Recommended Posts

Just now, Visit a vis said:

Κορίτσια, έχει θέσει κάποια έστω θεωρητικά ένα όριο προσπαθειών; 

Συγνώμη εσύ δεν προετοιμάζεσαι για ετ?  Να σκέφτεσαι ότι αυτή θα πετύχει και όχι για άλλες προσπάθειες! 

Just now, olpapa είπε:

Να σου ζήσει το αγοράκι σου κι εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε και για το αδερφάκι...

Ευχαριστώ πολύ κ εσύ με το καλό αποτι έχω καταλάβει είσαι έγκυος..όλα καλά γερό μωρό,,μωρά στην αγκαλιά να σου δώσουν.

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Arriel_83 είπε:

Αχ τι μου κάνεις τώρα... Θα δούμε... Γιατί με φυσικούς κιόλας να μαζεύεις είναι.... Πόσο δύσκολο είναι.... Ευελπιστώ σε κάποια ήπια διέγερση να προκύψουν παραπάνω από 1 να μείνει στην άκρη.. 

Δεν θέλω να σε παρασερνω, κάνε αυτό που σου λέει το ένστικτο σου! Πάντως κάτι τέτοια σκέφτομαι και παραμένω αισιόδοξη.

Just now, giota1 said:

Δεν θέλω να σε παρασερνω, κάνε αυτό που σου λέει το ένστικτο σου! Πάντως κάτι τέτοια σκέφτομαι και παραμένω αισιόδοξη.

Αυτό μας έχει μείνει μόνο, η αισιοδοξία! χαχαχα

Ευτυχώς ο σύζυγος είναι πιο αισιοδοξος απο εμένα...

• Μου αρέσει 2

Just now, Arriel_83 said:

Ξέρεις γιατί? γιατί είναι στον κόσμο τους! χαχαχαχα

μπορεί να βγούμε από ραντεβού και εγώ να είμαι έτοιμη να βγάλω τα κλάματα και εκείνος να μου λέει "Καλά μας τα είπε"....ότι ναναι!

• Μου αρέσει 2
  • Χαχα 10

Διαφημίσεις

Just now, Konna! said:

Ξέρεις γιατί? γιατί είναι στον κόσμο τους! χαχαχαχα

μπορεί να βγούμε από ραντεβού και εγώ να είμαι έτοιμη να βγάλω τα κλάματα και εκείνος να μου λέει "Καλά μας τα είπε"....ότι ναναι!

Μα ναι πως το κάνουν? Χαχαχαχα

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

uLuIp3.png

@Konna! @olpapa μα ναι!! Σήμερα πχ που πήραμε μόνο 1 ωάριο (μετά από τόσες ενέσεις κτλ) εγώ ήμουν πολύ σκεπτική, αυτός μέσα στην τρελή χαρά! 

Να ναι καλά όμως γιατί έτσι μας ανεβάζουν κι εμάς.. :) 

• Μου αρέσει 10

Αααα ότι να ναι κατάλαβα!

Κάντι πολύ λεπτομέρεια, μπράβο! (είδες για να κάνεις μέθη τι χάνεις χαχαχαχ  Εγώ έχω κάνει πάντα μέθη και δεν έχω καταλάβει τιποτα απολύτως!) 

Δύο μου είπαν.... :-(  Για να βάλουν 2 έμβρυα μέσα και να έχουμε περισσότερες πιθανότητες..

Καλά ο Μαστρομηνάς είπε στη φάση αυτή, λόγω χαμηλής ΑΜΗ, μόνο να μαζευω και να καταψύχω γεννητικό υλικό.. Γιατί ακόμη και αν μείνεις έγκυος, τα ωοθηλάκια παθαίνουν απόπτωση (κοινώς πεθαίνουν) κι ας μην έχεις περιόδο. Αλλά εμείς είπαμε, αν καταφέρουμε να γονιμοποιήσουμε 2 να πάμε σε εμβρυομεταφορά και ότι γίνει... Τι να πω.. 

Αυτό το είπε σε περίπτωση που πάνε όλα καλά κάνεις ένα παιδάκι κ θες αργότερα να κάνεις κ άλλη ωοληψια;

Just now, Visit a vis είπε:

Κορίτσια, έχει θέσει κάποια έστω θεωρητικά ένα όριο προσπαθειών; 

Εμείς όχι γιατί ουσιαστικά μια προσπάθεια έχουμε κάνει μέχρι στιγμής αλλά εξαρτάται κ από τα οικονομικά. Πάμε σιγά -σιγα κ ο,τι γίνει...

Just now, Skoros είπε:

Ρε συ τι να πω, μου λένε πως δεν μπορούν να το δουν πριν το ανοίξουν.. μετά πλήρωσα 180- 150 τη διαδικασία και 30 για καρδιογράφημα. Όποτε ουσιαστικά τα μισά από ότι κατάλαβα.  Άσε που ρώτησα να μου εξηγήσουν το ποσο και λίγο με νευρίασε η στάση τους στο λογιστήριο, Ε ναι θέλω να ρωτήσω τι πληρώνω κακό είναι; Τεσπα είμαι λίγο κάπως μετά το σημερινό ελπίζω να μου περάσει..

Ετσι και σε εμενα κοριτσι μου αυτός π μήνας...συμπάσχω απεριόριστα!!!στο γεν ειμαι εγω και πλήρωσα 150 αλλα οχι καρδιολόγο γιατι είχα κάνει και τον προηγούμενο μηνα...εξοδα λεει του χειρουργείο τα 150....πονεσες ε??μήπως ήταν σε περίεργη θέση????έχω πάρει 5 στο σύνολο και μόνο ένα με πονεσε....οπότε ίσως απλά να ετυχε δε θα ειναι έτσι κάθε φορά!!να σε ρωτησω όμως??τα cyclacur αφου δε προχωράτε γιατί τα παίρνεις???

Just now, Καντι είπε:

Επισης τα κυστικα πονάνε, ενώ αυτα που έχουν ωάριο μεσα όχι.

Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγω!!

Just now, Moomin said:

Αυτό το είπε σε περίπτωση που πάνε όλα καλά κάνεις ένα παιδάκι κ θες αργότερα να κάνεις κ άλλη ωοληψια;

Εμείς όχι γιατί ουσιαστικά μια προσπάθεια έχουμε κάνει μέχρι στιγμής αλλά εξαρτάται κ από τα οικονομικά. Πάμε σιγά -σιγα κ ο,τι γίνει...

Αυτό το σκεφτόμουν και για μένα να μάζευα για όσο έχω ακόμα, λόγω του ιστορικού μου... στο πρώτο διαπιστώσαμε το πρόβλημα στο 5ο και βάλε άλλους τόσους μήνες να επανέλθει ο οργανισμός η μήτρα κλπ έχασα ένα χρόνο, μετά η παλίνδρομη και κυστικός κύκλος μετά την απόξεση πάει άλλο ένα 4μηνο και...

Όταν όμως μαζέψαμε τελικά 2 βλαστοκύστες πάλι με έτρωγε να τις βάλω για να δούμε πως θα πάει κ να ξέρουμε...

• Μου αρέσει 1

uLuIp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Moomin said:

Ακριβώς.. 

• Μου αρέσει 1

Μη νομίζεις κιγω δύσκολα τα βλέπω έχω τις ψυχολογικές μου μεταπτώσεις κ μετά μου λέει σε λίγο που θα έρθουν τα μπέμπακια θα τα μεγαλώσω όπως Θέλω εγώ θα τρώνε βέγκαν δεν θα περνούν φάρμακα κ εκεί τρελαίνομαι εγώ κ λέω αμ δε όλα τα βρώμικα θα τρώνε κ γλυκά κ θα τα πηγαίνουμε κ για κάφε να μαθαίνουν από τωρα κ κάπως έτσι κάνω αισιόδοξες σκέψεις!

• Μου αρέσει 4

Αααα ότι να ναι κατάλαβα!

Κάντι πολύ λεπτομέρεια, μπράβο! (είδες για να κάνεις μέθη τι χάνεις χαχαχαχ  Εγώ έχω κάνει πάντα μέθη και δεν έχω καταλάβει τιποτα απολύτως!) 

Δύο μου είπαν.... :-(  Για να βάλουν 2 έμβρυα μέσα και να έχουμε περισσότερες πιθανότητες..

Καλά ο Μαστρομηνάς είπε στη φάση αυτή, λόγω χαμηλής ΑΜΗ, μόνο να μαζευω και να καταψύχω γεννητικό υλικό.. Γιατί ακόμη και αν μείνεις έγκυος, τα ωοθηλάκια παθαίνουν απόπτωση (κοινώς πεθαίνουν) κι ας μην έχεις περιόδο. Αλλά εμείς είπαμε, αν καταφέρουμε να γονιμοποιήσουμε 2 να πάμε σε εμβρυομεταφορά και ότι γίνει... Τι να πω.. 

Έτσι να το κάνεις κορίτσι μου....περισσότερες πιθανότητες έχεις με τα δύο!!είμαι ακριβώς στην ίδια φαση...και με έχει πιάσει η ανυπομονησία και θέλω και εγώ μόλις έχω δύο να τα βάλω και να μη μαζεύω αλλα...

Just now, giota1 said:

Μη νομίζεις κιγω δύσκολα τα βλέπω έχω τις ψυχολογικές μου μεταπτώσεις κ μετά μου λέει σε λίγο που θα έρθουν τα μπέμπακια θα τα μεγαλώσω όπως Θέλω εγώ θα τρώνε βέγκαν δεν θα περνούν φάρμακα κ εκεί τρελαίνομαι εγώ κ λέω αμ δε όλα τα βρώμικα θα τρώνε κ γλυκά κ θα τα πηγαίνουμε κ για κάφε να μαθαίνουν από τωρα κ κάπως έτσι κάνω αισιόδοξες σκέψεις!

Ναι ναι ισχύει.... ! Και θα γίνει.. Δεν λένε ότι σκέφτεσαι γίνεται;; :) 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα