Recommended Posts

Just now, anoulious said:

Τι να κάνω.. Έχω σκάσει.. Χθες μετά τις 12 το βράδυ σκεφτόμουν από εβδομάδα που θα πάρω τηλ τι θα τους πω  στο κέντρο που περιμένω να με ειδοποιήσουν για δότρια και νευρίασα τόσο που με έπιασε ο ύπνος το πρωί.! Τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά για μένα. Κάπου στο ενημερωτικό σημείωμα έγραψα νομίζω ότι κάνω γ σφαιρινη. Το θεωρώ απίθανο να ξέρει τι είναι και πόσο σοβαρό είναι. Εξαιτιας αυτής της αναμονής  και πιθανής εμβρυομεταφορας και ίσως εγκυμοσύνης στην πολύ αρχή ειδικά ο γιατρός θεωρεί ότι είναι καλύτερο να συνεχίσω την ενδοφλέβια αγωγή με νοσηλεία. Αν όμως δεν είχα αυτό και ειχε δρομολογηθεί θα μπορούσα να κάνω τα χαρτιά μου για να μου εγκριθεί δωρεαν(πανάκριβο) μηχάνημα, να εκπαιδευτω από νοσοκομους που ερχονται δωρεάν στο σπίτι και να κάνω τη θεραπεία σπίτι!! Τώρα όσο εκκρεμούν αυτά πρέπει να πηγαίνω στη Λάρισα, σε covid νοσοκομείο και με το φόβο να γίνει lock down στη Λάρισα. Και λογικά σε αφήνουν να μπεις για ιατρικκους λόγους σε αφήνουν να φυγεις χωρίς "συνέπειες;  Και κάθε φορά με ρωτάει ο γιατρός τι γίνεται θα προχωρήσετε με το θέμα τεκνοποιησης για να δούμε τι θα κάνουμε.. Και του λέω περιμένω!!

Μη τα σκέφτεσαι και σκας... Πάρε τηλ στο κέντρο και αύριο αν θες κιόλας, για να μη το έχεις στο μυαλό σου ως την άλλη εβδομάδα να δεις τι γίνεται...εξήγησε τους τη κατάσταση και ότι βιάζεσαι για αυτό  να σου δώσουν μια εκτίμηση πότε περιμένουν...ίσως θέλουν και λίγο τη πίεση τους για να επισπεύσουν

• Μου αρέσει 2

uLuIp3.png

Just now, anoulious είπε:

Τι να κάνω.. Έχω σκάσει.. Χθες μετά τις 12 το βράδυ σκεφτόμουν από εβδομάδα που θα πάρω τηλ τι θα τους πω  στο κέντρο που περιμένω να με ειδοποιήσουν για δότρια και νευρίασα τόσο που με έπιασε ο ύπνος το πρωί.! Τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά για μένα. Κάπου στο ενημερωτικό σημείωμα έγραψα νομίζω ότι κάνω γ σφαιρινη. Το θεωρώ απίθανο να ξέρει τι είναι και πόσο σοβαρό είναι. Εξαιτιας αυτής της αναμονής  και πιθανής εμβρυομεταφορας και ίσως εγκυμοσύνης στην πολύ αρχή ειδικά ο γιατρός θεωρεί ότι είναι καλύτερο να συνεχίσω την ενδοφλέβια αγωγή με νοσηλεία. Αν όμως δεν είχα αυτό και ειχε δρομολογηθεί θα μπορούσα να κάνω τα χαρτιά μου για να μου εγκριθεί δωρεαν(πανάκριβο) μηχάνημα, να εκπαιδευτω από νοσοκομους που ερχονται δωρεάν στο σπίτι και να κάνω τη θεραπεία σπίτι!! Τώρα όσο εκκρεμούν αυτά πρέπει να πηγαίνω στη Λάρισα, σε covid νοσοκομείο και με το φόβο να γίνει lock down στη Λάρισα. Και λογικά σε αφήνουν να μπεις για ιατρικκους λόγους σε αφήνουν να φυγεις χωρίς "συνέπειες;  Και κάθε φορά με ρωτάει ο γιατρός τι γίνεται θα προχωρήσετε με το θέμα τεκνοποιησης για να δούμε τι θα κάνουμε.. Και του λέω περιμένω!!

Ωχ , τι μπέρδεμα κορίτσι  .. Δεν προλαβαίνεις να κανεις τα χαρτιά για το μηχάνημα στο διάστημα που μεσολαβεί μέχρι να κανεις την υστεροσκόπηση ; Αφού δεν βρέθηκε η δοτρια ακόμη 

Διαφημίσεις

Just now, Moomin είπε:

Πρέπει να χάσεις πολλά κιλά;; Γτ κ εγώ έχω πάρει όσα είχα χάσει παλιότερα καμιά δεκαριά δηλ αλλά δεν φεύγουν τα άτιμα, έστω να χάσω γύρω στα οχτώ.

Γ σφαιρινη έπαιρνε κ ο πεθερός μου...μακάρι να βγάλεις άκρη να μην έχεις θέμα με αυτό.

Σε νοσοκομείο την έκανε; 

Just now, Nephele78 είπε:

@FAITH** ειχα κανει εξεταση για νκ απο μονη μου γιατι διαβαζα διαφορα και ειχα παθει τρελα(μετα τη 2η αποτυχημενη ετ)να τα κανω ολα να αποκλεισω θεματα..κ οταν εδειξα τα αποτελεσματα που ειχα(υψηλα νκ)στον εξωσωματικο και στην αιματολογο μου ειπανε δε τα δινουμε σημασια γιατί δεν αξιολογούνται..ενω σε αυτον που τα εκανα και προφανως με κοροιδεψε γιατι ειχα κανει και πολλες αλλες εξετάσεις αξιας 500€ μου λεγε εχω προβλημα & οτι και για αυτο και για καποια άλλα θεματα δεν κανω εμφυτευση.μπουρδες !!εμεινα εγκυος στον επομενο μηνα

Πολύ ευχάριστο και αισιόδοξο ειναι αυτο , χαιρομαι που δεν ασχολήθηκα περισσότερο με τα νκ

• Μου αρέσει 1

Just now, thalasa είπε:

Ωχ , τι μπέρδεμα κορίτσι  .. Δεν προλαβαίνεις να κανεις τα χαρτιά για το μηχάνημα στο διάστημα που μεσολαβεί μέχρι να κανεις την υστεροσκόπηση ; Αφού δεν βρέθηκε η δοτρια ακόμη 

Οχι βέβαια. Η εκπαίδευση κρατάει 2-3 μήνες. Εξάλλου αν πάρω το μηχάνημα και   την εκπαιδευση να προλαβαινα, θα πρέπει να το γυρίσω με τη εμβρυομεταφορα  στην ενδοβλεφια αγωγή.Αντε ξανακανονιζε. Θέλω να ξεμπερδευω με το νοσοκομείο. Με πιάνει κατάθλιψη.. Βέβαια στο κέντρο δεν έχουν ιδέα.. 

Διαφημίσεις

Just now, Moomin είπε:

Πρέπει να χάσεις πολλά κιλά;; Γτ κ εγώ έχω πάρει όσα είχα χάσει παλιότερα καμιά δεκαριά δηλ αλλά δεν φεύγουν τα άτιμα, έστω να χάσω γύρω στα οχτώ.

Γ σφαιρινη έπαιρνε κ ο πεθερός μου...μακάρι να βγάλεις άκρη να μην έχεις θέμα με αυτό.

70 με 1.59 ύψος προσπαθησα πολλές φορές ότι κ να κάνω με διατροφή κ γυμναστική χάνω 1 κιλό τον μήνα κ όταν χαλαρώνω λίγο βάζω 2- 3 για πλακα

Οχι βέβαια. Η εκπαίδευση κρατάει 2-3 μήνες. Εξάλλου αν πάρω το μηχάνημα και   την εκπαιδευση να προλαβαινα, θα πρέπει να το γυρίσω με τη εμβρυομεταφορα  στην ενδοβλεφια αγωγή.Αντε ξανακανονιζε. Θέλω να ξεμπερδευω με το νοσοκομείο. Με πιάνει κατάθλιψη.. Βέβαια στο κέντρο δεν έχουν ιδέα.. 

Πρεπει να ενημερώσεις το κέντρο σίγουρα και τον γιατρό σου. Από εκεί και πέρα η συμβουλή μου ειναι να εχεις ως προτεραιότητα την ετ. Αν δεις οτι μπορείς χαλαρά να προχωράς συγχρόνως και το μηχάνημα καλώς. Ίσως τα καταφέρεις . Σε καταλαβαίνω είναι δύςκολο να μη σκας ..Αλλά προτεραιότητα ειναι η ετ

Just now, thalasa είπε:

Πρεπει να ενημερώσεις το κέντρο σίγουρα και τον γιατρό σου. Από εκεί και πέρα η συμβουλή μου ειναι να εχεις ως προτεραιότητα την ετ. Αν δεις οτι μπορείς χαλαρά να προχωράς συγχρόνως και το μηχάνημα καλώς. Ίσως τα καταφέρεις . Σε καταλαβαίνω είναι δύςκολο να μη σκας ..Αλλά προτεραιότητα ειναι η ετ

Ο Σφακ δεν πολύ ασχολείται με αυτά.. Δε θεωρώ ότι θα βοηθούσε. 4 εβδομάδες έκανα να τον  βρω για να δει την υστεροσκοπηση μου που είχαμε συνεννοηθεί να την κάνω επάνω!! Τι email, τι τηλ στο ιατρείο.. Τα πάντα. Και όταν μου τηλ μου ζήτησε αμέσως συγνώμη.. Αλλά τι να το κάνω.. Μόνη μου πρεπει να το φροντίσω και αυτό.. .. Αν ετοιμάσω τα χαρτιά για το μηχάνημα σημαίνει ότι θα ξεκινήσω και την εκπαιδευση άμεσα. Δεν είναι τόσο απλό.. Θα ενημερώσω την υπεύθυνη του κέντρου αν και έχει τους δικούς της ρυθμούς..Όλο αγωνία... Κάθε μέρα κοιτάω να μη γίνει lock down στη Λάρισα!! Τελοσπαντων... Σας ζάλισα. Εσύ πως είσαι; Βρίσκεις καμμία άκρη; 

• Λυπημένη/-ος 5

Ο Σφακ δεν πολύ ασχολείται με αυτά.. Δε θεωρώ ότι θα βοηθούσε. 4 εβδομάδες έκανα να τον  βρω για να δει την υστεροσκοπηση μου που είχαμε συνεννοηθεί να την κάνω επάνω!! Τι email, τι τηλ στο ιατρείο.. Τα πάντα. Και όταν μου τηλ μου ζήτησε αμέσως συγνώμη.. Αλλά τι να το κάνω.. Μόνη μου πρεπει να το φροντίσω και αυτό.. .. Αν ετοιμάσω τα χαρτιά για το μηχάνημα σημαίνει ότι θα ξεκινήσω και την εκπαιδευση άμεσα. Δεν είναι τόσο απλό.. Θα ενημερώσω την υπεύθυνη του κέντρου αν και έχει τους δικούς της ρυθμούς..Όλο αγωνία... Κάθε μέρα κοιτάω να μη γίνει lock down στη Λάρισα!! Τελοσπαντων... Σας ζάλισα. Εσύ πως είσαι; Βρίσκεις καμμία άκρη; 

Πότε πρόλαβες ρε θηρίο και έκανες την υστεροσκόπηση; Εχω χάσει επεισόδια . Και εγω σε 2 βδομαδες περίπου θα κάνω υστεροσκοπηση , και αφού θα δω τότε τον γιατρό θα συζητήσω μαζί του και το θεμα γαλακτοβακιλλοι, αν πρεπει να πάρω αντιβιωση.. Δεν νομιζω να βγάλω άκρη μαζί του βεβαια, αλλα δεν ξέρω και ποιον αλλο να ρωτησω για αυτο το θεμα. Ε και μετα την υστεροσκοπηση υποτιθεται οτι θα κάνουμε την ετ. Θεού θέλοντος και κορωνοιου επιτρέποντος.., Χαχαχα . Άσε , δε μας φτάνουν όλα τα άλλα έχουμε και αυτή την αγωνία, θα γίνει λοκνταουν, δεν θα γίνει λοκντάουν. . Τελος παντων , όλα καλα θα πάνε . 

• Μου αρέσει 4

Σε νοσοκομείο την έκανε; 

Ναι στο Γεννηματά στην Αθήνα κάθε μήνα :(

Just now, giota1 είπε:

70 με 1.59 ύψος προσπαθησα πολλές φορές ότι κ να κάνω με διατροφή κ γυμναστική χάνω 1 κιλό τον μήνα κ όταν χαλαρώνω λίγο βάζω 2- 3 για πλακα

Αχ περίπου τα ίδια είμαστε.....δεν χάνω όπως έχανα, βέβαια δεν κάνω κ αυτα που έκανα για να τα χάσω...ο,τι μπορείς κάνε..

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, giota1 είπε:

Κορίτσι μου επειδή και εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση με σένα και έχω τουλάχιστον δέκα κιλά παραπάνω που προσπαθώ να χάσω σιγά-σιγά για να προχωρήσω σε μεταφορά και λόγω επαγγέλματος ( είμαι γυμνάστρια) θα σου πω τα εξής. ο μεταβολισμός λειτουργεί διαφορετικά σε κάθε άνθρωπο και άλλοι χάνουν τα κιλά πολύ γρήγορα και άλλοι πολύ αργά στη δεύτερη κατηγορία π.χ. είμαι εγώ φυσικά παίζει ρόλο και η ηλικία. όσο είμαστε πιο νέοι ο μεταβολισμός λειτουργεί πιο καλά από ότι μετά τα 40. Χρειάζεται πολύ υπομονή για να χαθούν σταδιακά τα κιλά σκέψου ότι εγώ με διατροφή και άσκηση έχασα 8 μέσα σε 7 μήνες. Φυσικά χάθηκε πολύ λίπος και κέρδισαν μυϊκή μάζα πέρα από τα κιλά που χάθηκαν Αλλά αυτό ήταν συνδυασμός διατροφής και άσκησης σχεδόν καθημερινής. Το ίδιο κάνω και τώρα διατροφή με διατροφολόγο ο οποίος μου ρυθμίζει τα φαγητά και τις μερίδες σύμφωνα με τις προτιμήσεις μου τρώω πέντε φορές τη μέρα και κάνω άσκηση δύο φορές την ημέρα ευτυχώς με βοηθάει και το επαγγελμα και το πρωί ασκούμαι στο σχολείο. Το απόγευμα περπατάω έντονα μία ώρα και εναλλακτικά δύο με τρεις φορές την εβδομάδα πήγαινω στο πρόγραμμα αεροβικής και ενδυνάμωσης του δήμου μου. Τα κιλά για να χαθούν χρειάζεται υπομονή και επιμονή χωρίς άγχος. Εγώ έχω βάλει στόχο στους τρεις μήνες τα 8 κιλά. 

• Μου αρέσει 3

Just now, Arriel_83 είπε:

Αυτό το ένα ωάριο που βρήκαμε, δεν γονιμοποιήθηκε τελικά... :(

Μου είπαν πως το ωάριο δεν αντέδρασε καν.. 

Καλημέρα Αrriel ,  ξέρω πόσο στενοχωρήθηκες ήθελες έστω κι ένα να έχεις στα χέρια σου για αρχή είναι σημαντικό και αλλάζει η 

ψυχολογία  σου. Έτσι ήμουν κι εγώ όπως σου  έχω πει και την τρίτη φορά έκανα  2 μαζί.  Οπότε μην απογοητεύεσαι ,συνέχισε με 

επιμονή και πίστη και να δεις θα έρθει..    πήρες βιταμίνες τελικά  ? 

• Μου αρέσει 2

Just now, Arriel_83 said:

Αυτό το ένα ωάριο που βρήκαμε, δεν γονιμοποιήθηκε τελικά... :(

Μου είπαν πως το ωάριο δεν αντέδρασε καν.. 

Καλημέρα, μην απογοητεύεσαι... κ εμένα στη πρώτη ωοληψία έτσι είχε γίνει και νόμιζα ότι έτσι θα είναι όλα. Αλλά οι επόμενοι μήνες ήταν πολύ διαφορετικοί, ήδη στο 2ο είχαμε μια πολύ καλή βλαστοκύστη. Υπομονή...

uLuIp3.png

Just now, CATHRINE said:

Καλημέρα Αrriel ,  ξέρω πόσο στενοχωρήθηκες ήθελες έστω κι ένα να έχεις στα χέρια σου για αρχή είναι σημαντικό και αλλάζει η 

ψυχολογία  σου. Έτσι ήμουν κι εγώ όπως σου  έχω πει και την τρίτη φορά έκανα  2 μαζί.  Οπότε μην απογοητεύεσαι ,συνέχισε με 

επιμονή και πίστη και να δεις θα έρθει..    πήρες βιταμίνες τελικά  ? 

Ναι πήρα φυσικά.. Είναι αυτό που λες έστω γι αρχή θες γισ την ψυχολογία. Βέβαια η κοπέλα στο τηλέφωνο ήταν καλή. Μου είπε ότι αυτό δεν είναι ένδειξη της ποιότητας αλλά γενικά στον φυσικό σύμβαινει. 

Μέχρι την επόμενη ωοληψια μου φαίνεται αιώνας το διάστημα. 

Just now, olpapa said:

Καλημέρα, μην απογοητεύεσαι... κ εμένα στη πρώτη ωοληψία έτσι είχε γίνει και νόμιζα ότι έτσι θα είναι όλα. Αλλά οι επόμενοι μήνες ήταν πολύ διαφορετικοί, ήδη στο 2ο είχαμε μια πολύ καλή βλαστοκύστη. Υπομονή...

Πόσο με ανεβάζει ψυχολογικά αυτό που λες.. Σε ευχαριστώ <3 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα