσικό πήγαινε καλύτερα... σε άλλες κοπέλες βοήθαγε βέβαια...

Πάντως όπως είπε κι η Κάντι άλλα φάρμακα επιδρούν αλλιώς, αν σκέφτεσαι για εξωσωματική δηλ μπορούσες να δοκιμάσεις άλλες ορμόνες... 

uLuIp3.png

Just now, olpapa είπε:

Ναι για τη κλομιφαίνη αναφέρομαι μόνο

Ρε πως να μαζευτούν 2.500 μονάδες; Σε τεσσερις κύκλους που επιτρεπεται η χορήγηση. Εγω πήρα 4 φορές απο πέντε μερες καθε φορα. 

Α τωρα κατάλαβα και βγαίνουν 2.000. Οκ δεν το ειχα υπόψιν μου.

wRSzp2.png5JEup3.png

Διαφημίσεις

Just now, Καντι said:

Ρε πως να μαζευτούν 2.500 μονάδες; Σε τεσσερις κύκλους που επιτρεπεται η χορήγηση. Εγω πήρα 4 φορές απο πέντε μερες καθε φορα. 

Α τωρα κατάλαβα και βγαίνουν 2.000. Οκ δεν το ειχα υπόψιν μου.

χαχα κ εγώ εκεί στο όριο είχα φτάσει όταν το αναζήτησα και την επόμενη φορά του το είπα, μου λέει ναι έτσι κι αλλιώς άλλον ένα ίσως κάναμε με μικρότερη δόση ή αστο φυσικό τελειως...

uLuIp3.png

Just now, Καντι said:

Επισης τα κυστικα πονάνε, ενώ αυτα που έχουν ωάριο μεσα όχι.

Χμμμμ το είχα ψιλιαστεί αυτό!! Και τώρα με αυτό που λες, επιβεβαιώνεται μέσα μου.. 

Ωραία, άρα εγώ που πονάω αρκετά συχνά στην ωορηξία είναι συνήθως κυστικά... Μια χαρά! χαχαχαχ

Διαφημίσεις

Just now, Arriel_83 said:

Χμμμμ το είχα ψιλιαστεί αυτό!! Και τώρα με αυτό που λες, επιβεβαιώνεται μέσα μου.. 

Ωραία, άρα εγώ που πονάω αρκετά συχνά στην ωορηξία είναι συνήθως κυστικά... Μια χαρά! χαχαχαχ

πονάνε εννοεί η Κάντι στην ωοληψία όταν στο τρυπάνε... όχι να πονάς να καταλαβαίνεις εσύ δηλ την ωορρηξία σου...

• Μου αρέσει 1

uLuIp3.png

Just now, olpapa είπε:

πονάνε εννοεί η Κάντι στην ωοληψία όταν στο τρυπάνε... όχι να πονάς να καταλαβαίνεις εσύ δηλ την ωορρηξία σου...

Καλε ναι αυτο αυτο εννοω!

@Arriel_83 στην αναρρόφηση οταν ειναι κανονικό κανει ενα φλουπ και στο παιρνει ενώ στο κυστικο αδειάζει σιγά σιγά. 

• Μου αρέσει 2

wRSzp2.png5JEup3.png

Just now, Arriel_83 είπε:

Α και ήθελα να σε ρωτήσω πως πήγε. Εμένα από τα 3 ωοθηλάκια μόνο το 1 ήταν γεμάτο.. Πήραμε 1 τουλάχιστον (ήλπιζα σε 2..)

Ένα κ καλό θέλουμε!

• Μου αρέσει 2

Just now, Καντι said:

Καλε ναι αυτο αυτο εννοω!

@Arriel_83 στην αναρρόφηση οταν ειναι κανονικό κανει ενα φλουπ και στο παιρνει ενώ στο κυστικο αδειάζει σιγά σιγά. 

Αααα ότι να ναι κατάλαβα!

Κάντι πολύ λεπτομέρεια, μπράβο! (είδες για να κάνεις μέθη τι χάνεις χαχαχαχ  Εγώ έχω κάνει πάντα μέθη και δεν έχω καταλάβει τιποτα απολύτως!) 

Just now, giota1 said:

Ένα κ καλό θέλουμε!

Δύο μου είπαν.... :-(  Για να βάλουν 2 έμβρυα μέσα και να έχουμε περισσότερες πιθανότητες..

Καλά ο Μαστρομηνάς είπε στη φάση αυτή, λόγω χαμηλής ΑΜΗ, μόνο να μαζευω και να καταψύχω γεννητικό υλικό.. Γιατί ακόμη και αν μείνεις έγκυος, τα ωοθηλάκια παθαίνουν απόπτωση (κοινώς πεθαίνουν) κι ας μην έχεις περιόδο. Αλλά εμείς είπαμε, αν καταφέρουμε να γονιμοποιήσουμε 2 να πάμε σε εμβρυομεταφορά και ότι γίνει... Τι να πω.. 

• Μου αρέσει 1

Just now, Arriel_83 είπε:

Αααα ότι να ναι κατάλαβα!

Κάντι πολύ λεπτομέρεια, μπράβο! (είδες για να κάνεις μέθη τι χάνεις χαχαχαχ  Εγώ έχω κάνει πάντα μέθη και δεν έχω καταλάβει τιποτα απολύτως!) 

Δύο μου είπαν.... :-(  Για να βάλουν 2 έμβρυα μέσα και να έχουμε περισσότερες πιθανότητες..

Καλά ο Μαστρομηνάς είπε στη φάση αυτή, λόγω χαμηλής ΑΜΗ, μόνο να μαζευω και να καταψύχω γεννητικό υλικό.. Γιατί ακόμη και αν μείνεις έγκυος, τα ωοθηλάκια παθαίνουν απόπτωση (κοινώς πεθαίνουν) κι ας μην έχεις περιόδο. Αλλά εμείς είπαμε, αν καταφέρουμε να γονιμοποιήσουμε 2 να πάμε σε εμβρυομεταφορά και ότι γίνει... Τι να πω.. 

Συμφωνώ μαζί του, κιεγω μετάνιωσα που δεν έκανα άλλον έναν κύκλο πριν την ετ για να έχω ένα δύο παραπάνω(κοστίζει κ λιγοτερο) άν είναι να εμφυτευτει  θα γίνει κ μόνο του Να το βάλετε,πολλά τα παραδείγματα! Μάζεψε όσα πιο πολλά μπορείς για να εχεις κ για δύο κ για τρεις ετ! Σκέψου τι ωραία να πετύχεις με την πρώτη κ να του κάνεις κ αδερφάκι μετά:wub:

Διαφημίσεις

Just now, olpapa είπε:

κι εγώ εκεί σταμάτησα, έλεγε να μου έδινε ακόμα ένα κύκλο που οκ έβγαινε... αλλά είχες δει αποτέλεσμα σε βοήθησαν δηλαδή? Σε μένα δε ξέρω αν έτυχε αλλά δεν ήταν ποιοτικά καλά τους μήνες που έπαιρνα κ κάναμε ωοληψία, στο φυσικό πήγαινε καλύτερα... σε άλλες κοπέλες βοήθαγε βέβαια...

Πάντως όπως είπε κι η Κάντι άλλα φάρμακα επιδρούν αλλιώς, αν σκέφτεσαι για εξωσωματική δηλ μπορούσες να δοκιμάσεις άλλες ορμόνες... 

Φυσικά πάω κ να σου πω δεν ακουμπάω κ τίποτα από φάρμακο λίγο τώρα το σκέφτηκα κ φοβήθηκα.εχω πάρει δύο φορές κ έπιασα αλλά παλινδρομησαν.( Δύο επί δύο δεύτερο μήνα έγκυος φυσικά ούτε ένεση είχα προλάβει η μία δίδυμα)σκ',,,τα πήγε τέλος πάντων.εχω ένα αγοράκι κοντά δέκα χρονών...το αφήνω λοιπόν κ αυτό κ έχει ο Θεός..ευχαριστώ.

Just now, Visit a vis είπε:

Κορίτσια, έχει θέσει κάποια έστω θεωρητικά ένα όριο προσπαθειών; 

Εμένα μου έχουν θέσει 2 διαφορετικά όρια, κάτω από το όριο που δίνει φάρμακα ο ΕΟΠΥΥ, 2 διαφορετικοί γιατροί (κανένας από τους 2 δεν είναι εξωσωματιστής)...

Just now, Emilly said:

Φυσικά πάω κ να σου πω δεν ακουμπάω κ τίποτα από φάρμακο λίγο τώρα το σκέφτηκα κ φοβήθηκα.εχω πάρει δύο φορές κ έπιασα αλλά παλινδρομησαν.( Δύο επί δύο δεύτερο μήνα έγκυος φυσικά ούτε ένεση είχα προλάβει η μία δίδυμα)σκ',,,τα πήγε τέλος πάντων.εχω ένα αγοράκι κοντά δέκα χρονών...το αφήνω λοιπόν κ αυτό κ έχει ο Θεός..ευχαριστώ.

Να σου ζήσει το αγοράκι σου κι εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε και για το αδερφάκι...

uLuIp3.png

Just now, giota1 said:

Συμφωνώ μαζί του, κιεγω μετάνιωσα που δεν έκανα άλλον έναν κύκλο πριν την ετ για να έχω ένα δύο παραπάνω(κοστίζει κ λιγοτερο) άν είναι να εμφυτευτει  θα γίνει κ μόνο του Να το βάλετε,πολλά τα παραδείγματα! Μάζεψε όσα πιο πολλά μπορείς για να εχεις κ για δύο κ για τρεις ετ! Σκέψου τι ωραία να πετύχεις με την πρώτη κ να του κάνεις κ αδερφάκι μετά:wub:

Αχ τι μου κάνεις τώρα... Θα δούμε... Γιατί με φυσικούς κιόλας να μαζεύεις είναι.... Πόσο δύσκολο είναι.... Ευελπιστώ σε κάποια ήπια διέγερση να προκύψουν παραπάνω από 1 να μείνει στην άκρη.. 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα